Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość cheeky brown
Hej :-) moge sie dolaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to niedobrze bo mam duzo bialego sluzu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8787
u mnie tak samo jak u Karolina24, ciągle spałam, bolały mnie sutki no i mokro dużo śluzu. witaj cheeky brown fajnie że nas tak dużo:) Karolina24 jeśli chodzi o zakupy dla dzieci to przyznam się że w pierwszej ciąży nie mogłam wytrzymać i kupiłam pierwsze body w 3 miesiącu ciąży i tak po trochu kompletowałam wyprawkę, wózek kupiłam w 6 bo już nie mogłam wytrzymać:) mam nadzieje że w 2 ciąży człowiek bardziej się kontroluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheeky brown witam serdecznie :) Zrobilysmy sobie taka tabelke na kiedy mamy termin jest na 8 stronie wiec dopisz sie tam, zeby wszystkie kobietki byly zapisane :) Jak Ci mija ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina8787- no ja wlasnie caly czas od znajomych slysze, ze sie nie kupuje bo to zle wrozy, ale ja chyba tez sie nie powstrzymam i cos kupie wczesnej:) Pozatym nie wyobrazam sobie biegania po sklepach z takim maluchem na rekach :) Jutro juz moja 1 wizyta wiec moze zobacze male serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8787
wszyscy mówią że się nie kupuje a kupują:) dziewczyny czy 5tyg i 5 dni to 6 tydzień? czy 5? bo ja zgłupiałam przez te kalkulatory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Wczoraj bylam na pierwszej wizycie, lekarz zrobil pierwsze usg:-) powiedzial ze mam tylozgiecie macicy..czy ktoras z was tez tak ma? To podobno "uroda" 20% kobiet i nic groznego ale ja jednak sie martwie ze bedzie to mialo wplyw przy pordzie :-(jest to moja pierwsza ciaza i moze dlatego tak panikuje ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala929
karolina 24 no to przykra sprawa z torbielem . :( co do kupywania wczesniej to jakos nie wierze w takie zabobony :) z pierwszym dzieciatkiem zaczelam zakupy juz od 6 miesiaca:) a teraz mam np wózwk po starszej wiec zakup odejdzie . wiec co juz mam kilka rzeczy dla maluszka jakbym miala wierzyc w ten przesad to bym musiala wszystko wywalic by potem kupic nowe:) witam nowe mamuski!!! ja za chwile do pracy na 14. moja szefowa jeszce nie wie o moim stanie:) czy jest jakis "termin" to korego nalezy poinformowac pracodawce czy to tylko i wylacznie nasza iniciatywa i dobra wola e go informujemy wczesniej a nie jak juz bruchol widac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Terminu porodu mi lekatz nie podal:-( sama sobie mniej wiecej obliczylam ze to prawdopodobnie bedzie lipiec.. Swoja droga ciekawe dlaczego mi nie powiedzial? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Ja tez wlasnie w pracy jestem i zastanAwiam sie kiedy powiedziec szefowi o moim stanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu jeśli ci wyszedł negatywny test to zrób sobie badanie z krwi Beta HCG kosztyje 30 zł w każdym laboratorium i wskazuje wynik ciąży na 1000% x karolina24 to przykre z tym torbielem bo brzmi to poważnie, i nic dziwnego ze podczas wysiłku przy naturalnym porodzie mogło by Ci sie coś stac, także cesarka jak najbardziej. aż się sama zaczełam zastanawiać czy może też cos takiego mam tylko nie wiem.... x ja ciuszków jescze nie kupuję, lekarz powiedział że do końca pierwszego trymestru lepiej nic nie planowac i nie chwalić sie ciążą, potem juz jest pewność że nic złego nie powinnosę stać, dlatego nie mówię nic rodzicom ani rodzeństwu jeszcze. x karolina 8787 a kiedy miałaś pierwszy dzień ostatniej miesiączki? od tego liczysz tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Do 3 miesiaca az? Ale wtedy widac juz brzuch czy jeszcze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym szczuplejszym pewnie tak, grubszym nie ale która z nas by tytrzymała 3 miesiące nie mówić?? :) ja na razie wytrzymuje ale na mikołaja powiem będą 2 miesiące skonczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina8787- 5tyd 6 dzien to znaczy ze masz za soba 5 pelnych tygodni ciazy i 5 dni z 6 tygodnia ciazy czyli jestes w 6 tygodniu ciazy :) cheeky brown- od tylozgiecia macicy nic ci sie nie stanie, tylko bardziej boli kregoslup, bo uciska nerwy. Porod jest troche bolesniejszy bo bedziesz mialaprawdopodobnie bole krzyzowe podczas porodu. Nic innego przy porodzie sie nie stanie. Moja to tez pierwsza ciaza ale juz przestalam panikowac :) Dziwne tez, ze ginekolog nie powiedzial ci na kiedy masz termin, na nastepnej wizycie zapytaj go o to :) Lekarze czesto sie zabezpieczaja w ten sposob jak by cos sie nie powiodlo. Mala929- no przykra sprawa, przykra zwlaszcza, ze bol czasami jest nie do zniesienia. Tak jak by pekala mi glowa na pol. Na szczescie nie mam tak caly czas tylko raz, dwa razy w tygodniu. Co do powiadomienia o ciazy to chyba Twoja sprawa, ale przed L4 warto poinformowac, ze jestes w ciazy i wybierasz sie na zwolnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
