Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

merci31

zaczynam przygodę z CLO

Polecane posty

dooorcia- widzisz takie to wszystko pokrecone, przykro mi :( a na ta cyste jakies leki dostalas czy ona sama sie wchlonie, co teraz? pamietaj, ze bez trudu nie ma cudu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Dorcia jeszcze nie wszystko stracone, to dopiero 8 dc więc jeszcze jest czas do 16-18 dc. Jesteś też pierwszy cykl na zastrzykach więc nie ma co się dolować, może to trudne dobrego początki :) . No i masz teraz dobra opiekę :) Zobacz u mnie rosną i pękają, a dzidzi nie ma i też nie wiem dlaczego. Glowa raczej nic nie ma do tego, bo już nie ruszają mnie wózki, małe dzieci, kolejne znajome w ciąży, udało mi się nawet myślenie odsunąć na drugi plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Jeśli chodzi o hsg, to mówiłam o nim mojemu lekarzowi na pierwszej wizycie, ale doradził mi. Przy kolejnej wizycie mam zamiar znów poruszyć ten temat i tym razem będę chciał skierowanie na hsg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantar dobra rzecz z tym hsg przynajmniej będziesz mogła wykluczyć jajowody. Pani doktor powiedziała ze się wchlonie na pewno żebym się nie martwiła. Ale martwi mnie to bo powiedziała ze myślała ze szybko ze mną pójdzie a jednak nie i przepisala mi 4 opakowania gonalu jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Dorcia będzie dobrze, kiedy masz kolejny monitoring?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dooorcia - jak masz dobra lekarke to wie co robi :) moze po nastepnych lekach sie uda, a mozliwe, ze jak pojdziesz na kolejny monitoring to sie okaze ze pecherzyki sa, owu przeciez mozesz miec duzo pozniej niz w polowie cyklu :) ja jestem ciekawa jak to u mnie bedzie teraz z cyklami, czy znowu bede musiala brac clo, teraz moj pierwszy cykl bez clo, co prawda staran nie bedzie bo narazie nie moge, ale pewnie powrot do clo bedzie za jakies 2 cykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moge do Was dolaczyc? jestem 3 miesiace po stracie maluszka w 8 tc, za pare dni zaczynam brac clo, podczytuje Was od dluzszego czasu, wiem ze merci tez stracila malenstwo, edka jest szczesliwa brzuchatka a reszta Was sie stara ... ja mam 33 lata, staramy sie o pierwsze dziecko, jestesmy 7 lat po slubie agnessia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Jasne, ale ominęłaś kilka faktów. Ja też straciłam maleństwo, tylko rok temu, w ciąży jest też Malinka, jeżeli chodzi o starania to jest z tym różnie, bo po drodze pojawiają się przeróżne problemy. Napisz coś więcej o sobie np ile się staracie?, czy wcześnie brałaś clo?, jakie masz problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie bralam wczesniej nic nie staralismy sie tez nigdy wczesniej bo albo bylismy za granica w pracy albo cos i tak ciagle "nie teraz" a teraz lekarz stwierdzil brak owulacji i zalecil branie clo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Więc nie masz się czym martwić. Ważne jest żebyś szybko doszła do siebie po stracie ( mam na myśli psychikę ), nie myślała za dużo i zajęła głowę czymś innym niż staraniami i dzieckiem. Masz monitorowany cykl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bede miala, teraz mialam i nie stwierdzil owulacji nie moge sie zalogowac bo z komorki pisze troche lekarz mnie zmartwil ze za pozno sie zabieramy no ale coz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Jeśli przy clo będziesz miała owulacje, to szansa jest w każdym cyklu. W tej chwili płodność spada po 27 roku życia, ale do 36 lat nie ma tragedii. Jednak na takie dane trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, bo każda jest inna. Miałaś robione jakieś badania hormonalne?, bo poziom FSH pokazuje rezerwę jajnikową, co może trochę uspokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaaa
Dorciu smutne wiadomości nam przekazujesz :( Ale może tak jak pisze Mantar, może jeszcze jest nadzieja, że coś urośnie? Kochana no niestety czuję, że i mnie czeka długa droga :( Byleby owocna ...:( Witaj agnessia wśród nas :) informuj nas na bieżąco jak u Ciebie :) Ja jutro jadę na usg i trzęsę gaciami...niby brałam clo, pęcherzyki rosły ale i tak się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Dorcia a co to jest ta cysta? To co innego jak torbjel? Skad sie to wzielo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że cysta to to samo co torbiel. Dorciu , żeby tylko Ci się sama wchłonęła. U mnie też miała się wchłonąć a rosła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uniś28
Witaj agnessia :) zapraszamy Cię :) czym nas więcej tym lepiej. Dorcia wiem, że to mało pocieszające, ale ja też w pierwszym cyklu nie zareagowałam na CLO, w drugim cyklu w 10 dc też było słabo, a w 12 dc pęcherzyki były duże :) więc może u Ciebie też jeszcze podrosną tym bardziej, że kazała Ci gin zwiększyć dawkę. Jesteś w dobrych rękach teraz i musisz wierzyć, że się uda :) No właśnie co to jest za cysta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uniś28
