Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość gość_S
Cześć dziewczyny :) wybaczcie że nic nie napisałam wczoraj, ale strasznie późno wróciłam od lekarza i teściów i od razu poszłam spać. Naczekałam się u lekarza bo aż 40 minut spóźnienia było ale warto. Lekarz powiedział że jestem w 6 tyg, nasze szczęście ma 6mm i serduszko biło, kazał mi na chwilę nie oddychać i sprawdzał jak bije czy coś, nie wiem dokładnie bo jak zobaczyłam ruszające się serduszko to już nie umiałam się skoncentrować :) pierwsze zdjęcie do albumu mamy, dostałam skierowanie na masę badań i witaminki... Na chwilę obecną nie mam żadnych innych objawów niż senność i ogromny apetyt. Dopisuję się do tabelki :) i oczywiście witam nowe mamusie :) Powiedzieliśmy wczoraj rodzicom (jednym i drugim) ucieszyli się bardzo, no i część rodzeństwa wie - nie wytrzymałabym trzymać tego w tajemnicy. mala929............................7.07.................? ...................śląskie karolina8787 ..................16.07.................?................... łódzkie Lucy234..........................12,07.................?. .................podkarp. Karolina24.....................15.07.............?... ...............dolnoślaskie Makinka...........................26.07................?. ...........mazowieckie Ania mama Amelki............21.07............?..............dolnośląskie Marta821.........................20.07..............?.............pomorskie gość_S......................13.07..................?.......................śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dostałas skierowanie na podstawowe badania czy na szczegółowe ? Bo ja dostałam nawet na HIV ,rozyczke , toksoplazmoze kurcze patrzyłam na ceny i są naprawdę wysokie pewnie ok 200zl wyniosą mnie ogólnie u Was tez tak drogo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goś_S to super wiadomosc, ze serduszko male jak ziarenko maku juz bije:) Teraz duzo odpoczywaj:) Ja chyba tez jutro po wizycie powiem rodzicom, bo pewnie nie wytrzymam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie dziewczyny jak bede chodzila do lekarza na NFZ to badania sa wtedy za darmo czy tez platne? Bo na internecie nie moge znalesc jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A lepiek chodzic na nfz czy prywatnie? Ja wczoraj bylam prywatnie ale mysle czy moze przeniesc sie na nfz.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaki lekarz jeśli dobry to tez bym chodziła na NFZ w końcu tych wizyt dużo Nas czeka a każda przynajmniej 100zl .. Jeśli chodzi sie na NFZ to badania są bezpłatne ale np u mnie są tego wytyczne np limit osób na dzien na badanie moczu i krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak marta leczyłam się w klinice leczenia niepłodności wiec wszystko prywatnie wizyty i recepty 100% badania też drogie ale dzięki niemu się udało nam zajść w ciążę i na pewno nie zamieniłabym mojego lekarza na NFZ, ale jak się nie miało problemów i z ciążą jest ok, to bez sensu tyle kasy dawać jak można chodzić za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakuczi
29 lipca :D ale to kalendarz ciazy na necie mi policzyl. heja! :D i gratuluje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słodka Lili..........................3.07.................? ..........podlaskie mala929............................7.07.................? ...................śląskie karolina8787 ..................16.07.................?................... łódzkie Lucy234..........................12,07.................?. .................podkarp. Karolina24.....................15.07.............?... ...............dolnoślaskie Makinka...........................26.07................?. ...........mazowieckie Ania mama Amelki............21.07............?..............dolnoślą skie Marta821.........................20.07..............?.... .........pomorskie gość_S......................13.07..................?... ....................śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na NFZ jak jest dobry lekarz i ciąża przebiega bez problemów to jsk najbardziej . Na NFZ zdarza sie często ze maja prehistoryczny sprzęt usg dlatego ja raz na cała ciążę pojechałam do super kliniki z usg 4d wykrywajacy wszystkie ewentualne wady płodu itp cena oczywiście wysoka ale myśle ze warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz w ciazy niezastąpiony ale przy samym porodzie nieoceniona jest położna , polecam każdej przyszłej mamusi szczególnie pierworodce zeby miała swoją na czas porodu , czuwa cały czas, dodaje otuchy , mówi co trzeba robic , co sie dzieje , co sie będzie działo naprawdę to bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bede chodzic do panstwowego lekarza,tym bardziej ze i