Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość salvaje
Każdy robi co uważna dla siebie za stosowne, lepiej chyba by dziewczyny bez pracy miały za co życ w trakcie ciąży i na macierzyńskim niż będąc lojalne wobec naszego z******tego zusu zresygnowąły z tego. A powiedz mi kto tutaj w tym kraju niby taki uczciwy, może nasz kochany premier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
Pisze tutaj konkretnie o zusie, o instytucji która w PL działa niemal jak piramida finansowa, pomyśl lepiej jak zbankrutuje, kto zapewni rencistom i emerytom pieniądze na starość? A czy ty sadzisz, ze płacąc KOLOSALNE składki będziesz coś miała na swoją przyszłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede miala swiadomosc,ze nic nie ukradlam tylko zapracowalam ;) i nie bede w stresie siedziec na l4 w ciazy zastanawiajac sie czy ZUS przyjdzie czy jednak mnie ominie, a to uczucie bezcenne dla rozwoju ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
nawet ciebie zus może skontrolować, czego ani tobie ani innym nie życze, bo czy masz cos na sumieniu czy też nie to zawsze takim kontrolom towarzyszy strach. a zus (lekarz orzecznik) na kontroli zazwyczaj widząc kobiete z brzuszkiem jest dla niej raczej przychylny (przynajmniej wiem jak to wygląda w moim mieście i wiem jak to przechodziło u kilku pracownic mojej mamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salvae i mewaak to ja zle zrozumialam bylam pewna ze mewaak teraz siedzi na wychowawczym z dzieckiem 1 Mewaak napisalas ze za 5 miesiecy konczy sie Tobie rodzicielski???? zbaraniałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i owszem moze mnie skontrolowac, ale ja nie chce byc na l4, bo lubie swoja prace, a w domu sie nudze :O teraz jednak jestem i nawet mam skierowanie do szpitala :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
widzisz, u każdego jest inna postać rzeczy, ty masz i lubisz swoja prace i jakbyś mogla to być pracowała do końca, a jeśli bys miała z tym problem, była bezrobotna to poddalabyś się? statystyki same mówią za siebie jak u nas wygląda poziom zatrudnienia, jak wielkie jest bezrobocie, nie każdy ma tyle szczęścia, a czasami szczęściu trzeba pomóc, tym bardziej jak się jest już w dwupaku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do lipiec2014 ------------------- nudzą się tylko nudni ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
Lili, tak, teraz jest rok macierzyńskiego i masz prawo wyboru, albo przez cały rok masz wypłacane 80% zarobków, albo druga możliwość przez pierwsze pół roku masz 100% wyplaty a przez kolejne pół 60%. decyzja zależy od ciebie, na którą wersje się zdecydujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Cześć dziewczyny :) dawno mnie nie było a tu już tyle wpisów :) Witam wszystkie mamusie i te nowe i te starsze :) ja od kilku dni czuje się paskudnie... mam ścisk w żołądku i problemy z stolcem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
no i uzupełniam wiek w tabelce :) Lili..................................3.07.................. 29l at . ..................podlaskie katherina90....................4.07....................24 lata ...................lubelskie Sandra1412...................5.07 (28.06)..............?..................świętokrzyskie dzikidzik....................... 6.07........................27lat .......................mazowieckie mala929....................... 7.07........................21lat .......................śląskie Lelevel........................... 8.07..................... .?....................podkarpackie Moarelka1205.................8.07.......................? ............kujawsko pomorskie Lucy234.........................12,07.................... ..29 lat....................podkarp. gość_S..........................13.07.................. .. ..24lata.. ........................śląskie Karolina24......................15.07...................2 4la t a.............,...dolnoślaskie Karolina8787..................16,07....................26 lat.. ......................łódzkie jamama2........................17.07...................?. . . ...................małopolskie lipiec2014.......................19,07....................31 lat...................śląskie Marta821.........................20.07.,,,,,,,,,...,,,... .31 lat. .........,,,,,,,...pomorskie Ania mama Amelki..........21.07.........,,.,,.....30 lat.................. dolnośląskie Cheeky brown................24.07....................26 lat............ .......małopolskie Znadzieją296..................25-26.07...............20 lat. .................małopolskie Makinka...........................26.07................. ? , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mazowieckie Slodka nadzieja................20.07..................33lat........ ..............Italia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
