Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Własny biznes plusy i minusy

Polecane posty

Gość gość
Ja chciałabym otworzyć sklep obuwniczy, ale są to tylko plany. Brak odwagi i na pewno też pieniędzy. Nie ma co rzucać się z motyka na słońce, trochę kasy potrzeba na początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chciałabym otworzyć sklep obuwniczy, ale są to tylko plany. Brak odwagi i na pewno też pieniędzy. Nie ma co rzucać się z motyka na słońce, trochę kasy potrzeba na początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chciałabym otworzyć sklep obuwniczy, ale są to tylko plany. Brak odwagi i na pewno też pieniędzy. Nie ma co rzucać się z motyka na słońce, trochę kasy potrzeba na początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chciałabym otworzyć sklep obuwniczy, ale są to tylko plany. Brak odwagi i na pewno też pieniędzy. Nie ma co rzucać się z motyka na słońce, trochę kasy potrzeba na początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia autorko! Wielki dzień tuż tuż! Mam wielką nadzieję że ci się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Własny biznes
Do gościa ze sklepem obuwniczym- ja tez myślałam ze nie ma dość pieniędzy i chciałam dotacje... Ale jej nie dostałam. Wiec policzyłem swoje oszczędności, cześć dali rodzice i trochę pożyczył mi brat i prosze. Moj sklep staje sie rzeczywistością , faktem jest ze na sklep z butami potrzeba więcej pieniędzy ale " do odważnych świat należy" . Usiac****omysł chwile :) a moze coś wymyslisz? Życzę wszystkim planującym swoje małe biznesy powodzenia :) i dzięki za życzenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez myślałam ze nie ma dość pieniędzy i chciałam dotacje... Ale jej nie dostałam. Wiec policzyłem swoje oszczędności, cześć dali rodzice i trochę pożyczył mi brat i prosze. Moj sklep staje sie rzeczywistością xxxxxxxxxxxxxx jaki twój? jaki twój? twój to będzie jak długi rodzinie pooddajesz! wielka biznesmenka za cudze i pożyczone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Własny biznes
Duża cześć pieniędzy była moja . A po za tym nie wiem jak w Twojej rodzinie ale moi rodzice sa bardzo pomocni. Zawiść ludzka nie zna granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe z czego ich spłacisz jak interes nie pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za dwa dni otwierasz a całe dnie na kafe siedzisz! dziwne... to kto w takim razie sklep przygotowuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Własny biznes
Mam czas bo jest coś takiego jak telefon z dostępem do internetu. A z reszta czemu na się tłumaczę i odpowiadam na zaczepki? Już wszystko jest gotowe do otwarcia. Ceny porobione , kasa gotowa. Tylko jutro skręcić meble i ustawić towar. I koniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
faktycznie - i koniec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wlasny biznes
Koniec przygotowań :) większość tutaj zle mi życzy tylko ze ja sie tym kompletnie nie przejmuje. Ludzie kupują kosmetyki , kupowali i bedą kupować. Wiele firm kosmetycznych w dobie kryzysu mimo wszystko zarabia bo jak kobiety ma trochę mniej pieniędzy aby kupic nowe buty i bluzkę to kupi na pocieszenie kosmetyk. Badania przprowadzone przez specjalistów od badania rynku. Wiec dlatego nie przejmuje sie komentarzami w stylu "ludzie nie maja pieniędzy" a najcześciej piszą to ci którzy maja internet w domu i komputer który wcale taki niezbędny do życia nie jest a jednak ludzie dążą do tego żeby go mieć :) czy nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak przygotowania? Życzę powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że zdasz nam dokładną relację z jutrzejszego dnia :-) Oby były tłumy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taniej bedzie na kamerkach w necie pokazywac to i owo za kase ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coraz częściej rozważam otwarcie sklepu obuwniczego.. Mam pytanie dotyczące lokalu,nie balas się że w czasie planowania całego biznesu, w czasie badania rynku i porównywania ofert hurtowni, nie balas się że lokal zostanie wynajęty przez kogoś innego? Powodzenia oczywiście życzę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Własny biznes
Wszystko juz w sklepie gotowe na otwarcie. Teraz odpoczywam i zbieram siły przed jutrzejszym otwarciem. Jeśli chodzi o lokal to najpierw skontaktowałam sie z hurtowniami i przedstawicielami handlowymi. Z przedstawicielami łatwiej ustalić ceny itp bez rejestracji działalności bo oni podają ceny producenta a potem kierują do odpowiedniego dystrybutora. Miałam jeden lokal na oku w tym czasie ale poszedł wiec przy drugim poszłam do właściwości i porozumialam sie żeby dał mi 6 tygodni na decyzje a jeśli ktoś zainteresowany sie pojawi niech da mi znać. I dał ale wtedy juz wiedziałam ze otwieram. Trzeba poprostu byc przyjaznym w kontaktach z właścicielami lokali. U mnie w miasteczku jest trochę pustych lokali tylko ze z cenami rożnie i warunkami w nich. Ja jestem zadowolona. Przez te 4 dni do soboty nie będę mieć czasu pisać bo mam 4 dni specjalnej oferty w sklepie kiedy to klientki bedą mogły skorzystać z fachowej porady doboru kosmetykow kolorowych :) wiec będę pochłonięta nauka od pani która bedzie u mnie w sklepie. W niedziele postaram sie uaktualnic co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A towaru wystarczyło? Półki pełne? :-) ile wyniosło zatowarówanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Własny biznes
Wszystkie półki sa pełne oprócz 3 ponieważ te czekają na propozycje zatowarowania od klientow. Taka mała inicjatywa aby klienci zaproponowali czego im w sklepie brakuje? Aha no i szafa z Kosmetykami kolorowymi - pełna w kosmetyki i wyglada super :) Generalnie zatowarowania Drogerii liczy sie miedzy 800-1000 zł na m2 powierzchni handlowej. U mnie jest 20m2 tej powierzchni wiec jak najbardziej OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak emocje pierwszego dnia? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za głupie pytanie! wiadomo, że fantastycznie! stoi wielka kolejka i każdy robi zakupy za minimum 300 zł! za chwilę sklep wyczyszczą, że jutro od rana trzeba będzie od nowa "zatowarować'! -i tak każdego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Własny biznes
Oj ale się działo dzisiaj. Wszystkim otwarcie bardzo się podobało :) ludzie mi gratulowali pomysłu i jeśli kolejne dni bedą tak pełne klientów to w piątek muszę zrobić nowe zamówienie do hurtowni kosmetyków kolorowych i zestawów świątecznych. Dzień uważam za bardzo udany :) .dziękuje tym którzy mi dobrze życzą :) dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Własny biznes
dzis troszke gorzej, od rana tylko 5 klientow ... W kasie 80 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinkaakka90000
na kokosy nie liczyłabym..sama mam sklep odziezowy od pol roku i z kazdym miesiacem coraz gorzej..teraz mam do 10.12 opłaty (1800zł-zus i wynajem) i jest kiepsko,bo jak narazie mam 1000zł,a ludzi wogole nie ma..jakos inaczej sb to wszystko wyobrazalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabezpieczylam się hasłem bo wpis o 80zl nie net mój. Dzisiaj znowu sklep jest pełny klientów i to kupujących. Zajrzalam na chwile a tu podszyw :( . Niby mam otwarte do 16 ale przedluze godziny otwarcie bo widać ze warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaki utarg miałaś w dniu otwarcia? bo to najbardziej miarodajnie określi czy było dobrze czy średnio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×