badania są za darmo.Tez mam skierowanie na badania i w przyszlym tygodniu bede robic,tylko za bardzo nie moge rozczytac co tam jeszcze jest oprocz morfologi i moczu.Jakies dwa badania jescze,na wszelki wypadek dokupilam pojemnik na kał,powiem szczerze ze nie pamietam z pierwszej ciazy jakie badania mialam robione.A ktos sie pytal czy w 3 miesiacu widac brzuszek i powiem wam ze nie :) jestem szczupla i brzuch zaczal pokazywac sie w 5-6 miesiacu wiec to nie prawda ze u szczuplych szybciej widac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bede chodzic do panstwowego lekarza,tym bardziej ze i badania są za darmo.Tez mam skierowanie na badania i w przyszlym tygodniu bede robic,tylko za bardzo nie moge rozczytac co tam jeszcze jest oprocz morfologi i moczu.Jakies dwa badania jescze,na wszelki wypadek dokupilam pojemnik na kał,powiem szczerze ze nie pamietam z pierwszej ciazy jakie badania mialam robione.A ktos sie pytal czy w 3 miesiacu widac brzuszek i powiem wam ze nie :) nie jestem gruba i brzuch zaczal byc widoczny w 5-6 miesiacu wiec to nie prawda ze u szczuplych szybciej widac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodka Lii widzę że też oczekujemy drugiego Dzidziusia a mogę wiedzieć w jakim wieku jest Twoja pierwsza pociecha ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma 2,5 roku . A jak sie czujesz w drugiej ciazy jak narazie ? No ja narazie okropnie dzisiaj już wymiotowalam 7 razy jestem wycieńczona najchętniej spalabym cały dzien ale wiadomo Corcia potrzebuje dużo uwagi .chyba gorzej sie czuje niż w pierwszej ciazy oby szybko minęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latem na placu zabaw jak jakasama zawołala Amelka to chyba z 5 bieglo .. Mogłam dac Helenka odrazu albo zamienić kolejność bo ma tak na drugie ale cóż już za późno przy drugim bede mądrzejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Morelka1205 - ja dostałam skierowanie na badania: morfologia, glukoza, mocz-bad.ogólne, grupa krwi, VDRL, HIV, Toxoplazmoza i AgHBs :) trochę tego mam, ale to wszystko chyba robi się wszystko z moczu i krwi tak? U nas w ośrodku zdrowia kosztuje to 164 zł - bez znaczenia do jakiego doktora chodzisz, a potem co miesiąc 20 zł na badania podstawowe :( koszt jest niesamowity :( Ja na badania pójdę też w przyszłym tygodniu bo kolejna wizyta już 3.12 :) Ja zaczęłam chodzić prywatnie - każda wizyta 120 zł, ale w tym mam wszystko inne np. USG. U nas nie ma państwowego lekarza z dobrym sprzętem. A u tego lekarza naprawdę jest świetny sprzęt i lekarz bardzo fajny, kompetentny a to ma dla mnie znaczenie. Ja nie żałuje że już powiedziałam rodzicom bo mam dużo cennych uwag od mam :) Jedyne co niewiem jak przeżyć - uwielbiam się myć w gorącej wodzie a w książce, którą dostałam od lekarza, pisze że mamy się myć w 36stopniach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Karolina24 - nie mam kurcze kiedy odpoczywać bo cały dzień w pracy, potem muszę zrobić obiad (choć mama chce mi pomagać), a potem trzeba dom ogarnąć - ale raczej zawsze już ok 20.30-21.30 śpie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poki co bede latala na NFZ:) Lekarz dobry, sprzet tez ma bardzo dobrej jakosci rok temu moja przychodnia wymieniala, a pozatym raz u niego bylam wiec widzialam :) Wiec jak mam mozliwosc to skorzystam :) No tez wyczytalm gdzies, ze nie wolno absolutnie brac goracych kapieli, chodzic na saune itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc_S no rzeczywiscie troche ciezko odpoczywac przy calodziennej pracy. No ale moze wkoncu bedziesz mogla wypoczac :) Dziewczyny teraz mi sie tak nasunelo, jak bylyscie na badaniach to lekarz wspominal wam cos o przytulanku z mezem w ciazy sam czy pytalyscie? Bo gdzies czytalam, ze powinien sam o tym poinformowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Ja pytałam... Powiedział mi że jak najbardziej można, ale jak nie mam ochoty to mogę powiedzieć mężowi ze nie można - tak się śmiał :) jeśli z ciążą ok, to nie ma żadnych przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc s ja mam takie jak Ty badania plus rozyczka i HIV .. Czyli ok 200zl całość masakra .. A wizyta u ginekologa 130zl i mnie tez z usg i wszystkim niestety na NFZ nue ma dobrego lekarza w moim mieście szkoda chociaż na wizytach by sie zaoszczedzilo no ale cóż trzeba dac radę jakoś:) Co do przytulania moj lekarz rownież nie dał przeciwwskazań ale wiecie co ? Ja nie mam na to nsjmniejszej ochoty :( czy któraś tak ma ? Męża aż mi żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodka Lii ale Ci zazdroszczę ja to nawet gotować nie mogę bo jak czuje zapach czego smazonego to odrazu kierunek toaleta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×