Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość guziczekgg
Ale fajnie macie czujecie juz wyrazne ruchy:)Flavia w ktorym jestes tyg.? Ja odczuwam takie leciutkie,szczegolnie gdy leze na boku lub jak teraz gdy stoje,przewaznie w okolicy pod pepkiem po lewej stronie i przypominaja raczej przesuwanie sie jakiejs pileczki w srodku gdy przyloze reke to wszystko ucicha przez powloki brzuszne nic nie widac jedynie czuje w jednym miejscu cos twardszego pod powloka,ale to naprawde tak delikatnie :) Wczoraj np. prawie nic nie czulam i troche sie martwilam,ale dzis od 11.00 znow cos mi tam sie ugniata:) Mnie od wczoraj tak wlasnie pobolewuje brzuch jak na @ raz na dole raz po bokach. Ja mialam anemie w pierwszej ciazy,zazywalam zelazo przez miesiac pozniej wyniki byly juz dobre. Co do krwawien z dzasel,to krwawily mi jeszcze niedawno przy myciu,ale obecnie juz nie. Jedenie co,to nadal mam zatkany nos.Zaczyna zatykac mi sie na wieczor i przed spaniem musze go zakraplac bo inaczej nie moge zasnac.Ale czytalam gdzies w necie ze to tez normalne w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
guziczek w 18 tygodniu jestem:) niby czas szybko leci ale bardzo bym juz chciala miec maleństwo przy sobie i nie musiec się martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Flavia powinnas sie ruszac bo bedziesz miec ciezki porod.Podobno kobiety ktore przez ciaze sie duzo ruszaly rodza latwiej i szybciej. Jezeli nie musisz dzwigac ciezkiego odkurzacza,to odkurzaj:) Ja robie wszystko,to co zawsze,sprzatam ,gotuje,nawet czasami cos przesune,dzwigam zakupy,chodze czesciej na spacery nawet w deszcz i gimnastykuje sie ( w internecie mozecie znalesc gimnastyke dla ciezarnych).W pierwszej ciazy tez wszystko robilam,nawet majac skurcze dreptalam przy lozku i kolysalam biodrami,na lozko poloznicze wskoczylam dopiero przed samym parciem,bo nie pozwolili mi rodzic na stojaco,a bylo by jeszcze szybciej,to pomaga,porod mialam szybki i bez komplikacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie schodze na dol zeby sie nie denerwowac jej tekstami.agata to jest meza dom i my z tad sie niewyprowadzimy.anemie kiedysa mialam ale mialam zle wyniki krwi a twarz normalna niemam bladej cery wiec niewidac tego.ja troche ogarnelam gore jeszcze podlogi umyc i odkurzyc.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Flavia to twoje pierwsza ciaza? Ja w pierwszej konkretne ruchy czulam dopiero po 20tc,moze bylo cos wczesniej,ale nie zwrocilam na to uwagi albo juz nie pamietam,to bylo 8lat temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ma ktoras z was jeszcze wymioty?ja niestety znowu dzisiaj mialam do tego krew z nosa.juz mnie wykancza to.glodna jestem a boje sie zeby niezwrocic jak cos zjem:( oczekujaca.gosc85kiedy masz polowkowe badanie i kolejna wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
guziczek tak to moja pierwsza ciąża i lekarz tez mówił że szybko poczułam ruchy. na początku ciązy tez robiłam wszystko, normalnie pracowałam 8godz na stojąco przy kasie, sprzatałam ,myłam podłogi ale jak zaczął mi twardniec brzuch i poszłam z tym do lekarza to dał mi zakaz pracy, zakaz seksu, zakaz dłuższego chodzenia, jakiegokolwiek dzwigania itp. kazał dużo odpoczywac, więc się wystraszylam i leże i teraz nie wiem co mogę robic a co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
też jestem w 18, i nie czuje konkretnych kopnięć ale ruchy delikatne, i regularne, i to mój 1 dzidziuś, łóżysko mam na dnie macicy.:))) rozumiem oczekująca, ale Ty tam sie wykonczysz.Ja nie wymiotowałam, miałam mdłości moze dwa tygodnie, teraz czuje się super, nie czuje ciąży, tzn cycki mi dokuczają. Myślę, ze z tymi ćwiczeniami w domu to bardzo dobry pomysł, człowiek jak sie zasiedzi to koniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Wizytę mam w poniedziałek bo kończy mi się zwolnienie i przyplątało mi sie zapalenie pęcherza. Połówkowe mam 13.01. a Ty kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
