Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Wracając jeszcze do tematu pieniędzy to mieliśmy z mężem istne boje na początku, ja jestem raczej rozrzutna a on oszczędny. Ale jak wprowadziliśmy system 250 zł na jedzenie tygodniowo i w pół roku nazbieraliśmy na dwutygodniowe zagraniczne wczasy, to się przekonałam, że warto. Dużo gotuję, dziś np krokiety z pieczarkami a zrobienie ich to naprawdę grosze. U nas to wychodzi tak, że tys zł kredyt hipoteczny, tys zł rachunki, tys zł jedzenie, tys odkładamy a reszta na szaleństwa (podejrzewam, ze też ok tys). Ale ja nienawidzę nic sobie odmawiać i czasem mi to oszczędzanie ciąży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej mamuski. Widze ze kazda z nas oszczedza, my z m przeznaczamy jakies 600zl miesiecznie na wszysttko. Nauczylam sie tego gdy przyszlo nam zyc z jednej pensji. Teraz nawet gdy jakos uda mi sie miec oszczednosci to nie umiem wydawac tej kasy. . Oczekujaca jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo jak sie ma pieniażki to mozna wydawać, gorzej,jak ktoś żyje od 1 do 1 i brakuje, to logiczne, ze nie bede kupować szynki za 40zł za kg skoro mnie nie stać :) zreszta ja takich potrzeb nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama też całe zycie oszczędzała i tylko dlatego, ze taka była jest w stanie nam pomóc, i jeszcze ma odłozene pianiądze na moje wesele, brata i swoje, bo wychodzi za mąż w czerwcu, takze, czasem oszczędzanie popłaca,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka daj zdjecie pokoiku. Ja ciągle przeglądam ubranka dla dzidziusia, rzeczy, ktore już mam dla niego, niedługo robie 1 pranie, ale mam pare białych wyblakłych i chce spróbowac najpierw w zwykłym proszku, a potem wypiore w tym dla dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam na maila zdjęcie wózka, łóżeczka i szafy mojej niuni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Ilonek sporo juz masz, widze ze muszesie wziasc do roboty bo narazie mam pare ciuszków i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sisilka ja czuje sie ok poza opuchlizna bo nieschodzi wogole.magnezu mam malo i bialka.tarczyca powoli sie normuje wiec mysle ze zle niebedzie.gin mowil ze jak bede odpoczywac to do swiat dochodze i bedzie cesarka.jutro zapytam kiedy mnie wypuszcza bo mam aby magnez dostac.maly tak kopie az kosci nozek widac czasami.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki Ja mam dzis malego stresika, maz rano zauwazyl ze brzuch mi opadl niziutko, kurcze z jednej strony oznacza zbizajacy sie porod, ale z drugiej czuje sie naprawde super. I ja sama tak sie ogladajac tez zauwazylam ze jednak ten brzuch bardzo sie obnizyl, byc moze malenstwo sie jakos obrocilo i takie wrazenie. Zadzwonie dzis do lekarza i zobaczymy. Pije sobie wlasnie herbatke owocowa, i zajadam sniadanko. Dziewczyny lezace w szpitalu co u Was jak sie sprawy maja.? Mozeniejeden, odezwij sie prosze, napisz cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny:)aaj mi tez brzuch sie w zeszlym tygodniu obnizyl i kazdy to zauwazyl wlasnie.mnie okropna zgaga meczy od rana.zaraz podlacza mi magnez wiec8godzin bede lezec.mama ma przyjsc do mnie z salatka:)ordynator mowil ze jutro chyba wyjde,tylko mam wiecej odpoczywac w domu.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonek, super, dużo masz rzeczy już, ja w sumie mam podobnie z ubrankami i kocykami, ale musze to wyprać i przenieść do komody, bo trzymam w łózku sypialnym :D, duzo miejsca tam jest. ja bym tez już chciała rozłożyć łóżeczko, ale musze czekać bo mój ciągle pracuje, nie ma czasu a trzeba zrobic przemeblowanie, bo narazie nie ma na nic miejsca. Ja zauważyłam, ze moje dziecko ma takie pory kiedy sie wierci non stop, i zawsze sie budzi koło 7 i sie zaczyna tak wiercić do 11:) Oczekująca, ciekawe czy Cie wypuszczą do domku, ja leżałam z taką dziewczyną, połozyli ją bo czuła słabe ruchy w 32 tygodniu i wszystko było ok, ale jej nie wypuścili, wyszła z dzieciątkiem, bo dostała zatsrzyki na płuca i już nie chcieli jej wypuścić, a matrwiła sie, bo nie miała zrobionego prania dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca to teraz dbaj o siebie jeszcze bardziej, przedewszystkim unikaj stresu i nerwow jak sie tylko da. Ja jak narazie z ubranek mam tylko 3 kompleciki. w przyszlym miesiacu chce z mezem i corcia jechac na wieksze zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym