Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Mamatrzechchlopcow we Francji ciaze prowadzi lekarz sa trzy ekografie jedna na trymestr. Trzeba wybrac sobie szpital wczesniej, po pozniej moga odmowic zwlaszcza w rejonie paryskim. Badania robi sie co m-c krew, toksoplazmoze, cukier w moczu i o ile dobrze wiem trzykrotne badania na grupe krwi. Ogolnie we Francji kobiete nie ma prawa nic bolec podczas ciazy, na wszystko cos jest sami przepisuja na zas. Porod jeszcze nie wiem jak przebiega, bo rodzic tu bede pierwszy raz. Koszty badan jesli nie ma sie dodatkowego ubezpieczenia placi sie jakis procent a od 6 m-ca ciaza jest kryta w 100% oraz m-c po. Urlop trwa 3 m-ce, a pozniej mozna wziac wychowawcze, ale nie wiem na jak dlugo.To tak pokrotce ogolnie jestem zadowolona; poniewaz sa bardzo dokladni i profesjonalni w tym, co robia. Dbaja tutaj o kobiety w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia ja w piatek zaczynam28tc ,mam nadzieje ze po ciazy zejdzie mi chociaz 10kg a reszte bede cwiczyc.naprawde wstydze sie swojego wygladu,m mnie pociesza mowi ze mu sie podobam i mnie kocha,mowi ze jak urodze to bede sie odchudzac jak zechce bo mu nieprzeszkadza.ja zbieram sie do endokrynologa bo dzis mam wizyte.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekująca nie jesteś sama, przybyło mi już 10 kg. Bardzo po mnie widać, że przytyłam, jest mi przykro jak patrzę w lustro. Ale najważniejsze, że nasze maluchy zdrowe, rosną i już niedługo będą z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kariniakowo. blogspot. com szukam dzieci do sesji, buduję portfolio, na początek cena symboliczna 50 zł za 20-30 zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej dziewczyny, ja też tyję, jem wszystko,sapię,czuję się niezgrabna, ważą mnie na każdej wizycie,sama w domu się nie ważę bo po co się stresować;) brzuch już duży wystrzelił jak z procy,jestem już stara,Wy młode- szybciej zrzucicie zbędne kg. Przed ciążą byłam chuda szkapa, a teraz pączek w maśle:)jem tyle samo,a tyję nawet nie myślcie o kilogramach ciążowych, to dodatkowy stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
pomyślcie logicznie-normalnie tyle byśmy nie przytyły, to hormony,biologia taka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
no trudno, ja nie jestem jakaś gruba, góre mam dalej S jakby nie patrzeć wchodze w stare bluzku, ale biodra mi sie poszerzyły i uda mam grubsze, ale jakoś nie sapie, brzuch mi tylko przeszkadza troche. Dziś i wczoraj coś mi poleciało z cycków, także zaczyna sie tam coś w nich dziać, a urosłu może o 1 rozmiar i staneło, nie wiem czy wykarmie dziecko takimi pryszczami, ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Witam:-) my wyspane mała rano nieźle kopala . Po śniadaniu zawsze leczę 10 min bo inaczej mi nie dobrze:-( Ja w śr mam wizytę to zobaczę ile teraz do przodu tym bardziej że jutro TŁUSTY CZWARTEK;-);-) ale ponoć jutro się kalorii nie liczą;-) Wciąż mam dziwne sny i to codziennie. Ja sypie ale powiem wam że ten orbitrek był dobrym pomysłem bo już inaczej nie sapie jak wyjde po schodach lepiej się czuje i serce mi już tak nie bije szybko. Nie przejmujmy się kg kobiety po 30kg żyją i zarzucają to my też damy radę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ja myślę,że mój mały ma czasami czkawkę,zwłaszcza jak wypiję jakiś napój, herbatę lub wodę, bo tak rytmicznie kopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja niestety sapie brzuch rosnie.bylam u endokrynologa i weszlam bez kolejki,babki malo mnie niezjadly ale powiedzialam ze mam pierszenstwo taki facet i tylko jedna babcia stanely za mna a reszta zla jak osy.teraz mam wizyte przed porodem i dawke leku zwiekszona.mowila ze po lekach tez tyje:/oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś wstałam wykąpałam się, pochodziłam troche pod domu i bolą plecy więc leżę spowrotem. do tego albo zaczyna mi się zapalenie pęcherza albo coś innnego bo piecze mnie pochwa niby nie mocno ale czuje podrażnienie i parcie na siku. dostalam od gina jakieś globulki, mam też zrobic wyniki moczu i w razie co smarowac clotrimazolum. wczoraj na noc posmarowałam i dziś już mniej