Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Autor tego tematu

Szukam kobiety bez większych aspiracji kropka

Polecane posty

Ej ludki bez aspiracji- pobudka.Kobiety macie tu prawdziwa Perelke - brac, miec , nie zalowac :-P Co do sernika -pozwole sobie na wstawke w top autora -moze i on dla wybranki upiecze : Sernik Biszkoptowy Ucierany : 1kg a najlepiej 1,5 kgdobrego gatunkowego sera 10 zoltek 8 bialek 2 czubate lytki maki ziemniaczanej 2czubate lyzki kaszy mannej 1 lyzeczka proszku do pieczenia 25dkg masla 1i 1/2 szkl cukru 1laska ale :-P wanilii lub 1 duzy cukier waniliowy skorka otarta z wyszorowanej i sparzonej cytryny ------------------------------------------------------------------ polewa do tego sernika : 1 szkl cukru 1/2 szklanki smietany slodkiej 1/2 laski wanilii 1/2 tabl.wytrawnej czekolady rozpuszczonej na parze 1 lyzka rumu lub koniaku 5dkg pokrajanych w paseczki , podrumienionych migdalow -------------------------------------------------------------------------------- Ser ( nie powinien byc zbyt odcisniety) -[moze byc taki z wiaderka, ktory w Pl jest tez ] zemlec ; ubic zoltka mikserem z cukrem i Laska wanilii Maslo roztopic lekko -ma byc miekkie i chlodne ubic piane z bialek wymieszac ser + kogiel mogel z wanilia+ Maslo +maka ziemniaczana +kasza manna+skorka z cytryny+proszek do pieczenia -ja to mieszam wszystko robotem ----- do masy lekko dodaje piane ale juz lyzka -bron boze -mikser wstaic do nagrzanego piekarnika 180 stopni i piec okolo 1 godziny.Przez pierwsze 20 minut nie otiwerac drzwiczek piekarnika .ladnie zrumieniony serowiec pozostawic po upieczeni w wygaszonym piekarniku przez 20 minut przy otwartych drzwiczkach. po czym wyjac i zupelnie ostudzic.Sernik jest najlepszy na 2-3 dzien.Rowniez pomada posmarowac najlepiej na 2 dzien.Nie trzymac w lodowce a w chlodnym miejscu . Pomada: pokrojone migdaly lekko przyrumienic na wysmarowanej maslem patelni . W wysokim rondlu gotowac smietane z cukrem i Laska wanili. W tym czasei rozpuscic czekolade na parze wodnej . Po dokladnie 8 minutach od zawrzenia ( z zegarkiem w reku) zestawic z ognia , wlozyc czekolade , ucierac dodac Alkohol i wylac ja na serowiec , posypujac jednoczesnie migdalami . -----------------------------------------------------------------------------------------------------nie ma lepszego sernika na swiecie : ten jest majsztersztyk -. Zycze smacznego dla kolezanki , ktora na urodziny corki . Wszystkiego najlepszego dla niej 🌻.- - Dla innych milego dnia , dla autora -nieustanego powodzenia . Ufffff -ale sie napracowalam tu . 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyobraź sobie, że dziewczynie proponuje szef 1000zł podwyżki, tylko musiałaby w każdą sobotę być w pracy, a ona na to:..."Hmm bardzo ciekawa propozycja, ale muszę z przykrością odmówić, w soboty zwykle piekę sernik, albo jadę z mężem po drzewo..." . Eleene, napracowałaś, się, ale może jeszcze się komuś przyda Twój przepis. A może nawet jakaś frau z aspiracjami upiecze? To , że ktoś nie ma większych aspiracji nie oznacza, że brak mu pracowitości, albo nie daje mu przyjemnośc***omoc innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor tego tematu
(to powyżej moje:)) . Wyobraź sobie, że dziewczynie proponuje szef 1000zł podwyżki, tylko musiałaby w każdą sobotę być w pracy, a ona na to:..."Hmm bardzo ciekawa propozycja, ale muszę z przykrością odmówić, w soboty zwykle piekę sernik, albo jadę z mężem po drzewo..." . Eleene, napracowałaś, się, ale może jeszcze się komuś przyda Twój przepis. A może nawet jakaś frau z aspiracjami upiecze? To , że ktoś nie ma większych aspiracji nie oznacza, że brak mu pracowitości, albo nie daje mu przyjemnośc***omoc innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor tego tematu
W sumie to wesele można zrobić. Jak są śluby bez wesela, to czemu nie może być wesela bez ślubu? . Mam już zespół wybrany: www.youtube.com/watch?v=uozqaUmISVI Kto zgadnie jaki to język ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor tego tematu
W sumie to wesele można zrobić. Jak są śluby bez wesela, to czemu nie może być wesela bez ślubu? . Mam już zespół wybrany: www.youtube.com/watch?v=uozqaUmISVI Kto zgadnie jaki to język ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor tego tematu
Tak :) Wiele lat temu. Byliśmy ze sobą kilka lat, potem ona poszła do wrózki i wróżka powiedziała, że to nie ten :) Utrzymujemy serdeczny kontakt do tej pory.Nie ma w tym co napisałem ani grama ironi. Z wróżką się nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak herbata to liściasta
