Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość Agata89R
AIK chce Ci napisać pare słów o prenatalnych, ale mi wyskakuje, że to spam:/ kurde...Witaj tacia, ja dostałam ubranka, sama od siebie bym nie kupiła tyle, chłop by mi nie pozwolił, bo jest troche przesądny a przecież mamy czas na zakupy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tacia jestem na tym samym etapie i jeszcze nic nie mam dla dzidzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Ja tez jeszcze nic nie mam... zaczne moze pod.koniec kwietnia cos kupowac. Pierwsze usg -usg prenatalne, 2 usg-usg prenatalne zwane polowkowym bo w polowie ciazy, 3 usg rowniez prenatalne. To jest to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja jak zwykle leżę i się nudzę to opiszę wam dokładnie wczorajszą wizytę w szpitalu. byłam umówiona na godz 12 pojechaliśmy poszłam do recepcji a babka mi mówi że nie mają mnie zapisanej, ja do niej że lekarz kazał mi się stawic*****kazałam wypis ze szpitala, oczywiście wszystko się przedłużyło i musiałam godzine czasu czekac bo najpierw były przyjmowane pacjentki z oddziału. juz byłam wkurzona bo niewygodnie było mi siedziec, a babka cały czas latała i zapewniała jeszcze minutkę. Najpierw zmierzyła mi cisnienie i zważyła- przytyłam dokładnie 4,5kg. Pózniej badanie, szyjka bez zmian, macica miękka. Następnie usg dziecka chyba z 40 min mi robił aż mi sie słabo zrobiło od leżenia na plecach ale maleństwo jest przebadane wzdłuż i wszerz:) mierzył mu nawet stopę-4,06cm i liczył palce u nóżek. Znowu sprawdzał wszystkie narządy, przepływy itp. Malec waży 590 gram. Na badaniu sobie słodko ziewał lekarz mi to pokazał, pózniej zaczął łapac się rączkami za nózki mówie wam słodki widok:) Pózniej badanie szyjki dł 3,21cm powiedział ze w normie, w sumie to ja mam za kazdym razem inny pomiar ale najwazniejsze że jest wszystko pozamykane i nic się nie dzieje, o krążku narazie nie wspominał więc chyba nie trzeba. powiedział że taka długosc to nie jest żadne zagrożenie i nie muszę się juz zgłaszac do szpitala chyba ze lekarz prowadzący zleci. U mnie juz ok, brzuch mnie nie boli nie twardnieje, ale od czasu do czasu mam kłucie w pochwie. czy któras z was tez ma? A odpowiadając na wasze pytania to tak: ja bety nie robiłam wiięc nie mam pojęcia jaki powinien byc przyrost. Wózek ilonek fajny i nowoczesny. Ubranka kupuje najwięcej na rozm 62 ale mam tez troche mniejszych i trochę wiekszych. gosc staraj sie nie sciskac dziecka bo brzuch będzie bolał. 19 lutego mam wizytę u mojego gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
czyli jezeli teraz mam wizyte i gin juz na nfz( ze zwyklym usg) a ta wizyta wypada akurat w 20tyg i 4 dni to jesli chce aby to bylo usg polowkowe bede musiala zaplacic bo polowkowe to inaczej prenatalne dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fakt, troszke mnie pobolewa brzucho,ale nospy dziś już nie biorę, a wczoraj kurczę o 2:00 w nocy wymiotowałam, lodami koral- takie lody koktajlowe pychota, teraz w biedronie z 3,75 zł :) właśnie kończę drugą ich część, ogólnie mam ochotę na słodkie ostatnio, bo 3 pierwsze miesiące wymiotowałam po wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i poprosilam lekarz żeby na końcu badania spojrzał na płec czy nic się nie zmieniło i jest synuś na 200% wszystko było ładnie widac:) tak ze jestesmy z mezem bardzo zadowoleni i ciuszki sie przydadzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia,ja tez mam wizyte 19 lutego.Brzuch mi nie twardnieje,czasem cos tam zboli a kłucie pochwie mam raz lub dwa razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
