Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość swierszczyk
Dzięki Flavia,na szczęście juz walna kupe a zaraz druga,juz jestem spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Rany Kasia a czemu tak się stało? Od kąpieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
magda zaczal sie swiadomie usmiechac w zeszlym tygodniu.teraz czesto sie smieje a jak mowie do niego to juz calkiem i sam guga do mnie.dzis udalo mu sie trzymac grzechotke i byl taki zadowolony jakby6w totka trafil:)w dzien malo spi i narazie nie zapowiada sie na spanie,a my z m zasypiamy juz.wczoraj byl nasz''pierwszy razy''od poczatku ciazy.moj maly jest bardzo energiczny z dnia na dzien coraz bardziej.dzis babcia m go pilnowala3godz mowi ze grzeczny i bedzie go pilnowac a ja bede m pomagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Ewinka ja pisalam o sluzie w kupie. Dr uspokaja ze jak nie ma innych objawow typu apatia brak apetytu wysypka bole brzucha i jesli nie ma krwi to sie nie martwic bo na piersi tak moze byc ja juz chyba wszystko w necie przeczytalam na ten temay i różnie pisza czesto moze to byc właśnie alergia na białkoale rownie dobrze jak asik pisala niedojrzalosc ukladu pokarmowego ja odstawiłam mleko jogurty serki i kupa taka sama... narazie nie bede sie tym martwic skori lekarka uspokaja bede małą obserwować zobaczymy.. ja to kiedys zwariuje tak sie przejmuje wszystkim :( i chyba przez to mam coraz mniej pokarmu i musze od kilku dni dokarmiac :( boje sie ze calkiem mi pokarm zaniknie Agata wlasnie mam podobna sytuacje bo mala ostatbio tez tylko 200 gram przybrala przez dwa tyg ale teraz w 4 dni przybrala 120 g ale i tak ja musze dokarmiac i tez narazie daje hipp ibwydaje mi sie ze dovrze go toleruje ale dzis caly dzien nie spala nie wiem czemu moze przez to mleko... niech moj pokarm wróci ;( Ewinka Ty pisalas o jakiejs herbatce na laktacje jaka to byla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
A my mamy kolkę do tego odparzenie pieluszkowe co dzisiaj sie nasiliło i musieliśmy zmienić z dady na pampers uzywamy sudokrem i będziemy obserwować ... I jeszcze leczymy pempuszka :( tak mi jego szkoda ... Musieliśmy jego położyć na brzuszek wył w niebogłosy ale w końcu zasnął. Jutro jedziemy z nim na USG główki i do lekarza na kontrole i moze coś doradzi ... dzisiaj z m rozmawialiśmy i stwierdziliśmy ze dla takiego malucha duzo nie trzeba... To kolka to odparzenia, pepuszek oto. Zauważyłam ze Kuba ma bardzo często czkawkę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Brzuchatka FEMALTIKER, bardzo smaczny napój ale trochę drogi,moim zdaniem uwazam ze naprawdę pomogl, ale ja go pilam z mlekiem. To glupie ale wciąż myslalam,ze juz za chwile będę,miala piersi pelne mleka:-) podobno taki optymizm tez pomaga, caly czasbwierzylam,ze pokarm w końcu będzie i sie pojawil. Wiec nie stresuj sie,nie zamartwiaj, na luzie trzeba, będzie dobrze! Jak jest choć troche to jeszcze kilka kroczków i sie rozkręci. Kasia-wiem co to znaczy!!! Mojej siostry synek mial z tym problem do prawie drugiego roku życia. Cos strasznego. Wiele sie moja siostra najezdzila po lekarzach i doradcach, podobno najwazniejsze to zachować spokój,przytulic.a jak nie pomaga to dmuchnąć, a jak lekkie dmuchniecie nie pomaga to objąć ustami usta+nos dzieciaczka i wtedy dmuchnąć,to nie moje rady tylko rady lekarzy,dlatego tak pisze,oby nigdy sie nie przydalo... u nas Staś smieje sie od kilku dni, a dzis juz na calego. Wieczorem polozylam go do łóżeczka (bo tak zasypia, a przynajmniej staramy sie aby tak bylo)ja przychodzę to jak mnie zobaczyl to śmieć i to w głos.i jak tu sie do niego nie uwmiechnac,aż chce sie zjesc jak taki slodziak jest. wracajac do kup to tez odstawię na kilka dni nabial i zobaczymy,prawdopodobnie śluz jest bez przyczyny bo nie ma zupełnie innych objawow. ok,idę spać.dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
