Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Miraga 1987

in vitro co mnie czeka

Polecane posty

Gość tola8712
Ola o kurczę Leonek bedzie miał pipunie hihi. To bedzie Leonka :). Szczerze ja mam jakieś przeczucie ze i u mnie moze nie być Kubusia tylko dziewczynka, mam jakąś taką intuicje ze mam w brzuszku dziewuszkę :). Z reszta mi obojętne byle by zdrowe było, ale tez juz sie przyzwyczailam do Kubusia i z nim rozmawiam. Ja juz zaczynam wariowac czy z moim malenstwem jest wszystko dobrze, za dluga przerwa w USG, ostatnie bylo 20.08 a teraz dopiero 1.10, zwariowac idzie normalnie. Krysiu kurczę nie fajna sytuacja z szefem, ale w sumie jeszcze nie jest nic przesądzone, a nawet jesli jednak bedzie chcial cie zwolnicto tak jak pisze Ola nie idz na porozumienie. Ale narazie glowa do góry, nie mozesz sie teraz tak stresowac, moze masz w brzuszku fasolkę ktora potrzebuje spokoju. WIec trzymam kciuki za wtorek za Twoje testowanie i bys szefowi z dumą powiedziala ze jestes w ciąży. Dziewczyny to bedziemy musialy sie dogadac co do spotkania. Choć nie ukrywam ze mi bedzie pasowac dopiero na początku października, bo czekam na kase z ZUSu, mieli mi wplacic 6-7.09 ale moja kochana szefowa za pozno im zaniosla chorobowe, pozniej jakies pomylki porobila i jak dzwonilam to pani z ZUSu powiedziala ze wyplate dostane dopiero koniec wrzesnia-poczatek pazdziernika. Jestem taka zla, bo kurcze zyjemy z wyplaty mojego meza teraz, przez glupote mojej szefowej.wrrrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola8712
Kaska na wynik AMH czeka sie ok 2 tyg na nasienie ok tygodnia do 1,5. Mysle ze jesli was zakwalifikuje to miesiąc wystarczy, wiesz bedzie zalezec od twojej miesiaczki bo część badan takich jak FSH i LH misisz zrobic na początku cyklu. Nas jak zakwalifikowal 20.11 tak juz 13.01 zaczynalismy stymulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysiulk
Przed chwilą prawie zwymiotowałam, ble... Dziewczyny strasznie boli mnie głowa, moge łyknąć apap? A bolały was mięśnie tak jakby zakwasy po ćwiczeniach ale bez ćwiczeń? Może to grypa a nie ciąża?? Jestem w kropce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka000
Tak rozumiem że właśnie od @ wszystko zależy i od badań w wyznaczonym dniu cyklu- dzięki za odp. Tola;) Trochę się martwię bo dziwnie mi się badania mają do siebie, chodzi o fsh i amh to pierwsze mam 12 a amh 3.1 pierwsze świadczy o zaniżonej rezerwie, a Amh w miare ok, ciekawe co lekarz na to powie...oczywiście to nie są świeże badania no ale... JaktaOla gratuluję LeonKI :) Tola moze faktycznie Twoje przeczucie Cie nie myli co do dziewczynki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka000
Krysiulk dużo dziewczyn na początku ciąży(jeszcze nie wiedząc o niej) czuje się jak by na przeziębienie, ja mialam wypieki, bóle mięśni i czulam jakbym miała goraczkę a jej nie było, potem się okazało że to na ciąże...więc trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry że post po postem....z apapem bym sie wstrzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaśka dzięki za info, naszykowałam tabletkę ale nie mam odwagi jej łyknąć... Jakoś się przemęczę ;) Tak jak Tola wcześniej pisała, myślę ze za m-c będziesz mogła podjąć stymulację jeśli wyniki będą dobre. Nie martw się kochana na zapas, zobaczysz co ci doktor powie na wizycie. Będzie dobrze, napewno! Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krysiulk ja po in vitro teraz tak miałam myślałam że jestem chora ból mięśni podwyższona temperatura a tu jednak się udało i to był mój taki pierwszy objaw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska000
