Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Sandra dzięki za podpowiedz :) ja miałam dobre przedpołudnie a teraz mnie mdli i ledwo na nogach stoję - najlepiej położyłabym się już spać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, pisałam u was 16.11 :) Byłam dzisiaj u gin i termin 15.07 czyli identyczny jak ja obliczyłam, sam środek lipca, ale z dośw wiem że termin to jedno a poród to drugie i rzadko się pokrywa. Mam już jedną ciąże za sobą a w domu dwóch bliźników, dzisiaj na usg zobaczyłam (czego się nie spodziewalam) również dwie kropeczki.... troche się boje, bo spodziewalam się z mężem jednego dzidziusia i jestem w szoku jak to po raz drugi sie stało.... Mąż wraca po 17 z pracy i teraz myśle jak mu o tym powiedzieć. W sumie mam mętlik, ale wracając od gin do domu już powoli przywykam do tej wiadomoci.... Bosze dwie ciąże i 4-ka w domu! Chciaż, by Bozia dala nam tym razem dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to poczatek ciąży i te kropeczki nie koniecznie na kolejnym usg będą..... ale skoro juz masz bliźniaki to kto wie.... moga być znów. kiedy masz kolejne USG? ja ci zazdroszcze. strasznie z mężem chcemy bliźniaki ale jak sie staralismy to na monitoringu w ostatnim cyklu tylk był 1 pęcherzyk więc raczej bliźniaków nie będzie ;( chyba że jednojajowe, wtedy sa z jednego pęcherzyka, ale to się niedługo dowiemy :) czekamy na wpisy z pierwszych wizyt w tym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8787
o kurcze ale fajnie:) ja zawsze marzyłam o bliźniakach, ja umówiłam się dziś do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8787
jak samopoczucie dziś? ja nie czuje się najlepiej ciągle zmęczona, śpiąca, i troszkę brzuszek boli:) właśnie szykuje się do pracy, a wy pracujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolejne usg mam za 3tyg (wtedy co wizytę) więc wtedy sie upewnię, chociaż pani dr bez wahania powiedziała, że bliźniaki... zastanawiam sie czy przeczekać te 3 tyg i potwierdzić na usg czy tez powiedzieć dziś mężowi o dzieciaczkach? No nie ma czego zazdrościć, dwa razy wiecej roboty, ale tez 2x wiecej szczęścia, tylko fajnie tak 1x się wstrzelic a nie 2x pod rząd. Ja pracuje u męża tzn. jestem u niego zatrudniona a siedze z dziećmi i chorą mamą w domu. Czasami jak ma wiecej roboty to musze mu pomóc, ale raczej jest samodzielny i ma też ludzi wyspecjalizowanych, nie to co ja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No 4 po dwoch ciazach, swietny wynik :) Gratuluje :) Ja dzisiaj czuje sie dobrze w porownaniu z wczorajszym wieczorem. Na szczescie brzuch mnie nie boli caly czas tylko czasami zaboli :) Ja niestety nie pracuje, od roku szukalam pracy i nic. Teraz to napewno mnie nikt nie przyjmie. Za to mam wypelniony caly tydzien bo jest u mnie 4 letnia siostra, powprawiam sie odrazu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze by bylo jakbys gdziekolwiek sie zatrudniła, choćby na najniższej krajowej, by miec później rok płatny macierzyńskiego, a jeśli nie znajdziesz to załóż sobie 1-os działalność gosp. opłać składnki zdrowotne i emeryt a kilka dni po porodzie zamknij firme. Kase przynajmniej bedziesz miala przez dobry rok. ja mam dużo śliny w buzi...i co chwile musze coś zjeść, a to jabłko, kanapkę, czy ciastko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu ja bym nie wytrzymała nie mówiąc mężowi takiej nowiny. Powiedz mu. niech wie od początku a jak za 3 tyg sie okarze że 1 dzieciatko to przecież też sie mąż ucieszy :) ja w pracy, brzuch mnie boli dzis i wczoraj też. nie non stop ale co jakis czas takie mulenie, sama nie wiem jak to opisać, ale po chwili dłuższej ból znika, nie krwawię, więc chyba tak ma być... niedługo pierwsza wizyta to się zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dalej szukam pracy moze uda mi sie cos znalesc, tylko u mnie w miescie ciezko jest zatrudnic sie odrazu na umowe o prace. No a z ta dzialalnoscia to wsumie nie glupi pomysl. Pomysle, pomysle o tym, bardzo dziekuje za podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleżanka tak właśnie zrobiła, załozyła firmę sprzatającą będąc w ciąży i teraz urodziła już i ma roczny macierzyński przynajmniej. tylko musisz mieć jakieś faktury czy inne papiery w razie kontroli zusowskiej. ja za to pracuję do stycznia a bede zatrudniona do porodu potem jakis tylko zasiłek z ZUSu bo mam umowe zastępstwo które się skonczy gdy moja poprzedniczka wróci do pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie musi mieć faktur, gdyż może po prostu nie mieć zlecen, wazne by opłaciła sobie składki-to wystarczy. a jesli chodzi o faktury to zawsze mamie czy kolezance 1-2 wystawi i finito. Jesli skolei szukasz pracy to nie musisz miec umowy na stałe, wystarczy na zastepstwo czy na okres próbny i wtedy po tygodniu, 2-ch znikasz na L4 i do czasu porodu z automatu musi ci pracodawca przedłużyć umowe, a macierzyński rroczny masz z zusu. Moze ktoś ze znajomych mógłby cie fikcyjnie zatrudnić, opłacisz mu pierwszy miesiąc a za drugi juz na L4 zus placi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, albo ktoś ze znajomych niech cie na miesiąc lub 2 zatrudni albo ty załóz firmę i