Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość Justi2
Do gościa, naprawdę takie dobre jest kłucie zdrowego tak maleńkiego dziecka przed każdym szczepieniem, jeśli nie wykazuje żadnych oznak choroby? Naprawdę trudno jest pobrać takiemu dziecku krew z żyły. Ja będę musiała iść drugi raz a dziecko całe pokłute i popękane żyły. Jeśli tak, to źle postępowano z moją córką skoro ani razu nie miała zleconej morfologii po wyjściu ze szpitala przed żadnym ze szczepień, a trochę ich było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Justi niektore mamuski sa takie ze co tydzien by te biedne dzieci kluly i badaly .... mi tez byloby szkoda jak nie goraczkuje nie jest apatyczne je normalnie przybiera ....ja pierwszy raz mialam krew pobierana jak juz w szkle bylsm a teraz dziecko jeszcze ledwo widzi a juz kłują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha asik sprostuje tylko bo ja w nocy jej nie daje smoczka. W nocy karmie normalnie jak sie obudzi. Daje smoczek rano jak jest najedzona ale nie spi tylko sie kreci a ja chce zeby spała bo sama chce spać hehe to daje jej smoczek i zasypia chociaż nie zawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Mój robi kupy prawie po każdym karmieniu, wodniste żółtawe z gródkami jak opisujesz. Uważaj jedynie na kupy z galaretką jeżeli są ciągnące galaretowate to coś zaszkodziło dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
moj byl kloty juz4razy i nie chce zeby wiecej go kluli okropny widok.wstal godzine temu zjadl i bawi sie i tak jeszcze z godzine bedzie.wy stosujecie suszarki a ja nie chociaz to pomagalo bo po10minutach spal a ta sam lezy z 30minut z pieluszka i dopiero zasypia.w nocy przykrywacie czyms dzieci?dawno mama3chl pisala,ciekawe co u niejj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Justi,powiem Ci,ze po naszych ostatnich przejściach z obniżonymi leukocytami i straszeniem szpitalem to nie wiem czy wlasnie nie chcialabym przed szczepionka sprawdzić morfologii... Gdyby okazali sie,ze leukocyty nie są obniżone przez szczepionkę tylko z innego powodu,a jednak dziecko szczepionkę dostało to mogloby sie to roznie skończyć... Ja już dwa klucia przeżyłam+pobieranie z paluszka,na szczęście za każdym razem udawało sie za pierwszym razem,ale przeżywaliśmy to z mężem bardzo... my mamy 9tyg.i podnosi głowę do 90st. coś mialam napisać...aha,apropo kupy:-) tez jesteśmy tylko na cycu i takie są kupki-żółte z grudkami jak serek wiejski:-) u nas bywa śluz czyli ta galareta,ale to nie od tego,ze mu cos szkodzi tylko tak po prostu,niedojrzały uklad trawienny,mozliwe,ze od witamin...no nie wiem,ja juz sie tym śluzem przestalam przejmować. justi,oczekująca pokażcie swoje dzieciaczki w strojach z chrzcin:-) ciekawa jestem,bo tez musze cos kupić w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Oczekująca,u mnie mamy śpi w krotkim bodziaku i przykrywam kocykiem,bo mi samej byliby nieprzyjemnie jakbym nie byla przykryta wiec robie małemu tak jak samej sobie bym zrobila (chodzi mi o grubość ubrania i przykrycia),no moze czasami troszke cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
ewinka w niedziele wstawie z chrzcin zdj bo niemam teraz bo siostra ma aparat:)moj juz wstal pol godz temu i bawi sie pielucha.moj tez spi tak jak piszesz,ma swoj ulubiony kocyk innego niechce taki cienki.jejku ale bym sie zdrzemnela jeszcze z godzinke a tu kurd**el nie chce spac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
