Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość 33ona
hej jak lekarz mnie oświecił,że mam skurcze i co to skurcz to zwracam na to uwagę, a czasami nie i robię coś dalej,choć powoli wymiękam, bo boli mnie w dole brzucha,ale zawsze tak było,że coś mam dokończyć np. obiad i mówię na głos"już kochanie idziemy, kończymy przygotowywać obiad i idziemy" :) i idę się kłaść, to po jakimś czasie puszczało Od południa mam najwięcej, te skurcze mnie po nospie nie puszczają nawet:( po prostu mam twardy brzuch i ciągnie mnie brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny.ja dalej w calosciu,w nocy bylo kilka pojedynczych skurczy i tyle,za to zapuchlam gorzej.ja juz chce urodzic.dzis pojade po pilke i sprobuje na niej bo mam w domu rodzicow:)strasznie kregoslup boli mnie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
a jak się ma skurcze mniej więcej co godzinę , to znak,że niedługo poród?czy że jesteście zmęczone?bo ja myślę cały czas,że to od tego,że za dużo się chodzi...po nocy nie mam skurczy, pierwsze ok.10:00 się zaczynają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
33ona tak to może być znak że niedługo poród ale nie musi co godzinę to raczej za duży odstęp muszą być częstsze, ale przy pierwszym porodzie miałam skurcze cały dzień co kilkanaście - kilkadziesiąt minut takie powiedzmy w miarę delikatne ale dobrze odczuwalne, pojechałam na ktg do szpitala, stwierdzili, że nic nie widzą a ja miałam przeczucie, że to już, za kilka godzin w nocy jechałam do szpitala rodzić i rano urodziłam oczekująca to w razie coś jutro jeszcze w domku a później w szpitalu będą wywoływać w niedzielę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mój synek ma 4,5 jest dla mnie wszystkim:) wczoraj jak szedł z m do łazienki to musiał wrócić przed kapielą żeby chuchnąć i żebym sprawdziła czy dobrze wymył:) . Dźiś sie obudziłam z bólem bioder i tak jakby w srodku ud kości bolą aż do kolan brzuch twardnieje i bolą te twardnienia. Dość mam kocham dzieci rodzine marzyłam, ale ciąża nigdy więcej. Nie planujemy więcej dzieci, chyba że m mógłby nosić w brzuchu i znosić te dolegliwosci stres i wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
mamokubusia zgadzam się, że to stres i dolegliwości szczególnie tu przy końcówce ale ciąża to taki fajny stan i ja będę za nim tęsknić za brzuszkiem, za kopniakami:) ale się nie zapieram, że więcej nie będzie, mój M mówi, że koniecznie czwórka ma być, a ja zawsze na to: aha, chyba że nie tylko ze mną:) tak sobie żartujemy, ale wiem, że chciałby jeszcze córunię a może masz takie skurcze promieniujące aż na nogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nomadic kazal w niedziele zglosic sie kolo10 do niego bo ma dyzur na szpitalu.pytalam co bedzie robil to cos przepowiedzial jakby rozwarcie sie powiekszylo to sprobuje kroplowke podlaczyc,bo niewiadomo czy od razu zacznie sie cos dziac.jutro sobota moze samo sie zacznie.meczy mnie to oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik trzymam kciuki za Was dziewczyny, żeby wszystko dobrze się skończyło. Oczekująca to może będą Ci poród wywoływać? Który to tydzień u Ciebie? Pogoda za oknem okropna, leje deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ilonek ja z tego co zrozumialam to gin mowil ze jak troche powieksszy sie rozwarcie i samo niezacznie sie to poda kroplowke w niedziele no ale zobaczymy jak wyjdzie.ja dzis bede pierogi lepic zrobieze40bo wiecej sily mi niewystarczy.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
nomadic- też się boję,że to blisko, odkąd byłam u lekarza m prosi abym spakowała torbę do szpitala,a ja myślę,że mały jeszcze wytrzyma przynajmniej do 23 maja- urodziny m, lub do 7 czerwca-urodziny mego brata:) będzie chrzestnym,ale jeszcze o tym nie wie,ale pewnie się domyśla, to jego 3 chrześniak będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wychodzi tak38 tyg bo zostalo terminu 1owne14dni wiec mowil ze mozna juz probowac cos robic.brzuch boli i sie napina i pewnie znowu bedzie kilka godz i ustapi,takie to wkurzajace ze szok.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