koleżance lub komus z rodziny wystawisz fakturę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez myslalam zeby kogos zapytac czy mnie zatrudni i to bedzie chyba najlepsze rozwiazanie jak nie znajde pracy :) Dzieki dziewczyny za podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Gościu co za nowiny, dasz radę nie mówić o tym mężowi hehe co ma być to będzie - raz już daliście radę to i teraz będzie dobrze, masz już przecież wprawę :) a mnie mdli cały dzień -nawet schylić się nie mogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałam się do was dołączyć jestem teraz w 7 tygodniu a termin obliczyłam na 12 lipca :) dziś miałam pierwszą wizyte. Dostałam zdjęcie do albumu ;) pozatym wszystko narazie OK. za tydz mam przyjsć na założenie karty ciąży, badania itp to posłucham jak bije serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucy witaj serdecznie :) Widze, ze duzo kobietek ma termin na polowe lipca :) Wiec wiekszosc z nas zniknie w polowie lipca na chwile z forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelevel
Hej dziewczyny. Ja też mam termin na lipiec, a dokładnie na 8.07.2014 :) to moja pierwsza ciąża, więc trochę się boję. Ale najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala929
witam! przyłączam sie do grona lipcowych mamusiek:) termin mam na 7.07:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Cześć dziewczyny :) witam nowe mamusie... ja dziś w pracy byłam co godzinę głodna :( już niewiem co przegryzać, kanapek biorę tyle co mój mąż do pracy. Ja idę jutro na wizytę - dam znać co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina24 ja myslę że większość z nas może i zniknie z tego forum ale założymy nowy temat o noworodkach lipcowych :) i tam bedziemy pisac hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie lipcówki :) sporo nas się zrobiło- trzeba będzie zrobić tabele z terminami bo się pogubimy hehehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8787
bylam na usg jest malutka kropeczka 4milimetry. Termin wg lekarza 16.07 ;) Dostalam duphaston na bol brzucha i niestety zwolnienie juz teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe Mamusie! :) gość_S - ja też ciągle paszczą ruszam. Staram się to kontrolować, żeby od razu kilogramów nie złapać, ale jak nie zjem, to mnie mdli :( Kiepska pora roku teraz, mały wybór warzyw i owoców, ciężko pogryzać coś zdrowego i małokalorycznego :( Szczególnie, że największą ochotę mam na serek topiony i bułki ;) Lucy234 - mam nadzieję, że wciągniemy się w forum i zostaniemy jak najdłużej :) Ja mam roczną córkę i cały czas kilka dziewczyn pisuje na forum do którego dołączyłam w ciąży :) I to jest super sprawa, można się wymieniać doświadczeniami, zasięgnąć porady u innej mamy z dzieciaczkiem w tym samym wieku. Mnie bardzo pomagają dziewczyny z forum, wiele razy :) lelevel - mnie też na 8.07 termin wypada :) ale pewnie urodzę wcześniej, końca czerwca się spodziewam. Karolina 24 - jeśli masz 3 miesiące przerwy w okresie składkowym (a chyba masz), to wystarczy zarejestrować dział. gosp., opłacić jeden miesiąc najwyższą składkę chorobową (ok. 1000zł teraz) i pójść na L4. Będziesz miała płacone całe zwolnienie i macierzyński potem, sporo kasy. Poszukaj informacji w necie. Siostra bratowej tak zrobiła i dostaje kasę. gościu - pełen szacun! Dubelek dwa razy z rzędu... Zacznijcie jakieś kursy organizować dla młodych rodziców jak to robić, żeby raz a dobrze zrobić :-P Super sprawa, ja też chciałam bliźniaki za pierwszym razem. Za drugim to wiadomo, już nie bardzo ;) Może teraz dwie dziewuszki będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania mama Amelki
Hej Dziewczyny.Wczoraj miałam mieć wizytę potwierdzającą ciążę,ale nie poszłam,bo w niedzielę dostałam plamień i pojechałam do szpitala.Zostałam już wypuszczona do domu,mam brać nospę i luteinę.W szpitalu lekarz stwierdził pęcherzyk 6,4 mm :D Następną ,,normalną;; wizytę mam za tydzień we wtorek,mam nadzieję,że będzie już widać malucha i serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć z rana :) powiedziałam mężowi, ze po rza drugi będziemy miec bliźniaki. Jego reakcja mnie zszokowała, zaczął się tak śmiać, ze popłakał sie i powiedzial ze to wielkie szczęście, że inni mogą nam tylko zazdroscić. No dla mnie to też szok, ale 4-ka dzieci to jednak wyzwanie i nie tylko chodzi tutaj o cierpliwość ale i finanse. Teraz już mnie nic nie zdziwi, nawet jak to będą kolejni chłopcy, czy parka czy 2 dziewczynki. Czasu nie cfofne i z góry jest już ustalone co nam będzie dane, byle tylko zdowe i z czasem dobrze się chowalo. Gratuluje pozostałym maminkom. Byle do czerwca-lipca a pewnie część i zahaczy o sierpień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie Kochane :) nie musze zakladc firmy, kolezanka mamy mnie zatrudni a ja bede oplacala sobie skladki przez 3 miesiace i pozniej pojde na zwolnienie :) wiec bedzie ok... A jak wasze samopoczucie dzisiaj? No ja tez juz sie nie moge doczekac zeby zobaczec serduszko :) Gosc reakcja Twojego meza jest najpiekniejsza reakcja na swiecie:) Finansowo jest ciezko, ale napewno dacie rade i wszystko bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×