Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eyeque

Zajdę w ciążę jeszcze w tym roku

Polecane posty

Skierowanie na badania ogólne powinien dać, ale jeśli chodzi o tarczycę to tylko tsh bo te dokładniejsze to już trzeba mieć skierowanie od specjalisty-tak mi powiedział wczoraj - że to wykracza poza jego kompetencje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betka lepiej nie bierz narkozy bo wtedy jak Ci wbija nie tak jak trzeba to nawet nie cofna bo Cie nie bedzie bolalo bo bedziesz nietomna :D To czarmy scenariusz, wiem :D Luby mial gastroskopie rok temu, nadzerka przelyku. Dosc narzekal. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie do endokrynologa trzeba się zwrócić... Śmieję się z ta narkozą, ale obawiam się, że nie dam rady inaczej heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy - a nie mozesz troche pokolorowac u tego lekarza? Powiedz ze sie staracie od roku. Wtedy wypisze bez gadania ;) Betka - no to dobrze ze macie jakis wybor. Pewnie i tak samo sie ulozy jak to ma byc Ja nic o badaniach nie wiem wiec sie nie wypowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bullitka - wiesz co ja tyle lat tam chodze do niego. Ostatni raz bylam w pazdzierniku wtedy co czekalam na @ po odstawieniu tabsow. On ma wszystko notowane wiec raczej go nie oszukam :D Mam nadzieje ze zbytnia koloryzacja nie bedzie potrzebna. To wtedy mi powiedzial ostatnio, ze jak do stycznia nie dostane @ to mam przyjsc wtedy na wywolanie dopiero :D No dramat :p a ja juz 3 cykl cisne. Licze ze bedzie dobrze. No ale zyje nadzieja ze beta byla za wczesnie :D :D :D i ze jednak cos sie dzieje :p Jezeli nie dostane @ do niedzieli to wtedy w pon zrobie bete jeszcze raz, potem dopiero bede plakac. Luby wczorajsze info zniosl dosc dobrze, powiedzial ze mam olac kalendarzyki i te aplikacje to wtedy sie pewnie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy - haha moze naprawde tak jest. 3 cykl to jeszcze nie jest tak zle. Choc kazda porazka boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaNadzieja ja mam tsh 3,28. I mam w normie. Bo właśnie norma jest do 4.2. Wczoraj pokazywałam mojemu gin wyniki i nic nie mówił, że złe. Tylko, że dobre, w normie :) więc chyba nie masz czym się stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaga poczytaj gdziekolwiek. kobiety starajace sie o dziecko nie powinny miec tsh wyzszego niz 2,5 fakt norma jest do 4,2 ale to juz dotyczy bardziej kobiet w fazie menopauzy. nawet w ciazy tsh nie powinno przekraczac 2,5 moja przyjaciolka wlasnie tez sadzila tak jak my. dzis odebrala wynik i ma 3,2 endokrynolog powiedzial jej ze nie moze przekraczac 2 max 2,5 aby zajsc w ciaze a potem ja utrzymac. moj gin tez mi nic nie powiedzial. jej gin tez wlasnie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caly czas myslalam ze mam w normie a jednak okazuje sie co innego. trzeba z wynikami udac sie do endo bo inaczej nic sie nie dowiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martwisz mnie MałaNadzieja. Kurcze a myślałam, że mam w normie. To chyba będę musiała poszukać u siebie endokrynologa. Bo do nikogo innego nie można się udać z tym? Rodzinny nic nie pomorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny :) Gościówa Twoje wyjściowe TSH było super ok 1,5 ale 3,48 to już za dużo. Ale spokojnie jesteś po 12 tygodniu także maluszek już sobie radzi sam - jego tarczyca wytwarza hormony ale skonsultuj to z lekarzem ponieważ jest za wysokie. moje TSH obecnie to 17,5 :( i pewnie jeszcze urośnie do wizyty u endokrynologa. do endokrynologa Kochane trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. dobrze jest mieć ginekologa-endokrynologa myślę, że ginekolog z taka specjalizacja jest bardziej wyczulony na sprawy hormonalne. Gościowa juz na tym USG w lutym wstępnie zobaczysz czy to dziewczynka czy chłopiec :) moja koleżanka przy drugiej ciąży nie chciała znać płci dziecka dopiero po porodzie się dowiedziała, ze to drugi synek. TSH jest wytwarzany przez przysadkę mózgową i stymuluje tarczycę do wydzielania hormonów tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3). FT4 to wolna tyroksyna od angielskiego F to free.Tyroksyna to podstawowy hormon