pewnie nic nie miała, ale po prostu dostałam te ubranka i sobie już leżą, niedługo przywiozą wózek, ale ja mam problem, bo mieszkam na 4 piętrze i co z wózkiem zrobić, nikt nie będzie go taszczył cały czas na 4 piętro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata a nie masz mozliwosci zostawiac go na dole, czy jest mozliwosc ze zginie ci wozek? Bo wiadomo jak to jest czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się obudziłam w nocy na siku o 2 i znowu mnie zaczął brzuch bolec taki ból miesiączkowy po lewej stronie. Wziełam nospe magnez i przeszło usnełam spowrotem. Ja już nie wiem od czego to się bierze, wczesniej mnie tak nie bolał. Lekarz mnie badał mówił że nic się nie dzieje, a ja mam bóle brzucha. Rano jak się obudziłam tez mnie bolał ale już inny ból tak jakbym miała dostac skrętu jelit, nie wiem czy moje dzieciątko się tak ułożyło, że mnie gniecie po jelitach czy co. U mnie ułożenie brzucha zalezy od ułożenia dziecka, raz mam wysoko raz opadnięty. Dziś wstalam to miałam taki szpiczasty wysoko, teraz juz widzę ze jest niżej. Ogólnie od kilku dni czuje jak synek dotyka mnie poniżej biodra i wydaje mi się ze jest naprawde nisko. Wypuścili mnie z tego szpitala ale w sumie to ja już sama nie wiem co o tym wszystkim myślec. Nie to że chce tam leżec, ale cały czas wydaje mi się ze on się obniżył. Jutro zaczynam 30 tc, oby jeszcze do maja. Ja wczoraj pozamawiałam troche rzeczy dla maluszka. dziś moze znowu pozamawiam. Jakby któras słyszała o promocji pieluch dada w biedronce to dajcie znac. Ja slyszalam ze jest promocja chusteczek mokrych pakowane po 3. moze mąż dziś kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boje sie AAAJ bo mieszkam w takim miasteczku, ze niestety boje sie, ze ktos mi albo go uszkodzi, albo ukradnie, moge go zapinać, to jedyne rozwiązanie, mój pracuje cały dzien i nie mysle siedzieć w domu z małym, chce z nim jak najwiecej wychodzic na dwór a wózka i dziecka na plecy nie wezme :P hmm, windy nie ma bo to 4 pietra tylko a schody sa takie strome, beznadzieja, ledwo sie teraz kulam na to piętro :) Acha mi sie dziś super spało, jak nigdy, zapomniałam ze w ciąży jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mąż wczoraj dalej szukał tej szafy do pokoju i nigdzie nie ma takiej. trzeba zamówic wtedy zrobią jaką się chce, ale czas oczekiwania 3tyg. troche długo:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia są chusteczki z dady za 8,99 dwie paczki, i są tez z czegoś innego, nie wiem jak sie nazywają, takie niebieskie 3 paki za 9,99 chyba. :) pieluszek nie ma bo sama czatuje, ale codziennie smigam do biedronki to napisze jak cos sie pojawi, były body dla dzieci, nocniki, podpórki do kąpieli, tzn dalej są u mnie, ale body toi ja mam tyle, ze juz nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam w necie,ze brzuch opada po 30 tyg.oznacza ze zbliza sie porod.Ja nie śpie w nocy,bolą mnie kości,brzuch mi przeszkadza.Teraz ledwo zyje.A od 6 na nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki agata to czatuj na pieluchy i pisz jak coś ja też kupie:) a te chusteczki tez chyba kupie bo i tak juz pomału kompletuje wszystko. moja mama ostatnio znowu trafiła na wyprzedaż w ciuszku dziecięcym wszystko po 2zł i kupiła nam multum spodenek i półśpiochów, 1 rampers ale większy na 6-9 mies i te półśpioszki tez w róznych rozmiarach:) mówi że było tez duzo koszulek bluzeczek pajaców ale że ja mam to juz nie brała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:-) u mnie piękne słońce:-)ja bardzo dobrze spalam,tylko o m6 na siku ,czuje się jak agata:-)jakby nie brzuch to nie ciążą zwłaszcza rano:-) mi się najlepiej się jak mąż ma na noc,przesypiam całą noc:-) Agata a może w chuście będziesz nosić? By.oby wygodnie;-) wózek najlepiej zapiac bo kilka razy wnosić i znosić to tragedia. Flavia takie są terminy ja czekam już prawie 3 tyg na łóżko i cisza.... Ja może w sb pojadę do biedry to kupię jak będą... Położę chwilę po śniadaniu i biorę się za robotę;-) Ja ostatnio moja czuje najbardzie jakj na lewym boku leze , i uderza pod zebra z prawej strony i lewę biodro,gdzie ma główkę? Flavia ja moja czuj***ardzo nisko ale to nic złego;-) tak mi mama mówi i dziwi się że jeszcze mnie kości miednicy nie bolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi juz brzuszek tez zaczyna przeszkadzac. Agata hmmm naprawde