na razie nie wyobrażam siebie w roli matki,takie małe wszystko u dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczatekczerwca tak to wlasnie chodzi o wody a nie o mase dziecka bo ta nie jestt najgorsza wg usg dziecko jest na 34t5d a wczoraj mialam 35t5d wiec tydzien tylko za mala ale wiesz to tylko usg , chodzi o wody wód mam 400ml czyli afi 4 małowodzie jest od 500/600, mam poprostu juz prawie niewydolne łozysko dzis pewnie czekaja mnie przepływy , u mnie w kieszonce pod watroba wogole nie ma praktycznie plynu przez co tak mnie to boli to miejsce prezy dotyku albo ruchu dziecka a przy usg to juz wogole, ale moja gin twierdzila ze wszytsko jest ok , co wiecej w dniu wizyty w szpitalu mialam u niej tez usg na moja prosbe bo jej mowie ze schudlam kilogram , moj brzuch przez 2mc urósl moze z 1 cm , w 31 polozna bo badaniu palpacyjnym brzucha odeslala mnie do gin ze jej zdaniem mam malo wod wg mojej gin jednak bylo ok ale juz wtedy wiem ze nie bylo, nie wiem co by bylo gdybym czekala a lozysko wysiadlo moje dziecko mogloby sie udusic , teraz nie wiadomo czy nie bedzie to skutkowalo jakimis przykurczami itp , bede pod kontrola wiec sie okaze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część mamy Jak czytam jak piszecie o waszych dzieciach to mi nawet to dretewienie rąk nie przeszkadza:-) My wczoraj z mężem do 1 lezelismy,gadalismy i inne przyjemne rzeczy. Mąż mnie skrzyczal że jeszcze nie jestem spakowana a co jak się zacznie wcześniej,a on napewno w pracy będzie,to mówię mu że będę mieć godzinę na opakowanie zanim wróci,a on taki nerwowy:-) Mówię mu że się boję że sobie nie poradzę itd. A o na to że jak znim sobie poradzilam to że wszystkim sobie poradzę:-) Oczekujaca to nieźle masz fałszywe alarmy:-) kupa stresu przy nich. Jedz po piłkę i chodź po schodach i seks:-) Ciekawe jak tam asik . U mnie wciąż leje masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik uprzedzilas mnie:-) Kurcze no to faktycznie mało masz wód,a nie byłoby bezpieczniej jakby np cc zrobili? Nie umiem nic doradzić bo się nie znam,ale jak łożysko nie daje rady to chyba nie będzie lepiej,ale ją się nie znam. Musisz czekac i byc dzielna,my tu wszystkie jesteśmy z tobą. A jak mąż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do 19 osiwieje ciagle potrzasam brzuchem zeby ona sie ruszala bo sie boje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia no straszy ten maly ale wyjsc nie chce.m sie rozchorowal jeszcze do tego.asik moze los tak chcial ze wypadek byl bo bys moze sie nie dowiedziala o tej ilosci wod.mi nic gin niemowil ze malo jest mowil ze w normie.u mnie tez pada.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak mysle ze los tak chcial bo jezdzilam tamtedy milion razy , jezdze dobrze samochodem a to sie stalo napawrde nie wiem jak w dodatku jechalam tamtedy naparwde wolno, moja kolezanka tak wlasnie biedna juz od 2 tyg rodzi bo ma te skurcze ciagle i sa bolesne dzis pisze ze cala noc sie meczyla ale sa nieregularne ale czeste wczoraj w badania szyjke miala jeszcze długosci 1,7cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
asik kochana nie zamartwiaj się będzie dobrze, uspokój się to dla dobra maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