podrażnione. może objedzie się na samej maśc, obym nie musiała brac antybiotyku. Pewnie zaraz jakiś gośc znowu napisze że jak zwykle sie nad sobą użalam ale ciągle coś się mnie czepia. a wy dziewczyny nie martwcie się tak tym tyciem, trudno by było żeby w ciazy chudnąc:P dzieci się porodzą to będzie pole do popisu, a narazie oczekująca nie odmawiaj sobie kolacji, przecież to nie dla ciebie tylko dla dziecka:) mój brzuch dziś znowu większy niż wczoraj, jak tak staje przed lustrem to on jest co dzień wiekszy. a maluch mega aktywny, czasem sie zastanawiamy z mężem kiedy on śpi:P chyba tylko wtedy jak ja śpię, o przepraszam wtedy też nie bo jak wczoraj zasypiałam to mały jeszcze mi skakał po tym bolącym pęcherzu, aż go prosiłam żeby już nie męczył mamy. Oj chyba będzie miał charakterek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca- bardzo dobrze zrobiłaś, france jedna z drugą nich się poduszą z wsciekłości. juz nawet w tv są reklamy żeby przepuszczac ciężarne a taka jeszcze siedzi i gdacze. A powiedzcie mi czy w laboratorium ciążarna też ma pierwszeństwo czy nie? bo ja w następnym tyg idę na te przeciwciała i już czuje jak mi ciężko będzie tam sterczec, czasem nawet nie ma gdzie usiąsc tyle jest ludzi. teraz jak juz będę to bez dwoch zdań poproszę kogoś żeby dał mi usiąsc bo nie wytrzymam na stojąco. a co do sapania to wystarczy że przejdę kawałek i już sapię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja jak byłam na tej glukozie i miałam wejść o określonej godzinie to robili miny, ze ja wchodze, a oni czekaja, takze nie licze nawet, że ktokolwiek przepuści, o siedzeniu nie swpomne, ostatnio 3 kobiety w ciąży stały, nikt nie ustąpił miejsca, jeszcze stoją i czatują przy samym wejsciu, zeby ktoraś z brzuchem nie weszła przed nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Flavia a u Ciebie w lab jest tak ze najpierw idziasz do jakiejs Pani ze skierowaniem lub zaplacic jesli platne a potem na pobranie czy od razu sie wchodzi do lab i tam wszystko zalatwia? Ja tak czy siak bym poprosila zeby wpuscili mnje bez kolejki. Zapytajz czy mieli by cos przeciwko jesli wejdziesz pierwsza bo zle sie czujesz. Kuzwa z drugiej strony mnie to wkurza ze sie o takie rzeczy pyta ja jak nie byłam w ciazy to bylo dla.mnie oczywiste ze ciezarna wchodzi bez kolejki a teraz sie prosic zeby Cie ktos puscil łaskawie :/ wez meza ze soba jak cos to niech przemowi do rozumu gderajacym babom :P poza tym w takich miejscach zawsze powinna wisiec informacja ze kobiety w ciazy przyjmowane sa bez kolejki! ;) Mozeniejeden odezwij sie! Napisz co u Was czekamy na wiesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Kurde agata nie zartuj nawet, kuzwa co za narod :/ ja bym sie wryla i niech se bucza. Nawet bym powiedziala ze ja tylko na chwilke o cos zapytac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata- u nas wypisz wymaluj tak samo, akurat jak byłam robic krzywą cukrową to było niewiele osob więc poczekalam bo miałam gdzie usiąsc, ale teraz muszę isc w dzień kiedy pobierają krew na wysłanie do wiekszego miasta i wtedy jest multum ludzi. brzuchatka- od razu wchodzi sie do laboratorium i tam przy pobraniu daje się skierowanie, wszystko w jednym miejscu. no widzicie tak to jest, ludzie patrzą tylko "a młoda to postoi" a nikt nie pomyśli że ta młoda to zle się czuje albo ma zagrożoną ciąze i nie moze stac. najgorsze sa takie baby 50-60 najwiecej gdaczą. A tabliczka chyba tam nie wisi niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Flavia tak czy siak wejdz bez kolejki albo zapytaj tak jak Ci mowilam czy Cie wpuszcza albo powiedz ze tylko o cos zapytac chcialas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znieczulica wszedzie niestety w carfour czy auchan sa kasy pierwszenstwa dla kobiet w ciazy i niepelnosprawnych i co widze facecto z piwami itp przesada jak dla mnie ale kto im uwage zwroci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati, dzieki za info :-D Maz sie ze mnie smieje I pyta, czy mam zamiar przewod doktorski przeprowadzac, czy moze materialy do ksiazki zbieram :-D mozeniejeden, odezwij sie! Mam nadzieje, ze z dzidzia wszystko ok. Ja