brzuchatka ta kosc sie napewno zrośnie:) moj maly usnie w lozeczku, ale spi dluzej jak spi w wozku, czasem musi tak spac bo mam 30 stopni w mieszkaniu i spimy w innym pokoju a do lozka sie go boje brac, tym bardziej ze juz spi kolo 19, rano biore ale na pierwsze spanie spi albo wozek, albo lozeczko. Asik moj tyle nie spi naewpno, choc wczoraj pospal w dzien, grzeczny byl.U mnie też bodziak i cienka kolderka ktora i tak wykopie albo kocyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej, mój od 4 rano buszuje, ja też nie śpię kupy Pawła są żółte grudkowate czasami płynne, 1-4 razy na dobę -mojego kłują co tydzień w poniedziałek ze wzgl. na żółtaczkę - bioderka ma OK-wczoraj byliśmy -mały śpi w długich śpiochach bez kołderki, a w dzień krótkie body, i jak pochmurno to okresowo skarpetki- waszym dzieciom wilgotnieją stopki?ja się zdziwiłam, bo mojemu tak, dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
a mały wprost uwielbia się gimnastykować puki co, ma 6 tyg, dziś właśnie pełne 6 tyg. główkę trzymał 90 stopni nawet wczesniej nie uwierzycie,ale dziś na brzuchu podnosił głowę na 90 stopni na 1 rączce no cyrk, nie wiem jak on to zrobił, a trwało to jakieś 20 sekund, na dłużej mu niepozwoliłam,byłam w takim szoku, jakoś podwinęła mu się jedna rączka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do spania ubieram w cienkie body z dł rękawem, a gołe nóżki przykrywam pieluchą flanelową, ale i tak się rozkopuje. Raz założyłam jej półśpiochy ( te spodnie na gumce ) i koszulkę, zaglądam do łóżeczka a ona w samym pampku a koszulka pod szyję, spodenki leżą obok. Do dziś nie wiem jak się rozebrała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
Hej dziewczyny :) ja to okres juz dostałam i jakoś spuchlam i wiem juz dlaczego ... A mój śpi na prawdę różnie ... Wczoraj zasnal 23 do 5 i jeszcze poszedł spac do 6:30 , nakarmilam i spi dalej. A wczoraj mój płakał bo chyba dostal katar i zatkany nosek ... Ale przemywam sola fuzjologiczna i jest lepiej. Kube przykrywam jak jest ciepło pielucha bo jak kocem to odkrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ilonek-no właśnie mi też trudno uwierzyć w niektóre wyczyny małego:) wczoraj w pospiechu do lekarza założyłam 1 body-za małe, 2gie za małe,ale i tak pojechaliśmy, w domu nie mógł nogi wyprostować w nim - w łózeczku zawsze śpi w poziomie,a nie w pionie jak go kładę. -cwaniak jak go przewijam- robi "mostek" i piętami podnosi się i podjeżdza do góry, z pampersa ucieka mi.strach pomyslec co bedzie w 3 miesiącu, albo nawet za tydzień -kładę go na brzuc****ak ryczy:) myślę,że za karę,ale on się uspokaja i czasem nawet się uśmiechnie lub powie "agu" lub "au"Myślicie,że to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Moja spi a ja nie moge jakas bezsennosc albo ta radosc mnie tak roznosi haha poza tym ciagle glodna jestem... moja spi jak cieplo w body lub rampers okno otwarte wiec przykryta po nos bo kolo lozeczka okno staramy sie ja troche hartowac zeby nie bylo jak z chrzesnica meza ze ciagle chora a w domu bylo po 30 stopni okna pozamykane ale naszczescie zmadrzeli tyle ze zadko na spacery chodzili bo niby mala byla niespokojna ... wkoncu dzis chlodno jupi chyba pojedzuemy na miasto pobuszowac Mojej kolezanki corka na pierso potrafila spac od 21-7 ale przyrosty byly w normie tylko po 7tyg zaczela slabiej przybierac wiec teraz budzi o 4 bo i pokarm zanika przez to ... ale fajnie jej bo karmi piersia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
asik-ja też jeszcze karmie piersią i mały od 20ej do 4 rano spał, ja się ucieszyłam, a mi pokarm zanikał, piersi twarde.więc w porę zareagowałam- obudziłam następnej nocy malucha o 1 w nocy,pociągnął kilka razy cyca i kolejną noc sam się zbudził ok.1:00. -teraz je mniej i mniej ulewa w nocy-budzi się ok.00:00, 3, 6.Ale ogólnie rzadziej niż w dzień, ogólnie częściej je przez upały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem ze spaniem zuzi. Nie chce spać w lozeczku,ostatnio tylko przy cycu,wczoraj usunęła ze smoczkiem ale w naszym łóżku,jak ja oduczyc nie mam cierpliwości,po włożeniu skoczka 20 raz odpuszczam. Chce żeby spala w lozeczku,ale jak zasnie daje ja do lozeczka to 5minut max i wrzask,nie