Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

merci31

zaczynam przygodę z CLO

Polecane posty

Gość Małgorzata26
edka gratulacje kochana michas juz z Toba:*** Ja dzis robilam badania ktore zlecil pan doktor wszystkie wynika sa bardzo ladne tyle sie dowiedzialam od pielegniarek , jeszcze 2 dni i bede na wizycie u pana doktora wezme wyniki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edka gratuluje :-* cieszę się bardzo mimo ze nie za fajnie sie to potoczylo.jak wyjdziesz ze szpitala czekany na zdjecie:-) co u was dziewczyny?? Ja mam w10 tygodniu lekkie zawroty głowy a mój bobas jest juz plodem nie zarodkiem :-P mam lek na tarczycę niestety. Opowiadajcie co u was po koleji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Pokarm mialam ale Michas nie umial ssac nie umial zlapac brodawki bo za krotka i przed karmieniem odciagam troche piers laktatorem by wyciagnac sutka i zeby czul ze smakuje mlekiem i dzis pieknie ssie i spi naprzemian:) gorzej bo rana po cieciu bardzo boli i utrudnia wszystko.... Ale cudowne minki mojego synusia wszystko wynagradzaja.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edka - cudownie sluchac takie rzeczy :) u mnie po staremu, czasami mi sie kreci w glowie, szczegolnie jak wstaje, piersi bola nadal, apetyt sie troszke zmiejszyl cale szczescie :) w piatek wizyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam:) jestem tu nowa :) staramy sie o dzidzie roczek. Trzy miesiace temu zaczelam z clo pecherzyki piekne az 4 :) dostalam pregryl no i wszystkie popekaly potwierdzone usg... Jednak sie nam nie udalo... Moj***adania sa bardzo dobre narzeczonego dobre... Nastepny cykl byl bez clo ten tez tylko ze w 11 dc moj pecherzyk mial 16mm , wczoraj dostalam pregryl o 18 godz. I lekarz kazal nam dzis sie starac wieczorem i jutro rano ale boje sie ze moze juz zapozno bedzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu - za pozno nie bedzie, po pregnylu pecherzyk peka po 36 godzinach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata26
Hej dziewczynki Ja juz jutro wizyta spisalam sobie na kartce o co musze pana doktora zapytac:) Przedewszystkim o badanie polowkowe na ktore musze sie zapisac prywatnie Jutro bedzie moj 9 tydzien ciazy:) a wiem ze do 13 sie wykonuje. Pokaze tez Panu doktorowi wyniki oprocz wyniku na kile dopiero wpiatek bede miala. A ja czuje sie zmeczona popoludniami jak w racam z pracy duzo jejm bo jak nie jem to mdlosci sie nasilaja ale nie jest najgozej w nocy sie budze czesto albo siusiu albo na jedzenie, Poniewaz jestem szczuplutkiej budowy widac mi ladnie wystajacy brzusio taki zaokraglony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka - ja tez w nocy wstaje 2-3 razy do toalety :) badanie polowkowe jest w polowie ciazy, jeszcze za wczesnie, do 13 tygodnia wykonuje sie prenatalne :) ja po pracy musze tez sie przespac chwilke, a o 21 jestem juz padnieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata26
merci chodzilo mi i prenatalne nie polowkowe :) pomylilam sie:) Bede jechala do lubina do feminy na prenatalne nieinwazyjne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uniś28
Hej dziewczynki :) Edka bardzo Ci gratuluję :) Ale dzielna byłaś :) Teraz masz swój mały cud przy sobie :) Wszystkiego najlepszego Wam życzę :) Sykatynka nie ma problemu bardzo chętnie podpowiem Ci w sprawach zasiłku macierzyńskiego. Napisz mi na e maila prywatnego co najbardziej Cię interesuje i nr telefonu. Postaram się dowiedzieć "bardzo szczegółowo" co i jak :) Kurde jestem w szoku jak ten czas leci... już czytam, że Wy macie 9, 10 tc :) kiedy to zleciało to nie mam pojęcia. trzymam za Was wszystkie kciuki kochane :) żeby wszystko było dobrze :) A co u mnie... Jestem strasznie zaganiana. W pracy dostałam awans (też więcej obowiązków) po pracy ja i mój mąż remontujemy łazienkę moich rodziców. Więc cały czas mamy co robić. Jak wieczorem przychodzimy do domu to mamy siły tylko na prysznic i idziemy spać. Nie mam czasu nawet pomyśleć o cyklach, dniach, lekach itp. teraz mamy wolne :) Ostatnio też żyję w przekonaniu, że po prostu tak ma być ; nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny :) Jak przyjdzie odpowiedni moment to dzidziuś też będzie :) Sykatynko pisz na bieżąco co u Ciebie słychać i jak przebiega cały proces in vitro :) Dominiko napisz co u Ciebie słychać? Odpoczywasz psychicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj bylo przytulanko a dzis rano juz nie i nie wiem czy cos z tego bedzie:( jeszcze wieczorem zadzialamy. A jak sie nie uda to nastepny cykl juz z clo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sykatynka