esmi90 zsyp maluszkowi pupcię mąką ziemniaczaną, to stary i bardzo dobry sposób. Ja swojej malutkiej takim krochmalem buziaczka przemywam jak jej wyskoczą krostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
hej, nie moj nie miał śluzu w kupce. Ja wczoraj podawałam synowi ten delicol, i powiem wam jest poprawa, dziecko jest spokojniejsze, fajnie mi odbija po jedzeniu i pierdzi, ale tez zjada po 100ml mleka juz i jest zadowolony, do teraz mi spi, ale tez wiecej go przytulam i lulam i mysle, ze potrzebowal w nocy mnie a sam byl w lozeczku takze polecam te kropelki, suszarke na brzuszek zeby ogrzac troche i duzo przytulania, bo naprawde ostatni tydzien to masakra a dzis super tfu tfu nie zapeszam. Esmi rzeczywiscie mąka podobno najlepsza, i wietrz ta pupe, siusiaka zakryj i niech lezy na podkladzie troszke.Kasia w szoku jestem, co ty mowisz? mi sie raz zakrztusił to prawie zawału dostałam i sie popłakałam z tego wszystkiego.Brzuchatka jak najwiecej go przystawiaj, ale wiem po sobie jak dawałam butelke laktacja słabła, w nocy odciagłam marne 40ml a cyce mnie bolaly, wiec jak jest butla to dziecko nie ssa tyle, ile potrzebuje bo dostaje butelke, kup sobie te herbatki na laktacje, moich cycow juz nie ratuje bo maly dostaje za duzo modyfikowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
Jestem 22 dni po cc i juz dostałam okres.Plamiłam po cesarce 13 dni.Po pierwszym porodzie tez dostałam po 3 tyg.więc wszystko wraca do normy.Moja malutko mało wypija mleka.Opróżni trochę piersi i juz nie chce.Odciągam mleko,daje jej z butli,to wypije 40 ml.co 2 godz.Połyka duzo powietrza i to ją zniechęca,wierci się wtedy,pręży,biorę ją do odbicia i tak wkółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szpitalu w którym rodziłam dzieciaczki przewijają położne, a że rzadko zaglądają na salę wróciliśmy do domu z całą poparzoną pupą. Rozprawiłam się z tym w dwa dni. Używamy białe pampersy, są droższe, ale rewelacyjne. Zmieniamy go co 3 godz. Za każdym razem mała leży 5 minut z gołą pupą. I gruba warstwa sudocremu. Pupcia śliczna bez jednej czerwonej plamki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dwóch dni karmię tylko mm, karmienie piersią w ogóle mi nie wyszło, a mleka, które ściągałam laktatorem było tyle co kot napłakał. Pół godz machania 8 razy dziennie i nigdy nie więcej niż 50-60 ml, a bywało i po 20 ml. Dałam sobie spokój. Trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Agata super ze jest poprawa. Ikonek to juz wogole piersi nie dajesz nawet jako przytula cz? ja w nocy i rano poszłam na łatwiznę dałam chwile posokac i butle, płakałam z bezsilnoeci i dlatego ze tak mnie piersi bolały jakby je prąd poraził sutki nadal popekane:'( wzięłam rano suszarkę i grzalam piersi żeby poczuć ulgę, aż suszarka się spaliła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ilonek tak bywa nie ma co sie przejmowac :) ja sciagam duzo mleka ale staram sie nie odciagac na jedno karmienie wiecej niz 100 zeby nie podganiac tej laktacji a zajmuje mi to moze z 8 minut , mala spala dzis w nocy prawie 4godz a ja musialam mleko sciagac bo spac nie idzie ;/ meczace to jest powiem szczerze wczoraj jadla z nakladki z piersi ale jakos jestem spokojniejsza jak pije z butli bo widze ile zjada a tak to nie wiadomo ale czasem jej podam ta piers niech sobie posmokcze :) wiecie co tak sie zastanawiam jak to jest