Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość salvaje
Lili, teraz juz rozumiem. Myślałam ze juz teraz kombinujesz jak najdłużej powiedzieć w domu po porodzie by otrzymywać $$ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy ewelino :) wpisz sie w tabelke :) 4gośc - no fajnie :) choć wydaje mi sie że tak naprawdę zadna z nas nie trafi w termin z tabelki. Znając zycie to albo wcześniej albo póżniej :) Co do cesarki to ja mam mozliwość gdyż leczę się praywatnie i lekarz bez problemu mi zrobi ale nie wiem, moze lepiej chwile naturalnie się pomęczyc a potem mozna od razu chodzic a nie prosić o pomoc bo z łozka sie nie zejdzie przez 3 dni z taką głęboką raną. Ehhh jeszcze czasu a czasu, chyba wole żeby lekarz zdecydowął co jest lepsze, on widzi z wieloletniego doświadczenia jakie są opinie pacjentek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesarkę nie mam dlatego,żę tak chce ale nie ma innej opcji dwójkę dzieci urodziłam przez cc,pierwsze ratowanie zycia jednak nie udało się Julka urodzona w 32 tyg zyła 40 min,drugie zero akcji porodowej po odejściu wód płodowych,urodzony w terminie waga 4100 aktualnie ma 7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to przykro.... no oczywiście że niektóre z Was mają zalecenie od lekarza i juz wiedzą że będą mieć cc bo to będzie lepsze. Ja pisałam o jakich jak ja które mają wybór tzw " widzi mi się" :) Mi to w sumie obojetne ale jakos bardziej boję sie tej ciętej głębokiej rany... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili..................................3.07............... ... 29l at . ..................podlaskie katherina90....................4.07....................24 lata ...................lubelskie Sandra1412...................5.07 (28.06)..............?..................świętokrzyskie dzikidzik....................... 6.07........................27lat .......................mazowieckie mala929....................... 7.07........................21lat .......................śląskie Lelevel........................... 8.07..................... .?....................podkarpackie Moarelka1205.................8.07.......................? ............kujawsko pomorskie Lucy234.........................12,07.................... ..29 lat....................podkarp. 4gosc...............................12.07................ ......29lat .....................podkarpackie gość_S..........................13.07.................. .. ..24lata.. ........................śląskie Madzia Wrocław ..........14.07...................21lat........dolnośląski e salvaje............................14/15.07.............. ...19 lat.......................śląskie Karolina24......................15.07...................2 4la t a.............,...dolnoślaskie Karolina8787..................16,07....................26 lat.. ......................łódzkie jamama2........................17.07...................?. . . ...................małopolskie lipiec2014.......................19,07................... .31 lat...................śląskie Marta821.........................20.07.,,,,,,,,,...,,,... .31 lat. .........,,,,,,,...pomorskie Ania mama Amelki..........21.07.........,,.,,.....30 lat.................. dolnośląskie Cheeky brown................24.07....................26 lat............ .......małopolskie Znadzieją296..................25-26.07...............20 lat. .................małopolskie Makinka...........................26.07................. ? , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mazowieckie Slodka nadzieja................20.07..................33lat........ ..............Italia mewaak...........................29.07................... .28 lat.......................łódzkie ewelunia842.........................6.07.......................29 lat..............kujawsko-pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie mam wyboru:( ale obydwie cesarki przeszłam super,u mnie goi się bardzo ładnie,wogóle nie widać blizny,czułam się też nienajgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
a mi to lotto czy będę rodzić sn czy dziecko przyjdzie na świat przez cc, ważne żeby było zdrowe, a ja sobie już poradzę z dochodzeniem do siebie. chociaż nie ukrywam, ze marzy mi się poród rodzinny, naturalny. będzie co ma być, ból wytrzymam, skoro tyle "czlowieków" chodzi po ziemi, nie jedna matka ma więcej niż jedno, dwoje dzieci i decyduje się na kolejne więc i ja zamierzam być dzielna :) poza tym to czysta fizjologia i dla dziecka oraz matki jest to zdrowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg nas stworzył tak abyśmy mogły naturalnie rodzić,ale niestety nie raz bywa inaczej niz chcemy,ale tak jak piszesz dziecko jest najwazniejsze i chodzi tylko żeby szczęśliwie opuściło swoj domek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