ja też jeszcze niespakowana ale codziennie o tym myślę, mam nadzieję, że mały posiedzi jeszcze z trzy tyg, czekam aż mój M wróci i sam mówi, że się z synkiem umówił, że ma wcześniej za żadne skarby nie wyskakiwać dopóki taty nie będzie przy nas, podobno syn się zgodził bo dał kilka kopniaków w brzuch, 33ona dla pocieszenia dodam, że ja jako już doświadczona mama też się martwię jak to będzie, sporo lat róznicy między moimi dziećmi a czuję strach jakbym miała urodzić pierwsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomadic wiem staram sie nie myslec ale mam taki zal do gin mojej a moj maz to by ja chyba zabil , tez nie mam spakowanej torby musze to dzis ogranac niestety ale najpoierw pojade z rodzicami i autem zobaczyc co da sie z nim zrobic , bo zostalismy bez samochodu :( czyli jak bez reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik naprawde twoja gin zle sie zachowala,powinna cie poinformowac o malej ilosci wod,przeciez dziecko moze byc niedotlenione czy cos.mnie m wkurza bo prosze zeby rozpalil na wode to mu ciezko tak batrdzo.a mi tez ciezko sprzatac prac,gotowac ale to robie dla niego.mnie strasznie kregoslup boli dzisiaj.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik ty masz afi 4, a ja mam 24 i tez nie wiem czy to może tak byc bo przeciez byłam w szpitalu i przy usg nikt nic nawet nie wspomniał że za dużo wod, co więcej wypuścili mnie do domu. A ja juz się naczytałam w internecie i się boje:( chyba w poniedziałek pójdę do mojego lekarza porozmawiac o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia lepiej idz i zapytaj i niech jeszcze raz zmierzy bo wody fizjologicznie bede sie zmniejszac juz do porodu , moze za duzo pijesz?? aczkolwiek ten dr z izby powiedzial ze picie wg najnowszych badan nie wplywa na powiekszenie wod ze jesli komus to niby pomoglo to wcale nie przez picie tylko poprostu lozysko lepiej popracowalo, moja kolezanka miala wielowoidzie w dwoch ciazach ale nic z nia nie robili tylko kontrole usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA słabo czuje małego jak mozna słabo czuć ponad 4 kg:(.POczekam jeszcze troche zobacze co i jak boje sie juz o wszystko wtedy co bylam na porodowce powinni mnie juz nie puszczeac widzieli ze dziecko duze ze skurcze mnie mecza:(. JA mialam ostatnio 10 wody teraz mowil ze w normie nie dopytywałam za dużo szczegółów i tak mam o co sie martwic jezuniu. Flavia zadzń do gina powiedz ze zaniepokoila ciebie taka ilosc wód do poniedzialku oszalejesz to wyglada ze masz 2,5 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik własnie bardzo duzo pije ok 4 nawet 5 litrów dziennie wody. teraz juz się ograniczam jak zobaczyłam ile tych wód. na wypisie ze szpitala mam ze łożysko ok, przepływy ok, afi 24cm robili usg tez podobno ok. w tym czasie nikt nic nie mówil o wodach. dopiero jak przyszedł wypis ze szpitala to patrze że tak dużo wód. Nie wiem teraz co z tym robic, w pn napewno pojadę do mojego lekarza, ale nie wiem czy dziś nie powinnam tylko juz nie zdążę bo przyjmuje do 12. Czytałam ze podczas wielowodzie to stosują tylko obserwacje A pamiętasz ile twoja koleżanka miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rusza się:), malo ale sie ruszył śpioch i leń :).dobrze ze malowalam wlosy we wtorek bo chyba bym miala wszystkie siwe z tego stresu:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia zadzwon do 12 jest to dzwon nawet jak jest tam pani w recepcji polozna to powiedz jej o tej ilosci podpowie ci co zrobic masz, ty biedulko i tak sie ciagle stresijesz o wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia nie mam pojecia ale ona miala bardzo duze brzuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamokubusia ja ostatnio na ktg nieczulam ani jednego ruchu a gin jak stal i pytal czy nie czuje bo sie rusza,a ja ze nieczuje wogole:/moj dzis maloaktywny.wiecie ja juz glupieje czop odszedl w pon ale gin cos mowil ze chyba zostalo troche a niedawno zabolal mnie brzuch poszlam do lazienki a tam znowu ta galareta ze smuga krwi.moze juz wszystko poszlo.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×