Krysiulk moze na ten bol glowy pomoze ciepla kąpiel, ewentualnie mozesz czolo amolem posmarowac;) troche sie stresuje tym ze mozemy sie nie zakwalifikowac...do iui nie wroce a dalej nie wiem co zrobimy, na pelnoplatne na razie nas nie stac bo kredyt do przyszlego roku mamy, moze dopiro po spłacie bysmy zaciagneli kredyt na inv, sama nie wiem...wkurza mnie ze staranie o wymarzone dzieciatko zaczyna zalezec od kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w pracy, na szczescie dzis piatek to jakos wytrzymam. Oby to byly dobre objawy ;) Kaska co sie martwisz nam zostalo jakies 39lat kredytu :p mowie ci, poczekaj cierpliwie na rozwoj sytuacji masz trzy proby a to duzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annas111
Czesc dziewczyny Z ta ciepla kapiwla to nie bardzo, po transferze lekarka mowila mi ze zadnych kapieli zwlaszcza cieplych, ze nawet przy naturalnym staraniu kapiele i basen nie sa wskazane po owulacji kiedy embrionik szuka miejsca zeby sie wczepic. Kasiu nie martw sie na zapas, poczekaj do wizyty i wszystkiego sie dowiesz, ale mysle ze was zakwalifikuja. Mysl pozytywnie. Krysiulk trzymam kciuki za dobre objawy Ja nie licze na naturalsika, przez 5 lat nie zaszlam w naturalna ciaze wiec jakos nie wierze ze teraz z jednym jajowodem sie uda. Ale mocno wierze ze te miesace przerwy dobrze na m zrobia i kolejne proba to juz bedzie zdrowa ciaza Dziewczyny jakie plany na weekend ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska000
Krysiu faktycznie nie mam co plakac z tym kredytem bo duzo nie zostalo...tak dzis piateczek nareszcie:) super ze pogoda ladna oby cala jesien taka byla;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ból głowy mi przeszedł, ale dla odmiany mam teraz biegunkę... Heh ja to mam atrakcje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska000
Krysiulk przyzwyczajaj sie:P tak to juz bywa w ciazy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola8712
Krysiu bidulko ale masz objawy hihi. Mam nadzieje ze dobrze wróżą ;). Ja na week jade na 50 teścia. Mam nadzieje ze bedzie fajna zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomeczka85
Hej ale się rozpisałyście...:) brzuchatkom gratuluję pomyślnej ciąży i co do płci to nie złe sa takie niespodzianki, ja bym chciala wiedziec ale nie wiem co by bylo jak przy urodzeniu co innego by sie okazało :D Ja gdy robiłam badania do inv to amh i fsh robiłam w 2 dc. Czekałam nie całe dwa tyg chyba dokładnie 7 dni roboczych a żołnierzyki badał androlog u siebie w gabinecie, wynik od razu. Dłużej sie czeka na te wirusowe czy hiv itd Co do moich objwów to wczoraj np o 5 rano przed praca grzałam parówke na sniadanie :D nigdy mi sie to nie zdarzylo. Ale dzis rano obudzil mnie bol brzucha, piersi wrazliwe, normalnie czuje ta france juz za rogiem. Kupilam test by zrobic i miec pewnosc zanim kupie zastrzyki za 1000zł. Pozdrawiam Was :) z deszczowego Poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Oj dziewczyny ale się rozpisałyście. Krysiu ja miałam biegunki prawie zasze przed @, do tego wszystkie inne objawy ciążowe...Ale jak już byłam w ciąży to objawy te same tylko ból brzucha większy niż zawsze, a biegunka, ból głowy, mdłości jak co miesiąc tylko większy. Na dwoj***abka