Uniś, gratuluję awansu :) Powiem ci tak - dobrze, że przestałaś liczyć i się starać, czasem naprawdę trzeba troszkę zluzować... Twojego maila znajdę pewnie na naszym klubclo? :) Ja na razie biorę tabletki anty - w celu "zresetowania" gospodarki hormonalnej, ale i dlatego, że na ostatnim usg okazało się, że mam torbiel, pewnie pozostałość po CLO... następna wizyta 25 września i rozpoczynamy stymulację zastrzykami :) a później to już powinno szybko polecieć do pierwszego transferu... och jak ja chciałabym, żeby się udało... Ostatnio pracuję nad moim zdrowiem psychicznym i funduję sobie różne zmiany :) oprócz tatuażu, o którym już wiecie, wczoraj obcięłam włosy :) 40 cm kucyka poszło do śmieci ;) na razie się przyzwyczajam, ale wszyscy mówią, że wygladam fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki , Ja juz po wizycie u pana doktora kolejna mam za 3 tygodnie 26 wrzesnia ( duzo pytan tym razem zadalam panu doktorowi, odnosnie moich witamin , wynikow , wyniki ladne :) W dni moich urodzin 25 wrzesnia zapisana jestem na badania prenatalne do lubina ach zeby tylko wszystko dobrze bylo z moim maluchem. Jestem na zwolnieniu mam sie zdrowo odzywiac , spacerowac i odpoczywac:) Skupilam sie teraz na jedzonku codziennie na snaiadnie i kolacje robie sobie kolorowe kanapki z razowym chlebkiem i warzywami, pozywny obiadek , troche owocow , i jakas przekaska w stylu ciasteczka ze slonecznikiem ale strasznie ciagnie mnie do czekolady z kinder jajka:) A co u was dziewczynki jak sie czujecie, jak samopoczucie, mnie mecz mdlosci i bol piersi na wieczor ogolnie jest ok, wierze ze bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotaaaaaa
Dziewczyny pomóżcie. pół roku staramy się o brzdąca bez powodzenia. Lekarz twierdzi że wszystko jest ok ale mam podwyższoną prolaktynę i dostałam receptę na clo. Oczywiście o monitoringu ani słowa. I nie wiem brać nie brać. Czy w ogóle Clo coś pomoże bez zbicia prolaktyny. Ostatnio w 15 dniu cyklu miałam pęcherzyk 18 mm i zniknął. Pękł czy wchłonął się - nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota - ja bez monitoringu bym nie ryzykowala i zmienila lekarza, monitoring to podstawa :) beatka - super ze wszystko ok u Ciebie :) ja wczoraj mialam wizyte, Maluszek ma 34 mm, wszystko ok, wyniki badan bardzo dobre, badania prenatalne mam 1 pazdziernika, ale wczoraj juz sprawdzil przyziernosc karkowa i mowi ze jest wszystko w porzadku :) i jestem w 10 tygodniu, termin porodu sie zblizyl i mam na poczatek kwietnia :) czyli w wielkanoc :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merci super :) Ja 9 tydzien i 2 dni:) , ale dzis spiaca jestem na calego i odliczam dni do wizyt doprze ze tak po kolei sa to mniej sie bede denerowala;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merci to my rowno idziemy :) Oj zeby i u mojego malucha wszystko bylo dobrze , choc doktor pochwalil mnie za bardzo ladne moje wyniki badan to i tak sie martwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
marci , małgosia chciałabym być na waszym miejscu heh :) powiedzcie mi dziewczyny po ilu cyklach na clo sie udało ? kurde moim marzeniem jest zeby za pierwszym razem sie udało ale nawet w to nie wierz. Kobeitki powiedzcie mi jeszcze czy któraś z was brałam femoston czy jakoś tak ? jak tak to po ilu dniach od odstawienia dostałyscie miesiączkę ? ja dziś biore ostatnią tabletke i lekarz powiedzial ze powinnam dostać 8 wrzesnia , kurcze juz nie moge doczekac sie okresu zeby zacząc brac to clo , boje sie ze nawet po tym pęcherzyki nie urosną :( nie spodziewam sie od rauz ciąży ale zeby chociaz cos sie ruszylo ,... jak to nic nie da to chyba sie calkiem załamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po clo w ogole nie zaszlam bralam 5 cykli lekarz kazal odstawic bo jak po 5 cyklach sie nie udaje to nie ma sensu sie faszerowac pozatym przy tym leku endo bylo cienutki zaszlam w naturalnym cyklu nie biorac nic nic nie stosujac i specjalnie sie tym razem nie starajac tzn nie licyzlam dni itp. bylam na urlopie we wloszech cieszylams ie sloncem , odpoczynkiem pysznym jedzeniem i wtedy zdarzyl sie moj malenki cud:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Cześć dziewczyny, Edka gratulacje :) niech Michałek zdrowo rośnie :) też bym chciała już tulić