Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość cheeky brown
Dzis brzuch nie boli jak narazie.. Ale wczoraj na wieczor jak napilam sie soku to tak mnie zemdlilo ze na kolacje jadlam sam chleb bez niczego :-( ale za to dzis na sniadanie kanapeczki z szyneczka, majonezem i posypane pieprzem :-) tak mnie na ostro wzielo.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
Lili..................................3.07.................. 29l at . ..................podlaskie katherina90....................4.07....................24 lata ...................lubelskie Sandra1412...................5.07 (28.06)..............?..................świętokrzyskie dzikidzik....................... 6.07........................27lat .......................mazowieckie mala929....................... 7.07........................21lat .......................śląskie Lelevel........................... 8.07..................... .?....................podkarpackie Moarelka1205.................8.07.......................? ............kujawsko pomorskie Lucy234.........................12,07.................... ..29 lat....................podkarp. gość_S..........................13.07.................. .. ..?... ........................śląskie Karolina24......................15.07...................2 4la t a.............,...dolnoślaskie Karolina8787..................16,07....................26 lat.. ......................łódzkie jamama2........................17.07...................?. . . ...................małopolskie Marta821.........................20.07.,,,,,,,,,...,,,... .31 lat. .........,,,,,,,...pomorskie Ania mama Amelki..........21.07.........,,.,,.....30 lat.................. dolnośląskie Cheeky brown................24.07....................26 lat............ .......małopolskie Znadzieją296..................25-26.07...............20 lat. .................małopolskie Makinka...........................26.07................. ? , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mazowieckie Slodka nadzieja................20.07..................33lat........ ..............Italia jeszcze ja się dopisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak karolinko ten kalkulator jest najlepszy:) i nie wszystkie okresowe z października sa lipcowe:) ja OM mialam 1 paź ostatnią wi termin na 7 07:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, ale koleżanka w ciązy nie robiła tych badań bo wolała nie wiedziec i nie stresowac sie jakby coś wyszło... ehh ja sama nie wiem , na pewno zapytam męża co sądzi o tym ale może dla spokoju warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8787
Lucy234 moja kuzynka nie zrobiła takich badań bo lekarz jej powiedział jest pani młoda to po co takie badania, dziecko urodziło sie chore z rozszczepem podniebienia obustronnego ona po porodzie miała silną depresje taki szok bo inaczej by się przygotowała jakby wiedziała co ją czeka... to jej słowa. Ja uważam że warto wiedzieć czy wszystko ok:) mam nadzieje że nas to nie będzie dotyczyło i wszystkie będziemy miały zdrowe i piękne dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze się załapałam na lipiec, choć poród będzie wcześniej pewnie koło 18-22 lipca bo będę mieć cc jak przy pierwszym maluchu. Mnie tak mdliło od mieszanek mleczno czosnkowych, że zdecydowałam się na prenalen, w składzie też ma maliny czosnek itp ale było mi go łatwiej wypić. Morelka ja w poprzedniej ciąży mogłam jeść tylko boczek na śniadanie ;) i co jakiś czas mój mąż musiał jechać po mcchickena, bo tylko to byłam w stanie zjeść. Nie ma to jak zdrowe odżywianie w ciąży. Ja zrobię tylko 3 zalecane usg, to genetyczne w 12 tygodniu daje bardzo dużą pewność, więc badania prenatalne sobie odpuszczę. Całe szczęście jeszcze nie mam mdłości, bo muszę się zajmować małym synkiem. W pierwszej ciąży trzymały mnie od 7 do 14 tygodnia, więc pewnie wkrótce też mnie dopadną. karolina8787 ja też nie mogłam zajść w pierwszą ciąże, koło 2 lat się staraliśmy zanim się udało, szanse mieliśmy niewielkie, a teraz tak szybko się udało że nie mogę uwierzyć :). Twoja kuzynka gdyby wiedziała wcześniej że dziecko będzie chore, to mogłaby się tylko niepotrzebnie załamać w ciąży i z dzieckiem mogłoby być jeszcze gorzej przez to, nigdy nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mewaak badanie genetyczne rzczywiście daje duza pewnosc wykrycia genetycznych chorób dziecka,ale na prenatalnych dowiesz sie np czy dziecko ma zdrowe serce lub czy nie ma rozczepienia podniebienia tak jak pisała karolina 8787.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
