Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Witam Właśnie odebrałam wyniki cytomegalii . Bardzo się tym martwię i dlatego proszę o pomoc w ich interpretacji . Moje wyniki : CMV IgG 207,500 CMV IgM 0,222 Proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyniki badań IgG i IgM wynik ujemny (-) wątpliwy (-/+) odatni (+) przeciwciała IgM < 0,7 0,7 - 0,9 > 0,9 przeciwciała IgG < 4,0 4,0 - 6,0 > 6,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
IgM sugerują, że pacjent zmaga się z infekcją, a jego organizm próbuje radzić sobie z nią we własnym zakresie. Przeciwciała IgG sugerują z kolei, że choroba została przebyta w przeszłości, a organizm wypracował sposób, który może okazać się skuteczny w walce z nawrotami choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wychodzi na to że masz cytomegalię??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ania, a nie masztam norm referencyjnych na tym swoim wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika gość mam tam normy ale nie wiem co oznacza wynik :( CMV IgG 207,500 U/ml <0,5 niereaktywny >0,5-1,0 niejednoznaczny >1,0 reaktywny CMV IgM 0,222 S/CO <0,7 niereaktywny >0,7-1,0 niejednoznaczny >1,0 reaktywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika nie ma czym się martwić skoro jest kość nosowa, przezierność dobra. równie dobrze mogłaś nie robić tej krwi i teraz byś się nie martwiła. trzeba być dobrej myśli i nie stresować maleństwa. wszystko będzie dobrze i urodzi się zdrowe i z mocą w płucach! :) ania ja Ci niestety nie pomogę. kiedy idziesz albo dzwonisz do ginekologa? on będzie w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości. jak kiedyś pisałyście zaczęłam się mierzyć w najwęższym miejscu talii. od zeszłego wtorku przybyły mi 2cm :) za to byłam dziś u endokrynologa (według niej wyniki mam super, nic na tarczycę, żadne końskie dawki wit. D nie są mi potrzebne bo w Polsce mieć w zimie tyle wit. D co ja to szczyt marzeń. za 3tyg. mam powtórzyć TSH, Ft3 i 4 i wit. D) i waga pokazuje -10kg. już nie wiem czy się cieszyć czy nie. niby powiedziała, że to ok, schudnięcie mi nie zaszkodzi skoro wynika jedynie z diety woreczkowej, ważne, że dziecko rozwija się prawidłowo. no ale kurde, nie słyszałam o kobiecie w ciąży, która jedynie chudnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Catherine, staram się być dobrej myśli, tylko mnie zastanawia, czemu tego białka tak mało. No właśnie żałuję, że tą krew robiłam wogóle. Ania Ja bym zadzwoniła do gina, jeśli masz taką możliwość, bo wynik reaktywny, to chyba oznacza, że masz tą cytomegalię, więc pewnie trzeba podjąć jakieś kroki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Oj przepraszam, źle spojrzałam, ten wynik raczej wskazuje, że już miałaś ją kiedyś, więc pewnie nie ma powodów do niepokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Witam :) U mnie w sumie wszystko po staremu. Trochę się lepiej czuję, więc wróciłam do pracy bo juz w domu nie mogłam wysiedzieć. Jeszcze mnie trzymają nudności ale to raczej wieczorami mnie już tylko Łapie. Z niecierpliwością czekam na wyniki badań z krwi Pappa, ale z tego co czytam to nie ja jedna więc same wiecie są nerwy. Mam do Was pytanie czy widac u Was już brzuszek ??? bo u mnie to tylko tak jakbym troche przytyła tzn. nie ma takiego brzuszka ciązowego tylko taka jakby oponka się zrobiła:) I trochę się dziwię bo moja koleżanka jest o niecale dwa tygodnie wiecej w ciazy niż ja a ma już ładny widoczny brzuszek taki zaokrąglony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Zielony błękit - bardzo dobrze Cię rozumiem. Zmagam się z takimi mdłościami od 7 tc (aktualnie jestem w 12). Też mi się nic nie chciało jeszcze do soboty. Od niedzieli o dziwo czuje się lepiej. Radość życia wróciła - oby nie zapeszyć. Co do jogi dla ciężarnych to moja przyjaciółka była na pierwszych zajęciach w sobotę i jest bardzo zadowolona, więc ja też o tym pomyślę. Basen wykluczam, bo boję się infekcji, które w ciąży tak łatwo złapać. Jutro ideę do gina. Już nie moge się doczekac widoku maleństwa. Na usg genetyczna muszę czekać do poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Tygrysek33 U mnie brzuszek jest już widoczny i własnie się dziwie, że tak szybko, bo przyjaciółka, która ma rodzić 7 tygodni przede mną ma brzuch taki jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
