Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izka7777

Dzieci z zaburzeniami Integracji Sensorycznej

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny widzę że znacie się na temacie. Mam pytanie córeczka ma objawy zaburzeń SI dodatkowo jeszcze macha raczkami i kilka razy kręciła się w kółko czy to też przez te zaburzenia czy już może oznaczać coś gorszego. Córeczka ma 15 miesięcy i podejrzewam że ma słabe napięcie w raczkach ciężko jej wyodrębnić paluszek wskazujący jak jej się udaje to jest taki zgięty jakby nie miała siły go utrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arabelkana
W tym nie ma nic wstydliwego, teraz coraz więcej dzieci ma zaburzenia (a SI to nie choroba) – czyli to znaczy tyle że trzeba im trochę pomóc w funkcjonowaniu w tym zwariowanym świecie reklam, tabletów, supermarketów…. Coraz więcej przedszkoli (też prywatnych min. chcąc podnieść standard placówki) wprowadza zajęcia wspomagające. Kiedyś była korektywa teraz jest terapia sensoryczna, terapia ręki, praca z emocjami i relacjami społecznymi. Np. mój syn ma problemy z pisaniem- cały czas kręci się, pokłada, rusza nogami (co nauczyciele określają jako niegrzeczne dziecko) tym czasem okazało się że ma słabe mięśnie pleców, brzucha, przez co bardzo mocno nasiąka ołówek, pismo jest brzydkie, a on szybko zmęczony. Diagnoza to podstawa + terapia +/lub ćwiczenia w domu. Możecie sobie zajrzeć na http://sen-si.pl/pl/p/PILKA-GNIOTEK%2C-Squeezy-w-siatce/139 tam właśnie takie rzeczy można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Co sądzicie o książeczkach sensorycznych. Od pewnego czasu szyję takie książeczki, popularność jest coraz większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciąg
My chodzimy na terpie u nas w Poznaniu do pani Gordziej Niewczyk i jestesmy zadowoleni z efektów. Wiadomo - jeszcze długa droga przed nami, ale wszystko wskazuje na to, że może być lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżołanna
czy jest tutaj rodzic, u którego nastąpił przełom odnośnie nadwrażliwości w jamie ustnej? jeszcze nie wyczytałam, czy takie dziecko po jakimś tam czasie zaczęło normalnie przeżuwać pokarm stały, twardy etc. czyli normalnie jeść? moje ma dodatkowo awersję do jedzenia, niczego nowego nie chce próbować i mówi, że jest obrzydliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mermon
Mój synek od jakiegoś czasu chdozi właśnie na terapię u tej pani Ewy i przyznam, że już widac pierwsze efekty - rewelacyjna kobieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich rodziców. Właśnie jestem na etapie wybierania terapeuty dla mojego dziecka. Szukam gabinetu na warszawskim Żoliborzu lub Bielanach i upatrzylam sobie gabinet www.gabinetdarterapii.pl Może ktoś z Was zna to miejsce i mógłby napisać swoja opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaburzenia SI to przede wszystkim niezły biznes. Nie bójmy się tego słowa moi drodzy! Każdy musi jakoś zarabiać na życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedyś była selekcja naturalna i przynajmniej dzieci były zdrowie, nie było leczenia w ciąży czy wczesniejszy poród. Nie rozumiem, chcecie karmić dzieci publicznie bo twierdzicie, że tak nas stworzyła natura to dlaczego nie chcecie pozwolić na selekcję naturalną, to też natura, widocznie organizm matki nie daje sobie rady z ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo dziecko nie jest dobrze wykształcone aby dać sobie radę żyć poza organizmem matki. Widocznie tak Pan Bóg chce a wy się jemu przeciwstawiacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze warto jak najwięcej wiedzieć o wszystkich schorzeniach i pracy z dziećmi z zaburzeniami SI. Soyer - http://www.soyer.edu.pl/ organizuje wiele szkoleń z tej tematyki, zerknijcie. Może warto się zapisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli nie jesteście pewni czy wasze dziecko ma problemy z integracją sensoryczną to polecam wam www.poradnia-rodzinna.pl w Szczecinie. Tam wasze dziecko może przejść odpowiednie badania związane z diagnozą w zakresie integracji sensorycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozkaaaa34
Pod nr 22 253 88 88 można się umówić na wizytę w Klinice Psychmedic. Mają tam świetnych specjalistów. Poza tym u nich dziecko bada zespół lekarzy, dlatego też diagnoza jest bardzo konretna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hruuubka
Tutaj https://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu-zespolu-aspergera/ jest namiar, gdzie można się umówić na wizytę i zdiagnozować dziecko pod względem autyzmu. Mają tam świetnych specjalistów. Poza tym u nich dziecko bada zespół lekarzy, dlatego też diagnoza jest bardzo konkretna i ma mowy o pomyłce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka miała problem z utrzymaniem równowagi i często się potykała. Oprócz tego bardzo ją męczyła choroba lokomocyjna. Zapisaliśmy ją do poradni www.agathum.pl. Na indywidualną terapię integracji sensorycznej. Po wielu spotkaniach z terapeutą nastąpiła znaczna poprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kołdrach sensorycznych w terapii integracji sensorycznej? Słyszałam, że to bardzo dobre rozwiązanie. Moja znajoma niedawno zamówiła taką od firmy www.kolderka.net i mówi, że widać już pierwsze rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzialena30

Zajęcia z integracji sensorycznej są bardzo pomocne. My chodzimy do poradni KAR-MEL, którą bardzo sobie chwalimy. Świetne terapeutki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×