te 3 dodatkowe usg to wybór i decyzja każdej matki z osobna, nimniej jednak jestem zdania, ze lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć, a gdyby tez się tak okazało, ze jest jakas wada którą można wyleczyć w trakcie ciąży to bym sobie braku tej wiedzy nie darowała i obwiniała swoją głupotę za nieszczęście u dziecka. kazda chce urodzić i mieć swoje dziecko zdrowe, więc nawet jakby się okazało to najgorsze to będziemy miały ten czas na przygotowanie się do tego, a przykra wiadomość nigdy nie jest łatwa do zaakceptowania. jednak latwiej ją zaakceptować teraz i uczyc się, czytać o tym w trakcie ciąży niż urodzić i wtedy myśleć co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
a propos nie wiedziałam, ze kiedykolwiek zbrzydnie mi chleb, zwłaszcza świeżutki prosto z piekarni a i jeszcze z masełkiem.... teraz istnieją dla mnie tylko bułki, dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1412
Karolina24 - błagam cię - nie myj okiem w ciązy - zagoń do tego męża, mamę, teściową, teścia - kogo tam masz możliwość - ale nie myj sama. i nie wieszaj firanek . W ogóle dziewczyny w ciąży nie wolno się "wyciągać" czyli właśnie wieszać firanek czy sięgać po coś wysoko. Pamiętajcie o tym Do dziewczyn z pco. - witam w klubie . - Moja pierwsza ciąża po długich staraniach, tabletkach, zastrzykach i innych przyjemnościach. A teraz o dziwo - jajniki normalnie pracują i wszystko odbyło się naturalnie. Także po ciąży może wam się wszystko zmienić POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te 3 usg około 12, 20 i 32 tygodnia są obowiązkowe! Koło 20 tygodnia podczas usg można wykryć wady serca itp. A badania prenatalne typu test Pappa czy amniopunkcja mają wychwycić wady genetyczne, nieprawidłowości chromosomów, generalnie takie choroby które i tak nie są uleczalne. Ten sam cel ma badanie usg w 12 tygodniu ciąży, robiony na dobrym sprzęcie i przez dobrego specjalistę powinien dać 90% pewności czy dziecko jest zdrowe genetycznie. Nawet anmiopunkcja nie da 100% pewności urodzenia zdrowego dziecka, bo nie wszystkie wady są wadami genetycznymi. Ale trzeba być dobrej myśli, że nasze maleństwa będą zdrowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do sprzątania to mąż sam mi zapowiedział żebym tylko nie myła okien -sam się tym chce zająć ..... a to przez wypadek naszej znajomej która w 5 miesiącu ciąży wieszając firanki spadła z drabinki -źle to się skończyło :( ie mam zamiaru szaleć ze sprzątaniem - sprzątam na bieżąco- więcej sprzątania będzie u nas po świętach - wszędobylskie igły z choinki i inne różności:) a poza tym przygotowań też nie będę miała za dużo bo część świąt spędzę u mamy a część u teściów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
Hej dziewczyny, tak czytam o tych badanuach o ktorych ppiszecie i dochodze di wniosku ze ja nic nue wie :) ale powiedzcie mi tylko jedno, jakie choroby wykryte podczas ciazy moga byc leczone lub wyleczone przed urodzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra wiem wiem, ja nie bede myla ani wieszala firanek moja siostra ma przyjechac i mi umyc okienka i powiesic firanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salvaje a mozna wiedzieć czy dostajesz około 1000zl czy o wiele mniej ? Ja tez bym chciała sie zatrudnić tak narazie u kuzyna ZUS bym opłaciła mu tyle miesięcy ile trzeba i na chorobowe wtedy tylko nie wiem czy w ogóle dobrze myśle ? U męża niestety nie mogę wiadomo dlaczego i tak sie zastanawiam czy mogę coś z tym zrobić jak myślisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka ja jestem tak zatrudniona u znajomej na najnizszej krajowej czyli 1600 zl brutto co miesiac placi sie cos ok 700 zl za wszystkie skladki. Znajoma powiedziala mi, zebym zaplacila chociaz 3 miesiace to nie bedzie takich podejrzen strasznych w ZUS. Pozniej idziesz na L4 platne w 100% czyli jakies 1141zl i jakies tam grosze, a po urodzeniu dziecka przechodzisz na macierzynski, jesli placilabys skladki przez 12 rownych miesiecy to macierzynski dostajesz taki jak wyplate czyli 100% jesli nie wyliczasz sobie srednia z tych 3 czy 4 miesiecy i to wychodzi 80% twojej pensji czyli cos ok 900zl na macierzynskim przez rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1412