No w takim przypadku jezeli lekarz ci zalecil,to musisz uwazac,nie wiem jak sie czujesz czy nadal ci ten brzusio twardnieje czy nie. Ale moze takie spokojne sprzatanko ci nie zaszkodzi,najlepiej spytaj lekarza. Moja kumpela w ciazy tez miala jakies tam ryzyko i nie mogla nawet podniesc ciezkiej patelni,tak ze lepiej popytac Gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Ja w tej ciazy tez nie wymiotywalam, w pierwszym tremestrze mialam tylko nudnosci i slinotok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Początek czerwca ja biorę żelazo ,bo miałam jakieś tam spadki hemoglobiny .I mi lekarz powiedzial,że mam lekką anemie.No wiadomo dzidziuś z nas wszystko wyciąga.Normalnie się czułam,jedyne co to jak byłam głodna to robiłam się strasznie słaba.Dziewczyny bierzecie jeszcze folik ?,bo mi lekarz cały czas jeszcze każe brać.No i do tego zaczęłam brać witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja biore witaminy i w tym jest kwas foliowy 200% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc85ja mam wizyte10stycznia a cos mowil ze zrobi mi w 23albo22tygodniu okaze sie na wizycie pewnie bede iwc gdzies kolo20stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
no mam wrażanie że już troche mniej twardnieje, tzn teraz tak ok 4 razy dziennie i szybko puszcza. a tyle to jest podobno dozwolone tylko że u mnie za wczesnie zaczął twardniec bo od 15 tyg i lekarz powiedział że to niebezpieczne bo takie twardniecie macicy stymuluje ją do porodu dlatego wole nie ryzykowac i dużo leże. ale tez martwi mnie troche to że maluch jest nisko ułożony tak powiedzial lekarz jak robił mi usg , tylko nie wiem czy tak się ułożył i to zle czy akurat był sobie tak nisko. czuje go różnie czasem nad spojeniem łonowym , a czasem pod pępiem więc sie przemieszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Flavia ja jestem w 16 i tez mam takie skurcze jakby na okres i twardnienie ale wszystko robie przeczytalam ze to normalne ze macica cwiczy :) a ruchow nie czuje jescze pewnie 2-4tyg nast wizyte mam 17.01 co do bladosci ja jak sie nie umaluje tez tak wygladam dlatego wole lato sloneczko i kazdy lepiej wyglada asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
gosc a często ci twardnieje brzuch? ja na początku tez się naczytalam o tych skurczach Braxtona-Hicksa i też troche olałam sprawe, ale jak powiedzialam o tym lekarzowi ze od 2 tyg mam twardnienie brzucha to dostałam tabletki na podtrzymanie. Ale obyś miała racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
a jakie to uczucie jak twardnieje brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
niemiłe, jakby zrobił ci się twardy kamien w dole brzucha, przytrzyma z 10 sekund i puszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam to od swiat nie wiem ile raxy bo nie licze dzis bylam 4h na zakupach to w trakcie tak sie dzialo a najbardziej czuc jak sie lezy i reka sie dotknie albo nogi chce sie podniesc to czuje sie jakby glaz w brzuvhu czyli ta macice twarda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
no własnie takie uczucie jak opisujesz asik, jak łapie to trzeba przekręcic się na bok i puszcza. ja mam nadzieje ze mi to przejdzie i nie będzie nic złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
To mnie tez tak czasami kilka razy wciagu dnia twardnieje,przewaznie po lewej stronie przy pepku i po kilku sekundaach przechodzi.Dzieje sie tak jak chodze,a pozniej sobie usiade.Ale mysle ze to normalne. Dziewczynki przd chwila sobie psiklam i poczulam ruch z lewej stronki.Cos ta lewa strona jest ulubionym miejscem mojej kruszynki :) Ale jak sie poloze i przyloze rece do brzusia to nic sie nie dzieje,spokojnie,a tak bym chciala poczuc ruchy pod reka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
