Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość 19magda91
Ja jestem z okolic Kielc takze bede rodzic wlasnie w tym miescie jak zdaze dojechac:P (40km). W 12 tyg jak bylam u mojej gin i robila mi usg dopochwowo zaczela mowic o moim dziecku jako os.meskiej chociaz szybko sie poprawila heh:)ale nie bralam tego do siebie. Potem w 13 tyg bylam na prenatalnych badaniach i lekarz powiedzial ze na 98% chlopak bo ladnie bylo widac:) dodam ze mial dobry sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Ja mam usg co wizyte czyli srednio raz w miesiacu i juz moge zalozyc album na zdjecia malego:) na polowkowe tez mam zamiar zrobic 3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Przy pierwszej ciazy czuje sie ruchy od 20tc przy nastepnyh wczesniej Ale ciaza ciazy nierowna,to tez zalezy od figury matki i wzrostu dziecka Mam pytanko do dziewczyn ,ktore czuja juz ruchy:odczuwacie je codziennie ? Ja dzis jestem troche zawiedziona,myslalam ze odczuje cos dzisiaj z taka intensywnoscia jak wczoraj,a tu nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Hej, ja już odczuwam codziennie, dziś dużo się ruszał, i czuje ruchy, nie kopy, ale ruchy są coraz mocniejsze z dnia na dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie czuje codziennie czasami zdarzaja sie przez pol dnia a czasami tylko chwilowo i spokoj przez caly dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny jak samopoczucie przed sylwestrem?mnie jakos przeziebienie bierze:/ale mi sie dobrze spalo aby2razy sie obudzilam.w czwartek jedziemy po prezent i kupie kocyk i moze jakies spiuochy dla malego:)body pozamawiam na allegro bo sa tansze i mozna kupic kilka sztuk.chcialabym miec malenstwo juz ze soba.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem chora od grudnia w sumie teraz troche tylko co katar ustapil to dzis znowu siedze kicham w pracy ot o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Miłego dnia :) ja jadę po po tapety do mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
Słuchajcie byłam wczoraj jednak w szpitalu na ten twardniejący brzuch. W niedziele czułam się super, brzuszek cały dzien ok stwardniał tylko 2 razy sporadycznie myślałam że idzie ku lepszemu wiec wieczorem wstałam poodkurzałam, wziełam prysznic. Na drugi dzień masakra, brzuch od rana się stawial. zanim wstałam stwardniał juz chyba z 5 razy i tak cały dzien. Juz wieczorem bardzo się bałam ale postanowiłam poczekac do rana. Rano to samo, do tego malec jak na złosc ulokował się tak że przestałam go czuc, cały wieczór i ranek trzymałam rękę na brzuchu i nic. Byłam tak wystraszona, że jak wstałam, że zaczełam się pakowac do szpitala. Zadzwoniłam do męża, żeby przyjechał z pracy. Pojechaliśmy mamy 50km do szpitala więc sama droga mnie zemdliła wyglądalam jak śmierc blada z podkrążonymi oczami ledwo ciągnełam nogi, w jednnym szpitalu nas nie przyjeli bo nie było juz ginekologa, pojechaliśmy do drugiego na izbę przyjęc. Tam mnie przyjeli, czekalam chyba z godzinę na lekarza, ale twardnienie odeszło więc nie siałam paniki, mimo wszystko mówilam że cały czas twardnieje, bo chciałam żeby mnie przebadali. Strasznie bałam się że skraca mi się szyjka macicy. W końcu przyjeła mnie młodziutka ginekolog. Wysłuchała powiedziałam jej wszystko jak jest, przebadala mnie, najpierw zrobiła usg dopochwowe szyjka zamknięta, nie skraca się długosc 3,8cm więc ok, stwierdziła że jest lekko miękka ale nie ma zagrożenia bo wszystko pozamykane. Pózniej usg przez brzuch, dzidzius ruszal się machal rączkami. Ma teraz 14,3cm więc przez tydzien urósł 3mm. powiedziała że mały leży nisko i przez to caly czas odczuwam dyskomfort, do tego szybko rosnie. A twardnienie brzucha to macica cwiczy