AIK usg prenatalne robi się między 11-14 tygodniem i jest to badanie genetyczne, płatne, na wady genetyczne, czy dziecko nie jest obciążone, jest robione na nowoczesnym usg, i jest płatne, chyba, że masz skierowanie, to nie, nie robi tego Twój ginekolog, sama wybierasz gdzie robisz badanie, dzwonisz i sie na owe zapisujesz.Poźniej jest kolejne, zwane połówkowe, między 21-24 i także jest płatne, zapisujesz się w miejscu, gdzie je wykonują i za nie płacisz, więcej niż za 1, ponieważ tam Twoje dziecko jest bardzo dokładnie badane, przedewszystkim serce, czy ma komory, od stóp do głow, można wykryć włąśnie wady serduszka. Twój ginekolog Ci badania prenatalnego nie zrobi, bo robi sie je w miejscu do tego przeznaczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacia
od razu lepiej się czuję bo już myślałam o sobie jak o wyrodnej mamie:):) tak poważnie to też mam poczucie, że mam jeszcze czas, pewnie marzec kwiecień już zacznę zakupy:) też mam kłucia w pochwie i to już jakieś dwa m-ce, nie rozmawiałam o tym z lekarzem ponieważ zdarzają się one raz lub dwa dziennie i trwają po kilka sekund, ale fakt są niezbyt przyjemne, uznałam je za normalne w ciąży bo cały czas towarzyszą mi też kłucia z prawej i lewej strony brzucha co spowodowane jest rosnącą macicą. Ja z kolei mam pytanie czy któraś z Was ma praktycznie nieustający ból i pieczenie żeber z prawej strony i ból pod prawą łopatka? pomaga wyłącznie leżenie na wznak, ale ile można leżeć?może są na to jakieś inne sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Twój ginekolog wie, w którym jesteś tygodniu i napewno sprawdzi czy dziecko ma narządy, kończyny , łożysko i wody płodowe, ale usg prenatalne jest bardzo dokładne, na nowym sprzęcie, dlatego na takie usg zapisujesz sie osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tacia, ja tez bede miec Leona :) Moi chlopcy wybrali to imie ze wzgledu na jakiegos tam pilkarza, ale teraz zaczynam sie wahac, bo to chyba strasznie popularne imie w Polsce ostatnimi czasy. Ja na stale mieszkam za granica juz 12 lat i znam doslownie jednego Anglika o tym imieniu, a jak wchodze na te wszystkie fora to widze, ze chyba co drugi chlopczyk w ojczyznie bedzie Leon. I nie przejmuj sie tym, ze chlopczyk, pokochasz jak swoje :) Ja bede miec w sumie trzech i nie zamienilabym sie na dziewczynke :) Wozka jeszcze nie mam, ale nie bede szalec, bo zaden z moich chlopcow nie pojezdzil dluzej niz rok, a potem przerzucalam sie na spacerowke. Jedni moi znajomi wydali na wozek grubo ponad 500 funtow i to 8 lat temu, a ja sie tylko za glowe lapalam, bo moje pierwsze auto w Anglii mniej kosztowalo :) I wtedy i teraz kupie uzywany, 3 w 1. Dzisiaj zadzwonilam po urlop na zadanie, bo starszy syn ma biegunke i wolalam go przytrzymac w domu, a ze urlopu jako takiego juz w sumie nie mam, to bede musiala odrobic przed koncem marca :( Tutaj nie ma chorobowego na dzieci, niestety. Na macierzynski tez ide na 6 miesiecy, bo na wiecej mnie nie stac. I tak jestem w o tyle dobrej sytuacji, ze pracuje w budzetowce, wiec przez pierwsze 2 miesiace dostane 100% wlasnej pensji, przez kolejne 4 juz tylko polowe z tego, ale przysluguje mi jeszcze macierzynskie od panstwa w wysokosci 100 funtow z groszami tygodniowo. Te kobiety, ktore pracuja w sektorze prywatnym dostaja tylko i wylacznie te 100 futnow i nic wiecej. Wierzcie mi dziewczyny, ze polityka prorodzinna w Polsce wcale nie jest taka zla. Mama 3 chlopcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Agata89 dzieki za wyczerpujace info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia to masz wizyte19a ja21 i chyba19pojade porobic badania zebym napewno odebrala przed wizyta.moj m pojechal do lasu z sasiadem po drewno i niestety musialam wszyskim dac jesc itp.teraz leze bo troche plecy bola.tesciowie slowem sie nie odzywaja zreszta ja tez.ja w poniedzialek jade do lidla po proszek i kilka ubranek.sasiadki synek ma8miesiecy i kupuje mu rozmiar80cm.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
