Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izka7777

Dzieci z zaburzeniami Integracji Sensorycznej

Polecane posty

Gość gość
autorko topiku,czy mogłabyś zmienić ustawienia forum na fb?tzn.żeby osoby w grupie nie były widoczne dla wszystkich.bo w tej chwili grupa/temat i osoby są widoczne dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co zmieniać na tajną? aż taki wstydliwy to temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym chętnie podpisała z Wami ale niekoniecznie z imienia i nazwiska jak na fb... moj syn ma kłopoty z mowa. Był diagnozowac w kierunku autyzmu. Ma niewielkie zaburzenia SI. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamowa
E tam, ja też nie chciałam się "ujawniać", ale sie przełamałam. To nic strasznego przecież - tutaj, na kafe wżyciu bym nie podała żadnych danych. Jednak w pewnym sensie wygodniej mi pisac tu - wg mnie jest bardziej przejrzyście. Z drugiej - ja sie dopiero oswajam z fb. Myślę sobie jednak, że to forum na fb nie powinno byc takie otwarte, bo skoro każdy może sobie poczytać, to słabo trochę. Kurka - pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamowa- ja przywykłam do fb chociaż też kiedyś uważałam, ze na kafe jest czytelniej. Ale nie wiem ile czasu masz styczność z kafeterią bo ja wiem, że każdy temat- prędzej czy później- robi się śmietniskiem i miejscem wielkich awantur, wyzwisk, prześmiewczych komentarzy i innych takich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamowa
gościu z 9:53 - temat nie jest wstydliwy, ale tam są nasze dane, w tym imię i nazwisko, zdjęcia itp. Nie każdy by chciał, zeby potem te dane były wywleczone na kafe np. Różni ludzie tu piszą przecież. Pamiętm jak jakiś gnój upublicznił dane jakiejs dziewczyny. Namierzył ja przez fb własnie i ośmieszył. To były obrzydliwe szykany. Dlatego wole być anonimowa dla szerszej publiczności i dlatego chciałabym, zeby forum było zmakniete i widoczne tylko dla członków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamowa
Kurka - wiem o tym, dlatego b. rzadko pisze na kafe, raczej czytam i to od stosunkowo niedawna, bo od ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po to się tworzy anonimowe profile po grzyba wpisujecie imię i nazwisko? mnie nie przeszkadza jawność, tajność,a le na FB nikt do końca nie jest tajny tak samo jak i na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamowa
Ale ja nie chcę być fikcyjną osobą w grupie dyskusyjnej, w której sie udzielam. Nie chcę sie upubliczniać szerszej publiczności, więc skoro można zamknąć grupę, to tak jest lepiej, z mojego pkt widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale posty nie są absolutnie widoczne dla osób spoza grupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
macie baby głupie manie przesladowcza hahahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj często ludzie przenoszą się na zamknięte fora ale nie od razu z marszu!! Jak już się lepiej poznają zazwyczaj. Nie chce mi się zakładać drugiego profilu na fejsie :/ a prawdziwego raczej nie udostępniam nowpoznanym osobom. W ogóle dziwne mi się to wydaje wybaczcie. Ledwo temat założony a już zaproszenie na fejsie. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz obowiązku być na Fb, bądź sobie tutaj. Ktoś ci każe tam iść? Siedź sobie tutaj i nie gderaj, poznawaj się. Już tu trolling odchodzi a ledwo 4 stronka. Powodzenia. Tam przynajmniej nie ma wstępu ot tak każdy i jak tylko coś nie będzie ok można osobę usunąć z grupy i jest święty spokój. I nikt spoza grupy nie ma dostępu do postów. Tutaj wszystko jak na dłoni i można łatwo domyślić się kto jest kim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego trolling???? ja chętnie bym popisala ale założenie kolejnego konta na portalu społecznościowym napawa mnie niechęcią. i wybacz że smialam wypowiedzieć swoje zdanie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pisz tutaj- na pewno ktoś do Ciebie dołączy. Jednym wygodniej tu- innym tam- każdy może się odnaleźć. xxx A do osoby, która pyta czy zaburzenia SI to taki wstydliwy temat: Ja generalnie otwarcie mówię o tym, co mojemu dziecko dolega i nie przejmuję się tym, co pomyślą inni. Ale prawda jest taka, ze ludzie nie rozumieją specyfiki tych zaburzeń i często kiedy słyszą, ze dziecko uczęszcza na terapię, przyklejają mu łatkę "debil". Rozumiem, ze dla kogoś może być problemem odwieczne tłumaczenie innym, na czym to wszystko polega i że dziecko intelektualnie nie odbiega od rówieśników. Tak więc zaburzone dziecko to nie wstyd- niewiedza ludzi jednak może być problemowa. Społeczeństwo szybko potrafi kogoś niewłaściwie zaszufladkować- a zmienienie "szuflady" na właściwą bywa zdecydowanie bardziej mozolnym przedsięwzięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile kosztuje prywatnie takie badanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok 250zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to też nie jest żadna ujma że dziecko ma takie zaburzenia :-) Podejmując rehabilitacje widzę że moja pociecha w wielu aspektach życia i kształcenia przewyższa nawet swoich kolegów - dzieje sie tak bo nastąpiła wczesna stymulacja umysłu dziecka (i całego jego rozwoju!) co pozwoliło nie tylko nadgonić deficyty ale nawet "zdobyć" dodatkowe umiejętności i wiedzę :-D A dodatkowo dlaczego moje dziecko ma być np.: karane w przedszklu czy potem w szkole (WF, zajecia plastyki, pisanie) za coś co tak na serio wcale nie zależy od niego?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos tu jeszcze zagląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem zainteresowana dalszym ciągiem tych wpisów, bo mam dziecko ze zdiagnozowanymi zaburzeniami sensorycznymi, z kimś można jeszcze tu pogadać na te tematy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeokadiaL
Moja wnuczka także ma zdiagnozowany ten zespół. Mieliśmy wiele problemów odnośnie do przeżuwania pokarmów i wiele innych o których wspomniano już wcześniej. Zgadzam się z opiniami, że dzieci uczęszczające na terapię z góry są wskazywane jako te "gorsze" i dopatruje się u nich różnych uchybien intelektualnych. Wiecie co, denerwuje mnie to strasznie. Nawet jeśli by tak było, to jaki jest w tym problem innych? Dziecko , człowiek, wszyscy zasługują na szacunek. Podziwiam wszystkich Rodziców za odwagę i siłę w dążeniu do zdrowia dzieci i trzymam kciuki. Ja dziękuję losowi za to, że moja wnusia wraca do zdrowia - oczywiście państwowa placówka zbagatelizowała problem...dopiero prywatnie właściwie go rozpoznali. Mogę dać namiary dla chętnych...a może od razu podam, może komuś pomogę http://neurologwroclaw.com/. Piszcie co z Wami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety, tak już jest, gdzie się nie pójdzie, nasze dzieci są traktowane jako kategoria druga, nawet placówkach medycznych, co uważam za skandal i robienie z nich niedoczłowieków, a przecież to DZIECI są ponoć przyszłością narodu według polityków - a co, jest różnica, czy zdrowe, czy chore??? Rodzić to karzą, bo mały przyrost naturalny, a potem na leczenie nia ma komy dać. Moja Córka też ma problemy z przeżuwaniem, ale każdego dnia satarm się przyrządzać chociażby kawałek miękkiego kurczaka , aby ćwiczyłą, chociaż kawałeczek. Co do leczenia, to też leczymy się prywatnie: http://www.neurologiaplock.pl/ - no i naczej sie nie da, nie da i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem nauczycielem i zauważam, że dużo jest dzieci z zaburzeniami SI. Nigdy nie spotkałam się, by dzieci potrzebujące terapii SI traktowane były jako te "gorsze". Przecież zaburzenia integracji sensorycznej nie oznaczają od razu gorszego intelektu, mniejszej wiedzy u dziecka, itp. Zapewne takie podejście mają osoby, które nic nie wiedzą na temat SI. Radzę nie brać do siebie uwag takich osób, tylko polecić im do poczytania lekturę na ten temat. Wybór gabinetów, gdzie można chodzić z dzieckiem na terapię jest duży, przynajmniej w większych miastach. W Warszawie ostatnio polikwidowano niektóre placówki, ale to oznacza dużą konkurencję, więc jest szansa, że i ceny zajęć będą bardziej sprzyjające. Można też w domu przygotować dziecku kącik terapeutyczny nie biedniejąc przy tym bardzo. Np za matę sensoryczną mogą służyć wycieraczki z różnymi fakturami, w sklepach za 1 zł, czy 5 zł można znaleźć przeróżne pomocne drobiazgi np. koraliki (do nawlekania), piórka do dmuchania przez słomki. W domu na pewno znajdą się materiały z różnymi fakturami do masowania, lina do przeciągania, spinacze do ubrań, suwaki, guziki, które można naszyć na materiał, by dziecko ćwiczyło manipulację, pudełka, które po wypełnieniu grochem, piaskiem, kulkami z papieru mogą służyć jako tor przeszkód, po którym dziecko ma przejść. A jak ktoś potrzebuje specjalistycznych pomocy to polecam www.sklep-darterapii.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Łodzi z kolei funkcjonuj***ardzo dobry gabinet terapii integracji sensorycznej Sensorek gdzie również diagnozują dzieci pod kątem SI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VikaVikaViki
A domowa terapia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku mojego dziecka domowa terapia jest konieczna, ale niestety łącznie z terapią w gabinecie. I niestety wiem to od kuzynki, która zajmuje się tematem zawodowo i jest względem mnie uczciwa, znaczy nie chodzi jej o korzyści dla siebie jako terapeutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnolcia
Dzień dobry, proszę wszystkich rodziców, których dzieci uczęszczają na terapię integracji sensorycznej o podzielenie się opinią na temat jej skuteczności, poniżej zostawiam ankietę, będę bardzo wdzięczna za pomoc Emotikon smile http://profitest.pl/s/2166/EujR3pAk1qzkaMkl#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prlalatowa
Polecam terapię u pani doktor Ewy Gordziej Niewczyk - niesamowity specjalista, który już bardzo nam pomógł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaśkaAśka
Trzeba zapisać się na terapię, koniecznie - my w poznaniu chodzimy do Ewy Gordziej NIewczyk - bardzo dobry specjalista, ktory pokazał nam, że nasze zaangażowanie to połowa sukcesu. Bardzo, bardzo dużo jej zawdzięczamy. polecamy gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×