Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marti_

Stanania o dziecko Październik 2013

Polecane posty

Fasolka, strasznie Ci współczuję reakcji Twoich teściów. Ale jak to wspaniale Niuńka napisała - teściowie to nie rodzina. Sama bym swoich najchętniej wysłała gdzieś daleko. Chociaż dobrze nam życzą, to taktem nie odbiegają od Twoich. Niuńka, ja bym też na Twoim miejscu powtórzyła betę, jeśli nie możesz się doczekać. Chociaż nie.. ja bym zrobiła jutro test z sików ;) I zapewne robiłabym go od jutra codziennie aż do II kresek lub @ ;) I chciałam Ci powiedzieć, że w okolicy potencjalnej miesiączki byłam nerwowa jak nigdy - wręcz agresywna, taka zła. Karola, mam wstrętne wzdęcia. Wstrętne. Nie wiedziałam, że są takie bolesne, bo nigdy wcześniej nie miałam. Aż sobie herbatkę koperkową zrobiłam, żeby się trochę "odpowietrzyć", ale generalnie czy jem i co jem, zaraz się pojawiają. Boli od przodu aż do pleców, a brzuch mi wypycha jak w 6 miesiącu a nie tygodniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki maxim za odpowiedź, zobaczę jak będzie w tym miesiącu, jak nic nie wyjdzie to się zapiszę bo chyba muszę zmienić lekarza. melisqa mam nadzieję, że twoje dolegliwości z czasem się zmniejszą, a wręcz powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkaaas
Witajcie niedawno skonczylam 18 lat. I okazalo sie ze jestem w 6 tyg ciazy. Moj chlopak ma mieszkanie i prace. Co mam zrobic w takiej sytuacji. Moi trodzice sa strasznie zli. Szkole koncze za poltora roku a chlopak mowi zebym sie do niego wprowadzila. Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melisqa wiesz ze mojej kolezance w drugiej ciazy brzuch rosl dwa razy szybciej. Nawet miala zdjecia dla porownania - w 6 miesiacu pierszej ciazy miala taki sam brzuch jak w 3 miesiacu drugiej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
milkaaas, zastanów się dokładnie czego Ty chcesz? czy kochasz ojca dziecka? czy chcesz z nim być? jak odpowiesz sobie sama szczerze na te pytania to będziesz znała odpowiedź! ja zaszłam w ciąże miesiąc po skończeniu 18 roku życia, wyszłam za mąż, w ciąży skończyłam szkołę, a po porodzie zdałam egzamin maturalny. Obecnie jestem 5 lat po ślubie i mam cudownego 4-letniego chłopczyka i nie wyobrażam sobie innego życia:) tylko musisz zastanowić się czego tak naprawdę chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
fasolka87 moja beta jest ponizej 1,2 tak podaje moje labolatorium ostatnio tez taki wynik miałam czyli jak jest mało to maja taka norme. Okresu nadal nie ma ale wiem że pewnie przyjdzie oby szybko bo chce juz nowy cykl :) Milenkaa samych mało dokuczliwych dni ciążowych życzę :) wera_84 póki nie przyszla @ nie wiadomo co będzie śluz może być mylny czego Ci życzę :) agii32 o chociaż jedna ze śląska więc na kawke nie aż tak daleko :) wątpię z tą betą że mogłaby być inna wiec nie ide na kolejna czekam na @ maxim77 super ze wszystko ok po wizycie no i fajnie że bedziesz miała monitoring cyklu przynajmniej bedziesz wiedziała ze pecherzyki ładnie rosna i pękaja i wtedy łatwiej sie wstrzelic no i małe pieniazki bo 10 zł to ja bym codziennie chodziła w okres płodny, ja to niestety 50zł :( A teraz coś Wam powiem wszystkim co powiedziała mi lekarka specjalistka która zajmuje sie leczeniem niepłodności bo konsultowałam wczoraj z nia moją sytuację oto część jej słów mnie nieco uspokoiły: "Szanse na ciążę w jednym cyklu starań naturalnych wynoszą u młodych, zdrowych płodnych ludzi zaledwie 20%, po 6 miesiącach około 50% To, że w pierwszą ciążę zaszła Pani po trzech miesiącach starań niestety nie jest regułą. Z Pani listu wynika, że obecnie staracie się Państwo od września a więc dopiero nieco ponad 5 miesięcy. Doświadczenie uczy, że w tej dziedzinie życia im bardziej się pragnie ciąży tym trudniej w nią zajść."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
MelisQa tez juz o testach sikancach myślałam ale zrobie jak naprawde dopiero za pare dni bedzi ebrak okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