widziałam, ze w poniedziałek w lidlu sa ubranka dla dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupie w lidlu kilka ubranek na70albo 70pare cm zeby miec na pozniej.a rozmiary niby te same a wielkosc inna.ja mam wiekszosc takich na62-68bo mysle ze dziecko bedzie mialo z 60cm albo wiecej.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jeszcze nie znam płci swojej małej pupy:) myślę o chłopcu,ale co będzie zobaczymy, nie wiem,czy będę dobrą matką dla dziewczynki, może zbyt oschła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupie w lidlu kilka ubranek na70albo 70pare cm zeby miec na pozniej.a rozmiary niby te same a wielkosc inna.ja mam wiekszosc takich na62-68bo mysle ze dziecko bedzie mialo z 60cm albo wiecej.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AIK moze byc tez ze ginekolog ma dobry sprzet w gabinecie i pezy okazji ci robi prenatalne. Oczekujaca co znaczy ze musialas podac wszystkim obiad czyli tesciom?? Czyli nazwali cie gownem a ty im jeszcze uslugujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc nie ja teraz bede gotowac tylko dla mnie i meza.a wszystkim chodzilo mi o zwierzeta.tesciom nie ugotuje ani razu wiecej za to co powiedzili.niemoge sie doczekac kiedy wplynie kasa to zrobie kuchnie sobie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakochałam się w ubrankach z Lidla, zwłaszcza z motywem traktorka i tego pieska z jednym okiem podbitym;) tylko nie znam płci swego dziecka kurka no;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacia
mama3chłopców, wiesz co ja właśnie ani mój mąż nie mamy nikogo znajomego ani dorosłego ani dziecka o imieniu Leon, my właśnie chcieliśmy uniknąć zbyt popularnego imienia, bardziej boję się o skojarzenia z filmem Leon Zawodowiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wracając do tematu prenatalnych to nie znam lekarza, który zrobiłby prenatalne w ramach wizyty kontrolnej: samo badanie trwa dosyć długo bo ok poł godziny lub nawet dłużej a druga sprawa że dobrze by było żeby takie badanie przeprowadzał lekarz, który się specjalizuje właśnie w badaniach prenatalnych i ma ukończone odpowiednie kursy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Kurcze faktycznie te ciuszki sa boskie, szkoda ze płci nie znam ;( szkoda ze nie ma takich uniwersalnych kolorkow zilonych, kremowych,zoltych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
no sliczne są, a beżowy kolor pasuje i do dziewczynki, i chłopca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia234 a tu dzieczynka upsssssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas? nie no na pewno chłopiec bo najpierw lekarz prowadzący stwierdził chłopca w 17 tyg, pózniej w 19 w szpitalu lekarka tez, i teraz na tych prenatalnych inny lekarz tez powiedział że chłopiec, poza tym ja dokładnie widziałam narządy więc juz raczej nie moze byc mowy o pomyłce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Wracając do wózka ją też wolałabym ciemny czarny lub szary coś takiego. Ją za prenatalne w katowicach płaciłem 300 z plyta . Ubranka mam zamiar kupić 60/62 wolę żeby były za duże niż za małe. I też mi się wszystko w kolorach neutralnych podoba:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Ale jestem szczesliwa, udalo mi sie znalezc i zapisac do bezplatnej szkoly rodzenia, hurrra, inna szkola w moim miescie kosztuje 400zł a tak to te 400zł moge przeznaczyc na cos innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×