Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Kasia- w piątek zaczynam 31tc. A mam do Was takie pytanko, mianowicie jakie macie ciśnienie na wizycie ?? Ja mam przeważnie ok. 140 albo nawet lepiej. Doktora mówi, ze to gorna granica. Nie wiem jak się mam do tego ustosunkować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3chl dzięki, trochę mnie pocieszyłaś :) Początek, ja mam zawsze bardzo niskie, ale nie przejmuj się, najważniejsze że mieści się w normie, nawet jeśli to górna granica... A ja siedzę po nocy i liczę na to, że w szpitalu to wszystko odeśpię, może dzięki temu czas szybciej zleci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczatekczerwca, 140/90 to faktycznie gorna granica cisnienia w normie. To normalne, ze w II I III trymestrze ciazy cisnienie wzrasta, dopoki miesci sie w tych wlasnie granicach. Przy nadcisnieniu dostaniesz leki I bedziesz musiala kupic cisnieniomierz I mierzyc codziennie w domu. Czasami, ale rzadko, nadciesnienie jest pierwszym z objawow zatrucia ciazowego, ale tym bym sie nie martwila na twoim miejscu. Nadcisnienie to dosc powszechny problem kobiet w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz nie śpię - masakra. Dostalam skierowanie na mocz i morfologie wiec zobaczymy co i jak. Ciagle w nocy czuje, ze serce bije arytmicznie. Juz sie kiedys na to leczylam i myslalam, ze ten epizod juz za mna a tu prosze... powtorka z rozrywki. Facet byl ze mną u lekarza. Jego mina podczas USG- bezcenna. Dumny tatus :D Nie wiem co się robi o tak wczesnej godzinie ??? Ani spac ani wstac :O Pozostaje lezenie.. Mam nadzieje, ze chociaż Wy i Wasze Malenstwa slodko spicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Witam was sniezna pogoda, cala noc padal snieg i nadal pada. Dzis w nocy okolo 5 zlapal mnie taki skurcz w nodze, ze az sie obudzilam. Juzsti wszystko bedzie dobrze, trzymaj sie cieplutko i staraj sie nie denerwowac. Co do butelek, z corka uzywalam tych z Avenu jakos mi podpasowaly i przy drugim dziecku takze te bede miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczatekczerwca Ja znow w nocy zasnac nie moglam dopiero cos kolo 2 chyba oczy mi polecialy. Malenstwo dodatkowo strasznie sie rozpychalo, na brzuchu dalo sie poznac wzgorki i pagorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za godzine mam wizyte.Tez mam parcie na pęcherz i twardnie brzucha z 20 razy dziennie.Ostatnia wizytę miałam 4tyg.temu to było wszystko o.k.Zobaczę dzisiaj.Mam tez kłucia w pochwie i uczucie rozpierania w kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja już na nogach się szykuje do szkoły rodzenia a wcześniej jeszcze wstąpie do mamy na herbatkę :) ona33 a do jakiej szkoły rodzenia chodzisz ? na bukowskiego? a mi wieczorami jest coraz ciężej ... Wy też tak macie, że w brzuchu macie takie dziwne uczucie i jak się przekręcacie to Was boli ?? bo mi ciężko jakoś... i chyba mam jakieś humory bo mam jakieś głupie myśli, bo ostatnio jak były przytulanki to zaczęło mnie strasznie boleć i teraz jakoś mam obawy i kompletnie nie mam ochoty na przytulanki czy Wy też tak macie i sobie ubzdurałam, że mąż może mieć do mnie żal ... chyba z Nim o tym pogadam bo dręcze siebie dziwnymi myślami . heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej dziewczyny. Oczekujaca najwazniejsze abys m mowila ze wszystko z toba i dzieckiem w porzadku. Tylko to go uspokoi, a szpital wytlumacz mu ze jest jak sanatorium ;) :Dtylko smiechem , zartem. Na mojego to dziala, nawet wtedy twierdzi ze ma wariatke za zone, jego odprezam bo nie ma na wszystko wplywu. Kttoras napisala aby zajol sie kuchnia, fajny pomysl niech tez pouklada wszystko w szafkach ;) :D . Moje malenstwo imprezuje drugi dzien, wzgorza i doliny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esmi90 To normalne, ze odczuwasz inaczej pieszczoty, cale cialo jest