Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wishcometrue

Czy uwazacie ze 4500 to za duzo za FOTOGRAFA WESELNEGO

Polecane posty

Gość gość
Przecież o jakości zdjęć też pisałem. Link 4 posty wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie potrzeba tu przykładów fotografów, bo kazdy kto z nas szuka ma oczy ogląda też rózne stronki i sam decyduje co jest najlepsze, mnie akurat przy linkach reklamodawców zapala sie swiatełko i tam nie wchodze bo nie interesują mnie ani zachwyty usługodawców, ani ich krytyka Nie sadze aby róznica była tak wielka do ceny, szukanie fotografa mam juz za sobą, wiec wybrałam na podstawie obrazu zdjęc, a cena była potem która okazała sie ceną korzystną 2000 zł. w stosunku do bardzo dobrej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy fotografa za równo 3.500- od przygotowań u kosmetyczki do oczepin + 5 godzinny plener parę dni po ślubie + fotoalbum 60na30 cm + zdjęcia na płycie + pokaz z muzyką + galeria w internecie z możliwości domówienia dodatkowych odbitek + 1 duże zdjęcie z pleneru w antyramie. Moim zdaniem cena jak najbardziej adekwatna do jakości zdjęć. Na oferty tanich fotografów szczerze mówiąc nawet nie patrzyłam, bo chcę mieć porządną pamiątkę na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oglądałam stronki,ale nie zauważyłam nigdzie w ofercie cennika, wiec najpierw jest zainteresowanie a potem dopiero dzwoniłam i pytałam o cenę, tak jak wiekszosc.Tez wybrałam fotografa nie z ceny ale z jakości i pomysłowości zdjęc. Mój będzie kosztował 2100 zł z plenerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha.ha..ha... 2 czy 3 tys i tak nie robi róznicy te zdjęcia beda do niczego. Za dobrego fotografa trzeba zapłacic 8 tys. i tyle i co? i tu kto ma lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i po co prowokujesz gościu? Prawda jest taka, że różnice w zdjęciach za 3000 a 5000 są marginalne. Między tymi za 5000 a 8000 to już trzeba by z lupą szukać. Wtedy to już liczy się nazwisko i dobry marketing, a nie jakość zdjęć (bo w obu przypadkach i tak będzie bardzo dobra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100% się zgadzam z powyższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foto tez coś tam
Witam, dokładnie tak jest. Różnica między fotografią za 3 tys a za 5 czy 8 nie jest duża, a wynika bardziej z warunków, w jakich pracują tacy fotografowie, ci za 5 tys maja najczęściej do dyspozycji piękne wnętrza (domy, kościoły, sale) i odpowiednio "dopracowane" pary młode, co na zdjęciach jest bardzo widoczne i dlatego te zdjęcia wydają się wizualnie ładniejsze i często takie są. 8 tys to już czysty marketing i moda na nazwisko, sporadycznie coś więcej. W drugą stronę - poniżej 2 tys zaczyna się robić słabo, a ok tysiąca to już najczęściej dramat - nie ma cudów. choć wielu w nie wierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Georgia, jeśli odpowiadają Tobie zdjęcia tego fotografa to cena jest bardzo dobra. Bo co w tym wszystkim jest ważne... ważne jest aby to Wam zdjęcia się podobały i abyście Wy byli zadowoleni z obsługi fotograficznej w tym ważnym dla Was dniu. To że ktoś stwierdzi, ze za drogo czy za tanio, to nie jest istotne, ważne jest Wasze przekonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baryła dajże spokój tu jest konkretne forum, cios za cios, a nie jakieś ślamazary zasuwasz raz za razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe czy na co dzien też jesteś taki w d.upę uprzejmy czy tylko tu na rozum się na takiego lansujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jestem uprzejmy... ? tak jak każdy, czasem tak a innym razem nie... :) tylko jaki jest sens obrażać się tutaj nawzajem ? można się sprzeczać i przytaczać argumenty ale poziom jakiś warto zachować. Każdy z nas przecież zaczynał od zdjęć za bardzo małe pieniądze a czasem nawet za sama możliwość umieszczenia zdjęć w pf, więc dlaczego teraz jechać po innych ? bo zaczynają, bo chcą także się pokazać. Bądźmy ludźmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baryła zdradzają cię te kropki i nie tylko, pisałem ci to już, ale wtedy byłeś gościem, może myslisz, że jesteś sprytny po poznałeś forum, zobaczyłeś agresje i postanowiłeś być miły, pokojowy i tym zdobyć klientów, ale zaprawdę powiadam ci nie tędy droga to to nie to forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A teraz dowal mi!! Bij suki.n.synu walcz walcz!!! Pokaż mi do jasnej cholery!!!!! Proszę.... nie bądź gejem...tylko nie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pedały są tacy okropni.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I proszę, nie bądź znowu misjonarzem, tylko nie to....proszę...już ...lepiej ....bądź.... gejem...........................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wy k******a mać s********ć stąd pedały jedne voooonn!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropki... ? wybacz, ale chyba fantazja Twoja nie zna granic :) Pozdrawiam serdecznie i mimo odmiennego sposobu bycia chętnie bym się wybrał na piwo i podyskutował o tym co nas różni a co mamy wspólnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arleta kedzier
