Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Dobrze że wszystko w porządku z Twoją ciążą:) Kwestia paru dni i będziesz miała wszystko za sobą. Tym razem my będziemy zazdrościć Ci opieki w szpitalu bo w tym temacie to u Was chyba lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna ja tez zazdroszcze jak dziewczyny piszą ze wiedzą ile ich dzidzka wazy itd... Mi tez tylko cisnienie zbadają posluchaja bicia serduszka dziecka krew co którąś wizyte pobiorą. badanie usg mialam tylko 3 razy na początku ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościńcu
Hej!Dziewczyny z UK cieszcie sie ze z waszymi dzieciaczkami i Waszym zdrowiem jest ok i nie potrzebujecie więcej usg przez NHS jest to standard zreszta tak samo jak przez NFZ.Jesli bylyby jakies problemy mialybyscie wiecej.Ja ostatnie usg mialam 7kwietnia a rodzic mam w sobote jesli nie urodze do 12-stego będę miec kolejna wizyte u lekarza ginekologa,ale moja ciaza byla z problemami wiec stad te dodatkowe usg.Nie bronie tego systemu ktory jest w UK ale nie ma tez co tak narzekac,fakt czasami czlowieka szlag trafia ale nic sie na to nie poradzi trzeba to zaakceptowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 39 wiosen
Nela niech Ci twoja gin takich farmazonów nie opowiada,że jak szpital wymaga to niech se zrobi. Dz.U. z 2012 r.pozycja 1100.Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 października 2012 w sprawie standartów postępowania oraz procedur medycznych przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą ciężarną w okresie fizjologicznej ciąży,fizjologicznego porodu ,połogu oraz opieki nad noworodkiem.No chyba,że ta twoja podlega pod inny resort?Ja to nawet MUSIAŁAM podpisać rozpiskę ( na spółkę z moim gin)co i kiedy się wykonuje.Jeden egzemplarz mam ja drugi on.I uważam,że to jest ok. Niestety u mnie łóżeczko wciąż w kartonie bo mąż posłuchał swojej zabobonnej cioci i teorii,że póki się nie narodzi,nie rozkłada się:(Wyciągnę przynajmniej powleczenie bo jak zacznie mi szukać to będę mieć telefony do szpitala co 5 minut "a gdzie jest to,a gdzie jest tamto ?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Nela. Upomnij sie jak najpredzej i to badanie. A pozniej zmien gina. Co za kraj!!! Mi GBS wyszedl ujemny. Dzisiaj od rana boli mnie brzuch. Najpierw nera. A teraz boli jak na miesiaczke ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi pobrała GBS na wizycie w poniedziałek i kazała w poniedziałek zadzwonić dowiedzieć się jaki wyszedł.. 39wiosen mówisz,że w opakowaniu? U mnie jest jeszcze lepiej,tak siostra wierzy w zabobony,że jak kupiliśmy wózek przyjechała zobaczyć i zabrała go ze sobą do domu,chciałam wziąć łóżeczko od niej,żeby było już w domu,to mi powiedziała,że jak wrócę ze szpitala to wózek i łóżeczko już będą czekać.. Oni to wierzą w zabobony każdego rodzaju..a co do wózka i łóżeczka,to do urodzenia dziecka nie może być w domu ani jedno ani drugie,bo to przynosi nieszczęście i bla bla bla... U mnie ostatnio lepiej...mniej tych skurczy przepowiadających,nic mi nie dolega w sumie..tylko puchną nogi i ręce,a tak to spoko. :) i ta brzydka pogoda,w sam raz na weekend majowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 39 wiosen
U mnie pies nawet wyczuł,że coś się kroi.To ogromny pieszczoch a dziś to już samego siebie przechodzi.I wykazał się wielką niesubordynacją bo wlazł na piętro a nie wolno mu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 39 wiosen
A w dodatku mam tak bolesne przepowiadające,że jak szłam na piętro to co drugi schodek to przestój a zasapałam się jakbym tonę węgla przerzuciła.Jutro jestem umówiona w szpitalu z moim doktorkiem.Mam nadzieję więc zobaczyć jutro mojego małego zbója w realu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie dziewczyny, zrobie sobie ten posiew:) Mówił że jak będę chciała to mi pobierze:) Mnie tez dziś coś muli tak jak na okres, masakra, dziwne uczucie, którego nie czułam przez 8 miesięcy:P co chwilke twardnieje mi brzuch, uff coś czuję że to się zacznie bliżej niż dalej. -- 39 wiosen, ale Ci zazdroszcze!