wrazliwsze niz sprzed ciazy, nie masz sie czym martwic. U mnie jest inaczej mi sie zwiekszyly jeszcze potrzeby pieszczot, maz zadowolony, ja przed ciaza mialam ogromne potrzeby a tu jeszcze sie powiekszyly. Mam to szczescie ze z mezem dobralam sie pod tym wzgledem idealnie. Wiec nie martw sie i pogadac z mezem wytlumacz mu co czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczatek czerwca ja niespalam do5rano,takie mdlosci i dusznosci mnie dopadly:/justi daj znac co lekarz powie.jolka niechce straszyc ale ja tak samo mialam bol i takie dziwne uczucie w kroku i zrobilo sie rozwarcie.na sali wszystkie mamy termin na maj:)maz dzis przyjezdza do mnie i ma loda mi kupic bo tak mi sie chce.u mnie pada strasznie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja sie dziś wyspałam w koncu. Początekczerwca, chyba Twoj dzidziuś jest normalnej wagi? mój też napewno nie większy, jestem tydzien po Tobie, w piątek 30 tydzień :) Mnie boli jak sie przeręcam, fakt, boli mnie też jak na okres coraz częściej, codziennie niemal, pachwiny też bolą, seks boli jakby mi ktoś szpile włożył i w dodatku tam jest okropnie ciasno i to mnie właśnie boli, ale mysle, ze trzeba to troszke rozruszać, jak tamtędy ma dzidziuś wyjść? masakra. Justi trzymam kciuki, szkoda,ze córeczke musisz zostawić, ale jak trzeba to trzeba. Brzuchatka ja tam nie jade w tą sobote bo tam będzie tabun ludzi, ja już nie mam sily dużo stać, mam napady gorąca :P we wtorek mam usg to sobie zobacze syna.Oczekująca trzymaj się, dobrze, ze masz fajne kobietki na sali :) ja mam brzuch dość wysoko i dziecko jest niemal zaraz pod żebrami, jak AAAJ napisała góry i doliny sie tworzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero teraz doczytalam wszystko co pisałyście jak mnie nie było, widziałam że piszecie żebym się odezwała, tylko że ja nie mam internetu w telefonie i jesli jestem w szpitalu to chocbym chciała nie mam jak się odezwac. A że leżałam krótko to juz nie kazałam mężowi wiezc laptopa z domu. Mi mierzyli szyjkę w szpitalu było 2,7cm, kanał zamknięty, brak rozwarcia. Lekarz mówił że jest ok.Na karcie mam napisane "zagrożenie porodem przedwczesnym negatywne" A pózniej patrze tam gdzie napisane długosc szyjki "2,7cm Y" i teraz zgłupiałam bo wyczytałam że symbol Y to znaczy że szyjka się rozeszła u góry. A mi lekarz mowił że nie ma żadnego rozwarcia. Ja już glupia jestem od tego wszystkiego. Mój maluszek bardzo sie wierci, jak przykładam rękę to czuje jego stópki. Oby jeszcze z 1,5 mies spokojnie wytrzymac. w piątek zaczynam 30tc. justi i oczekująca jak macie możliwosc to piszcie jak tam w szpitalu i co robią. Ja dziś zabieram się za zakupy wyprawkowe, miałam to zrobic już w zeszłym tyg ale ze trafiłam do szpitala to nie miałam jak. Dziewczyny nie wiem co jest ale kilka razy podczytywałam kwietniowe mamy, majowe i tam nie mają takich problemów jak u nas. A u nas co chwilka któraś w szpitalu, jakies zagrożenia, masakra. Kiedy ten maj zeby już dzieciaczki były bezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się strasznie boje takiego bólu jak na okres, własnie dlatego pojechałam wtedy na izbę bo bolał i nie przechodziło ani po odpoczynku ani po tabletkach. pachwiny tez mnie bolą ale to normalne i pochwe tez mam taką wrażliwą. A brzuch to mam taki jakbym pod samą skórą miała juz dziecko, jakby tam wogóle tłuszczu nie było żadnej amortyzacji. Malutki jest położony główkowo, na szczescie teraz nie stuka mnie po szyjce. oczekująca zaskoczyłaś mnie że to tych zastrzykach na płucka brzuch twardnieje, bo mi zanim poszłam do szpitala juz prawie wcale nie twardniał a w szpitalu kilka razu dziennie, szczególnie jak musiałam się napiąc przy wstawaniu z łózka. nie wiedziałam o co chodzi moze te zatrzyki maja jakiś wpływ. ja za tydzien mam wizyte u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ją po