dziwnie z tym brzuszkiem, ale to chyba kazda z nas bedzie miala inaczej :) Czy któraś z Was czytała ksiażkę "język niemowląt" bo zastanawiam się czy ją kupić i jestem ciekawa czy jest warta aby ją zakupić. co w niej jest ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja czytałam. czyta się bardzo szybko ale może uda ci się wypożyczyć. już nie pamiętam czy była mi pomocą. na pewno uczy rozpoznawania płaczu dziecka., poszukaj na allegro może będzie w dobrej cenie. w sumie to nawet nie wiem ile kosztuje. u mnie brzuch już widoczny, w pierwszej ciąży też szybko było widać. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
znalazłam jeszcze jedną ksiazkę "pierwszy rok życia dziecka" patrze właśnie na allegro. To moje pierwsze dziecko, wczesniej nie miałam styczności z takimi maluszkami i mieszkam bardzo daleko od rodziców i rodziny i obawiam się troszkę :) Mam nadzieję że chociaż trochę z książek się czegoś dowiem:) Podobno jak się dziecko urodzi to matka wie co i jak ma robić, ale ja się zastanawiam właśnie jak to będzie jak zostaniemy z mężem sami z maluszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z brzuszkiem u każdego inaczej. mój jest widoczny jak leżę i zapada się góra a dół nie, jak stoję jest normalny i nikt nie powie, że jestem w ciąży. za to jak byłam w szpitalu była dziewczyna w 12tc i już miała widoczny brzuszek a mojej mamie wyskoczył dopiero w 5 miesiącu. także to bardzo indywidualna kwestia i każda będzie miała inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie już brzuszek widać dośc dobrze.a ja mam dużo w domu książek o ciążach dzieciach koleżanki mi poprzynosiły ale jakoś ich nie czytam i nie ciągnie mnie do nich myśle że każda matka wg intuicji da sobie świetnie rade ze swoim maluszkiem i wspólnie muszą się poznać a nie tam jakieś książkowe bzdety. każde dziecko jest inne i żadna książka nie przewidzi upodobań naszego maluszka tak dobrze jak my same .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Tygrysek ta książka co patrzysz to kontynuacja tej książki co ja czytam : " W oczekiwaniu na dziecko" tez chce ja kupić :-) Catherine moim skromnym zdaniem to zazdroszczę ci ze tyle schudlas, bo dziecko mimo to rośnie i rozwija sie tak jak trzeba a kiedy dziecko już bedzie dużo większe a organizm zacznie zatrzymywać wodę to Ty bedziesz ważyła tyle ile przed ciaza tylko z okrągłym brzuszkiem. Moja koleżanka dwa lata temu rodziła i w ciazy schudła 6 kg wiec jak była już wysoko w ciazy to ślicznie wygladała ani buzia ani ręce i nogi jej nie spuchly tylko miała okrągły brzuszek. Bedziesz ślicznie wygladała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawrzesinka2014
Jejku, dziewczyny jeszcze dość tych brzuchów będziecie mieć - przed nami lato na końcówce ciąży, żeby nie było że straszę, ale pierwszą ciążę i jej tragiczną końcówkę zbyt dobrze pamiętam :-) Mnie brzuch wyskoczył pod koniec 5 miesiąca. Wszyscy się dziwili, że go nie ma i nie ma, włącznie ze mną - chyba do 18-19 tygodnia chodziłam w normalnych ubraniach. Teraz na pewno tak ślicznie nie będzie, bo i mięśnie brzucha mam na pewno słabsze po cc. xx mój syn kończy w tym tyg. 10 miesięcy i ma rozmiar buta 20. Jego rówieśnicy mają stopy ok. 18-20. Skarpety faktycznie, lepiej żeby luźne były niż za ciasne, w ogóle wg mnie najlepsze są te wywijane bez ściagaczy, bo jak noga robi się tłusta to ściągacz lubi uciskać i się dziecko potrafi denerwować. xx Umówiłam się na genetyczne na piątek w końcu. mam nadzieję, że na nie dotrę i nic mi pilnego w pracy nie wyskoczy ;) Trzymajcie się tymczasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ja pierwsze rodziłam w sierpniu. Ostatni tydzień siedziałam na takiej puffie wielkiej (polecam) z klimatyzatorem przenośnym między nogami. Drugie było zimowe i jedynym mankamentem było znalezienie odpowiedniej kurtki, coby brzuch pomieściła. A jeszcze w temacie skarpetek, to skoro rodzimy we wrześniu, to nie wiem, czy takie małe się przydadzą. Mi tam najwygodniej dziecko takie małe ubrać