Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Nela a wiesz że i Ciebie oszukał?? Każdej kobiecie w ciąży przysługuje DARMOWA opieka medyczna i stomatologiczna, nawet jak nie jest ubezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuu tego to nie wiedziałam, w sumie to nie on mnie oszukał tylko babka w recepcji,a to jędza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po drugie, nie musisz od razu płacić. Możesz okazać dowód ubezpieczenia a jak go nie posiadasz wypełnić oświadczenie w którym własnoręcznym podpisem potwierdzasz że jesteś ubezpieczona. Druk takiego oświadczenia jest ustalony przez NFZ i powinien być dostępny w każdej przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi wcale tak nie pomyślałam, daj spokój. Wiem że w dzisiejszych czasach mało jest ludzi którym się powodzi.Teraz wszyscy oszukują jak mogą. Straszne to jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela, to następnym razem idź do tej pani i powiedz jej czy nie wie że na podstawie ustawy z dnia 24 sierpnia 2004 o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych przysługuje Ci bezpłatna opieka medyczna przez 9 miesięcy ciąży, poród oraz opieka do 6 tygodni po porodzie. I następnym razem jak będzie brała pieniądze od ciężarnej niech sobie o tym przypomni. Szczena jej opadnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha:P ale by miała mine:D ale wtedy nie mogłam tego wypełnić bo byłam ubezpieczona u taty jeszcze anie znałam jego peselu, a wyświetliłam się na czerwono bo miałam na miesiąc umowe zlecenie i coś się w systemie nagle pomięszało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela tam wpisujesz tylko swoje dane. Nie osoby pod której ubezpieczenie podlegasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tam własnie było że muszę wpisać;/ ale mniejsza juz z tym, będę mądrzejsza na następny raz:) jezu jak mnie dzis zgaga męczy okropnie ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
A ja chodzę do dwóch lekarzy:) do jednego bo mu wierzę,ufam od lat (prywatne wizyty)do drugiego na NFZ żeby nie bulić jeszcze za badania.Pierwszy robi mi USG co wizytę drugi wogóle bo odsyła mnie do trzeciego,który robi to na NFZ(w tym samym gabinecie !)Drugi z lekarzy przez 29 tygodni mojej ciąży dotknął mnie RAZ!podczas pobierania cytologii.No sorry,od dwóch wizyt słuchając serduszka dotyka mnie aparacikiem.I dwa razy nie zlecił mi morfo i mbo bo miałam poprzednie wyniki dobre.Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Nela na zgagę mogę polecić zawiesinę gaviscon.Przerzuciłam się z renni i jest o niebo lepiej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam zawiesiny maalox, tez dobra ale dziś zgaga była okrutna, powracała po pół godzinie ulgi, ale już jest ok:) jeezu, przecież mi zawsze doktor robi badanie szyjki i w ogóle, co za lekarz, może się boi kobiet?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Pewnie minął się ze specjalizacją bo powinien być okulistą.Wtedy wystarczyłoby tylko w oczy patrzeć:) A u mnie stało się!Jednak córka mnie zaraziła:( Z nosa mi leci zatoki zawalone gardło boli. O losie!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela nie pomogę Ci bo ja nie wiem co to zgaga. ODPUKAĆ!! Ja mam za to dzisiaj potworny ból krzyża. Chodzenie to dla mnie dramat!! A jak tam dziewczyny wasze brzuszki?? U mnie na razie nie ma żadnych rozstępów ale zaczyna mnie swędzieć brzuch co znaczy że skóra się naciąga. A u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Hej dziewczyny, ja na zgagę też piję gaviscon ale nie zawsze pomaga. Co do lekarzy to ja chodzę prywatnie ale co do usg na nfz to też mi się wydaje, że 3 muszą być wpisane aby dostać becikowe ale nie ma żadnych limitów. Ja musiałam iść prywatnie bo u nas jest tylko dwóch dobrych lekarzy na nfz i kolejki do nich są 3-4 miesięczne a usg i tak robi się w szpitalu, więc czekasz na wizytę a potem jeszcze zapisujesz się na usg i znów czekasz więc bez sensu. Płacę sporo za wizyty no i badania dochodzą ale mogę zadzwonić do niego w razie czego. No i wizyta wygląda inaczej bo a nfz pacjentki są zapisane co 10 minut! Prywatnie wszystko tłumaczy, można się wypytać, ma czas. A i tak myślałam, że te koszty jakoś bardziej odczuję. Poza tym on nie naciąga za bardzo na wizyty. Ciężarne zapisuje na środy ale następna wizyta wypadałaby mi tydzień przed tym usg w 30 czy 31 tc więc zapisał mnie na poniedziałek następnego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi wizytami na NFZ wszędzie jest inaczej.. u mnie w trzech szpitalach jeżeli chodzisz prywatnie,to co wizytę możesz mieć innego lekarza,zależy kto ma dyżur.. USG zrobią Ci tylko i wyłącznie 3... Moja Gin. jest też w tym szpitalu co ja robię..poszłam na pierwszą wizytę i mnie spytała,czy chcę przyjeżdżać do niej do domu,tak jak na pierwszej,czy będę przychodzić do szpitala za darmoszkę..co od razu mi odmówiła i powiedziała jak to wygląda.. Chodzę co 4tygodnie, płacę te 120zł,ale zawsze widzę swoją małą,porządnie mnie zbada, powie co gdzie i jak.. A dodatkowo wypisuje mi jeszcze L4.. Mona szczerze współczuję z tym remontem.. u mnie już trwa 3 miesiąc