wróżyła, niedługo się dowiemy. Trzymam kciuki. Tola może rzeczywiście będzie córcia, ja jeszcze nie wierzę, że będzie córeczka, za miesiąc się okaże. Oczywiście będę szczęsliwa niezależnie od płci, byle maluszek był zdrowy i szczęśliwy. Ale wiadomo byłam pewna Leonka, wszyscy cała rodzinka Leonkuje już do mojego brzuszka..Nawet ubranka dla chłopca odkładają. Nie ma co gdybać....czas pokaże. Tola musimy się dogadac, co do spotkania, koniecznie. ALe Cię szefowa wrobiła, masakra jakaś. No tak to jest w małych firmach. Kasia my w lutym zdecydowaliśmy się na inv a pierwsza próba była w maju. To był koniec lutego, musiałam czekac na @ marcową żeby badania zrobić. Badania Fsh robiliśmy w 3 dniu miesiączki, w 3 dniu miesiączki lekarz też musiał zrobić usg, żeby sprawdzić czy macica dobrze się oczyszcza. Poszło bardzo szybko. nawet nie wiem w sumie kiedy. Myślę, że dr was zakwalifikuje, nie będzie z tym problemu. Z tego co wiem AMH jest ważniejsze od FSH, AmH określa rezerwę jajnikową, każdy pęcherzyk w jajnikach oddziałuje na organizm i mniej więcej ilość pęcherzyków mozna na tej podstawie określić. FsH odpowiada za dojrzewanie komórki jajowej. Już dokładnie nie pamiętam, ale przysadka mózgowa stymujuje ten hormon, im więcej go organizm otrzebuje, żeby pęcherzyki się rozwijały tym gorzej, wiadomo. Nie miałam problemu z tymi wynikami więc nie wnikałam za bardzo. trzymam kciuki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska000
Kurcze to te moje wysokie fsh może być spowodowane tym że mi komórki nie dojżewają(?) może dlatego poroniłam bo w sumie ciąża nierozwijała się, więc może przez złą komórkę:/ ehh tego się nigdy nie dowiem,..mam nadzieje że tylko mi do 15 nie wzrosło bo to chyba wyklucza z programu a fsh w sumie nie pamiętam już kiedy ostatnio robiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Cytałam, że rzeczywiście przy wyysokim FSH może dochodzić do poronień, ale na pewno nie chodziło o wynik 12, pewnie 20 lub cos w tym stylu. Wiem, że FSH jest zmienne, nie zawsze dziewczynom wychodziły te same wyniki, poczytaj sobie na necie, kiedyś awet wyczytałam, że brały jakieś suplementy żeby oszukać wynik i żeby wyszedł niższy. Jeśli się zmieścisz nie ma co kombinować, bo lekarz powinien wiedzieć dokładnie jaki jest. Przysadka mózgowa stymuluje wytwarzanie tego hormonu, który odpowoada za estrogeny i za dojrzewanie pęcherzyków i komórek jajowych w tych pęcherzykach. Czyli jeśli jest wysoki to zanczy,ze jajniki potrzebują dużych bodźców żeby zadziałąć, tak jak ze słuchem, który pogorsza się z wiekiem, najpierw zgłaśniamy pilotem coraz bardziej i badziej i to pomaga,potem dajemy na całość i i tak już nic nie słyszymy, bo sytuacja jest nieodwracalna. Więc najpierw przysadka mózgowa zwiększa tę głośność coraz bardziej aż do momentu, w którym nic nie zdziała i jajniki przestaną reagować. 12 to niezły wynik, jeszcze masz trochę czasu. Niestety po 30 tak to jest, płodność spada, wiadomo u jednych kobiet szybciej u innych wolniej. Moja siostra 2lata starsza ode mnie w styczniu 33 skończy a ma FSH 18, AMH , 0,5. Lekarz kazał się jej szykować na wcześniejszą menopauzę, czyli tak koło 40. Ona jeszcze marzy o dziecku i ja za nią trzymam kciuki, ma już nastoletnią córkę, a teraz chciałaby maleństwo w domu. Trzymaj się Kasiu i nie przejmuj na zapas. Spokój najważniejszy, niedługo wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka000
