Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Marzena a powiedz mi , bo ty na bank będziesz wiedziała... Czy ten krem Nivea na każda pogodę jest z filtrem? A jak nie to poleć jakiś dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja po za chęcią na drożdżówki to na nic innego nie mam ochoty, tylko tyle, że przez tę cukrzyce mogę się obejść smakiem. Jeszcze czasem mam napad na taki deser kolorowy z bita śmietaną w kawiarni albo czekoladę w Wedlu - ale to też marzenie :) - U mnie ładna pogoda. Nie wiem czy ciepło ale słonecznie. W domu dziś nic nie robię. Szykuję się, wsiadam w samochód i jadę do pracy, zobaczę jak się koleżanki miewają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi85 ten na każdą pogodę nie ma filtra, on jest typowo natłuszczający i bardziej nadaje się na zimę, niz lato. Ale jest taki z Nivea z żółta nakrętką "krem ochronny na słońce" z filtrem spf30, a mleczko ma chyba nawet filtr spf50. Z takich aptecznych, bardziej hipoalergicznych ja mam Pharmaceris z serii S (słońce) krem ochronny do twarzy i ciała dla niemowląt i dzieci z filtrem 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) Ale długo mnie nie było..remont powoli się kończy więc mam trochę więcej czasu dla siebie i żeby tu zajrzeć. Tak sobie trochę poczytałam o tych termometrach co piszecie i przypomniało mi się, że jeszcze go nie kupiłam i gdyby nie Wy to pewnie bym zapomniała. Przeraziło mnie trochę to że są ciut drogie bo 100 zł za termometr to jak dla mnie to dużo, a nie chcę kupować takiego taniego który w ogóle się nie sprawdzi no i cóż trzeba będzie wydać trochę forsy na ten termometr :p Kurczę tak sobie czytam o tych Waszych twardniejących brzuszkach bo widzę że gość26majj ma ten sam problem co ja tylko, że ja na to żadnej luteiny nie dostałam a twardnieje mi brzuch cały czas i na każdej wizycie mówię o tym ginowi, a on nic tylko nospa i magnez, a to mi w ogóle nie pomaga. Czasem już mam dosyć tego twardniejącego brzucha, tak się napnie że aż w żebra mi się wciska, bardzo nieprzyjemne uczucie a zdarza się kilka razy w ciągu dnia :/ Co do zachcianek to ja mam na pączki, nie mam cukrzycy więc mogę sobie pozwolić. A dziś zachciało mi się tortilli więc zrobię sobie taką zdrową, domową a nie jakiś szajs z baru :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie w końcu wyszło słońce, podrobno w weekend ma być extra pogoda, szkoda tylko że ja spedzę go na remoncie. Ale może namowię mojego mężusia, zeby chociaż na chwilę wyskoczyc na spacerek po plaży, bo już ma tak nie wiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Jeśli chodzi o termometr rtęciowy to małżonek nawiózł mi od ruskich bo oni nie w unii i w d... mają wszystkie dyrektywy:) Ale płaczącemu,niespokojnemu dzidziusiowi zapodałabym taki: a.szybki pomiar bo się denerwujesz jaka temp a tu mierzy i mierzy b.miejsce mierzenia łatwo dostępne bo nie utrzymasz pod pachą a mało przyjemne dla dziecka wkładanie do pupska zwłaszcza jak robisz to kontrolnie w nocy podczas snu c.wiarygodne wyniki bo raz tak a raz srak i nie wiesz co jest prawdą. Konkluzja: do czoła dobrej firmy(wyszarpniesz się ale będziesz miała pewność,że wynik jest miarodajny).Jak wspominałam mam do ucha i wszystko zależy pod jakim kątem siedzi bo albo 35*C albo 37 potrafi pokazać.Będę w szpitalu z córką we wtorek to się dowiem jakiej firmy mają.A zachcianki.. przeszłam fazę pomarańczy,jabłka są u mnie zawsze.Dziś za to naszło mnie na czekoladę:) Mam w szafce z orzechami i bez cukru ( no powiedzmy że jest bez cukru).Żeby mniej zgrzeszyć posmarowałam chleb chrupki nutellą(przysięgam cienko).Ale i tak czuję,że odpokutować będę musieć bo zgaga idzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi85 nie slysząłam, my miałysmy tylko zwykły linomag w maści i kremie, ale skoro jest SUN to na pewno ma jakis filtr, a cena na bank przystępna więc czemu nie ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 wiosen, po Twojej wypowiedzi nawet już się nie zastanawiam jaki termometr mam zakupić :) Dobrze, że jest to forum bo bym chyba zgłupiała całkowicie tyle jest tych termometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już od 20tc biore lutke, 4 tabletki na dzień dopochwowo, i mniej mi trwardnieje, a lekarz