chyba pozostanie ci przypinanie wozka jak rowera, no takie czasy ze nawet zlodzieje dzieciom kradna, kurcze to tutaj mozna na podworku zostawic i nikt nie zabierze. Naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka z necie to połowa dolegliwości wiąże się z porodem, także ja to już nawet nie czytam. tak samo jak piszą ze kłucie w pochwie oznacza skracanie się szyjki lub rozwarcie, a jednak nie zawsze tak jest. Niby juz 30tc, juz ostatnia prosta a jednak jeszcze sporo tych tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w necie wogole nie czytam, bo tam to uuuuuu za przeproszeniem ,,nasrane,, i wiekszosc nieprawda, wiec wole isc do lekarza jak mnie cos niepokoi niz czytac internetowe bzdury,bo wiadomo ze kazda kobieta przechodzi inaczej ciaze i nie wszystkie informacje beda pasowaly do wszystkich ciezarnych jednakowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wózek będę wstawiała na noc do garażu albo takiej drewutni żeby nie zapadało. mieszkamy w domu, podwórko ogrodzone więc nikt nie ukradnie. do mieszkania 3 schodki ale nie chce wprowadzac bo po co ma zabierac miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wczoraj wieczorem pisałam ale mi wszystko skasowało się. Miałam wczoraj na maksa depresyjny dzien jak wrócił m to aż się popłakałam i skutek był taki że bolała mnie całą noc głowa, jeszcze pobolewa. Pojechaliśmy też wczoraj do galerii dla kuby po buciki a małemu kupiłam spodenki dresowe i body:), sobie oczywiście nic:) tak jest zawsze wszystko dla dzieci i tu apropo wydatków mój m jest oszczędny ale ja za dużo na dzieci wydaje:). Flavia- może to od pęcherza, byłaś chora moze i wdało sie zapalenie pęcherza, albo jakiś piaseczek utkną w tym przewodzie co od nerki do pęcherza prowadzi , nie wiem jak to sie fachowo nazywa:). Mnie w nocy brzuch boli przed wysikaniem się. Agata89- dużo masz ciuszków teraz wydaje mi sie ze ja mam mało ale jak coś to m podjedzie do hm czy smyka i dokupi, jeszcze reczniczki i jakis kocyk moze no i body na krotki rekaw. JOlka - jak przeczytałam o tych twoich dolegliwościach to sie wystraszyłam ze i ty w szpitalu wylądujesz ale dobre ze wszystko ok. OCzekująca ciesze sie ze opanowana sytuacja tylko w domku nie pomidory, buraki, ziemniaki tylko grzecznie gazetka i ksiazka. :) ILonek slocznie wygladasz a ta tunika super daj cynk gdzie kupiłaś:). Ja badania na hiv robilam na poczatku nie stresowalam sie i mysle ze w każdym momencie można je zrobic. JAk kogoś ominełam albo pomyliłam loginy to przepraszam a dziś mi sie snilo ze mialam skurcze i trafilam do szpitala i zrobili mi cc bo wody byly zielone matko boska jeszcze troche u mnie 31 tydzień juz daj boże 6 jeszcze rany jak malo:). Dziewczyny a gdzie wam ta opuchoizne widac mi sie wydaje ze dlonie mam lekko juz opuchnięte i mam juz 9 kg na plus:). spoko nie jest zle wczoraj spotkalam kolezanke mowila ze ladnie wygladam w sumie co miala mowic:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też pięknie, mam obiad drobiony, wiec jade dziś do mamy, moze zachacze o lumpik, bo też bym chciała pare spodenek, albo półśpioszków kupić. Zobaczymy jak to będzie z tym wózkiem, albo zapne a jak małe większe rzeczywiscie do chusty można wsadzić :) Flavia mnie tez ciagle boli brzuch jak na okres, wieczorem najbardziej, takze czekam do wtorku do wizyty. Ja mojego wysoko, ale wiem, ze głowe ma dalej w dole bo jak czka, dochodzi to z samego dołu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe mamakubusia, pomyliłaś mnie z ilonek, ja dałam zdjęcie brzucha, a ilonek wózka, łózeczka i szafy z ubrankami :))) tunike u nas na handlu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny niektore z Was sa z bielska tak? ;) powiedzcie mi czy jest cos fajnego w bielsku do zobaczenia? Warto pojechac sobie tak na jeden dzien polazic? Chce z mezem gdzies blisko wyskoczyc bo teraz ma byc ladna pogoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Agata - u mojej babci w bloku dziewczyna przypina wózek do kaloryfera na parterze,stary blok-wąska klatka, ciężko mijać,domofon jest,ale każdy rozumie sytuację,złodziej nie śpi;) u mnie o poranku syn kopie mnie jak głodna i jak zjem to kłade sie do łóżka za m i przykładam rękę, a teraz przytykam brzuch do placów m i czuje ruchy:) swój wózek będę stawiac w pustym garażu w domu,i tak tam m nie parkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×