Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

U mnie mały licząc od ostatniego usg przybral w 22 dni czyli 3 tygodnie 380g Dopiero teraz zauważyłam że to dzisiejsze usg było w 4d po raz pierwszy miałam i nie wiedziałam jak to wygląda i teraz siedzę i wpatruje się jak w obrazek a mojego m szlak trafia bo nie chciał iść ze mną do ginekologa a takie rzeczy go o minęły i nie może sobie wybaczyć teraz ale dobrze mu tak skoro nie chciał ma za swoje. A co do wcierania pupy ja od początku używałam chusteczek nawilzanych a podczas kąpieli dokładnie mylam lepiej od razu przyzwyczaić malucha bo później może być większy problem a jak jedne uczulaja to spróbować z innymi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie zus będzie ci -gościu wypłacał za macierzyński. Dziewczyny trzeba uważać nie ma co lezymy i odpoczywam:-) Ludzie nie patrzą na ciężarne,wbrew pozorom najgorzej z młodymi jest,choć ostatnio kilka raży mi się zdarzyło że panowie przepuszczali w drzwiach,w kolejce i raz przy bankomacie(pan miał wypłacać ją byłam dwie osoby za nim a on że my stać nie powinniśmy uśmiechnął się i wpuścił przed siebie,bardzo przyjemne:-) innym nie pasowało bo z końca kolejki na początek skończyłam) Ja dziś kupiłam rolade lodową i dwie kromki zjadłem,kocham lody nad wszystkie słodkości:-) Moja dziś spokojniejsza i od dwóch dni daje czad po wątrobie:-) Ja mam za 2 tyg wizytę i mam zrobić mocz tradycyjnie socjologię,cukier i aspat alat -to chyba próby wątrobie,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no ja raczej niska jestem, 165cm mam. uda mam tragiczne, ocieraja sie o siebie, jeszcze nigdy mi sie uda nie ocierały:/ i mi ciagle gorąco, poce sie, masakra. Dzis kupilam malemu spiochy, super koszule rozpinaną i spodnie, nowe rzeczy, miałam jeszcze szperac ale tak mi było ciepło...zestaw do obcinania, waciki, patyczki, płyn w koncu z hippa do kąpieli od 1 dnia, mydełko, pierdołki.Niestety jesli chodzi o ustąpienie miejsca to jest wszędzie lipa.Mam nadzieje asik, ze wszystko bedzie oki i nie pojdziesz do szpitala. Ja w brzuchu mam 96 cm. Tez bym chciała zobaczyc buzinke dzidziusia w 4d, ale chyba nie zobacze, nie wiem czy kazde usg ma taka funkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, własnie też myslalam nad tą pielęgnacją, ale mysle, ze wodą spróbuje na początek, ale tez nie wiem właśnie, czy mi sie będzie chciało ? zobaczymy, oczywiscie chusteczki będę miała w zanadrzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny sprzedam ciuszki ciążowe + detektor tętna- jak ktoś jest zainteresowany proszę pisać. joannaj77@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie mamusie.ja juz obudzona i slonce za oknem,nastawiona ze wyjde dzisiaj do domu.maly sie rozbudza.uciska mi na zoladek i trzustke boli jak pierun:(oj te lody ja uwielbiam w ciazy:)szczegolnie smietankowo orzechowe pychota.ja mam chusteczki z pampersa i te3paki z biedronki zobaczymy czy beda sie sprawdzac.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość-jeśli chodzi o macierzyński,to zależy ile przepracowałaś w danym zakładzie.Do dnia porodu musisz mieć conajmniej 6 miesięcy przepracowane. Jak zwykle źle spałam,właściwie wcale nie mogłam spać.Nogi mi drętwiały,biodro bolało i dzidzia skakała w brzuszku,czasami az bolało jak się rozpychała.U mnie piękna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety też zle śpię, budzę się zdrętwiałą i spuchnięta. Pogodę mamy dziś bajeczną :) Wydaje mi się, że od dwóch dni mała dziwnie leży, ruchy czuję po bokach. Zakładam, ze z jednej strony ma głowę, a z drugiej nogi, choć pewności nie mam. Boję się, że chciała się przewrócić i się zaklinowała. Ostatnią wizytę miałam dokładnie 26 tydz 5 dzień,ważyła wtedy 1,3 kg i była główką do góry co wyraznie czułam. A