Lili..................................3.07............... ... 29l at . ..................podlaskie katherina90....................4.07....................24 lata ...................lubelskie Sandra1412...................5.07 (28.06)..............?..................świętokrzyskie dzikidzik....................... 6.07........................27lat .......................mazowieckie mala929....................... 7.07........................21lat .......................śląskie Lelevel........................... 8.07..................... .?....................podkarpackie Moarelka1205.................8.07.......................? ............kujawsko pomorskie Lucy234.........................12,07.................... ..29 lat....................podkarp. gość_S..........................13.07.................. .. ..24lata.. ........................śląskie salvaje............................14/15.07.................19 lat.......................śląskie Karolina24......................15.07...................2 4la t a.............,...dolnoślaskie Karolina8787..................16,07....................26 lat.. ......................łódzkie jamama2........................17.07...................?. . . ...................małopolskie lipiec2014.......................19,07................... .31 lat...................śląskie Marta821.........................20.07.,,,,,,,,,...,,,... .31 lat. .........,,,,,,,...pomorskie Ania mama Amelki..........21.07.........,,.,,.....30 lat.................. dolnośląskie Cheeky brown................24.07....................26 lat............ .......małopolskie Znadzieją296..................25-26.07...............20 lat. .................małopolskie Makinka...........................26.07................. ? , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mazowieckie Slodka nadzieja................20.07..................33lat........ ..............Italia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez uwazam ze z ZUSu trzeba ciągnąć ile sie da,płace składki to wymagam.A po za tym nie wiadomo czy za te 50 lat ZUS bedzie miał z czego nam wypłacać emeryturę,wiec trzeba korzystać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salvae po macieżynskim normalnie zanosisz L4,wczesniej pytałam się w swojej firmie.Dla nich to nawet na rękę bo od razu ZUS nam wypłaca kasę,bo gdybys poszła np na tydzień do pracy to juz firma musi płacic, dopóki nie minie 30 dni od zwolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4gosc
ehhhh i po co sie dziewczyny szarpiecie??? kazda zobi jak uwaza. wiadomo kasa jest potrzebna... czytam was od samego poczatku, raz napisałam i własnie stwierdziłam ze chyba niesmiało dołącze:) termin mam na 12 lipiec. Do pracy chodze bo muuuuuusze nie mam wyjscia a łatwej pracy nie mam i podobnie jak jedna z was pracuje po 12 godzin. W ogóle z moja pracą sprawa jest skomplikowana co do ciazowych objawów to ja codziennie z uporem maniaka modle sie zeby je mieć. Niestety persi juz mnie nie bola sa tylko lekko obrzmiała a dla mnie to juz powod do nerwów, mdłości mam od czasu do czasu i uwierzcie mi ze pomimo tego ze sa mocno nieprzyjemne ciesze sie ze są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1412
salvaje - z bólem serca ale muszę się z tobą zgodzić. Niestety nie mamy co liczyć na uczciwe traktowanie nas przez państwo więc czemu mamy cały czas dostawać po d... za uczciwosc? Nasze panstwo i przepisy same zmuszaja nas do robienia przekretow. To straszne ale prawdziwe. Wiec jak ktoras kobitka nie ma pracy to ma dwa wyjscia - albo z czystym sumieniem zastsanawiac sie skad brac na rzeczy dla dziecka, albo zgodnie z przepisami okradac panstwo i miec na pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia wroclaw
Oj joj joj ale się porobiło... :) ok w takim razie idę na zwolnienie. Szefowa obca mi osoba, żadna rodzina. Zatrudnienie 1 listopada a o ciąży wiedziałam tak naprawdę 5 listopada :) także coś wykombinuje :) jutro jadę do lekrza w końcu usłyszeć serduszko mojej dzidzi. Mam nadzieję, ze się nie porycze bo ostatnio tak mi hormony skacza ze zwariować ze mną można. Ja sama ze sobą wariuje!!!! :):) dziękuję za pomoc i dobranoc dziewczyny ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję siebie: Lili..................................3.07............... ... 29l at . ..................podlaskie katherina90....................4.07....................24 lata ...................lubelskie Sandra1412...................5.07 (28.06)..............?..................