juz po wizycie, Leon skopal polozna, chyba mu sie doppler nie spodobal :-D Pobrala z litr krwi I w marcu kolejna wizyta, teraz juz musze chodzic co 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas co do badan to pierwsze daje sie skierowanie do okienka. Siada sie i potem wołają. Czesto najwiecej sie czeka w kolejce do okienka zawłaszcza jak sa osoby prywatnie i odrazu płacą. Musze dokładnie liczyć ruchy malenstwa bo rusza sie niewiele i troche sie boję. Teraz siedzę i jest mi słabo jak diabli chyba oleje wszystko i położę sie. Troche egoizmu. Moj synek poszedł spać i zostawił bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w labolatoruim czekalam ale byla jedna osoba przedemna aby.ja babkom powiedzialam mam pierszenstwo i nie bede czekac w kolejce a i tak siedzialam1,5godz bo sie spoznila,jedna babcia moze z 80lat mowila zebym usiadla troche jak stalam bo ona wie ze w ciazy ciezko a te reszta to malo ja nie zjadly.moj maly dzis srednio aktywny jest niech wyspi sie:)wogole zgaga meczy mnie na potege.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie stalam w dlugasnej kolejce do toalety I panie stojace przede mna mnie przepuscily :-D Jedna, siwiutka jak golab, poglaskala mnie po ramieniu I powiedziala, ze jeszcze calkiem sklerozy nie ma I pamieta, jak to jest :-D Bardzoto bylo mile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mój pracodawca dostał pismo z zusu żeby dostarczyc dokumenty do kontroli bo pracowałam tylko 2,5 mies na umowie i musiałam isc na zwolnienie przez ten twardniejący brzuch. ciekawe co dalej, boje się ze nie będą chcieli mi wypłacic chorobowego. ciekawe czy teraz wszystkich tak sprawdzają, czy to że przysłali pismo tzn że mają wobec mnie jakies podejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Flavia, jak wszystko będzie w porządku nie masz się czym martwić, ale niestety mogą Ci na ten czas wstrzymać wypłate z Zus, do czasu wyjaśnienia sprawy, bo pewnie chodzi o to, ze skoro tylko 2 miesiące pracowałaś, chcą się doszukać fikcijnego zatrudnienia, ale jak chodziła do pracy mogą Cie pocałować w d**e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Zgadzam sie z Agata sprawdzaja tylko dlatego ze krotko pracowalas ale jesli bylas normalnie zatrudniona to sprawdza umowe czy co tam beda chcieli i tyle. A nie wiecie czy zus jeszcze 'odwiedza' ciezarne w domu? Bo mi mowili ze juz w domach nie kontroluja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Asiula i u Ciebie z lab tez nie ma informacji ze w ciazy bez kolejki? :/ mi sie wydaje ze dawniej jakoś lepiej traktowano ciezarne, teraz to jest takie myślenie ze rozłożyła nogi bachora chciala o niech se teraz czeka i stoi... ale moze mama sie tylko wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Moze mi sie wydaje... mialo byc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchatka chyba kontroluja bo gin do ktorego chodzi moja kolezanka to mowila (ale to bylo w listopadzie) ze sprawdzali prawie wszystkie pacjentki i ona teraz wogole zwolnien nie pisze chyba ze napawrde zagrozona ciaza a tak to sie boi, co do Ciebie Flavia to na bank chodzi im o to ze ktortko pracowalas i beda sie doszukiwac ze ktos specjlanie Cie zatrudnil zebys miala swiadczenia po ciazy ... taki kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowaaa
Nie wiem jaka dokładnie jest Twoja umowa i czy wczesniej miałaś jakąs inną umowę i czy pracodawca wczesniej opłacał Ci składki chorobowe, ale żeby nabyć prawo do zasiłku chorobowego musisz mieć 3 m-ce pełne opłaconych składek chorobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam opłacone 3mies składek, bo u mnie zwolnienie weszło dopiero od 1 stycznia. ja chcialam popracowac miesiąc dłużej ale nie moglam bo gin kategorycznie mi zabronił pracy kiedy skróciła mi się ta szyjka i dlatego tak krótko. a umowe mam na czas określony na 5 lat. w domu juz chyba zus nie kontroluje, tak mi mówił pracodawca. wszystkie dokumenty mam podpisane, umowa tak samo. mam nadzieje , że nie przyczepią się do mnie i nie będą mnie nigdzie ciągac bo mam L4 leżące i poza tym to dla mnie dodatkowy stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×