Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość makinka
A co do ciuszków, to ja jestem zdania że można kupować, ale to już lepiej w drugiej połowie jak się zna płeć na 100 % :) Poza tym odchodzi stres związany z tym że pokój czy dom jest jeszcze nie przygotowany na nadejscie maluszka. A wyprawka do szpitala? Przecież trzeba ją mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Nie wiem czy zalozyl mi jakas karte.. Mi nic nie dal tylko spis badan jakie mam wykonac na nastepna wizyte. Piersi tez mi nie badal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makinka
Powinnoś dostać książeczkę ciążową gdzie będziesz miała odnotowane parametry na każdej wizycie oraz zalecenia dla przebiegu ciąży. A co powiedział po wykonanym usg? Serduszko już biło? A piersi nie trzeba badać, chyba że się skarżyłaś na jakąś dolegliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Nie, serduszko nie bilo jeszcze..ale powiedzial ze wszystko ok.. To powiniem dac mi taka ksiazeczke?? Powiedzial ze jestem prawie w 5 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makinka
Być może jak się zjawisz z wynikami badań to ci dopiero założy. Mi założyła po potwierdzeniu przez usg, ale wcześniej maiłam wizytę i skierowanie tylko na badania. Ciekawe jak będzie teraz bo wizytę mam dzień przed usg i z wynikami na bank nie zdążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makinka
Skoro nie widział serduszka jeszcze to wszystko jasne i się nie przejmuj :) Rób badania i na następnej wizycie na pewno ją dostaniesz jak tylko serduszko będzie biło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie lipcowe mamusie , jeśli nie macie nic przeciwko dołącze do was :) jestem świeżo po wizycie u ginekologa - wczoraj dowiedziałam się że jestem w 7/8 tygodniu ciąży , termin przypuszczalny to 8 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8787
mój lekarz dopiero od 8 tygodnia zakłada Książeczkę ciąży bo wcześniej różnie bywa niestety. Co do umowy to na zlecenie - nie ma nic. Na czas określony pracodawca przedłuża do dnia porodu a później jest macierzyński:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Jejku a ja juz sie balam ze lekarz jakis nie bardzo albo ze z cisza cos nie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Ale ja na tej umowie zlecenie mam odprowadzane skladki wiec jak to jest w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1412
Hej Kobitki. Kilka słów w sprawie kupowania ciuszków. Nie wierzcie w głupie zabobony, żeby nie kupować rzeczy dla dziecka przed porodem. Po pierwsze - już w szpitalu potrzebne są ciuszki dla Maluszka - więc niby skąd je wziąć?!? Po drugie - jak wyjdziecie do domu z dzieckiem to co? pobiegniecie dopiero po zakupy? no nie. Bo po pierwsze nie będziecie mieć jak i ...po porodzie - łażenie po sklepach i większy wysiłek to będzie ostatnia rzecz którą będziecie chciały robić. Poza tym nie kupujcie na początku czyli 3 pierwsze miesiące. Niestety brutalna prawda jest taka że wiele ciąż niestety jest starcona do 12 tygodnia. Oby nas żadnej to nie spotkało. Po 12 tygodniu - ruszajcie śmiało na zakupy. Zresztą przez 6 miesięcy można znaleźć fajne promocje na ciuszki czy pieluchy. Potem po porodzie jak chcecie kupować to - tak jak leci byle szybciej a wtedy koszty są straszne. Na czas po porodzie ( lub jak będziecie w szpitalu) zostawcie mężom kupowanie wózków lub łóżeczek. Chyba że trafi się okazja. No to się wypowiedziałam... :) Pozdrowienia dla wszystkich mamusiek. Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dzisiaj samopoczucie ? Bo moje jest poprostu straszne co zjadłam to zwróciłam , nie mam siły na nic i jeszcze na dodatek ciagle mi zimno cały dzien w dresie i szkafroku grubym :( czy któraś z Was tak ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Ja sie dobrze czuje.. Nie mam zadnych objawow oprocz tego ze czesto siusiam i bola mnie strasznie piersi.. Jestem wlasnie w pracy ale jest ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra zgadzam sie z Tobą i jako ze jest to moja druga ciąża pierworodkom mogę doradzić nie kupujcie tony rzeczy w najmniejszym rozmiarze naprawdę Moja Corcia połowy w ogóle nie miała na sobie tak szybko wyrosła , a za najważniejsze ubranka dla noworodka uważam mody z krótkim rękawem , body z długim rękawem i spioszki pajscyki w takich rzeczach kilkudniowemu dzidziusiowi jest najlepiej a i mamie wygodnie przy zmianie pieluszki itp. Ja nakupowalam wiele niepraktycznych dresikow czy sukienek których nie założyłam małżeństwu ani razu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheeky Brown zazdroszczę ja od paru dni fatalnie sie czuje a dziś to chyba jakis