tak jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robicie przekręty, siedźcie sobie na L4 przez całą ciążę, a potem wizerunek kobiet na rynku pracy jest taki, jaki jest. Potem nikt was nie będzie chciał zatrudnić i zostaniecie na lodzie. Kombinowanie się kiedyś zemści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to jest każdego indywidualna sprawa.owszem każdy może wypowiedzieć się na ten temat,ale dajmy sobie spokój i nie wytykajmy "ty robisz tak" albo "owak".bądź bardziej dla siebie przyjaźni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość, wydaje mi się że jesteś lipiec2014 ja lipcówka i inne lipcówki nie zmienią wizerunku kobiety na rynku pracy. liczy się terażniejszość bo teraz jestem w ciąży i teraz potrzebuje miec pieniądze a nie kiedyś-jak to bedzie. w przyszłóści może być też dużo lepiej jak się odkuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucy wcale nie jest źle po cesarce, leży się jeden dzień ale jest się w szoku więc mija szybko czas. Następnego dnia już można śmigać na nogach. Rana szybko mi się zagoiła. Ja synka musiałam urodzić przez cc, bo był ułożony pośladkowo i tak niefortunnie że nie było mowy o porodzie naturalnym. Drugiego malucha raczej też powinnam przez cc bo mało czasu minęło od pierwszej cesarki. Nawet mnie to cieszy, bardziej się boję porodu naturalnego, bo przy cc już wiem czego się spodziewać. Na początku pierwszej ciąży też chciałam rodzić naturalnie, ale wyszło jak wyszło i nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nikt nas nie bedzie chciał zatrudnić jak nie ma naszych imion i nzawisk???? pomyśl trochę.... pozatym jak pracodawcy nas wykorzystuja na umowy śmieciowe lub zastepstwo które w końcu ma kiedyś koniec i by nas zwolnili to co tu jest złego zajśc w ciążę i załozyc rodzinę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mewak moja szwagierka też miała 2 cesarki i tez twierdzi ze było nawet ok!! Nie ma co teraz planowac tylko zobaczyć przed samym porodem, Jeszcze się zdanie 50 raz zmieni :) heeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łohoho jakiś bidul się znalazł na forum, wielki obrońca zusiku, uczciwość w głowie za psie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żałuje innym bo sama nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma jej kto zatrudic i boli ja ze zostanie bez pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda słów...... tak obawa przed brakiem pieniędzy a mając noworodka w domu jest chyba zrozumiała. ale widocznie jesteś zeputa i zła, nikt cie nie kocha, nie masz dzieci ani męża i nam zazdrościsz. więc lepiej nie pisz tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie to jest forum dla mam które spodziewają się swoich pociech i myslą,żeby dać im wszystko co najlepsze i godziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, wczoraj bylam na pogadance u poloznej, dostalam skoroszyt, a w nim wzystkie info i kalendarz badan w ciazy. To tutaj standard. Teraz musze zdecydowac kto bedzie prowadzil moja ciaze, prywatnie czy instytucja panstwowa.....i tutaj schody, bo...... panstwowo, to tylko 3 usg, na ktore musze sie stawiac w szpitalu, w gabinecie gdzie sie odbywaja wizyty nie ma sprzetu do usg, jest tylko super fotel, jak dla mnie to taki pamietajacy czasy powojenne, i to mnie juz odrzuca... Z kolei prywatne wizyty sa tutaj strasznie drogie, od 100-150euro za sama wizyte, do tego osobno usg jakies 70e.....Ja nie pracuje niestety i taki wydatek to dla nas niestety duze poswiecenie. Z drugiej jednak strony chcialabym sie tak nie stresowac....bo na dzien dzisiejszy to nie mam przez ta sytuacje spokoju.. W Pl mam swojego ginekologa i wszystko wygladalaoby inaczej, spokojniej. A tutaj zamiast cieszyc sie z ciazy zadreczam sie bo widze same problemy. No nic, zobaczymy. Wam zycze spokojego czwartku. A....wg "koleczka" data porodu to 16 lipca, mi wszystkie kalkulatory ciazowe pokazuja 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