i tak nie do końca wiadomo co można kupić.. Fakt,że już jesteśmy przy końcu,ale na samym początku pieniądze szły tylko i wyłącznie na remont.. teraz już przewagę obrała Zosia i na nią idą :) A co do brzuszka.. powiem Wam,że miałam kiedyś rozstępy na boczkach,potem jak już schudłam to zostały,ale takie mało widoczne,teraz to owszem one już się rozciągnęły,na cyckach mam już kilka rozstępów,ale tak to jeszcze nic nie zauważyliśmy.. Ja ostatnio poszłam do dentysty ze swoim bo go ząb bolał, no i na kasę chorych,to ona,że dopiero na koniec marca.. a ja do niej mówię,to jak jestem w ciąży to powinnam się zapisać na początku ciąży,żeby w ciągu 9 miesięcy się dostać? Babka taka zniesmaczona.. coś tam pomruczała i że zawsze mogę pójść prywatnie,a ja jej na to,że ja mam swojego dentystę,który przyjmuje prywatnie,ale gdyby mi się coś działo przyjąłby mnie za darmo na tą ustawowo jedną bezpłatną wizytę... Z tymi babami w recepcjach nie ma co gadać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tfu tam w pierwszych zdaniach miało być "jeżeli chodzi państwowo".. A i co do zgagi to mi na początku pomagała woda, potem mleko,potem coś słodkiego,a teraz już mi nawet nie rennie nie pomaga,także jak mnie zaczyna łapać,to staram się być jak najbardziej wyprostowana.. Zazdroszcze tym,które nie mają zgagi, mi ona się przytrafia już coraz częściej,a zaczęła jakoś od 15tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Straszne jest to że lekarze żerują na niewiedzy pacjentów. Dobrze wiedzieć też że zabiegi stomatologiczne, nie refundowane normalnie w ciąży należą się za darmo. Np. kanałowe leczenie zęba. I nie jest to tylko jedna wizyta. Bezpłatna opieka i leczenie stomatologiczne należy się przez cały okres ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzoanaaa trochę dziwnie tam u was jest. Przecież na wizytę nie chodzisz na oddział tylko do poradni. A w poradni to mają stałe dni i godziny przyjęć. U nas przyjmuje 5 ginekologów, każdy w inny dzień. Gabinet USG jest czynny 2 razy w tygodniu. I zawsze przyjmują wszystkich ze skierowaniem od gina. Czyli przyjmują do ostatniego pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to nie wiem jak tam jest.. z tego co ona mi powiedziała ogólnie,no i jedna babka ode mnie chodzi na NFZ ale do innego szpitala,to raz ma tego co na początku a raz kogoś innego.. Mnie to tam zbytnio nie interesuje,bo ja chodzę prywatnie do babeczki do domu,gdzie ma swój gabinet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
U nas w przychodni też każdy lekarz ma swoje godziny przyjęć. Ci "lepsi" przyjmują raz w tygodniu a codziennie siedzi tam taki konował który ma tylko te pacjentki, którym baaaardzo się śpieszy i nie chcą albo nie mogą czekać a nie stać ich na prywatną wizytę. A usg tak jak pisałam - robią w szpitalu. Jest to o tyle kłopotliwe, że poradnia K (zresztą wszystkie przychodnie) jest w mieście (małe miasteczko) a szpital pod miastem. Zresztą i tak trzeba dzwonić i się umawiać na termin i czekać (pewnie ok. 2 tyg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja nie wiem. Służba zdrowia sama potrzebuje uzdrowienia. A raczej cudu :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,a właśnie co do stomatologa,chodziłyście podczas ciąży,czy raczej omijacie go okrężnym łukiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie byłam, za to do okulisty poszłam, i będę miec teraz badanie dna oka, żeby miec potwierdzone że mogę rodzic SN, bo mam niemałą wadę wzroku ;) miałam w końcu to badanie na cukrzycę, też od razu 75g a nie 50g, i po obciązeniu wyszło mi 103, więc mogtę byc spokojna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny możecie polecic jakiś sklep, żeby kupic sukienkę ciążową, albo po prostu szeroką na ślub cywilny? już obeszłam kilka sklepów, internetowe też przejrzałam i narazie nic :( a brzuszek już mam spory i we wszystkim wygladam jak baryłka nie wiem co robic. zawsze mialam kompleks ramion a teraz jeszcze mi sie wieksze zrobily i normalnie sie zalamalam, bo te wszystkie sukienki bez rękawków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Ja nie byłam jeszcze w ciąży, nie mam takiej potrzeby po prostu bo poleczyłam sobie zęby jakiś czas temu ale jakby coś się działo to bym poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja omijam :D Boję się dentystów :D Póki co dbam o żeby jak tylko mogę żebym nie musiała iść :D Elektryczna szczoteczka, pasta parodontax, nitka, płyn do płukania jamy ustnej i fluorowanie zębów. Póki co nic się nie dzieje. Tfu tfu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda nie ważne co ubierzesz i tak będziesz piękna dla swojego wybranka! :) Ponoć podczas ciąży strasznie psują się zęby :D ja się śmieje,że podczas mojej ciąży mojemu facetowi się psują :D co chwile narzeka na bóle zębów.. a wizyty u stomatologów jeszcze droższe niż u mojej gin.. Ale puki co niech chodzi,po ciąży ja pójdę na kontrolę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne sukienki są też na stronie happymum.pl Regularne ceny są dość wysokie, ale w promocji też możesz coś wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×