Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość gość
z przychodni do której należysz,przynajmniej u nas tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta 821 po porodzie przychodzi do domu z3 położna środowiskowa, Ona sprawdza czy z dzidziusiem wszystko ok i czy u Ciebie wszystko sie goi, a i stan piersi sprawdza.Dla mnie pokazała jak jak się karmi dziecko bo jak się okazało zle to robiłam,w szpitalu raz pokazali i tyle. Jak przychodziła środowiskowa to miałam na kartce zapisane wszystkie pytania,wiec się duzo sie od niej dowiedzialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję :) no to jeszcze jedno pytanko - któreś z Was wspominała że miała swoją położną ( przepraszam nie pamięta która ) - jak wygląda wybór takiej położnej , czym ona się zajmuje itp???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8787
Marta821 ja też miałam położną która razem ze mną pojechała do szpitala i cały czas była przy mnie (akurat zaczynała dyżur), mówiła co mam robić , naprawdę bardzo mi pomogła bo miałam koszmarny i ciężki poród, oczywiście mąż też był cały czas ale on kompletnie nie wiedział co robić i panikował:) było zabawnie momentami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odradzam oplacona polozna, mialam i juz wiecej nie chce. Baba mnie wkurzala tekstami typu dasz radę, jesteś dzielna, świetnie ci idzie, po czym kilka razy otarla mi czolo bo niby bylam nie wiem czy spocona czy co? Przy porodzie naturalnym i tak byl lekarz i polozna ze szpitala, która odebrala poród, krotko na temat mowila kiedy oddychać, kiedy przec i nie piepszyla farmazonów. A maz tez parzyl na ręce jakby było cos nie tak. Po porodzie samoistnie przyszlo mi karmienie, patragilam, do niczego mi się nie przy dala, bardziej mnie wlurzala. A wydalam na nią 1000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) Ta wtorkowa wizyta trochę mnie dobiła,że na tym etapie nic nie było widać.Dziś rano nie wytrzymałam i umówiłam się z lekarzem,który prowadził mi poprzednią ciążę,zawsze wszyscy mówili,że jest najlepszy w mieście.I co? Moje słoneczko ma ponad 7 mm,czynność serca 132 uderzenia na minutę :D Sikam z radości :) Termin porodu 20.07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili..................................3.07............... ... 29l at . ..................podlaskie katherina90....................4.07....................24 lata ...................lubelskie Sandra1412...................5.07 (28.06)..............?..................świętokrzyskie dzikidzik....................... 6.07........................27lat .......................mazowieckie mala929....................... 7.07........................21lat .......................śląskie Lelevel........................... 8.07..................... .?....................podkarpackie Moarelka1205.................8.07.......................? ............kujawsko pomorskie Lucy234.........................12,07.................... ..29 lat....................podkarp. gość_S..........................13.07.................. .. ..24lata.. ........................śląskie salvaje............................14/15.07.............. ...19 lat.......................śląskie Karolina24......................15.07...................2 4la t a.............,...dolnoślaskie Karolina8787..................16,07....................26 lat.. ......................łódzkie jamama2........................17.07...................?. . . ...................małopolskie lipiec2014.......................19,07................... .31 lat...................śląskie Marta821.........................20.07.,,,,,,,,,...,,,... .31 lat. .........,,,,,,,...pomorskie Ania mama Amelki..........20.07.........,,.,,.....30 lat.................. dolnośląskie Cheeky brown................24.07....................26 lat............ .......małopolskie Znadzieją296..................25-26.07...............20 lat. .................małopolskie Makinka...........................26.07................. ? , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mazowieckie Slodka nadzieja................20.07..................33lat........ ..............Italia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania mama Amelki super że wszystko jest dobrze. Wstaw aktualne dane do ostatniej listy, bo ta jest stara i nie ma na niej kilku dziewczyn ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki jeszcze raz Dziewczyny :) Ania - super :) mam nadzieję że i zobaczę serduszko na wizycie 4 grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie jakas zusomanke na forum, zalozyla temat o zusie i kontrolach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta no a ja dzien po tobie mam wizyte i tez mam nadzieje juz zobaczec serduszko :) Gosc tak wiem czytalam juz o tych kontrolach w ZUS-ie. Wydaje mi sie, ze to osoba, ktora pracuje w ZUS-ie albo ma tam rodzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No;) dzisiaj co do obiadu to 2 kurczaki z rożna. Jutro na obiad nugetsy rybne Z ziemniaczkami, ogórkami i sałatką;) sałatki lubię sama wymyślać ale na jutro nie mam pomysłu;( a te nogi mmmm;) zjadłam 4 i pół ćwiartki 2 i pół były panierowane a 2 tylko gotowane;) czytałam i czytałam a ten "gość" się wycwanił. "Mogę sobie zmienić nick i nawet nie wiesz a będziesz dla mnie miła" Czy jakoś tak;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie reagujcie na takie zaczepki - szkoda nerwów :) no i prawda -wystarczy zmienić nick i już się jest kozakiem ...................ale po co ? potrzebne nam to - to forum dla kobiet które będą rodzić w lipcu i tego się trzymajmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Cześć dziewczyny :) ja dziś trochę lepiej się czuje... Nie wdawajmy się w głupie docinki ze strony "gości" - co prawda sama nazwałam się gość ale gość_S :) mala929 - ja jestem z okolic Skoczowa, a Ty? Z tego co wiem to becikowe należy się każdej z Nas - nie ma tu znaczenia dochód - chyba że coś się pozmieniało, to nie wiem. Ja mam 2 wizytę 03.12, wczoraj robiłam wszystkie badania, jutro odbieram wyniki - jakoś się stresuję... madzia wroclaw - daj znać jak po wizycie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu położnych ja miałam z polecenia koleżanki której w sumie uratowała dzieciątko bo było owinięte pępowiną - dała mi do niej numer telefonu zadzwoniłam i spotkałyśmy się w szpitalu, pokazała mi sale , zrobiła ktg , później powiedziała że mam dzwonić o każdej porze dnia i nocy kiedy się zacznie, jeśli nie bedzie akurat na dyżurze to mamy po nią przyjechać i razem jechać do szpitala. U mnie akurat było tak że po 6 rano wody odeszły zadzwoniłam co mam robić to kazała przyjechać prosto do szpitala o 7 zaczynała dyżur, jak przyjechałam zrobiła lewatywe, sprawdziła czy cokolwiek się dzieje, okazało się że nie więc powiedziała że mogę sobie iść pod prysznic na spokojnie, później cały czas była przy mnie dodawała otuchy mówiła co mam robic naprawde jej pomoc była nieoceniona !! wiem że nie powinno się płacić bo to nalezy do ich obowiązku ale realia w niektórych szpitalach są jakie są u mnie w szpitalu zostawiają kobiety same sobie aż nie będą miały pełnego rozwarcia mogą sobie krzyczeć nic to nie da ja chciałam tego uniknąć i naprawdę nie żałuje nawet w momencie kryzysu bólowego dała kroplówkę przeciwbólową naprawdę super ! ALe to zależy na jaką położną się trafi ja trafiłam na wspaniałą !! Za poród nie mówila ile chce pieniędzy każdy daje jej ile może , Mąż dał jej 200zł i była zadowolona Także Dziewczynki jak któraś chce położną to radzę właśnie szukać z polecenia, jeśli np. wasz lekarz pracuje w szpitalu w którym bedziecie rodzić możecie śmiało jemu się zapytać o jakąś. Ania mama Amelki- gratulacje, super wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Morella, chyba pomoc męża jest zdecydowanie lepsza niż oplacona polozna , a w szpitalu jak juz rodzisz to tez jest polozna i dr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co jest dobre na taki juz ostry konkretny kaszel? Mieszkam na wsi i nie ma tu lekarza :( jak sobie pomoc póki co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczarowana1