świętokrzyskie dzikidzik....................... 6.07........................27lat .......................mazowieckie mala929....................... 7.07........................21lat .......................śląskie Lelevel........................... 8.07..................... .?....................podkarpackie Moarelka1205.................8.07.......................? ............kujawsko pomorskie Lucy234.........................12,07.................... ..29 lat....................podkarp. gość_S..........................13.07.................. .. ..24lata.. ........................śląskie salvaje............................14/15.07.............. ...19 lat.......................śląskie Karolina24......................15.07...................2 4la t a.............,...dolnoślaskie Karolina8787..................16,07....................26 lat.. ......................łódzkie jamama2........................17.07...................?. . . ...................małopolskie lipiec2014.......................19,07................... .31 lat...................śląskie Marta821.........................20.07.,,,,,,,,,...,,,... .31 lat. .........,,,,,,,...pomorskie Ania mama Amelki..........21.07.........,,.,,.....30 lat.................. dolnośląskie Cheeky brown................24.07....................26 lat............ .......małopolskie Znadzieją296..................25-26.07...............20 lat. .................małopolskie Makinka...........................26.07................. ? , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mazowieckie Slodka nadzieja................20.07..................33lat........ ..............Italia mewaak...........................29.07....................28 lat.......................łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
Lili, już jestes tak daleko z myślą, ze po macierzyńskim chcesz iść dalej na L4, to moim skromnym zdaniem lepiej będzie jak nie przerwiesz macierzyńskiego zwolnieniem bo ono ci juz nie wróci. Lepiej jak od razu po macierzyńskim weźmiesz zalegly urlop i na nim pójdziesz na L4. Wtedy jak się uprzesz i znajdziesz odpowiedniego lek, Np. Psychiatrę to moze cię potrzymać choćby na depresję poporodowa nawet pól roku tj. 182dni, dalej... Jak lek jest kumaty to kolejne 2mies rehabilitacji i takim cudem siedzisz po porodzie z kasa do 20mies. To tak specjalnie dla ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodka Lili ja jestem na rodzicielskim :) teraz macierzyński trwa 6 miesięcy + rodzicielski kolejne 6, a moje dziecko ma 7 miesięcy. Ja też uważam że trzeba ciągnąć z zusu ile się da, to jest najbardziej złodziejska instytucja w naszym kraju. Lili a Ty jesteś na wychowawczym? Opłaca Ci się przerywać? Ja się zastanawiam czy jak pójdę od razu po rodzicielskim na L4 to czy pracodawca znów będzie musiał płacić za mnie zus za pierwsze 33 dni zwolnienia, czy płynnie przejdzie to na zus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4gosc
Dopisuję siebie: Lili..................................3.07............... ... 29l at . ..................podlaskie katherina90....................4.07....................24 lata ...................lubelskie Sandra1412...................5.07 (28.06)..............?..................świętokrzyskie dzikidzik....................... 6.07........................27lat .......................mazowieckie mala929....................... 7.07........................21lat .......................śląskie Lelevel........................... 8.07..................... .?....................podkarpackie Moarelka1205.................8.07.......................? ............kujawsko pomorskie Lucy234.........................12,07.................... ..29 lat....................podkarp. 4gosc...............................12.07......................29lat .....................podkarpackie gość_S..........................13.07.................. .. ..24lata.. ........................śląskie salvaje............................14/15.07.............. ...19 lat.......................śląskie Karolina24......................15.07...................2 4la t a.............,...dolnoślaskie Karolina8787..................16,07....................26 lat.. ......................łódzkie jamama2........................17.07...................?. . . ...................małopolskie lipiec2014.......................19,07................... .31 lat...................śląskie Marta821.........................20.07.,,,,,,,,,...,,,... .31 lat. .........,,,,,,,...pomorskie Ania mama Amelki..........21.07.........,,.,,.....30 lat.................. dolnośląskie Cheeky brown................24.07....................26 lat............ .......małopolskie Znadzieją296..................25-26.07...............20 lat. .................małopolskie Makinka...........................26.07................. ? , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mazowieckie Slodka nadzieja................20.07..................33lat........ ..............Italia mewaak...........................29.07................... .28 lat.......................łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4gosc