Rzad zajmuje sie glupotami a to jest chyba najwiekszą tragedią na skale krajowa. Rzad płacze, ze ludzie uciekają za granice i tam rodza dzieci, a jak myslicie dlaczego? W Polsce zostaja tylko b.bogaci, choćby aktorki, jak Mucha,czy Socha i rodza jeszcze w prywatnych klinikach za darmo dla renomy. wychowuja dzieci w kraju, bo maja za co, one moga swoje brzuchy promowac w telewizji, czy internecie, bo maja z czego sie cieszyc, a prostych, biednych ludzi nie stac na wychowanie dzieci. Rzad i Kler kłóca sie na temat aborcji, chyba wiekszym grzechem jest zamordowac dziecko, ktore zobaczylo swiatlo dzienne, jak cos co sie jeszcze nie narodzilo. A kto pomaga biednym i śrdniej klasie społecznej? Becikowe tylko dla wybranych, bo ten zarabia za dużo i już nie dostanie? Dlaczego ja się pytam, skoro ten bogatszy płaci większe składki to chyba mu się badziej należy, nie istotne, wydaje mi się, ze skoro wobec prawa jesteśmy równi to należy się i biednemu i bogatemu. A dlaczego mam być uczciwa wobec Zusu, na który z pokolenia na pokolenie płacimy kolosalne składki i nic z niego nie mamy. Do lekarza specjalisty na nfz sa takie terminy, ze nie jeden człowiek nie dożyl wizyty! Za jakie grzechy to wszystko? A teraz kobieta ciężarna nie powinna sobie RAZ w życiu przykombinować bo nie wypada oszukać, skłamać, wyłudzić? Jej się to należy i to dziesięciokrotnie!!! W PL jest tak, ze nie mamy pomocy socjalnej, ze ludzie umierają z głodu, bo rząd ma nas w czarnej d***e, sami patrza jak się nachapać jak najwięcej kosztem każdego przeciętnego polaczka. Więc stanowoczo namawiam i jestem za tym by każda kobieta w ciaży posiadała zatrudnienie, czy to stałe, czy tymczasowe, byle przez czas 9mies i macierzyński była zabezpieczona, a na jaką kwote to kwestia indywidualna, oczywiście im wyżej tym lepiej. Jak kraść to miliony ;) Chcialam zaznaczyć, ze jestem katoliczka ale jak na to wszystko patrze i slucham, to niestety ale ludzie wykończą się przez samych siebie. PRZYKRE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodka nadzieja, ja teraz i z pierwszym dzieckiem chodziłam prywatnie (na nfz musiałabym 2 miesiące czekać na wizytę) ale i tak miałam tylko 4 usg w ciąży (trzy obowiązkowe i jedno ponadplanowo pod sam koniec ciąży, miałam taką sytuację że trzeba było skontrolować ilość wód płodowych). Mój gin jest zdania że częste usg nie są dobre, bo nie wiadomo do końca czy są nieszkodliwe, a przede wszystkim są bardzo stresujące dla maluszków. Także jak nie ma potrzeby, to lepiej nie robić, 3 usg starczą w zupełności!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli rozumiem, że KRADZIEŻ i WYŁUDZANIE jest uzasadnione z powodu rodzenia dziecka? Przepraszam, chyba inaczej mnie wychowane, bo nie uciekłabym się do OSZUSTWA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co cię to obchodzi? Czerpiesz z tego jakąś satysfakcję? Wole jak to nazwałaś oszukać i wyłudzić a mieć niż podchodzić do tego tak jak ty. Dla mnie to wykorzystanie luki, zatrudniam sie zgodnie z prawem i tez oplacam składki a po przepracowanym miesiącu z powodu zlego samopoczucia idę na l4 :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem zatrudniona i zamoerzam rac pieniadze z ZUS-u czy sie to komus podoba czy nie. Moj maz placi im wielkie skladki i z nich nie korzysta wiec ja skorzystam za niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złodziejem to jest zus, pomarańcze idźcie dyskutować na wątek o zusie, ten jest o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
Drugi gościu, lepiej bym tego nie określiła- luka! Luka w prawie! a swoją drogą myślę ze to nie jest forum na temat zusu, jak kto został wychowany, czy oszukuje czy nie. Są różne możliwości zarabiania i nie będziemy tego oceniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak, zgadzam sie w 100% i moze wrocmy do dyskusji o naszych ciazach, a nie o zlodziejskim ZUS-ie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny , jak samopoczucie dzisiaj? U mnie w miarę ok trochę tylko mdli i z rana nie mam ochoty na nic do jedzenia codziennie ten sam zestaw na śniadanie- bułka z żółtym serem ale musi być ciepła i ser roztopiony w piekarniku dobre co :) Zadziwiające potrafią być preferencje smakowe w ciąży. Przed chwilą przeżyłam normalnie HORROR z moją Córeczką, nie mogła zrobić kupki "wyszedł" jej do połowy i się zaklinował :( cała akcja trwała z 1,5 godziny najpierw po kawałku probowałam wyciągać ale ją bardzo bolało wszystko już czerwone no to kąpiel ciepła, trochę ulżyło ale nadal siedział :( mówię Wam koszmar lezała po tej kąpieli i prawie usypiała z nerwów w końcu żeby nie trafić do szpitala jakoś wyjęłam lekką siłą i udało się :) MAMUSIE nikomu tego nie żuyczę patrzeć jak się męczy . Kurcze nie wiem dlaczego tak , pierwszy raz się nam to zdarzyło Córka je owoce pije soki a tu taki kamień :( ale już na szczęście po wszystkim CO DZISIAJ DOBREGO NA OBIAD? Ja mam zupę ogórkową i chcę sałatkę gyros na kolację zrobić. Pozdrawiam milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×