teraz głowę ma pod moimi żebrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj poruszać brzuchem,albo połóz sie na plecach i wtedy wyczujesz jak leży.Nieraz jeszcze zmieni położenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Ja dzis tez zle spalam, toaleta co pol godzinki tak na pecherz cisnelo. Malenstwo w nocy tak sie rozpychalo, ze nie dalo sie usnac, momentami az bolalo. Ale dziecko rosnie wiec i miejsca coraz mniej. Wczoraj sie dowiedzialam, ze w czerwcu rodzice przylatuja w odwiedzinki, strasznie sie ciesze. Dzisiaj mam zamiar wybrac sie na male zakupy, a cop z mojego planu wyjdzie niewiem hihi. Dziewczyny strasznie martwie sie o mozeniejeden!! Mozeniejeden napisz choc kilka slow by nas uspokoic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część wszystkim:-) Ja dobrze spałam,obudziła się o6.30na soku usnelam bo trochę głową bolała, a teraz już po śniadaniu:-)i jak zwykle mnie mdli ... U mnie piękne słońce,zaraz będę ćwiczyć i zakładam pranie,moment wyschnie . Młoda rano skakala a teraz cisza. Ja jestem bardzo nerwowa a teraz jakąś masakra,wszystko mnie wkur ... a najbardziej mąż i na nim się wyzywam ... chciałabym już urodzić żeby wszystko wróciło do normy...bo się wykoncze przez te nerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały cały czas teraz jest główką w dół, nózki ma pod żebrami, a rączką majta przy pachwinie. ja zjadłam sniadanie 3 kanapki i znowu mnie brzuch zabolał, dosłownie czuje jakbym miała zablokowane kiszki, nie wiem co jest, już od kilku dni tak mam że po jedzeniu boli i za chwile przechodzi. co do zakupow to ja wczoraj poszalałam na allegro, zamowiłam dużo rzeczy, może już dziś coś przyjdzie:) Jeszcze zostało nam łóżeczko, leżaczek i kosmetyki lody tez bym zjadla, nawet mam w lodówce sorbet malinowy ale boje się jesc żeby znowu się nie zaziębic A nerwowa też teraz jestem i okropnie placzliwa, wkurza mnie że nic nie mogę sama zrobic, że muszę prosic kogooś o sprzątanie o wykąpanie moich suczek się nie mogę doprosic, zawsze sama je kąpałam a teraz nie mogę tego zrobic bo ważą po 30 i 35kg. A już trzeba na wiosne, no tak mnie to wkurza że szok chyba zapłace komuś żeby mi je wykąpał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia wspolczuje ci naprawde ze ciagle musisz liczyc na kogos.ja jednak jutro wyjde rano bo narazie niema mojego lekarza prowadzacego.pogoda piekna jest slonce swieci cieplutko a tu lezenie.mozeniejeden daj znac co z wami.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia a jakie masz pieski? ja już od 7 na nogach, byłam na zakupach, ugotuje zupę i będę sprzątać, pranie wstawie. Mi zostały rzeczy dla mnie do szpitala do kupienia, z wazniejszych wanna, termometr dla dziecka, ale ceny są dość wygórowane, ale termometr bym chciała jakiś poządny, moze ktoś coś poleci? i takie pierdołki różne, ale to na spokojnie, mam jeszcze 2 miesiące ponad. Piękna pogoda, upieke murzynka jutro :) a ja jestem jakaś spokojna, tylko mnie denerwuje to, ze jestem niedołężna, reszta ok :) mozeniejeden, no mam nadzieje, ze dzidziuś zyje i wszystko jest w miare dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowaaa
Gościu odnośnie urlopu macierzyńskiego, to nie ma znaczenia ile pracowałaś, ważne by pracodawca płacił wszystkie składki. Rzeczywiście przysługuje 20 tyg urlopu macierzyńskiego, ale jeśli chcesz więcej to możesz wnioskować o dodatkowy urlop macierzyński i jeszcze rodzicielski, co łącznie daje 12 m-cy urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata,ja mam termometr elektroniczny,kupiony w aptece za 200 zl.i jestem z niego zadowolona.Jest on na podczerwień,mierzysz temperature z odległoci 5 cm.Firmy TECH-MED,model TM-F03B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