Mantar ja miałam robiony poziom FSH o czym on świadczy?? Nie pamiętam w jakim dniu cykllu go robiłam, ale wynik wyszedł 6,7 mlU/ml a norma: faza folikularna (3,5-12,5) faza owulacyjna (4,7-21,5) faza luteinowa (1,7-7,7) postmenopauza (25,8-134,8). A nie wiecie po co też badanie LH się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - LH pobudza owulację. To pod jego wpływem pęknięty pęcherzyk Graffa zmienia się w ciałko żółte, które zaczyna wydzielać progesteron. Hormon ten sprawia również, że błona śluzowa macicy rozpulchnia się, a w przypadku gdy nie doszło do zapłodnienia komórki jajowej, złuszcza się i zostaje wydalona w trakcie miesiączki. agnessia - witaj i opowiadaj o sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowa staraczke wśród nas. Cysta to to samo co torbiel sorki tu cysta się nazywa. Kolejny monitoring mam w kolejny poniedziałek ale juz nie wierze w powodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Jeśli FSH w fazie folikularnej jest powyżej 12 jednostek, to jest obniżona rezerwa jajnikowa (czyli mało jajeczek zostało), mówiąc bardziej dobitnie zaczyna się przekwitanie. Uniś nie masz się czym martwić, bo Twój wynik jest bardzo dobry :) . Lh odpowiada za sam moment pęknięcia dojrzałego jajeczka i stosunek Lh:FSH (2-5 dc) powinien wynosić 1:1, a za ładne endometrium odpowiadają estrogeny. Estrogenów jest mało jeśli FSH jest wysokie (jak przy braniu clo) stąd kiepskie endometrium przy clo. To wszystko jest bardzo skomplikowane i ściśle ze sobą powiązane i nie ma co łamać sobie tym głowy jeśli nie jest się zmuszonym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dooorcia ja za pierwszym razem z clo mialam torbiel, tzn pęcherzyk tak urosl ze nie pekl i lekarz powiedział ze to torbiel i sie samo wchlonie :) ale czy torbiel to zawsze niepekniety pęcherzyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goralka1
Ja od jutro zaczynam ponownie brać Clo, i w 16 dc idę na monitoring i wydaje mi się że będzie widać jakieś pęcherzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis28
Mantar, Merci bardzo Wam dziękuję za odpowiedz. Napisałyście to w sposób bardzo zrozumiały i przyznam, że nie miałam o tym wcześniej pojęcia. Czlowiek uczy się całe życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uniś ja się na tym zupełnie nie znam wiec ci nie bardzo pomoge a po drugie nie mam głowy do niczego dziś mam wolne bo tu święto a mój maz w pracy niestety. Będę robila pierogi przynajmniej mi czas zleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sykatynka
Dziewczynki, jestem, w majówkę odcięłam się od netu :) Ale żeby nie było, że odpoczywałam - wysprzątałam cały dom, wypieliłam pół ogrodu i na dodatek mąż robi nam taras przed domem i musiałam mu pomagać... ale poszło nam świetnie, prawie skończyliśmy... a to 30 m2 tarasu, więc niemała robota :) Ja mam dziś 10 dc, wczoraj skończyłam brać clo, na czwartek zapiszę się na monitoring i może od razu też na sobotę... muszę zadzwonić dzisiaj, z wyprzedzeniem, żeby nie było jak zawsze, że nie ma miejsc ;) Witaj agnessia - nie przejmuj się nic wiekiem! to znaczy jak najbardziej teraz dopilnuj, żeby wszystko pobadać itd., ale ja znam już tyle kobiet, co po 40 ce zostają szczęśliwymi mamami po raz pierwszy, że nie przejmuj się tym, co ludzie gadają :) zresztą ja jestem w podobnym wieku, więc się nie dołujmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sykatynko - a juz myslalam, ze nas zostawiłaś :) zazdroszcze takiego tarasu, na wiosnę i lato rewelacja, posilki na dworze ... Super! mnie strasznie glowa dzisiaj boli, moze na zmianę pogody? Nie lubię brać tabletek wiec narazie sie mecze :( kolejna kolezanka w ciąży jest, ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) ale się nasiedzialam w kolejce... Ale wyhodowalam 3 pecherzyki duze:) niestety 2 z nich są na lewym jajniku :/ dostałam ovitrelle i przez 3 dni mamy działać :P ona chciała mi zrobić już w środę inseminację..:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi - no prosze, z jednego pecherzyka tez moze sie udac! trzymam kciuki! a co do inseminacji, to juz rozmawialas o tym wczesniej z lekarka? ze z taka propozycja wyszla ze w srode moze zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie sykatyna a ty ile masz lat? myslalam ze najstarsza jestem tu na forum. przepraszam ze bede pytala po 100 razy o cos co juz pisalyscie ale trudno ogarnac pamiecia wszystkie strony na ktorych pisalyscie. czym sie zajmujecie? ja pracuje w biurze rachunkowym, jestem ksiegowa juz dobre pare lat, czasami mysle czy nie otworzyc swojego wlasnego biznesu, ale moze najpierw dziecko? agnessia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×