mi mówił że to niebezpieczne bo może mi sie rozwarcie zrobić i jak wstaje to od razu aplikuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę do lekarza co 2 tygodnie i sprawdza mi szyjkę przy każdej wizycie. Nic się nie dzieję, żadnego rozwarcia więc może dlatego żadnej luteiny nie dostałam, nie wiem już sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Mona, mi nie twardniał codziennie ale jak mu powiedziałam o tym to powiedział, że niedobrze. Potem zbadał szyjkę i powiedział, że jest wszystko ok ale dał mi 2 tabletki na noc. x Co do tych termometrów to chyba dobrze zapytać panią w sklepie albo w aptece. Tak jak pisałam ten rtęciowy to dobrze mieć dla nas albo dla dziecka w wyjątkowych sytuacjach ale musze kupić i taki do czoła. Już pisałam wcześniej, że w sklepie mi polecano taki za 100 zł i chyba taki kupię. Trochę sporo jak za termometr ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie wiem :/ Na razie kupię ten co marzena, z elastyczną końcówką. Jeśli nie będzie się sprawdzał to pomyślę o innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczerze mówiąc to właśnie tego pęknięcia, czy nacięcia obawiam sie najbardziej!! Przeraża mnie to, że potem się źle zrośnie i będę cierpieć, czy odczuwać jakiś dyskomfort. Niestety z lenistwa nie stosuję żadnych masaży, czy ćwiczeń :D Może niech wypowiedzą się dziewczyny, które już rodziły? 38wiosen uwazasz, że taki masaż w ogóle coś daje, czy raczej to pic na wodę? Mi szczerze mówiąc wydaje się, że żeby cos takiego pomogło, to bym musiała się masować min 1-2 godz/dzień... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Was właśnie dziewczyny miałam pytać o ten masaż, ja słyszałam o takim z użyciem naturalnego olejku i robi się go kciukiem wewnątrz pochwy, od 34tc najlepiej po wieczornej kapieli, ale czy to coś pomaga to nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie myślałam o tym ;/ W ogóle nie chce jeszcze o tym myśleć ;/ Jeśli będą wskazania medyczne do nacięcia to niech tną. Oby nie pęknąć!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona, mi też sprawdza szyjkę co 2 tygodnie, i jestem szczelnie pozamykana, mi jak na złość właśnie po tym badaniu brzuch twardnieje i do usg mam taką kulke twardą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak propo zachcianek to ja też mam ochote na jabłka;) i owoce ogólnie bym jadła non stop i czekolade mmmm ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Ja nie myślałam o nacinaniu i pękaniu jeszcze ale zapewne mnie natną, nie stanowi to jakoś problemu dla mnie, najbardziej martwi mnie, żeby z dzieckiem było wszystko w porządku. x Dziewczyny napiszcie mi jak możecie jakie kosmetyki kupujecie dla dzieciaczków? Tzn. nie tyle o markę mi chodzi (chociaż mile widziana :) ) ile o rodzaj - krem, oliwka, puder itp. Bo już sama nie wiem co kupić a z uwagi na ten twardniejący brzuch to zaczynam już powoli kupować resztę rzeczy (żeby nie męczyć się potem na raz wszystko kupując i żeby być już przygotowaną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Będąc doświadczoną matką( hi hi hi) stwierdzam co następuje: przy pierwszym mnie nacinali nie bolało ale popękałam w środku i miałam łyżeczkowanie bo nie byli pewni co do całości łożyska.Też nie bolało ale było nieprzyjemne.Przy drugim położna tak prowadziła poród,że nie nacinali i nic nie pękło.Myślę,że z trzecim tak będzie również( jak urodzę sn).Też czytałam o masażu podobno dobry do tego jest olejek migdałowy.Tyle,że trzeba to robić systematycznie no i jakiś czas.Ja z moim bembnem chyba bym nie dosięgnęła bo i z depilacją mam problem.M nie poproszę bo powie,że znowu jakieś fanaberie wymyślam.Zawsze możecie spróbować bo u pierworódek to jeszcze nie jest tak uelastycznione(ściśle môwiąc po prostu szlaki jeszcze nie przetarte :))Radziłabym zainwestować w specjalne kółko do siadania po.Ja nie wiedziałam jak się usadowić żeby było komfortowo siedzieć. A jeszcze jakiś debil wymyślił na położnictwie łóżka tak wysokie,że jak siedziałam to nogi mi zwisały i jeszcze daleko było do podłogi więc nawet nimi nie mogłam się podeprzeć.Wszystko mi się ładnie zagoiło.To jak z rozstępami:w czasie pierwszej ciąży porobiło mi się i to sporo,przy drugiej i teraz ani jeden.A teraz