MelisQa a poza tym wiem że korcą te sikańce :) ale już nie robię sobie nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxim zapisałam się do poleconego przez ciebie lekarza niestety najbliższy wolny termin mam na 18 marca, ale to przed owu kolejną więc może monitoring powiedziałam mu całą sytuację i zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niuńka2013______28lat____4______@20.02.2014 Wera_84_________29lat____2______@ 22.02.2014 maxim77________27lat_____6______@25.02.2014 lady_di _________26lat____26______@ 04.03.2014 Marcelka89______24lata____8_____@05.03.2014 aniulka0341_______21lat____22____@6.03.2014 cytrynka_5_______25lat____25_____@08.03.2014 fasolka87_________27lat____6____@09.03.2014 1986Karola_______27lat____8_____@14.03.2014 agiii32________32lata_____6______@15.03.2014 brzuzka24______23lata____9_____@15-16.03.2014 Nasze Ciężarówki: jelonek_rogaty____27lat____1 dziecko_____16.06.2014 Inesskaa_________29lat___1dziecko________ 06.09.2014 Milenkaaaaaa_____25lat___2dziecko_____koniec września MelisQa ________ 24 lata ____ 2 dziecko ____ 17.10.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niuńka, powtórzę Ci jeszcze raz coś dla uspokojenia. Moja kuzynka po PONAD 4 LATACH starań zaszła w ciążę z Pregnylem, ale żebyś się nie smuciła zbytnio, bo fora kipią, że ma niemal 100% skuteczność, zaszła przy drugiej próbie!!! Także bez stresu, Pregnyl to jest naprawdę dobra rzecz :) Mnie tylko zastanawia, czemu lekarze tak szybko się decydują na hormonalne wymuszenie owulacji przy normalnych owulacyjnych cyklach, bo moja kuzynka miała problem właśnie z bezowulacyjnymi cyklami i pierwszą próbę z Pregnylem po 3 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunka rozumiem cię szkoda, że nasze owu są tak rzadko i z utęsknieniem czeka się na następną. a zastrzyków nie ma się co bać musisz się nastawić pozytywnie bo depresja jest tu tylko przeszkodą, pamiętaj do każdego nowego posunięcia nastawiaj się pozytywnie to naprawdę pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melisqa jak twój brzuszek tak szybko rośnie to sprawdzonym sposobem (to akurat dotyczy rozstępów, ale tak mi się przypomniało) jest wsmarowywanie w brzuszek oliwki dla dzieci, codziennie po kąpieli. a na wzdęcia są jeszcze dobre herbatki z imbirem i miętą. choć nie jestem w ciąży to mi pomagają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunka jeszcze nic nie jest przesądzone, ja dalej wierze w Ciebie i w to że beta była za wcześnie. fasolka ty już pewnie zaczęłaś owocne staranka :) kiedy masz owu? lady, aniulka jesteście z nami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola staranka są, według kalendarza owu powinnam mieć w niedzielę, ale drugi dzień robię testy i kreska coraz ciemniejsza. wychodzi na to że owu będzie wcześniej niż z wyliczeń jutro po teście się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka a powiedz mi bo ja się nie znam na tych testach, w ogóle ich nie używałam nigdy. Czy jeśli na teście nie ma tej drugiej kreski tzn ze owulacji nie ma? czy nie można tak wnioskować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola niestety testy jedynie przewidują wystąpienie owulacji, ale jej nie potwierdzają. Test jest poztywny gdy linia kontrolna i testowa są tego samego odcieniu lub ciemniejsza to oznacza, że w przeciągu 24h wystąpi owu i w tym czasie należy działać:) pokazują one poziom LH, który najbardziej podwyższony u kobiety występuje właśnie 24 do 36 godzin przed owulacją, ale czy do niej dochodzi to niestety nie pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha dzięki kochana :* Może sobie zakupie w następnym cyklu. Trochę te testy wydają mi się takie sobie. Nie wiem jakoś im nie ufam. Ja na razie łykam wiesiołka na poprawę śluzu. Powiem, że widzę różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i wyczytałam gdzieś, że jeśli u kogoś podwyższony poziom LH występuje krócej niż 10 godzin testy mogą wykazać, że owu nie ma o ona faktycznie była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