produkowany przez tarczycę. Oznacza się ją symbolem T4. gdzie liczba 4 oznacza 4 atomy jodu. FT3 to wolna trójjodotyronina. jest produkowana przez tarczycę. Oznacza się ją symbolem T3 i 3 oznacza 3 atomy jodu. Kobietą i chcąca zajść w ciążę TSH powinno być mniejsze niż 2, a idealnie byłoby, to około 1. Życzliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny która najwcześniej będzie teraz u gina? Chyba gościówa. To Kochana jak możesz to zapytaj się ile powinno wynosić tsh dla kobiet starających się o ciąże. Będziemy wszystkie wdzięczne za informację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonilam do mojej bratowej ktora bedzie rodzic w marcu. ona miala problemy z tarczyca i endokrynolog powiedzial jej ze nie powinno przekraczac 2,5 a najlepiej 2. kuzwa!!!!! dlaczego mi tego lekarz nie powiedzial juz w sierpniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ja mam powiedzieć?! Wczoraj byłam u gina i powiedział, że moje wyniki w normie. Ja pierdziele.. I co ja mam teraz zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bullitka poradzisz sobie, masz ciężką drogę za soba i nie lżejszą przed sobą masz M obok siebie. warto poczytać wpisy dziewczyn którym się UDAŁOOOOO :* a tym którym się nie udało, tez sie UDA :) Mała nadziejo zobaczysz, że na pewno zrealizujecie swoje plany o własnym mieszkaniu. czasem rozwiązanie "przychodzi" z czasem. nie odpuszczaj szczescie na pewno się do Was uśmiechnie. Daisy lekarz nie ma co marudzić, a jak zacznie marudzić to stanowczo nim "potrząśnij"!!!:) Betka widzę, że nie pozwoliłaś się : "spławić" lekarzowi :) hihi i bardzo dobrze wkoncu nie przyszlaś do niego na "pogaduchy" tylko zadbac o swoje zdrowie. AGAAAAAAAA próbuj z medycyna u mnie na Uniwersytecie medycznym w Szczecinie są bardzo fair reguły liczy się matura z fizyki, chemii i biologii na poziomie rozszerzonym i na podstawie średniej są przyjmowani studenci.nie zakładaj, że się nie uda. ja sobie kiedyś odpuściłam i nie podeszłam do chemiii na maturze teraz trochę żałuję. Ratownictwo medyczne tez jest wymagające niekorzy psychicznie nie wytrzymuja "ciśnienia". ja na Uniwersytecie Medycznym studiowałam prze 5 lat pielęgniarstwo i nie żałuję. to co widziałam podcas studiów i to co przezywam codziennie w klinice "to moje" jest bardzo ciężko ale nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie poprostu robie to co zawsze chciałam robić w życiu. Daisy to co napisałaś o swoich problemach "brzuszkowych" az krew mrozi w żyłach, często tak Ci dokucza przy wypróżnianiu? masz jakieś dodatkowe objawy? co lekarze na to? Mała nadziejo przy nieprawidłowym TSH zaleca się zbadanie ft4 i ft3 . są to hormony ktore są zalene od sibie i pomagaja w diagnostyce. Życzliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agaaa moja DR prowadząca ciąże była bardzo wyczulona na TSH i zawsze powtarzała: " TSH NIE powinno PRZEKRACZAĆ 2,5". Tarczyce ogarnęłam już po miesiącu, była na poziomie 2,5 z 4,15. Włączyła mi eutyrox 50mg, potem 25mg ale TSH skoczyło znów do poziomu 4 także wróciłam do dawki 50MG. Życzliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam w necie i głupieje już od tego wszystkiego :( Nie wiem co mam robić. Mam 3,28, to jestem jak by po środku normy, nie za dużo ani nie za mało. Może zrobię jeszcze jedno TSH. Chyba w przyszłym tygodniu się wybiorę. Ale do endokrynologa pójdę dopiero jak się teraz nie uda. Kurcze dziwne to wszystko bo i gin i rodzinny i nawet babki z laboratorium mówiły, że jest w normie. Nikt nic nie powiedział, że muszę to leczyc. I bądź tu człowieku mądry.. Pójdę do rodzinnego po skierowanie do endokrynologa to pewnie mi nie da bo stwierdzi, że mam w normie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzliwa a w aptece dostanie się jakieś leki na tarczycę bez recepty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agaaa a kiedy robiłaś ostatnio wynik TSH? jak jest świeże to ja bym zrobiła dodatkowo ft4 ewentualnie ft3. najlepiej skonsultować się z ginekologiem-endokrynologiem nie samym endokrynologiem. myślę, ze taka konsultacja da wiecej. Masz w swojej miejscowości ginekologa z taka specjalizacja? Życzliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×