z tym karmieniem piersia , mowia ze to jest w glowie ze trzeba duzo zdrowo jest duzo pic ,nie denerwowac sie, mi az tak wcale nie zalezalo na karmieniu , nie jem wcale duzo nie pije a mleka mam full mysle ze to porpostu jakies predyspozycje organizmu musza byc a nie te wszystkie gadki o tym ze to jest w głowie ... Esmi ja tez wrocilam z czerwonym tylkiem do domu niby to byl rumien toksyczny ale wygladaly jak potowki i tylek czerwony wyleczylam w dwa dni mąka ziemniaczana i tormentiolem plus mycie pupy woda i wacikiem wiec poleca niestety ne wietrzylam bo bylo zimno si sie balam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ilonek i jeszcze cos jak sciagasz chociaz te 20ml to wez sciagaj i jej to podaj bo te "malutkie" 20ml Twojego mleka jest cenniejsze dla niej niz litr modyfikowanego zawsze to cos :) tak kiedys na praktykach uslyszalam ze nawet najmiejsza ilosc jest wiele warta i tego sie trzymam :) nomadic mi ktoras zz dziewczyn Agata chyba polecila altacet to tez smarowalam piersi dla ulgi ale jednak najwieksza ulge przynosi odciaganie co by sie nie robilo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piersi nie podaję wcale bo ona sutek traktuje jak smoczek nie ciągnie tylko się nim bawi, a przytulam teraz częściej bo jak nie ściągam mleka to mam na to czas :) Ja karmienie piersią spaliłam na starcie już w szpitalu nikt nie pomógł, nie pokazał, zle przystawiałam. Mleko pojawiło się 5 dnia dopiero jak już dokarmiałam butelką. Ostatnio mąż powiedział, że ja cały czas siedzę nachylona z laktatorem albo go rozkręcam, myję czy skręcam w każdym razie ciągle mam go przy sobie. Dupcię małej myję wodą i wacikiem tak jak Ty Asik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
hehe Ilonek jak Cie czytam u mnie bylo dokladnie tak samo , na 4-5 dobe juz nie pamietam dopiero dostalam nawal w szpitalu dawalam piers ale ona wisiala na niej be zprzerwy wiec polozne daly mleko i jjuz dawalam butle pozniej jkiuz sutka nie chciala lapac bo za maly i piers napieta , ale kupilam nakladki z canpola i one taki maja dziubek jak butelka i ona ssie tylko nie mam wprawy w przystawianiu i ona sie denerwuje i ta nakladka sie odkleja itp ale bede walczyc heh i tak sie nudze , i tez ciagle przyczepiona do laktatora skladam sciagam myje susze haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Hej ja mam to samo z tym laktatorem, sciagam myje wyparzam i tak w kolko... juz nie moge sie doczekac jak juz bede karmic mm czyli jeszcze do pazdziernika... narazie moj wystarcza tylko ze kiedys moglam z jednej zlac 100 teraz to musze z dwoch piersi. Powiem wam ze to karmienie piersia to uciazliwe, praktycznie nigdzie nie mozna wyjsc ani nic robic. U mnie mija juz miesiac. Krwawienia praktycznie nie ma i zastanawiam sie czy mozemy z m juz sprobiwac.... zostalo mi jeszcze 3,5 kg do wagi z przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ile ml mleka dziennie zjadają Wasze dzieci i ile mają tyg? Moja je często, po 12-14 razy na dobę, ale na raz nie więcej niż 60 ml, no nie ma sposobu żeby jej wcisnąć więcej.Bywa, że nie zje nawet 60, tylko 40, 50. W piątek będzie miała 4 tyg. Martwię się, że za mało je. Na dobę wychodzi ok 700 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
moja nie zjada wiecej niz 400-500ml na dobe ma 14dni , je max po 60 czasem zdarzy sie 70-80 , ale tez 20-30 roznie tyle ze po tych 20 zaraz dojada znowu , widac tyle jej trzeba :) na sile nie wcisniemy wiecej heh mi zostalo 10kg jeszcze , i praktycznie malo co m leci czasami prawie nic .. i tak bylo w sumie od poczatku jak wrocilam do domu , tez dzis sie zastanawialam na s/e/x/e/m chyba juz moge bo po cesarce nic nie stoi na przeszkodzie ;) ale chyba poczekam Magda popiera nie tyle piersia co mlekiem z piersi heh mja kol wczoraj byla to piersia raz dwa , a ja te butelki podgrzewanie wyparzanie odciaganie ,,, dzis jadla troche z nakladek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