MelisQa ja Pregnyl dostalam nie na wywolanie owulacji bo ja owulacje mam tylko na pekniecie pecherzyka graffa, po to mialam monitoring i jak pecherzyk w 16 dniu cyklu mial 18,8mm dostalam ten zastrzyk na jego pekniecie bo w poprzednim cyklu nie pekl i mialam torbiel ktora sama pekla. Ja z owulacja nie mam problemow ta torbiel to tez zadkosc no ale czasem cos sie podzieje nie mamy na to wplywu, ale duzo stresow mialam w grudniu wiec moze temu. No i jak dostalam zastrzyk to przykaz wspolzycia w ten sam dzien i na nastepny. Fasolka87 ja mam owulacje co miesiac wnioskujac po monitoringu cyklu lub testach owulacyjnych, nie nastawiam sie na nic innego jak okres bo @ po duphastonie do kilku dni powinno sie pojawić jutro terminowa moja @ ale pewnie przez duphaston sie przesunie no chyba ze do piatku nie bedzie to zrobie test obiecuje :) ale nie czuje sie ani na okres ani na ciaże :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunka ja po duphostonie miałam skrócony cykl i sama nie wiem czy owu wtedy była, bo testy jakoś dziwnie wychodziły, ale po miesiącu musiałam go odstawić bo strasznie mnie mdliło i żołądek mnie po nim bolał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim77
fasolka mam nadzieję, że Twoje wrażenia po wizycie u pana doktora będą tak samo pozytywne jak i moje. Niestety termin oczekiwania na wizytę jest dosyć długi, ten ginekolog ma sporo pacjentek. Jak będziesz już po wizycie daj znać jak było. Do 18tego czas szybko zleci, zobaczysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, Niunka, juz rozumiem. Ale dziwnie Wam kazal wspolzyc, bo kuzynka musiala po zastrzyku odczekac ponad 30h!!! Dostala zastrzyk w piatek wieczorem, a wspolzyc jej nakazal w niedziele rano! Poczytaj o tym na jakis forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńka2013
MelisQa nam lekarz sugerowal w dniu zastrzyku ja mialam zastrzyk rano, przy tu Lanki wieczorem i następnego dnia wieczorem, my jeszcze na 3 dzień tez poprawilismy, plemniki do 72h żyją a żeby byly zdolne do zaplodnienia potrzebują 6h od wytrysku:) może tez zależy od wielkości pęcherzyka w dniu zastrzyku. Teraz będę chciala mieć codziennie monitoring od podania zastrzyku żeby wiedzieć kiedy pękł i zwiększyć możliwości bo teraz nie mialam tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńka2013
Maxim77 niebawem wyniki Twoich przytulanek trzy mam kciuki aby udane, mowil Ci cos lekarz na wizycie ze cos tam widzi' choćby cos po owulacji, jakieś znaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim77
niuńka widział że owulacja na pewno była z prawego jajnika bo jakis tam płyn był w macicy czy coś, ale niestety nic poza tym ;( niestety na ciążę się nie czuję, ewentualnie na okres...niestety... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
Witam o poranku, możecie mnie dopisać do tabelki na nowy miesiąc, @ dziś przyszła i to terminowo. Więc 29 lat już niestety stuknęło :( 5 cykl starań, kolejna @ 21.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
maxim77 ale jeszcze nic straconego wazne ze owulacja była :) reszne to i tak zawczesnie zeby usg pokazało, jesli jednak nie uda sie to i tak masz super plany na kolejny cykl w postai monitoringu wiec nie ma co sie załamywać :) ja trzymam kciuki za Ciebie żebyś niebawem zaciążyła bo wiem że nam obu to sie podwójnie nalezy za tą strate :( ale oczywiście za pozostałe staraczki też trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim77
Dzięki niuńka! Za wsparcie i za wszystko...właśnie ta świadomość jest najgorsza, że gdyby nie poronienie byłybyśmy już mamami...współczuje nadejścia @, jeśli to Cię pocieszy to u mnie też zbliża się wielkimi krokami, już pobolewa mnie brzuch i jestem rozdrażniona. Jest @-jest dól, a potem nadchodzi nowa nadzieja. A ja nadal walcze z przeziębieniem, a jutro na 12h do pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×