A pracodawcy kiedy masz zamiar powiedziec? Ja mam taka prace ze musza znalezc kogos na moje zastepstwo, wyszkolic.. Tzn nie mam zamiaru isc na l4 , mam zamuar pracowac dopoki bede sie dobrze czuc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucy- jesli nie masz czestych bolow glowy, zawrotow glowy, omdlen to nic nie powinnas miec :) Niby ten torbiel to nie jest taka powazna sprawa jak guz, ale daje popalic i to niezle. Ja wiem o nim od 2 lat, ale wiecie jaka jest nasza sluzba zdrowia. Do neurochirurga czekam po 4 miesiace, na rezonans czekalam 5 miesiecy zeby zrobic. Teraz tez mialam robic wlasnie w poniedzialek, ale w ciazy nie wolno wiec to odpada. Dobrze, ze tak sie zlozylo, iz mialam wizyte u neurochirurga i powiedzialam o ciazy wtedy wlasnie powiedzial, zebym o naturalnym porodzie zapomniala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Chcialam dodac ze pracuje po 13 h co drugi dzien..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheeky brown- jak lubisz swoja prace i nie zagraza malenstwu to pewnie, ze nie idz na L4. Przynajmniej nie bedziesz sie nudzila w domu. Ja nestety nie mam tego szczescia i nie pracuje. Jakies tam dorywcze prace, albo zastepstwo. Wsumie to nie wiem po co mi byly te studia przez ponad 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala929
wlasnie wyczytalam ze jak sie ma umowe na czas okreslony) ja wlasnie taka mam) to nalezy powiadomic pracodawce o ciazy do 3 miesiaca ... ja w taim razie poinformuje moja szefowa przed swietami:) to taki mily okres ze nie bedzie miala odwagi obrazic si ena mnie:) haha wiem dziwnie to brzmi ale pracuje w salonie fryzjerskim w ktorym jestesmy tylko we dwie i jezeli jedna "nawali" to wszyscy klienci spadaja na druga . Karolinka 24 a czy z ty, torbielem nie jest tak ze on z czasm moze sie wchłonąc ?? nie wiem mo ze sa różne rodzaje torbieli czy jakoś tak . moja znajoma miala na kręgosłupie i co jakis czas jej sie pojawiał i znikal w koncu usunela go operacyjnie a on po jakims czasie pojawił sie ponownie:/ ja mam to cholerstwo na jajniku zawsze orawym juz prawie nie pracuje mi ten jajnik dlatego dziekuje Bogu za druga ciaze bo przy takim schorzeniu trudno zajsc w ciaże... dobra uciekam juz zaraz praca a w myslach sobie mówie rusz sie babo wreszcie:D Milego dzionka !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Ja mam umowe zlecenie i tak naprawde to moga mnie w kazdej chwili zwolnic dlatego mie wiem co zrobic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak torbiel moze sie wchlonoc, jednak mi sie nie wchlonol tylko rosnie coraz wikszy. Lekarz mi powiedzial, ze tylko operacyjnie mozna go usunac. Wiec pewnie po ciazy wybiore sie na usuniecie, bo bole sa straszne. Teraz jeszcze nie moge brac nic przeciwbolowego, ale dla malucha wytrzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala929
cheeky brown nie mam pojęcia jak jest z umowa zlecenie ale wydaje mi sie ze pracodawca nie moze cie wyrzucic tym bardziej ze jestes w ciazy... przy umowie na czas okreslony musi mi przedłużyć umowe do porodu a potem na czas trwania urlopu macierzyńskiego... przynajmniej póki co jestem przekonana ze tak powinna postąpić chyba ze sie myle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala- powinna tak postapic bo to normalna umowa o prace tylko, ze na czas okreslony i ma obowiazek ja przedluzyc, jesli nie to mozesz ja podac do sadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
umowa zlecenie nie jest zadna umowa, nie dostaje sie na niej ani l4 ani macierzynskiego wiec jak pojdziesz na l4 ktorego de facto nie ma to nie dostaniesz kasy, ani nie bedziesz mogla wrocic do rpacy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam umowe zastepstwo i myslałam ze to jest tak że pracodawca nie może zwolnic kobiety w ciąży a jak juz urodze to mnie zwalnia a przejmuje mnie ZUS i płaci zasiłek macierzyński... :( juz się zagubiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
umowa na czas okreslony jest przedluzona do dnia porodu, potem macierzynski z zus trzeba bylo najpierw poznac przepisy a potem zachodzic w ciaze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej wazne jest to że jestesmy w ciąży. a przepisy...trudno, jakie są to są a my i takbedziemy szczęśliwymi mamusiami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania mama Amelki
mala929............................7.07.................? ...................śląskie karolina8787 ..................16.07.................?................... łódzkie Lucy234..........................12,07.................?. ..................podkarp. Karolina24.....................15.07.................?... ..................dolnoślaskie Makinka...........................26.07................?. ...................mazowieckie Ania mama Amelki............21.07.................?....................dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makinka
Karolina 24, wiem że te kalkulatory się mylą ale póki co orientacyjnie sobie sprawdziłam. A później będę raczej kierowała się terminem z usg a nie z OM, bo za pierwszym razem on był bardziej wiarygodny :) cheeky brown, dlaczego lekarz potwierdzając ci ciążę nie wyliczył ci terminu porodu? Przecież znasz datę ostatniej miesiączki? A założył ci chociaż książeczkę ciążowa? Tyłkozgięcie podaczas ciąży i porodu może powodować bóle kręgosłupa/krzyżowe, co jest niestety dość nieprzyjemne. Ale nie musi tak być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×