Karolina24. - no patrz siostry do mycia okien nie wzielam pod uwage :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No siostra sie zaoferowala, ze pomyje mi okna zwlaszcza, ze bedzie u mnie cale swieta :) Niestety maz bedzie w delegacji i dopiero 24 grudnia rano wroci, wiec jego do mycia okien nie moge zagonic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wogole to gdzie Wy "stare" mamusie z poczatku watku sie podziewacie? Niektore kobietki sie tylko odzywaja a reszta to co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do morelka, dostaje dużo dużo więcej niż 1000zl na normalnym zatrudnieniu miałam 4netto (6brutto) teraz mi rodzice na te 3mies podnieśli do 12brutto, bym później miała dobrze z zusu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
powyższy gość to ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka przez pierwsze 33 zwolnienia pracodawca płaci zus za pracownika. Lepiej faktycznie odczekać 3 miesięce zanim się pójdzie na zwolnienie. Czyli około 4 albo 5 x 700zł się płaci zusowi ale i tak by się to opłaciło. Ja się właśnie zastanawiam, co będzie jak skończy mi się urlop rodzicielski, to będzie za 5 miesięcy, będę w wtedy na początku 7 miesiąca ciąży.Od razu będę mogła iść na L4? Karolina dobry pomysł :) u mnie kolejny rok okna będzie mył mąż, już wyraził "radość" z tego powodu :D. Mnie coś brzuch dziś pobolewa i się stresuję jak noszę synka, ale nie mam wyjścia bo jestem sama w domu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Hej dziewczyny:-) dzis mnie wcale brzuszek nie bolal :-) zauwazylam ze boli mnie tylko jak pracuje albo po pracy i nie tylko brzuch ale tez krzyze i ogolnie zle sie czuje w pracy i jak wroce do donku.. Jak mam dzien wolny i sie nie przemeczam to jest ok.. Moze dlatego ze jednak pracuje po 12 godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety stanie po 12 godzin w pracy w ciazy chyba nie jest za dobre, tak mi sie przynajmniej wydaje. Jednak dobrze, ze juz cie brzusio nie boli i wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za Wasze odpowiedzi w sprawie tych pieniędzy, czyli jest tak jak myślałam że bym musiała opłacić zus przez co najmniej 3-4 miesiące do końca tygodnia powinnam wiedzieć czy będzie w stanie mnie ten dalszy kuzyn zatrudnić - kurcze kasa zawsze się przyda choćby to miało być nie wiem z 500zł, bo u Męża to nie mogłabym się zatrudnić prawda? W ogóle się nie orientuje w tej sprawie i jeszcze jedno pytanie czy ten kuzyn byłby stratny z powodu zatrudnienia mnie? Ja oczywiście zus bym opłaciła ale czy coś jeszcze? dziękuje za ewentualne odpowiedzi Ja ogólnie w sobote się przeprowadzam do nowego domu więc tam dopiero będą okna super od kleju, farby ale ja nie będę myła nie mogę się przeciążać lekarz mi zakazał dźwigać i unosić rąk do narazie końca I trymestru a potem zobaczymy. Więc teściowa i mama pomogą. A co do świąt na razie nie będę miała kuchni w tym domu tylko prowizoryczna więc i tak raz do rodziców moich raz do męża. A Wy jak zawsze spędzacie święta? U siebie z obydwiema rodzinami czy jednak osobno? My jesteśmy 3 lata po ślubie i jak na razie zawsze osobno jakoś nasze rodziny nie bardzo pasują do siebie.. może kiedyś :) Miłego wieczoru dla wszystkich , odpoczywajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Tylko ze jutro znow praca :-( ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka bez problemu mozesz zatrudnic sie u meza, ale jesli oplaci Ci ZUS tylko 3 miesiace to bedzie odrazu ewidentnie widac, ze zatrudnilas sie bo zaszlas w ciaze. Jednak nie moga Ci nic zrobic bo skladki oplacisz przez te 3-4 miesiace i to Ci sie nalezy, niezaleznie gdzie bedziesz zatrudniona. Jesli zatrudni Cie Twoj kuzyn nic na tym nie traci bo on jako Twoj pracodawca placi za Ciebie tylko ZUS i podatek co zawarlam juz w tych 700zl, no i ewentualna wyplate ktora powinien C**placic, ale nie zaplaci z racji grzecznosciowego zatrudnienie. Jesli Ty oplacisz mu skladki on nic nie traci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×