u mnie maluch tez jest z lewej strony, widzialam go tam na usg i jak się rusza to czuje go najwięcej z lewej własnie. dziewczyny troche mnie uspokoiłyście skoro mówicie ze tez tak macie, ja jak wrócilam od lekarza to cały wieczór przepłakałam bo myślałam że dzieje się coś bardzo złego aż nie mogłam sie uspokoic i w sumie cale święta miałam do bani bo balam się ze coś może się stac mojemu maleństwu. wiecie co oglądam ciuszki na allegro i juz sobie wyobrazam jak będę stroic mojego kawalera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia234 mi tez lekarz kazał polegiwac no ale mi przez ten krwotok. Mowil polegiwac ale nie leżeć bo mogą porobić sie zakrzepy. Fajnie ze juz czujecie ruchy :) To musi byc niesamowite uczucie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
mi jak pielęgniarka wypisywała zwolnienie i zapytała lekarza czy chodzące czy leżące to zastanowił się i mówi że chodzące oby nie za dużo i nie za szybko, to jego słowa. Powiem wam że ja to się strasznie wystraszyłam po pierwszym dniu świąt, bo pojechaliśmy do tesciów i byliśmy tam do wieczora bo mąz musiał pomagac tesciowi przy zwierzętach a ja od tego calodniowego siedzenia przy stole tak się zle poczułam że maskara. jak wróciliśmy do domu to brzuch mi twardniał i nie chciał puścic ja się zaczelam denerwowac bo czułam małego nisko. chciałam juz jechac do szpitala ale nie miałam ani mocnych bóli ani plamień więc postanowiłam poczekac, jak usnełam to przeszło. no i dlatego od tamtej pory leże. Maja- niesamowite to mało powiedziane to jest najwspanialsze uczucie na świecie, mój synuś jak kopie to mówie mu że go kocham Macie już imiona dziewczyny te które znają płec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
My sie powaznie zastanawiamy nad imieniem Mikolaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
u nas Krystian albo Konrad:) ale jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie chyba chłopczyk ale 100% jeszcze pewności nie mam. Wiec dla chłopca mam Olaf. A jak okaże sie ze to dziewczynka to bedzie Oliwka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny rozwińmy tabele o imiona dla dzieci :) nick -----------wiek------kt.dziecko------termin om/usg---------płeć------------- imię dziecka 19magda91-----22-------------1-------------21.06/.....--- -------------chłopczyk 87_asik--------26---------------1----------13.06 /18.06------------nieznana ilonek-----------25---------------1----------16. 06/14.06---------chlopak(?) Flavia234-------24-------------1-----------6.06- -------------------nieznana macchiato------31--------------1----------13. 06/??.06----------nieznana gość 85 ---------26--------------1----------29.05 ------------ dziewczynka(? Agata89R--------24--------------1---------05.06/05.06-- --------chłopczyk Sisilka ----------28---------------1---------23.06------------------ ---nieznana czer.kaptur83-----30-----------3---------7.06/4.06------- --- --chłopczyk(?) brzuchatka--------28-----------1-----------01.06/01.06--- ---------nieznana gochaaaaaa----------27----------2-----------17.06/??.06-- ----------nieznana guziczekgg-----------29-----------2-----------30.06/16.o6 -----------nieznana Justi2-----------------32-------------2-----------17.06-- -------------------nieznana lacerta----------------31-------------3------------28.06- --- ---------------nieznana Początekczerca-----18-------------1-------------28.05/30 .05--------chłopczyk esmi90 ----------------23 --------------1 ----------04.06. ------------- nieznana Majaaa85 ------------28--------------1 ----------22.06/20.06. -------------(?)--------- Olaf/ Oliwia Nitka999 ----------- 31--------------1-------------20,06-------------nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja jeszcze nie wpisuje bo mój mąż cały czas mowi że nie wie:D on w ogóle taki niezdecydowany tego nie wie tamtego nie wie, chyba sama muszę podjąc decyzje:P my będziemy mieli od szwagierki wózek i fotelik do samochodu ,juz ugadane. cieszę się bardzo, za ta kasę kupię coś innego dla malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×