Lucy234 popatrz jaki zbieg okolicznosci: taki sam termin taki sam wiek i obydwie jestesmy z podkarpacia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia wroclaw
W sumie jak się juz udzielam na forum to się wpisze :) Madzia Wrocław termin 14 lipiec lat 21 dolnośląskie. Przepraszam, ze w ten sposób, ale z komórki pisze (komputer w naprawie). Jesli ktoś może niech mnie wpisze na listę. Dziękuje :) Dziś o godzinie 20 mam wizytę i 1 raz usłyszę bicie serca. Strasznie się boje, a zarazem jestem strasznie podniecona tym wydarzeniem!!! :):):) jeeezu juz nie mogę się doczekać Wieczorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! kobitki a powiedzcie mi l4 w ciąży jest 100% płatne czy jak??? nie pamiętam jak to było z pierwszą ciążą a pozatym wiecznie cos sie zmienia:) U mnie dziś okropna pogoda leje ponuro i w ogóle to bani:/ trochę mnie mdli ale ta sie przeżyć jestem okropnie nie wyspana starsza córka poszła spać o 23 a wstala o 6 i Mała potrafi caly dzień nie spać skąd ona bierze te siły!!:) jak tam wasze samopoczucie?? gość s i salvaje z jakiego rejony śląska jesteście jeśli moge zapytać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili..................................3.07............... ... 29l at . ..................podlaskie katherina90....................4.07....................24 lata ...................lubelskie Sandra1412...................5.07 (28.06)..............?..................świętokrzyskie dzikidzik....................... 6.07........................27lat .......................mazowieckie mala929....................... 7.07........................21lat .......................śląskie Lelevel........................... 8.07..................... .?....................podkarpackie Moarelka1205.................8.07.......................? ............kujawsko pomorskie Lucy234.........................12,07.................... ..29 lat....................podkarp. 4gosc...............................12.07................ ......29lat .....................podkarpackie gość_S..........................13.07.................. .. ..24lata.. ........................śląskie Madzia Wrocław ..........14.07...................21lat........dolnośląskie salvaje............................14/15.07.............. ...19 lat.......................śląskie Karolina24......................15.07...................2 4la t a.............,...dolnoślaskie Karolina8787..................16,07....................26 lat.. ......................łódzkie jamama2........................17.07...................?. . . ...................małopolskie lipiec2014.......................19,07................... .31 lat...................śląskie Marta821.........................20.07.,,,,,,,,,...,,,... .31 lat. .........,,,,,,,...pomorskie Ania mama Amelki..........21.07.........,,.,,.....30 lat.................. dolnośląskie Cheeky brown................24.07....................26 lat............ .......małopolskie Znadzieją296..................25-26.07...............20 lat. .................małopolskie Makinka...........................26.07................. ? , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mazowieckie Slodka nadzieja................20.07..................33lat........ ..............Italia mewaak...........................29.07................... .28 lat.......................łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie porobiło :D Salvae i mewaak dla mnie wszystko się pomieszało i dla was również hehe.. Ja obecnie jestem na bezplatnym wychowawczym,gdy przerwe wychowawczy i pojde na L4 to bede dostawac z ZUSu średnią krajową az do porodu. A macieżyńskiego nie mam zamiaru przerywac bo to sienie oplaca ;p po maciezynskim pojde znowu na wychowawczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez zle napisalam :P po maciezynskim na rodzicielski i na wychowawczy. Już mi się wszystko pierdzieli, dziewczyny mieszaja itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam lipcowe mamusie:) ja mam termin na 6 lipca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalogowałam się:) żebym nie była na forum jako gość:) więć jestem w 8 tyg i termin wypada na 6 lipca i wiem już ze będzie cesarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×