śniadaniu,zaraz ćwiczenia:-)a potem obiad:-) Mamo3chłopców no ból straszny zobaczę nomi dziś powie dentystka . Poczatekczerwca ją mam przeważnie 110/70 lub 120/80 więc ok. Moja wczoraj albo główkę albo pupe tak wypiela że szok:-) Emsi ja przed ciążą i tak do połowy miałam mega chęci ale teraz nie bo przeszkadza mi brzuch każda pozycja nie wygodna i wszystko mnie drażni...ale dajemy radę:-) Oczekujaca dobrze że masz smaki:-) Dziewczyny czyli kulcie jest ok,a jak boli jak na okres to już nie ciekawie tak? Ja mam wizytę 2.04 więc jeszcze dwa tygodnie,nic mnie nie boli więc ok czasem zakluje w pochwie ,no i przeszkadza mi ta ciągłą wilgoć ,nie wiem czy to śluz czy co...raz więcej raz mniej. U mnie leje od rana więc zaś będę w domu siedzieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to tylko czekam do wizyty mierze cisnienie , sprawdzam bialko w moczu , nogi mam takie ze po nocy obrzek nie schodzi ;/ co do cisnienia ja mam od 140 w gore ostatnio mialam 150 na wizycie.. boje sie ze bede miala to zatrucie ponadto znowu mdlosci mam uderzenia gorąca zawroty glowy wczoraj w pracy sie krecilo , dzis bylam na stopniu czystosci mowila polozna ze kanal czysciutki wiec te plamienie nie wiem skad bo u gin bylo wszystko ok szyjka dobra tez mam parcie ciagle moglabym co 5minut na siku isc i do tego klucie i 3 krople robie a musze duzo pic wiec to sie tylko poglebia ok 10 razy w nocy wstaje , mam na wizyte zrobic bilans plynow czy siusiam tyle ile pije czy jednak zastoje i przez to to bialko Co do butelek na chyba kupie Tommee sa najladniejsze i maja dobre opinie kolezanka tez chwalila kupie jedna mala i duza bo chce karmic piersia ale trzeba miec Justi trzymaj sie !! pisz co sie dzieje jak bedziesz w stanie Oczekujaca nie czekaj z tym lekiem na zaparcie porpros juz dzis cos im dluzej sie czeka tym gorzej potem Flavia - super masz dluga szyjke jak na ten etap ciazy ok jest ja mam krotsza nawet wiec sie nie martw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik wiesz co jak leżalam teraz w szpitalu to przyjechała dziewczyna na oddział w 35tc miała mega krwawienie a po badaniu okazało sie ze nic się nie otwiera ani nie odkleja, ona mówi ze chyba się skaleczyla paznokciem albo maszynką tak mocno i się wystraszyła skąd tyle krwi. była 2 dni i ją wypuścili ja ciśnienie ma normalne ok 120/70 tylko zawsze u gina wyższe bo to wiadomo stres, jak idę na wizytę to juz cały dzień mi serce wali. Moja długośc szyjki nie jest taka zła, ona cały czas oscyluje w granicach 3cm raz troche mniej raz więcej, ale nie skraca się, tylko ten symbol Y mnie zaniepokoił ale skoro lekarz mówił że nie rozwiera sie i jest zamknięta to wierze, mysle ze gdyby coś było to by powiedział. ale dla własnego spokoju zapytam jeszcze na wizycie. Asik a tobie zmierzyl w koncu lekarz dł szyjki? Ja mam tez problem z wypróżnianiem, w szpitalu 3 dni nie robiłam bo jakoś nie mogę w obcym miejscu no i zatwardzenie takie ze ciężko. a do tego ciągle chce mi się jesc. Nie wiem jaką pościel zamówic czy zieloną czy niebieską, nie mogę sie na nic zdecydowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz po wizycie.Szyjka nie skraca sie,zamknięta.Tak mocno mi palcem badał,ze bardzo bolało.Teraz bede sie martwic czy mi nie naruszył szyjki,bo ruszał az na boki palcem.Niestety mam zły wynik moczu-białko i krew w moczu oraz leukocyty.Musze brać Furalgin.A na ulotce pisze,ze moze powodowac niedokrwistośc u płodu.Flavia ,Ty nie masz rozwarcia,ten znak Y oznacza,ze szyjka skraca sie od wewnatrz.Usg mi nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szyjke mialam z 4tyg temu 3.3 cm, a teraz mam 2.4 cm. Narazie sie nie martwie, bo powiedziala ze jest wszystko dobrze. Maly jest ulozony glowkowo wiec tez daje czadu po szyjce. Co do przytulanek to od poczatku zaniedbuje faceta. Tak mnie wtedy wszystko boli, że