Hej :) pamiętacie mnie jeszcze? czytam Was, ale jakoś nie mam co pisać. Widzę, że niezła dyskusja na temat ZUSu ;) Ja tylko dodam- że owszem, to jest wykorzystywanie ZUS, ale kto powiedział, że tak nie wolno?? ;P Ja pracuję i narazie nie chcę na chorobowe, jestem osobą, która w domu po prostu nie wysiedzi. W pierwszej ciąży od 5m-ca na chorobowym, bo zagrożona, w szpitalu też byłam. Najgorsze to leżeć, mimo że tak naprawdę super się czujesz. Co innego jak jesteś na chorobowym bo chcesz, to nie musisz na siebie uważać, ja to nawet po schodach za dużó chodzić nie mogłam, zresztą podejrzewam, że to właśnie one spowodowałe zagrożenie wcześniejszym porodem (w pracy schody). U mnie nadal bez objawów, nie licząc braku okresu. W poniedziałek idę do lekarza prawdopodobnie. Chciałam za tydzień, ale nie miałby kto z małym zostać... Z mężem zdecydowaliśmy się w końcu na remont łazienki - chyba ciąża nas zmotywowała - gorzej jak sie okaże że to jednak nie ciąża.. w każdym razie kafle już w trakcie kucia, więc odwrotu nie ma ;) mam tylko wielki mega problem w wybraniem nowych płytek.. no nie umie sie zdecywać.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczarowana1
no i niespodzianka ;) założyłam wątek na mnz. Dołączacie ? Trzeba sie najpierw zarejestrować, ale to kwestia podania, nicku, adresu mail i hasła ;) a oto link poniżej: tam przynajmnije nie będzie głupich docinek. P.S. Na początku i tak tu jeszcze będziemy zerkać, żeby ewentualnie nikogo nie pominąć i przygarnąć ;) http://mnz.pl/forum/topic/2561-lipcowe-mamusie-2014/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczarowana1
aaa i dodam ze powyższe forum nie jest narazie prywatnym. Do tego też dojdziemy, jak będziemy w już stałym gronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia wroclaw
Czesc dziewczyny :) Właśnie wróciłam od lekarza, serce słyszałam, rośnie błyskawicznie w brzuszku, termin potwierdzony na 14 lipca. Wszystko ok ale zaniepokoiły mojego lekarza moje bole brzucha. Dość często je mam, a dziś meczylam się z oproznianiem... Coś strasznego. Dlatego przepisał mi lek na podtrzymanie ciąży i lek rozkurczowy. Cale szczęście ze zwolnieniem nie bd miec problemu, jeśli będę potrzebować oczywiście wystawi mi je. Co do cc dziewczyny które miały juz wykonana napiszcie mi proszę czy jest możliwość abym mogła ja odbyć bez żadnych wskazań chorobowych? Mam okropny lek do porodu naturalnego dlatego proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1412
A ja nie mialam opłaconej położnej. Ale jestem bardzo zadowolona z zachowania tej "szpitalnej". Miła, doswiadczona położna trzymała rękę na pulsie i to też dzięki jej szybkiej reakcji moja Niunia urodziła sie zdrowa. Gdy nagle serduszko dziecka zaczęło się zatrzymywac natychmiast wezwała lekarza ale zanim on przybiegl to juz mialam podlączony tlen, założony wenflon i podane jakies leki. Naprawde jestem jej bardzo wdzieczna. No i lekarzowi,ktory podjał natychmiastowa decyzje o cesarce i uratowal mojego Skarba. I wszystko bez zadnych doplat. Ja bardzo jestem zadowolona z opieki w naszym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczarowana1
Karolina, ale wpisujesz tam gdzie jest odpowiedź i naciskasz "odpowiedz"? na jakim etapie masz problem cos napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczarowana1
co do położnych, to tak naprawdę wybiera się je samemu. Być może już wybrałyście i podpisałyście jakąś kartkę w Waszuch ośrodkach zdrowia, nieświadomie lub świadomie. Jeżeli urodzi Wam się córeczka, to dla niej też trzeba wybrać położną. Ja należę do Ośrodka z miejscowości - gminy obok, mimo że w mojej miejscowośći jest lekarz, a położną, miałam, która współpracuje z ośrodkiem z mojej miejscowości. Ta ma chyba akurat własną firmę i się rozlicza z NFZ, ale zazwyczaj położne pracują w ośrodkach zdrowia - tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość_S becikowe zależy teraz od dochodów, nie każdy dostaje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny ja od 7 dziś na nogach- byłam na pobraniu krwi, z rana zapomniałam siusiu zrobić i zmuszałam się potem pół godziny w przychodni:(ale udało się. Robię cały komplet badań włącznie z grupą krwi. zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×