i jak na razie nie ma żadnego zagrożenia, nie ma plamień wszystko ok. Kazała brac tą luteinę którą biorę, do tego magnez i nospę 3x dziennie na rozkurczenie. Duzo leżec i nie brac się za żadną robotę, dużo odpoczywac. Powiedziała że byc może do końca ciązy będę tak miala, a byc może mały pójdzie do góry i wtedy ten ucisk zelżeje. Aha no i zrobiła mi się mala nadżerka. dziwne bo miesiąc temu mialam robioną cytologię i nic nie miałam. powiedziala, ze moze to byc od tabletek dopochwowych. Do domu wróciliśmy po 16 prawie cały dzien bylismy w tym szpitalu. a położyc w szpitalu mnie nie położą bo po pierwsze nie mają miejsca na oddziale po 2 nie ma zagrożenia więc nie ma sensu żeby leżała u nich tak mi powiedziała i żebym już przestala się denerwowac bo umysł odkrywa dużą i skoro myśle że coś jest nie tak to automatycznie zle się czuję. Troszke to jest prawda, bo po tym badaniu sie uspokoiłam i dziś czuję sie ok, raz mi lekko stwardniał tylko. Bede brała te leki mam nadzieje, że będzie dobrze. A najlepsze jest to że jak wracaliśmy że szpitala to mały mnie tak kopał ze szok co chwilę jakby chciała powiedziec " nie martw się mamo jest ok:)" No i pani doktor też powiedziała, że kawał chłopa z niego, mam tylko nadzieje że nie urodzic sie 5 kilowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
aha miałam jeszcze was spytac ile macie w obwodzie brzucha w okolicy pępka? ja mam 89cm. 10cm mi urósł brzuszek:) któras z was pytała o kształt brzucha u mnie jest piłeczka z przodku, jest dosc spory, poszedł tylko w przód i jest nisko, typowy brzuszek na chłopca:) Maluch dziś kopie cały czas chyba już swiętuje sylwestra:D A wy bawicie się gdzieś czy w domu? bo my w domu przed tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki życzę wam udanej imprezy sylwestrowej do białego rana i żeby w nowym roku spełniały się nasze marzenia, no i oczywiście spokojnych reszty miesięcy ciąży. Normalnie trochę przerwy w czytaniu i tyle stron do nadrobienia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Flavia ja tez mam 89cm tak pod pepkiem jestem 16t4d a ty ktory ? Asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja 18 tc a dokładnie 17 tyg i 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia tak martwilas sie a tu wszystko ok:)jak znajde miare to pozniej zmietrze ile ja mam w brzuchu:)my tez spedzamy w domu sylwestra.pojedziemy z godzine do taty mojego a pozniej w domu i mam siostre oderac z imprezy.szczesliwego nowego roku duzo zdrowka spokojnej ciazy i spelnienia marzen oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Flavia ciesze sie,ze wszystko w porzadku,upewnilas sie i bedziesz teraz spokojniejsza. U mnie dzis znow nic ostrzejszego gdzies tam pod powlokami brzusia minimalne przelewanie.Za to znow bobolewa jak na @,tylko czasami mam takie klucia jak szpileczka na samym dole brzuszka,moze to macica sie rozrasta. Ja mam w pasie pod pepkiem 90cm w tym od biodra do biodra przez brzuszek 40cm:) My sylwestra spedzamy w domu,przed 12 wyjdziemy na ulice z sasiadami sobie zlozyc zyczenia. A wam kochane rowniez zycze szczesliwego nowego roku,by nowy rok byl jeszcze lepszy od starego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Dziewczynki a wy brzuszek macie jeszcze pod pepkiem czy juz nad pepkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
witam w nowym roku:) ja brzuszek juz mam nad pępiem chociaż i tak jest nisko moim zdaniem. mąż wczoraj mówił że widac że brzuch się podnosi i rośnie w oczach, cieszę się z tego i mam nadzieje, że maluch niedługo tez pójdzie bardziej do góry i miną mi te ciągnięcia. no niestety tez mnie czasami gdzies zakłuje zaboli taki urok, nie jest słodko, ale najważniejsze żeby zdrowo donosic maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początekczerwca