szok.. ciagnie, piecze, czuje skurcze :O Moja szwagierka ledwo przeżyła zatrucie ciazowe, do tego doszła rzucawka.. po ciazy praktycznie wszystkie włosy jej wypadly. :( Naszczescie teraz jest wszystko dobrze, a synek umyslowo rozwija sie d**er, natomiast fizycznie jest mniejszy od rówieśników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia- tak bo mialam ta wydzieline wiec mialam badanie na fotelu i ok 2,5cm mysle ze to moze od moczu bo mam wlasnie i bialko i leuk i krew ale biore urosept , Jolka ja bym najpierw zrobila posiew na twoim miejscu ja przy kazdym lekkiem zawachaniu w wynikach moczu odrazu mialam posiew bo moze nie ma sensu brac furaginy tylko urosept wystaczy bo furagin jest wlasnie w ostateczenosci w ciazy a bez posiewu troche tak nie fajnie go zlecac jak nie wiadomo nawet czy jest jakas bakteria konkretna a jesli jest to czy jest wrazliwa wogole na furagine, nie wiem dziwni ci lekarze sa szczerze mowiac dac leki i spadaj kobieto radz sobie sama .. co do plynow do kapieli ja chyba kupie Hipp bo tam same naturalne skladniki i od pierwszego dnia ale czekam na promo jakies bo nie tanie wcale i malo ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie wlasnie najbradziej boje tego zatrucia wiem czym to grozi teraz kolezance na g**** w 35tyg robili cesarce z powodu zatrucia, dodatkowo mam mdlosci juz chyba z nerwów ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka- czyli nie zawsze takie objawy oznaczają coś zlego. moze takie juz mamy te twardnienia przepowiadające czy coś. moze taka uroda że kłuje boli. Mi gin mówił że niedogodności ciążowych jest dużo i niektóre kobiety je odczuwają a niektóre nie, wychodzi na to że ja mam wszystkie z możliwych:D to trudno juz długo nie zostało. Moze racja z tą szyjką, nie wiem ja mam napisane szyjka skrócona zamknięta, kanał zamkniety, będę się tego trzymac. skrócona dlatego że juz wczesniej mi się skróciła teraz na szczęscie nie no ale tak piszą mi od tamtego momentu. agata też tak pomyslałam zeby wziąc 2 ale pewnie dostane w prezencie tez pościel tzn dzidziuś dostanie. I nie wiem tez czy zamawiac juz leżaczek czy poczekac. No i nie mogę sie zdecydowac na materac biorę piankowy ale nie wiem czy 10cm czy 8,5 starczy. ja kosmetyków kupuje mało, mam juz sudokrem i spirytus, dokupuje jeszcze tylko płyn, oliwkę waciki i chusteczki, będę się starała jak najwięcej przemywac czystą wodą i jak najmniej kosmetyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też sie postaram jak najmniej kosmetyków, to akurat racja,i rzeczywiscie z hipp też są fajne kosmetyki, coś z tego napewno wybiore. Tylko Flavia patrz na allegro co wchodzi w skład poscieli, bo ja szukam 2 zestawu do łóżeczka z ochraniaczem, a wszędzie pisze, ze w zestawie tylko na poduszke i pościel, ochraniacz tylko widnieje na zdjęciu. Kasia, ze mnie leci jak z kranu, gin mówi, ze taka moja uroda i to ciąża powoduje wydzieline w moim przypadku, bo nie ma zadnego stanu zapalnego, rano wstaje i lece do ubikacji bo cieknie mi po nogach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata wiem wiem, mi potrzebne tylko poszewki bo kołderki mam, ochraniacza nie kupuje. czy mogłbyście spr jakiej grubości macie materace bo ja wiszę nad nimi od godziny i nie wiem który wybrac. w sumie od rana nad tym siedzę ja jeszcze nic nie kupiłam bo nie mogę się na nic zdecydowac mimo że mialam juz upatrzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi dzisiaj rano pociekło po nogach,zdarzyło mi sie to drugi raz podczas ciąży.Kupiłam Ftralgin i wzięłam jedną tabletkę ale na tym koniec.Naczytałam się samych złych rzeczy o wpływie tego leku na płód np.nieprawidłowy rozwój płodu,choroby nerek u płodu itp.Zmienię dietę,będe piła kwasną wodę z ogórków kiszonych i jadła pietruszkę.Badanie moczu wykonam w kwietniu i zobaczę co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×