No dokladnie,jak asik pisze,karmienie piersią jest bardzo wygodne. Wyciągam cyca i po sprawie,byle bylo gdzie usiąść,bo z zaslanianiem juz doszlam do sprawy,robie tak,ze nikt nic nie widzi:-) ja dzisiaj dostalam juz okres. Rodziłam 23.05. A tak fajnie bylo bez :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma 5 miesięcy i zjada 6x150 ml dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
moja ma 3 tyg.i tez mało mleka pije.Ja nie odciągam laktatorem,lecz wyciskam palcami.Tak jest szybciej.Ten laktator co mam to az 20 minut trwa odciąganie,a palcami 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Nie wiem czemu się zaniosla ale widok okropny i panika. Ilonek zgodziliśmy chyba tego samego dnia moja je 12 razy ale karnie piersią to nie wiem ile je ale karnie24.06 ważyła 3700 więc pięknie przybiera. Byliśmy na spacerze 6 km:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Jolka a jaki masz laktator reczny czy elektryczny , ja kazdemu bede polecac aventa bo jest super :D nie wiem jakby bylo bez niego , ja jestem ciekawa ile moja mala wazy bo na wadze ze mna to ok 4kg jak bedziwe cieplo to pojde ja zwazyc do kolezanek , ale moja to dluga jest ciuchy za krotkie musze kupowac nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
laktator elektryczny baby one czy jakoś tak.Schowałam go na strych,a dałam za niego 180 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
krystianek wazy 5060 je ok 70-80 ml plus cyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
mialam zamiar go kupowac ,,, ja na poczatku nie umialam uzywac elektrycznego ale teraz juz wszystko wiem bo to trzeba mocno do piersi dociskac i jest ok , a w avencie samemu ustawia sie szybkosc odciagania recznie i pozniej on taka szybkoscia odciaga sam :) Flavia a karmisz mm i podajesz piers tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
mój wypija 100, nawet 110 ml mleka modyfikowanego co 3, 4 godziny, ale czasem zje tylko 60 ml, albo 90, zalezy, niech je, bo nie przybierał prawie wcale:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
asik- tak daje mu cyca. jak sie naje to odczekuje az znowu bedzie głodny i dopiero jak zgłodnieje to butelka, na przemian. czasem sie cyckiem nie naje to odrazu daje 70ml mleka. ciezko przewidziec bo nie widac ile z piersi wypije ale on sam pokazuje kiedy chce. czasem cyc jest tylko do przytulenia. przybiera po 300g tygodniowo teraz. mój mały podczas płaczu tez probował sie zaniesc ale podrzuciłam i przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
Cześć dziewczyny :) A My dzisiaj byliśmy na USG głowki ( wszystko ok ) i u lekarza :) Kuba waży już 4400 więc prawie 1 kg przybrał w ciągu 2 tygodni :) Przed chwilą dostał ataku kolki więc położyłam na brzuszek i zasnął biedaczek ... Wczoraj jak poszedł spać o 23:30 do wstał 4:30 a poźniej jak poszedł spać o 5 to wstaliśmy razem o 9. Byliśmy w szoku ale chyba potrzebował odpoczynku ... A co do karmienia to u mnie raz lepiej raz gorzej... chyba po moim mleku ma te kolki ale nic takiego nie jem... może przestane w ogóle jeść nabiał. Mleko tylko i wyłącznie do kawy dodaje , może przez bułki maślane bo dużo ich jem niestety i drożdżówki ... no sama nie wiem :( nie chce rezygnować ze swojego mleka ... ale nie chce robić mu krzywdy ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×