Eleene, wielkie dzięki za sernik :) Zapisałam w zeszycie jako "sernik Eleene" i teraz za każdym razem jak go upiekę, to będę o Tobie myśleć :D Tylko jest jedna bieda - czy wyjdzie w prodiżu..? :( bo widzę, że pieczenie tej pychoty, to prawdziwa celebra :) Autorowi dziękujemy za wyrozumiałość względem babskich przepisów :) no i co z tymi poszukiwaniami ...? Widać nie tak łatwo trafić na tą jedyną/jedynego... Niby tyle Ludzików :) na tym świecie, ale odnaleźć się w tłumie, dopasować i pokochać to nie taka prosta sprawa .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam wieczorowo. Ale sie topik rozkrecil....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbatko -mysle, ze w prodizu mozna piec spokojnie .Tylko wysmaruj maslem go i wysyp bulka tarta ewentualnie. Przepis ten jest z bardzo starej ksiazki i slowo harcerza -nie ma lepszego na sciecie przepisu .To cudo jest niebiansko dobre, rozplywa sie w ustach :-D -Witaj Zuziu :-D - Herr Besitzer TOP -kommst aus Deutschland?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ta od
Eleene 🖐️ ..jak sprawy? I jak sprawy Autora? Znalazł już kogoś? Czy zbyt wybredny jest...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on nie jest wybredny - mysle , ze luzacki facet .Normalny i przesympatyczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ta od
a on chociaż ma pracę ? Czy tylko tu siedzi i wypisuje dyskusje? ps.bo ja cały czas opłakuję niespełnione uczucie do budowlańca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam .Mala daj sobie juz siana z tym miesniakiem :-P Swiat idzie do przodu , wyjdz na lowy dalej , niz budowa . Spytaj autora wprost :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ta od
znając życie to Autor ma pewnie luksus pracy w domu, albo pracuje gdzieś i ma luzy, które pozwalają mu tu pisać :o 😭 Co za życie niesprawiedliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ta od
znając życie to Autor ma pewnie luksus pracy w domu, albo pracuje gdzieś i ma luzy, które pozwalają mu tu pisać :o 😭 Co za życie niesprawiedliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale bym brał
Aleś mnie prześwietliła. Bingo. Mam wolny zawód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor tego tematu
A mojej zagadki językowej nikt nie rozwiązał. Utwór był w języku słoweńskim. Jeszcze jedna próbka folkowego disco polo ze Słowenii: www.youtube.com/watch?v=XfiztbxrzLA . A teraz Krystyna Loska zapowiada teledysk: . Drodzy widzowie, pan jedzie na ryby. Żona w wałkach go czule żegna ofiarując na drogę pęto zwyczajnej. Mąż zakłada wodery i znika..... Potem wraca zmęczony, a jego żona wchodzi do sypialni przepięknie odmieniona. Gdzie był nasz mąż? Zdradzi nam teledysk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor tego tematu
Widzę , że słoweński turbo-folk nie znalazł swoich mamatorów,nawet w sobotni wieczór. (Ten wpis o wolnym zawodzie jest mój)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gie jak gość
o hamletowsku cześć - a swojego języka to nie ma,że musi jakieś obce przynosić i słuchać wśród ludzi. niby bez aspiracji, a języków wymaga i tęskni za czymś poza granicami.... :( oj , oj - jak zwykle nielogiczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieśmiało sugeruję
No i proszę - temat chwycił. Brawo, autorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor tego tematu
gie jak gość -> przecież tego w języku ojczystym nie dałoby się w ogóle słuchać! Jak się nie rozumie słów to można się pokiwać do skocznej poleczki:) Przykładem takiej piosenki jest "La paloma" (np w wykonaniu Mirelle Mathieu) pięknie brzmi po francusku, ale po polsku to już dla mnie niestrawny weselny gniot. A piosenki po polsku oczywiście słucham znam i kocham:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak herbata to liściasta
Wolny zawód brzmi ciekawie ... tylko co byś tak brał , hm..? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eleene przepis fajny. ciekawe czy mi się uda. autorze nie podchodzi mi Twój gust muzyczny i obstawiałabym że rosyjski język,ale jak widzę - zonk. liściasta, Mikołaj był super :P szczegółów nie będę opisywała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teledysk - obłuda. Okropne jak niektóre małżeństwa żyją ze sobą. Dobrze że ja tak nie mam (chyba:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor tego tematu
Widzisz strażaczka, a ja dla Ciebie wyszukałem piękną piosneczkę o strażaku, ale już widzę, że Ci się nie spodoba. Kogo bym brał? No tę kobietę bez większych aspiracji oczywiście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor tego tematu
Z tego teledysku wynika, że mu się to wszystko śniło. Zresztą widać ,że to robią młodzi ludzie, którzy się przy tym świetnie bawią, cała ta piosneczka i ta o traktorze to jeden wielki wygłup. Takie disco-polo na poważnie jest nie do przeżycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leeonka
Dziewczyny ....ale mi zrobiłyście smaczka na tego chł.... to znaczy serniczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×