punkt kulminacyjny .. Jeszcze wyciągam w to moja córkę ona tez od rana w pizamie z mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojacie ale wpisow :) No z tymi ciuszkami to tak zapytalam bo wszyscy ciagle twierdza, ze sie nie kupuje. Ja itak bede kupowala wczesniej,zeby juz wszystko miec:) Ja mam o tyle dobrze, ze wiekszosc ciuszkow, lozeczko, nosidelko, kolyske, wanienke itp dostane od mamy i siostry :) Wsumie to musze kupic tylko wozek, rzeczy do szpitala, pampersyi butelki smoczki itp. Wiec nie bedzie tak zle. Bo jak bym wszystko musiala kupic to fortune bym wydala :) Moje samopoczucie jest bardzo dobre od poczatku ciazy do teraz. Zimno ci jest moze dlatego, ze uklad krazenia przyspieszyl i tracisz wiecej ciepla, bo wszystko zyly i naczynka krwionosne sa poszerzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala929............................7.07.................? ...................śląskie karolina8787 ..................16.07.................?................... łódzkie Lucy234..........................12,07.................?. .................podkarp. Karolina24.....................15.07.............?... ...............dolnoślaskie Makinka...........................26.07................?. ...........mazowieckie Ania mama Amelki............21.07............?..............dolnośląskie Marta821.........................20.07....?.............pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie byłam dziś na pierwszej wizycie u lekarza ... lekarz trochę ostudził mój entuzjazm - jakoś dziwnie ze mną rozmawiał, powiedział że wszystko jest dobrze ale wszystko okaże się za dwa tygodnie... "Jajeczko" ma 9mm, ale serduszka jeszcze nie widziałam :( co do ubranek i innych zakupów to ja należę do tych przesądnych - niby oglądam ale nic nie kupuję - zacznę szaleć w 6 miesiącu heheh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
A macie juz wybrane imionka dla dzidziusia? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta lekarze tacy sa niestety. Wola powiedziec zobaczymy pozniej niz powiedziec super jest Pani w ciazy i jest wszystko pieknie, bo pozniej pacjentka moze miec pretensje. Zreszta oni maja codziennie po kilka pacjentek i dla nich to norma, nastepna ciezarna, ale dla nas to spelnienie marzen i dlatego tak pewnie reagujemy na lekarzy. cheeky brown- ja mam juz wybrane imiona dla dziewczynki: Liwia a dla chlopca: Dorian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi odrazu powiedział lekarz dosłownie - o glutek już jest i serduszko bije , jest to 8 tydzien ale wiadomo trzeba uważać teraz jest największe ryzyko poronien , moj zabronił mi dźwigać np podnosić córki do II trymestru. Imienia jeszcze nie mam ale marże o synku mam nadzieje ze sie spełni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta nie martw sie jeszcze chwila i zobaczysz swoje upragnione serduszko :) Przepraszam za błędy ale pisze z telefonu i nieraz mi coś wskoczy ze słownika samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny :) o imieniu jeszcze nie myślę ale wiem że mąż chciałby Jana -po dziadku hehhe lekarz zaskoczył mnie też tym że uprzedził mnie że poprowadzi ciążę do 12 tygodnia -później przekaże mnie innemu lekarzowi - bo mają bardzo dużo starających się rodziców ( "Jajeczko" powstało przy pomocy inseminacji w klinice leczenia bezpłodności) - miałam nadzieję że mogę zostać w tej klinice -mają bardzo dobrą opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak jeszcze chodzisz do kliniki to tam juz wogole ci lekarze sa bardzo dosadni, tak samo jak byli moi jak chodzilam jeszcze do kliniki. Nie martw sie, bedzie wszystko dobrze. Ani sie obejrzysz a juz maluszek bedzie lezal w lozeczku w waszym domku :) Mysl pozytywnie i bedzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka 2,5letnia ma na imię Amelia i szczerze trochę żałuje ze wybrałam takie imię , naprawdę co drugie dziecko w moim mieście to Amelka .. Na drugie ma Helena po prababci i szkoda ze nie daliśmy tak na pierwsze ale trudno tego sie już nie odwróci przy drugim sie dobrze zastanowimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram się myśleć pozytywnie- co ma być to będzie a ja robię co mogę żeby było dobrze :) moje dwie chrześnice mają na imię Amelia - mi podoba się imię Blanka - ale do końca nie jestem przekonana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na osiedlu jest pelno Len, Ameli, Zosi, Hani, Julek, Majek i Zuziek, a chlopcow Kubusiow, Janow, Antosiow i Bartkow. Jednak ja wychodze z zalozenia, ze jak mi sie podoba jakies imie to dam je pomimo tego, ze jest pelno dziecio tym imieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×