mam pomysłu pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik moje dziecko nie spało tyle nawet jak miało dwa dni.bardzo dużo śpi Twoja Milenka,znajac mnie to od razu wyszukiwałabym choroby dlaczego tak długo śpi hehe ale widocznie dziecko-anioł:-) wiec tylko sie cieszyć:-) nareszcie chłodniej:-) ja pogadałam z m i jest milutki,chociaz śniło mi się dzisiaj ze podrywa Czartoryską i wstalam zła na niego,śmiał się ze mnie bo mówi,ze ma tak samo jak mu się śnię z jakimiś facetami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do spania ubieram krótkie body i polspiochy i nie przykrywam. Jak są upały to tylko krótkie body i skarpetki. U nas brzydka pogoda dziś. Moja wstała dziś raz o 2.30 jakoś,robię błąd że zasypiam przy karmieniu. Muszę ją nauczyć spania w lozeczku w końcu. Nic mi się dziś nie chce ale trzeba wstać pocwiczyc i do sklepu trza iść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asik to ty też już nie karmisz swoim mlekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
" Karmie "z nakladek ale kilka minut possie i juz wrzask ze uspokoic sie nie da .... niestety Ewinka ja tez sie zastanawialam ile mozna spac ale mama mi mowila ze ja taka sama bylam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Kasia nie wiem co ci poradzic ...moja tez tak zcesto ma ze jak ze smokiem zasypia to wypluwa i sie budzi i sapie ja juz slysze jak ona wypluje nawet w drugim pokoju i biegne pędem zeby sie nie rozbudzila ;p heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
Dziewczyny nie wiem jak to robi Kuba ale On na bok się układa i tak śpi chodź jego kładę na plecy. A mój chyba ma przepuklinę pępka bo jak płaczę to pępek wychodzi a w Nim ma gulkę jak ziarenko kaszy jęczmiennej i troszkę się martwię w necie czytałam, że do roku nic sie nie robi tylko sie obeserwuje bo niby może się wchłonąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
esmi nic ! widzialam takie przepukliny a pozniej sladu nie bylo tyle ze taki pepek zostaje jakby wystajacy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ile wynosi macierzyńki jak się idzie na rok czasu? prosze powiedzcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Asiq Ty nasz uspokajaczu :D A mam pomysł dziewczyny może jak nasze dzieciaczki podrosną np 3-4 miesiące wtedy nasze dzieci będą większe to może się spotkamy na jakąś kawę czy co :) jesień jest piękna w parku co Wy na to Asiq i 33ona :D ? A ja dziś położyłam do łóżeczka Kubę zobaczymy czy pośpi w Nim bo ostatnimi czasy to w gondoli spał. Jejku nasze dzieci rosną jak na drożdżach widzę sporą rożnicę te 1,5 miesiąca temu a dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
33ona mojemu poca się stópki i rączki szczególnie jak są zimne a plecki gorące, wczoraj miał cale plecy mokre w samochodzie i główkę. Mój też się bardzo wygina, na brzuchu podnosi głowę wysoko trzyma rozgląda się nawet nogami odpycha, jak jest na plecach i bierze się go na ręce to sam delikatnie podnosi główkę jakby chciał pomoc żeby go wziąć. Asik ja od porodu też jestem ciągle glodna, w te upały tylko mniej ale rzygac mi się chce juz od tej diety. Dziewczyny to ładnie wam dzieciaczki spia a ja jak juz pisałam z tydzień prawie dwa nic nie mogę zrobić w domu bo mały śpi przy mnie lub na kolanach przy cycu inaczej się budzi, ani posprzątać ani ugotować, jak go zabawie chwile lece starszemu dziecku robić jeść czy co mu tam trzeba mam nadzieje ze się unormuje, a w nocy nie ma bardzo długich przerw budzi się kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Kasia u mnie identycznie, normalnie identycznie. Czekam, może się unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmię malutką tylko swoim mlekiem,ale z butelki.Przy cycu pręży się,płacze.Mleka mam naprawdę dużo,więcej wylewam niż ona wypija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×