Hej dziewczyny. Ja juz mam naprawdę ogromny brzuch bo to juz 20tc, roznioslo mi piersi totalnie. Sa ogromne, ledwo kupilam sukienke na sylwestra. Jeszcze nie czuje ruchow ;( jedynie wczoraj moj mis na balu cos sie zdenerwowal i stwardnial mi brzusio wiec juz o 2:30 byłam w domu. Ile cm mam to nie wiem, ale zamieniam sie w mini ciezarowke tzn. Wielkie piersi, brzusio i uda 'oblane' cellulitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
a powiedzcie ile razy dziennie twardnieje wam brzuch bo podobno do 10x to norma ale moim zdaniem to i tak dużo. mi teraz twardnieje ok 5 x dziennie zalezy od dnia, wczoraj tylko 2x, a dziś juz więcej. Ja boje się tego i dużo leżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny wszystkiego dobrego w nowym roku ;* u mnie juz brzuszek widac 18 tydzien i mam pytanie czy u Was pepek wystaje bo u mnie jeszcze nie ;) czasami czuje ruchy dziecka ale rowniez slysze jego bicie serduszka. Za tydzien mam wizyte po 6 tygodniach wyczekiwaniach :) jestem rowniez ciekawa ile przytylam bo od ostatniej wizyty sie jeszcze nie wazylam ;) wszyscy mowia dziewczynke ale zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dziewczyny!:) mnie chyba nigdy nie twardnial brzuch, mam nadzieje ze to sie czuje dosc wyraznie... ja oprocz infekcji nie mam zadnych dolegliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczatek czerwca ja tez juz duza jestem a celulit mi sie pojawil okropny w ciagu kilku dni.ogolnie przytylam od poczatku ciazy9kg wazylam sie wczoraj.cycki mam olbrzymie i poszlo mi w uda brzuch odstajacy i dosc duzy.mi nie twardnieje brzuch za to wczoraj dzidzi szalala:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U oczekujaca calkiem sporo moja kol przez cala ciaxe przytyla 9 kg a ur dziecko 3600 czyli niemale, ja przytylam narazie ok 2.5kg asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik wiem niestety tyle ze dziwi mnie to ze tyje a jem jak dawniej i codziennie wymiotuje polowe tego co zjem:/moja sasiadka przytyla25kg w ciazy a teraz jest5miesiecy po porodzie(miala cesarke)schudla34kg i tylko dzieki karmieniu piersia.boje sie ze duzo przytyje teraz bede meza wolac na spacery wieczorem tylko nogi puchna mi bardzo i skurcze lapia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
u mnie dalej 2kg na plusie ale teraz juz mam większy apetyt, wczesniej nie mialam wcale. no i brzuszek teraz bardzo rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej dziewczyny. Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku. Flavia ja jestem w 17ty 2d wedlug poloznej i dzidzia miala raptem 8,5cm oczywiscie miala mnie w nosie i nie pokazala sie czy jest chlopcem czy dziewczynka. Niestety nie czuje jeszcze ruchow i chyba gorzej znosze drugi trymestr niz pierwszy. Dzis wyslalam m do apteki po czopki glicerynowe, dziewczyny nie dalam rady. Gdy sie pod..... Zobaczylam niewielkie kropki krwi. Ale farmaceutka m uspokoila choc kazala jesc siemie lniane. Kurcze ja wszystkiego probowalam, od sliwek, siemia, otreb po soki. Mialyscie takie problmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sisilka krew jest z hemoroiidow to zadne zagrozenie wiec sie nie martw rozumiem cie kup sobie zapas activi i pij codziennie do tego platki owsiane sobie wsyp i siemie i pomoze asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
sisilka może będziesz miała drobną dzidzie, moze dziewczynka. skoro lekarz powiedział że jest w normie to nie masz się czym martwic. mój przez tydzien urósł 3mm bo jak byłam w szpitalu na izbie to miał juz 14,3 czuje ze to będzie klocek. Aby zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×