na fotokomę radzę uważać, bardzo niesłowni ludzie. może się okazać że Was zostawią na miesiac przed weselem na lodzie niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No fotoziutki za 3-4 tys teraz się bronicie. Jak nie ma róznicy pomiedzy ceną 3tys a 5tys do tych 8 tys. to po co przepłacać? i po co to wciskanie swoich nieuczciwych teorii? tacy sami z was fotografowie jak ci za 1.500 zł wiec bez urazy nic nadzwyczajnego nie tworzycie. Za 5 tys to będzie okropna chałtura w porównaniu do tego za 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja za darmo robie lepsze zdjęcia wizualnie jak mam doskonałe tło, piekne P. M. ...... piekny przyozdobiony kosciół.......sala..plener z widokiem..... wiec nie oszukujmy sie - jak nie ma dobrej twarzy, eleganckiej sali........ to cudów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większe miasta mają zazwyczaj wyższą cenę - bo ładniejsze wnętrza kościołów, piękniejsze lokale, więcej możliwości różnorodnych zdjęć z architekturą, co nie wyklucza pleneru w górach... bo i większe portfele młodych... - ale większość zagadnienia ceny to kwestia marketingu... - jakość zdjęć zazwyczaj porównywalna z fotografami tańszymi znacznie z "prowincji" - a czasem jest na odwrót - drogi z bogatszego regionu gorzej fotografuje jakościowo od amatora nie mającego wzięcia - podpowiadam tu rzut oka na stronę z takiego elementu jak przyjęcie weselne: http://www.fotofaktura.com/wesele/wesele.htm - gdzie tak naprawdę można ocenić jakość fotografa po zdjęciach właśnie w trudnych warunkach jakie panują na sali - a nie kierowania się plenerami - co robi większość fotografów, ukrywając często zdjęcia z zabawy - a to one stanowią przecież większość reportażu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mają być trudne warunki na sali? Chciałbym mieć takie na każdym weselu. A co do pleneru to tam widać tak naprawdę wyobraźnię fotografa no i warsztat też, tylko to czego brakuje gościowi z linka powyżej - plener żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i wszystko jasne jak sa dobre warunki sali i Pary Młodej to nie potrzebny jest drogi fotograf tylko aparat. Uwaga!!!!!!! na siedzacych fotografów na tym forum - robia nieuczciwa reklame a potem musicie za to im płacic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Rosz
Kochani czytam sobie ten wątek i postanowiłem zabrać głos w sprawie róznic cenowych 1500 vs 3000 vs 6000 za zdjęcia ślubne. Na wstępie napiszę, że jestem fotografem ślubnym ale nie będę podawać linka do portfolio, żeby nie było że to moje wypociny są tylko pustą reklamą.. bo nie są. A więc pomijając fakt, że kwota zeleży też od miasta i rynku lokalnego musicie mieć na uwadze jeszcze kilka ważnych kwestii. Pierwsza z nich to podatki. Legalna działalność to niestety wysoka kasa, którą trzeba oddać Państwu. Ale wpewnie kogo to obchodzi prawda? Legalna działalność to także gwarancja w przypadku jakichkolwiek reklamacji, etc. Bez umowy szuka wiatru w polu ;) Legalna działalność to inwestycja w siebie, traktowanie poważnie swojej pracy. Musicie o tym wiedzieć. Ok, ok są tacy z talentem co za 1500zł zrobią albo i za darmo byle by pokazać te zdjęcia w portfolio.. Ok a co jeśli taka osoba nie przyjedzie, zawali sprawę bo nie będzie mieć doświadczenia w fotografowaniu, co jeśli wyrzuci ją ksiądz ze powodu braku zwzwolenia na fotografowanie? Naprawdę chcecie ryzykować tego dnia, gdzie nawet o odcień skarpetek się rozchodzi? Czy Wasza suknia kosztowała 1500zł? A jeśli kosztowała 3000, samochód 2000, kapela 5000, sala 40tys, dekoracje i atrakcje 10tys to może warto to utrwalić na zdjęciach w profesjonalnym wydaniu? Ok lećmy dalej - fotoksiązki, odbitki itp to sporo kosztuje np. 3 dobre fotoskiążki oscyluja w grancach 1000zł - tak tak! Nieźle co? Ale ok, zróbcie w fotojokerze za 50zł... Za różnice odbije Wam się welon za 1000zł... Kolejna sprawa to rozwój, poczucie swojej wartości - pewnie stojąc na nogach, będąc świadomym sowich możliwości nie można tez pracować za darmo, bo życie też kosztuje. Każdy z nas się rozwija i chce brać za to więcej pieniędzy - to normalne. Podsumujmy - fotograf im więcej bierze pieniędzy tym możecie mu zaufać, rynek sam eliminuje oszustów. Przed podpisaniem umowy dopytajcie o zezwolenie na fotografowanie, zweryfikujcie portfolio oraz zdjęcia na spotkaniu - czy to napewno jego, z zawodowcami pogadacie o detalach ślubnych, wyczujecie ich :) I na koniec - dobre zdjęcia to nie wydatek a inwestycja, która zwraca się w pieknej pamiątce i to dopiero docenia się kilka lat po ślubie. To w zasadzie tyle. Dzieki, że dotrwaliście do końca. Łukasz Rosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostałeś kasę z dotacji i jest ci smutno, że przez rok czy 2 lata musisz płacić podatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Rosz
Coś Ty, nawet nie starałem się o taką kasę. Za dużo papierologii. Ja mam działalność od 2009 roku i jadę na własnym :) Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Łukasz Rosz
podobają mi się Twoje zdjęcia nie przejmuj się tym, niektóre osoby nigdy nie zrozumieją, że dobra praca powinna być ceniona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jest to dużo. Ja płaciłam 3800zł rok temu więc dzisiaj zapewne mój fotograf również bierze podobną kwotę. Ja jestem bardzo zadowolona ze swoich zdjęć - fotograf chyba także bo umieścił je na swoim blogu https://www.arkadiuszkubiak.pl/justyna-i-michal/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×