Kurde tylko najdziwniejsze jest to że moje jajniki bardzo ładnie reagują na stymulacje clo (np. po dwa p. w każdym j. 20mm, kilka mniejszych)a nawet na naturalnej owulacji zdażało się że miałam dwa ładne pęcholki...ale może mało wartościowe sama nie wiem...cykle mam regularne, owulacja co miesiąc ehh...kobiety mają przerypane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomeczka85
Kasiu ale lepiej gdy z nami wszystko ok a z partnerem nie. W sensie inv,tak mi sie wydaje.ja tez mialam stymulacje clo,wszystko ok i nadal nic.problem meski.a droznosc mialas robiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Kasiu tak jak pisałam 12 to nie jest zły wynik, tym bardziej, że AMH masz ładne. Lekarz wszystko Ci wytłumaczy. Najważniejsze, że sa owulacje co miesiąc, jeszcze masz czas. Widzisz moja siostra ma gorsze wyniki, masakryczne w porównaniu do Twoich a lekarze jej nie skreślili. Nadal ma nadzieję na dziecko oczywiście bez inv. Myślę, że jej się uda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Krysiu jak się dziś czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska000
Słomeczka tak miałam drożość robioną, był mały zrost, ale "przepchali" i ostatecznie na wypisie pisało że drożne... Ola dzięki Ci bardzo za wyjaśnienia i pocieszenie może nie będzie tak źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia dziekuje, ze pytasz. Glowa pobolewa, ale nie jest zle. Ja naprawde bardzo rzadko miewam bole glowy a od kilku dni codziennie... Mdlosci mialam rano, pozniej biegunke a teraz juz mam spokoj. Po pracy posprzatalam mieszkanie to mnie troche brzuch rozbolal, ale polezalam i juz jest ok. Bole brzucha i krzyza mam typowo okresowe, biegunka mi sie zdarzala czasem na poczatku @ pierwszego dnia ale nigdy przed. Jak na pare dni przed okresem mam zadziwiajaco piekna cere oraz brak pms, czytaj nie rzucam sie na slodkie ;) nie napalam sie ale po cichutku licze na sukces :) we wtorek rano testuje bo poniedzialek to ostatni dzien na @ oby nie przyszla. Wczoraj mialam przez chwile w podbrzuszu jakies dziwne skurcze, doslownie przez kilka sekund i takie mocne... Ech... Jeszcze cztery dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomeczka85
Hej, zrobiłam dziś test..negatywny :( poszłam wykupić zastrzyki i czekam. Iskierka nadziei zawsze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena83
Czesc dziewczyny dawno mnie tu nie było ale czytam Was sobie :) my już po wizycie u androloga..powiedziała, że tragedii nie ma i nie dała zaświadczenia do in vitro..za dwa miesiące badania ponowne nasienia..kazała brać tylko androvit...i próbować...moja gin jest innego zdania jak zobaczyła wyniki nasienia...czyli jeśli bedziemy chcieli podejść do in vitro to 1,5 roku w plecy jestesmy a latka leca...niby bałam sie invitro ale teraz stracilam juz jakiekolwiek nadzieje bo naturalnie staramy sie juz od marca 2013 i nic... echh w pon @ .... milego dnia buziaki :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka000
Magdalen83 nie znam jeszcze Twojej historii (w wolnych chwilach czytam forum od początku), ale od marca 2013 się staracie to może jest jeszcze szansa? No chyba że mąż ma na prawde słabe wyniki to wtedy faktycznie nie ma na co czekać, a u Ciebie jest jakiś problem? widzę po Twoim nicku że jesteś z mojego roku, mnie już każdy mijający miesiąć przeraża,.. Słomeczka to z nowym cyklem zaczynasz stymulacje do ivf tak? Powodzonka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×