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak się Wasze dzidzie ruszają? bo mój od paru dni jakby bardziej leniwy, nie wiem czy po prostu miejsca nie ma, czy zbiera siły do porodu może? ostatnio na KTG aż położna kazała mężowi isc po batonika i jadłam w trakcie badania... przez nadciśnienie musze jezdzic na KTG co dwa dni, w dodatku jedno wyszło w górnej granicy, serduszko za bardzo szalało małemu i musialam jezdzic po szpitalach zeby powtorzyc jeszcze raz. a na dodatek na sam koniec wzięło mnie straszne przeziębienie, ból gardła i non stop zatkany nos, śpię na tzw. 'popielniczke'.... przytyłyście w 9 miesiącu tak jak wcześniej? bo mi się waga zatrzymała, ale synek rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej wy tak poważnie z tymi zabobonami? Ja wózek mam już od kilku miesięcy w domu, łóżeczko stoi gotowe od miesiąca tak jak i cały pokój dla małej, wolę mieć przygotowane niż potem na szybko składać, tym bardziej, że u nas mogą wypuścić mnie ze szpitala nawet już 6h po porodzie. . Dziewczyny, czy was też bolą biodra? Mnie w nocy strasznie, jak nie jedno to drugie i tak się przerzucam całą noc z boku na bok i spać nie mogę:( W poniedziałek jest mój wyznaczony termin z USG, w środę z OM, mam nadzieję, że urodzę w tych dniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna mi też dokucza ból bioder, nie wiem skąd się to bierze ten ból,a a plecach też nie bardzo bo też kręgosłup boli. I mi też gadali o zabobonach, ostatnio babcia mojego m wymyśliła że koniecznie po urodzeniu ubrać małego w nowe ciuszki bo będzie miał starość w życiu:D Ale tak już wszystko mam naszykowane, wiem że jak będę w szpitalu to nikt nie zrobi tego tak jak ja chce:) -- A mój mały też jakby mniej się rusza, tylko ma takie momenty że się rozciąga ale już tak nie figluje jak kiedyś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff to dobrze wiedzieć, że nie jestem sama bo co kogoś pytałam o te biodra to nikt nie słyszał :P wydaje mi się, że to może być po prostu od leżenia na boku bo faktycznie na plecach to już w ogóle się prawie nie da :P . Jeśli chodzi o ruchy to moja mała ma takie leniwe dni co jakiś czas, że czuje tylko delikatne przeciąganie, a czasem to wierci się tak mocno że wszystko mnie boli. Ona już od dawna leży ułożona główką w dół więc w dniach największej aktywności daje nieźle popalić moim żebrom. Ale już wole te bolesne kopniaki niż ciszę bo wtedy zaczynam się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malajagoda
Ktora z majówek ma plan rodzić na Rycerskiej? co potrzeba miec ze soba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja rano wstaje i czuje ten ból dopóki tego nie rozchodzę, ale wkurzajace to jest;) Dokładnie- ja tez wole jak mi wbija stópi i piętki w macice:D niz jakby miał leżeć cicho;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki, u mnie paskudna pogoda, zimno i deszczyk pada. O dziwo dobrze się czuje, bo zwykle przy takiej pogodzie to głowa mi pęka. Zabieram się za odkładanie na półki rzeczy dla mnie i dla małej. We wtorek po odebraniu firanki, mój umyje okno i powiesi firankę, łóżeczko pościelimy i mogę rodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jak tam samopoczucie dzisiaj? :) . Nela, spisz moze z poduszka dla ciezarnych? Ja dzisiaj pierwwsza nic spalam bez i obylo sie bez bolu bioder w nocy! Wiec chyba znalazlam winowajce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takiego rogala to czasem z nim spię, ale zwykle automatycznie zwijam kołdrę i daje pod nogę, ale próbowałam bez i mi nic nie pomoga, wczoraj jak zasnęłam i się obudziłam po 5h leżenia na jednym boku to aż mnie cała noga bolała, myślałam że zdzikne;) Do tego kolano w lewej nodze mnie boli i okropnie to denerwujące.Ja już chce rodzić! -- 39wiosen, daj znać co u Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 39 wiosen
Tadam dzidziuś po drugiej stronie brzucha niestety po CC.Młody w basenie miał zielono i łożysko się okazało starawe.A to przecież tylko 2 dni po terminie!Mąż widział operacyję przez okienko narzędzi nie podawał ;) Maluszek waży 3010 mierzy 54cm i jest wierną kopią tatusia.Pozdrawiamy wespół wszystkie majóweczki czekam na Was w rozpakowaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscabc
Gratulacje 39wiosen !!!!!!!Ja jeden dzien po terminie I wciaz czekam. Dobrze ze zostalo to szybko zauwazone I wszystko szczesliwie sie skonczylo.Zycze szybkiego powrotu do formy I duzo zdrowka dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzoaanaa
39wiosen gratulacje! Duuużo zdrówka dla Ciebie i małego! Jednym słowem jesteś już lżejsza o Malucha :)) A my wszystkie nadal czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39wiosen GRATULACJE! Uściski dls Ciebie i małego Mikołaja ;)) No chyba że coś się zmieniło w kwestii imienia ;P Teraz tylko czekaj aż my sie rozpakujemy. Miejmy nadzieję na dniach. Bo moja mała już tak mi ciśnie że znowu miałam kolke. DWA RAZY!! Pół nocy zwijałam się z bólu. Zdarza się też że boli mnie brzuch jak na okres i czuję kłucie w pochwie. Może to już tuż tuż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 39 wiosen
MałaMi nic się nie zmieniło Mikołaj pozdrawia a ja Wam dziękuję i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39wiosen GRATULACJE :) aż mi łezki poleciały jak przeczytałam, że masz już maluszka przy sobie, obawiam się, że jak już urodzę to dam nie złe przedstawienie na porodówce - będę ryczała ze szczęścia :) Trzymajcie się cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja długo czekałam na takie słowa na majowym forum!:D Gratulacje i zdrówka dla Was:) Dobrze że wszystko poszło dobrze i dzidziuś zdrowy:) to najważniejsze, teraz się regeneruj i wracaj do sił:) -- Mnie też coraz częściej boli brzuch i kłuje w pochwie, 39wiosen mam nadzieję że porządnie otworzyłaś nasz worek majowych dzieci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam nadzieję że 39wiosen "przetarła szlak" i teraz już sie posypią maluchy ;D Ja czekam niecierpliwie. Jestem już wykończona. Czasami mam ochotę uśiąść i płakać. Dolegliwości ciążowe dają mi w kość. Ledwo żyję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39wiosen gratulacje! Ale ci zazdroszcze, ze to juz :) Ja mam na jutro termin z USG, na srode z OM, mam nadzieje ze cos w koncu ruszy. Wczoraj mialam przez caly dzien 3 skurcze, bolala mnie glowa, plecy, brzuch opadl...mialam nadzieje ze w nocy sie zacznie, no ale niestety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi akurat nic nie dolega. Nie wiem co to skurcze, nic mnie nie boli, nic nie kłuje. Mała się rozpycha. Idę 13 na wizytę i jak dalej tak będzie to od 14 zaczynam brać się za mycie okien. Jak córcia nie będzie raczyła opuścić lokalu do 27 to 28 jadę na wywołanie a tego to ja nie chce. . Mała Mi jak Ci się mieszka na nowym mieszkaniu? Pokój córci gotowy? I na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redka mieszka nam sie super. Bardzo szybko sie zadomowiliśmy. Pokój małej gotowy. Wszystko wyprane i wyprasowane, tylko czeka na maleństwo. Mam termin na 23 maja wg OM. Z USG różnie. Na każdym inaczej... Ale nie było dużej rozbieżności. Mam przeczucie że mała będzie się pchała wcześniej. A może to bardziej nadzieja niż przeczucie ;P Najgorzej z tymi nerkami. Wszystko inne mogę znieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89
38wiosen GRATULACJE- ale Ci zazdroszczę! :) ----- Enna ja też mam potworny ból lewego biodra, trwa to już kilka miesięcy, ale myśle że to od spania głównie na lewym boku, bo po nocy boli najbardziej. ---- Czy Wam też tak waga skoczyła?? u mnie jak stała, to przez 3 miesiące niemalże nie drgnęła, a teraz?? już mam 14kg na plusie, a przy moim wzroście 165cm, waże teraz 68kg i czuję się strasznie ociężała, a mój mąż jeszcze nazywa mnie "kruszynką" :D to już w ogóle mnie dobija! :D boję się że jeszcze 3 tygodnie, więc waga może jeszcze skoczyć :/ ----- z jednej strony chciałabym urodzić trochę przed terminem, bo już mam dość... a z drugiej przeprowadzka "na swoje" się trochę opóźnia, co mnie strasznie przeraża, więc wiem że poród przed terminem to zły pomysł!! No ale mąż obiecał że do 17-ego się przeprowadzimy, a termin mam na 26 więc myślę, że skończy się wszystko dobrze i ze wszystkim zdążymy! ----- dzisiaj cały dzień mam nakaz od męża leżenia w łóżku, żebym tą cholerną grypę w końcu wyleczyła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×