hej! Oczekująca cieszę się , ze wszystko dobrze. Flavia co kupowałaś na allegro? Ja myślę o koszulach do karmienia i kocykach. Wczoraj bylismy z m na zakupach. Kupiliśmy wózek , łóżeczko, wanienke i kilka kosmetyków. Nie spodziewałam się , że to będą to najprzyjemniejsze zakupy :) Ja wczoraj zaszalam , zjadłam naleśniki i cukier poszybował do nieba. Jeszcze 9 tyg diety :( Jesteśmy w 31 tc. Ależ ten czas leci... dziewczyny macie juz wozki? Bo niektórzy mówią, że za wcześnie kupilismy . Ale potem gdy będę już"ogromna" to wątpię żeby chciało mi się jeżdzić i robic zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje jolka :) ja mam wózek, bo dostane, szczerze? ja sie zaczynam okropnie pocic, jest mi ciepło, duszno, w chodzeniu brzuch nie przeszkadza ale mam zadyche i napewno mi sie nie bedzie chciało łazić za wózkami i łożeczkiem jak będę w 9 miesiącu, bo jak mi ciepło, to jestem po prostu zła i zmierzła :) takze mozna smiało kupować, ja nie jestem przesądna, nosze w sobie dziecko i mam nadzieje, ze Bog da mi je szczesliwie urodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez niemam termometra jeszcze,dla siebie kupie jakas koszulke zeby po domu latwiej karmic bylo,majtki te z siatki,podpaski bepanthen,sudocrem i cos na pepuszek,podobno sa jakies waciki specjalne w aptekach.kupujecie stanik do karmienia?ja jeden kupie.gosc85 juz bedziemy zaczynac8miesiac ale czas zlecial.ja wozek mam juz tydzien w domu i lozeczko.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata- przesłałam ich zdjęcia na poczte to możecie sobie zobaczyc jakie mam psiaki oczekująca- tylko jak wyjdziesz to nie idz grządek siac czy co tam chcialaś robic ja kupiłam: pościel do łóżeczka, prześcieradło, materac, rożek, pieluszki flanelowe i tetrowe, kocyk, 2 ręczniki z kapturkiem, wanne z materacem, koszule i stanik do karmienia, majtki z siatki. W następnej kolejności mam zamiar zamawiac leżaczek, kosmetyki, butelki smoczek, ceratki podkłady , płyny itp na koncu kupie łózeczko- gdzies na początku kwietnia jak juz mąż pokój odmaluje, wtedy tez pewnie ta szafa będzie i wyslę go po wozek. To będzie wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia niebede narazie siac nic,odczekam z miesiac i dopiero sprobuje albo maz to zrobi.jejku tak chcialabym polezec na chustawce na sloneczku a tu niestety.ale wiem ze jutro wyjde wiec spoko.wogole goraco w szpitalu jest strasznie.flavia to faktycznie duzo kupilas.u mnie butelke z aventu daja przy wypisie wiec niebede jej kupowac.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas chyba nic nie dają, nie wiem mama kubusia musialaby się wypowiedziec. chcialabym wam pokazac te rzeczy co kupiłam ale jest spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weszło:) kocyk wzielam żółty z żyrafą, reczniczek i wanienkę tez żółtą, pościel zieloną w misie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Czesc dziewczyny mi sie dzis spalo okropnie, nie moglam sie ulozyc, ciagle biodra mi dretwialy i jeszcze te dlonie, to jakas masakra juz nawet w dzien mi dretwieja ;( Wczoraj mialam krzywa cukrowa i milo sie rozczarowalam. NIe bylo tak zle jak opisuja to w internecie, nawet mi smakowalo ale ja zawsze lubilam slodkie, dzis jade po wyniki oby byly ok. A przegladajac zdjecia Waszych brzuszków popadam w depresje, mojego to praktycznie nie ma a to prawie 26tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam przepracowany rok i 3 miesiące w zakładzie jak zaszłam w ciąże, do porodu będzie równe 2 lata,dlatego chciałam się dowiedzieć czy macierzyński będzie tylko płatny 20 tygodni bo chciałabym iść na cały rok ale znowu finansowo nie damy rady a umowe mam do 31 marca ale ona zostanie tylko przedłuzona do porodu... czyli do 12 czerwca bo taki mam termin porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×