pytanie do Was: myślałyście o zdeponowaniu krwi pępowinowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka - Ziajka Mydełko lub żel - pewnie Nivea albo Bambino Maść przeciw odparzeniom - Linomag Krem z filtrem - jeszcze nie wiem jaki, chyba tez Linomag bo tego Nivea co marzena polecała można używac od 4 m-ca Ewentualnie jakiś szampon, ale nie jestem przekonana. Jak będzie łysa jak kolano to na co mi szampon? Chciałabym raczej ograniczyć się do minimum. Jak o czymś zapomniałam to weźcie mi napiszcie, bo ja mam skleroze w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałam o tej krwi pępowinowej. Ale podobno to drogi interes a nie jest do końca potwierdzona przydatność tej krwi. Muszę dokładnie mojego M zapytać o co chodziło z tą krwią. A będziecie szczepić maluchy? Czy raczej zrezygnujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Ja szamponu nie kupuję, myślałam o jakimś płynie do kąpieli z oliwką ale nie wiem, czy z nivea takie są (może się orientujecie?) żeby potem nie używać oliwki. Kupię też linomag tak jak polecacie, sudocremu mam jakąś próbkę malutką to w razie czego będzie, poza tym w szpitalu dają jakieś próbki. Kupię też jakiś krem do buzi i jakiś balsam do ciała i chyba wszystko albo mnie oświećcie. A zasypkę kupujecie? I myślałam o kosmetykach nivea ale z tej linii sensitive, w białych opakowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
No spory tylko,że ja mam córkę z cukrzycą i trwają prace nad wykorzystaniem komórek macierzystych . To jeszcze przyszłość ale kto wie, postępy w medycynie są ogromne.Zresztą nigdy nie wiadomo co nas spotka tfu tfu tfu ale lepiej dmuchać na zimne i szukać dawcy.No właśnie tylko te koszty! Kosmetyki:do mycia i ciała i głôwki żel mustela,ale fajny też jest johnson& johnson z pompką,oliwki nie będę stosować tylko od czasu do czasu balsam może też musteli bo ten zapach jest zniewalający ale również Johnson ma fajny,pupsko sudocrem,na pępek octenisept bo i tak używam w domu, jak słońce wylezie to polecę do rossmana i wtedy zakupie. W domu mam linomag bo też używam a na zimę pewnie dermosan.No i od czasu do czasu oilan albo emolium do kąpieli.Sól fizjologiczna w ampułkach do przemywania oczek i jałowe gaziki.Mokre chusteczki baby dream z rossmana i takież pieluchy .Duże waciki jak się dobrze sfajdoli a jak po pachy to pod kran i już.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Patrzyłam kosmetyki nivea i większość jest powyżej 1. miesiąca więc muszę szukać czegoś innego. Kupię jedynie krem sos i mleczko nawilżające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
26majj daj se spokój z zasypką ani ona praktyczna ani specjalnie dobra.Linomag w kremie albo sudocrem.Na odparzenia polecajà niektózi tormentiol.Ale jak coś nim upaprzesz to jest nie do sprania!I pamiętajcie!!! Do DOBREGO ortopedy jak najszybciej na wizytę żeby skontrolował. Ja zgodnie z zaleceniami przy wypisie po jakimś czasie poszłam i efekt był taki ,że i jedna i druga przez to musiały nosić frejki trochę dłużej.Kto z wawy albo okolic mogę dać namiar na cudowną panią doktôr,do ktôrej trafiłam po wielu perypetiach i nadal jej się trzymam( a mam sporo znajomych ortopedôw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89
MałaMi85 no właśnie z tymi kosmetykami to tak jest, że asekuracyjnie piszą np. od 3 miesiąca, jak byłam kiedyś na szkoleniu Vichy to też pani mówiła, że firma woli napisać że od 3 miesiąca tak "na wszelki wypadek". Wiadomo każde dziecko ma inną skórę i trzeba niestety metodą prób i błędów. Musiałabym jeszcze zerknąć na Iwostin z serii Solecrin, on tez jest hipoalergiczny i być może on byłby od urodzenia... Najlepsze jest to, że niektóre firmy np. jednego sezonu piszą na opakowaniu "od 6 miesiąca", a za rok juz mają"od 3 miesiąca" mimo że skład się nie zmienił, więc myslę że najlepiej poprosić w aptece czy drogeriach o próbkę, nie strami wtedy pieniedzy, a bedziemy pewni czy dany kosmetyk uczula nasze dziecko czy tez nie ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38wiosen, tez właśnie dzisiaj myślałam o ortopedzie. Ale jak mam iść wcześniej jak oni każą przyjść 4 tyg po porodzie sn, a 6 tyg po cc. Wcześniej wiem że nie przyjmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×