mojego skarba, a tu dopiero 15 tydzień. Uniś gratulacje awansu, przy takim natłoku spraw i nie myśląc za dużo może się w końcu udać. Dobrze jest się nie nastawiać i zająć głowę czymś innym, a potem zobaczyć niespodziankę :). Merci i Beatka gratuluje wizyt. Ciekawe co u Dorciżabci ? Karolcia15031 mi udało się w 3 cyklu z clo, z tym że między 2 a 3 cyklem miałam przerwę na HSG i w tym cyklu nie mogliśmy się starać, ale zaraz w kolejnym udało nam się :) Dorotaaaaaa większość z dziewczyn przy braniu clo chodziło na monitoring, ze względu na to, że 1 ( albo 2) tabletka może być zbyt małą dawką i pęcherzyki mogą nie rosnąć i potrzebna będzie zwiększona dawka, bądź przeciwnie może powstać torbiel i trzeba będzie ją zmniejszyć. Pamiętam jak w lutym też nie mogłam się doczekać miesiączki by móc zacząć brać clo, a teraz czekam na kolejne wizyty i pierwsze ruchy mojego maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Dorotaaaaaa przy barnu clo ważne jest by dopasować odpowiednią dawkę, by nie przestymulować jajniki. No i oczywiście w razie potrzeby ( niepękających pęcherzyków ) podać np pregnyl na pęknięcie, a tego bez monitoringu nie zauważysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) u mnie ok dzięki mantar za pamięć w którym tygodniu jesteś??? Ja jestem w 11 tygodniu dziś ;-) 12 zaczynam. Czuje się dobrze. Mam lek na tarczycę. A wazna wizyte mam 23 wrzesnia na USG .Edka jak tam u Michasia? Beatka dobrze ze masz zwolnienie. To jest ważne naprawdę. Karolcia sa jeszcze genadotropiny oprócz clo. Mi pomogły nie przejmuj się na zapas.Merci ja mam termin na 28 marca wiec wszystkie możemy urodzic jedna po drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uniś gratuluje awansu więcej obowiązków ale tez więcej pieniążków sa ci potrzebne. Sakatynka bardzo odważny krok aż tyle obciąć włosy :-) ja obcielam lekko a mam wrażenie ze wyglądem glupio. Dominika proszę daj znać co u ciebie??? Malinka ty tez i reszta która tu pisze. Czytam was co dziennie ale czasem nie mam czasu pisać bo siedze z mama z tata z siostra i innymi.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotaaaaaa
Super wam dziewczynki. :) Gratuluję pociech :) Podjęłam decyzję ( nie wiem czy słuszną ) że wstrzymam się narazie z tym CLO. Przynajmniej w tym cyklu. Spróbuję skonsultować się z innym lekarzem. Najwyżej wezmę od przyszłego bo te torbiele mnie przerażają trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Dorotaaaa nie jest powiedziane, że będziesz miała torbiele, lekarz przeważnie zaczyna od 1 tabletki przez 5 dni i obserwuje jak jajniki reagują. Ja miałam przez 2 cykle z clo 2 pęcherzyki z czego 1 pękał, a pozostałe albo pękały później albo się wchłaniały. Jeśli będziesz pod opieką lekarza, to nie masz co się martwić o te torbiele, bo w najgorszym wypadku dostaniesz luteine na wchłonięcie. Niektórym dziewczynom udawało się zajść w ciąże mimo obecności torbiela, który na początku ciąży się wchłaniał. Decyzja należy do Ciebie, ale myślę że warto spróbować z clo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki :) nie da sie juz ukryc ze jestem w ciazy, wywalilo mi brzuszek :) narazie ukrywam bo w pracy nikt nie wie jeszcze :) gorzej z ubraniami, bo nie mam szerszych ubran, zakrywam jakims sweterkiem jak jakis tajniak :) ostatnio w biedronce u mnie byla wyprzedaz odziezy ciazowej, byla kiedys ale nie byla mi jeszcze potrzebna, a teraz wyprzedawali resztki, i kupilam sobie za 13 zl bawelniana koszule nocna, taka juz na wiekszy brzuszek i bawelniana turkusowa bluzeczke za 8 zl! jestem zachwycona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Merci umnie tez widac juz brzuszek, dzis sasiadka zauwazyla i powiedziala mi bedzie chlopczyk:) Ona jest po 70 nie wiem skad to wywnioskowala:P Tylko sie zasmialam:) Ja wczwartek rozpoczne 10 tc i stresuje sie przed wazna wizyta tzn 25 wrzesnia - badania prenatalne oby moje dzieciatko bylo zdrowe, odliczam juz dni, choc bedac na zwolneniu to mi sie ciagna, caly dzien krzatam sie po domu cos ciagle jem, leze ogladam telewizje heh;) Dzis odebralam wyniki z laboratorium na kile sa ujemny wiec prawidowe. Troche sie tez martwie bo od 2 dni jakos malo mecza mnie mdlosci nie wiem czy to dobrze , wizyte u swojego pana doktora mam dopiero na 26 wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo beatka - to tez szybko u Ciebie widac, myslalam, ze to tylko mnie tak wysadzilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×