w body, jakiś pajacyk, albo ewentualnie półśpiochy i bluzeczkę i tyle. Tylko na specjalne okazje przewiduję jakieś kreacje inne. A jeszcze nie powiedziałam z tego wszystkiego, u mnie prawdopodobieństwo płci na tym usg genetycznym określono na 2:1, że chłopiec. No i niestety kolejna noc przepłakana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Znaczy nie dlatego, że chłopiec, tylko ogólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Ehhh przeżyłam ten wczorajszy dzień...mąż chciał mnie na pogotowie wieść - przez to moje ciśnienie, krew z nosa mi się puściła..ale zadzwoniłam sobie do mojego lekarza rodzinnego - to bratowa męża - tabletki które biorę mogę brać w większych dawkach - nafaszerowałam się:)i dzisiaj jak nowo narodzona się czuję - Boże jaka to ulga, że wstajesz bez bólu głowy, możesz sie schylać.. Ja właśnie czytam w oczekiwaniu na dziecko - to książka napisana przez amerykankę - więc nie wszystkie informacje sa adekwatne do warunków panujących w naszym kraju:) Mi polecają książki ZAWITKOWSKIEGO - poszperam coś w internecie i wybiorę..fajna jest tez podobno książka - "Jak wychować szczęśliwe dziecko"..o języku niemowlat słyszałam tylko tyle, że uczy jak tresować dziecko...ale sama nie czytałam więc nie wiem... Bardzo dobre opinie mają tez książki o Rodzicielstwie Bliskości - małżeństwa Searsów.. Dużo tego - jest w czym wybierać:) Co do brzucha - ja jestem po dwóch operacjach na jajniki - miałam takie duże torbiele - w drugim przypadku to nawet miałam podejrzenie nowotworu - ale wyszłam cało - cięta byłam jak do cesarki - więc mam taką fałdkę nad blizną - teraz jest taka bardziej napięta i zaokrąglona:) Miłego dzionka:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika kochana zobaczysz będzie dobrze, a czy takie badanie można powtórzyć? Co powiedział lekarz na temat tego białka? Ważniejsze jest jego ilość od kości nosowej i przezierności karkowej? Ze skarpetkami dziewczyny nie szalejcie, na prawdę potzrebne są 2-3 pary, dziecko nie chodzi, zawzse można wieczorem przeprać jak coś. A tak jak Nika piała potrzebne będa na wyjścia, bo tak to wygodniejsze sa spioszki, półśpioszki czy pajacyki- do ostatnich przekonałam się dość późno, najlepeij lubiłam śpioszki. Nie ma co przesadzać z ciuszkami, mnóstwo dostaniecie, a wystarczy jakiś 1 komplet taki do lansowania bo szybko się wyrasta a wiadomo, z takim małym dzieckiem w gości tez się nie chodzi. Nie wiadomo jaki będzie wrzesień, więc może od razu jakiś mały lekki kombinezon będzie potrzebny. ja na razie kupiłam pięciopak z C&A body z krótkim rękawkiem. Do tego na pewno do kupie z 4 pajacyki a później wszystko wyjdzie w praciu. Teraz wszystko jest dostępne. Większość zakupów mam zamiar zrobić przez internet, mam sprawdzony sklep, z którego korzystałam w pierwszej ciąży. Co do brzucha to cieszzcie się, ze jeszcze nie widać, bo to znaczy że macie silne mięśnie brzucha, zawsze będzie lepiej wrócić do formy. ja sie cieszyłam z brzuszka, a teraz właśnie pomyślaąłm o tych mięśniach. Ale trudno, będę się martwić po porodzie. jak coś to Chodakowska pójdzie w ruch :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec39
Alma podaj namiar na ten sklep, bo ja jestem maniaczką kupowania przez internet, a jeśli piszesz że sprawdzony to hohoho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Użytkownik r_p77 tu znajdziecie podkłady, chusteczki, pieluszki tetrowe, fride, obcinaczki itp szybciutka przesyłka i fajna cena oraz MEA_JA, ciuszki są takie zwykłe, ale bardzo dobrej jakości, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
Dziewczyny a jak u was z wagą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Witam :) alma ale jaka jest stronka tego sklepu ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam podać link to wyskoczyło, ze spam, także musicie tak zaznaczyć na Allegro, ze szukacie użytkownika i wpisać nazwę. ponad tydzień temu wyszło, ze jestem 1kg do przodu (wcześniej schudłam 2 kg także jeszcze się trzymam). Myślę, że z 0,5 kolejne przybrałam. Nie wiem dokładnie, bo nie ufam swojej wadzę, bardziej podoba mi się waga u lekarza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Czesc dziewczyny:-) co do tej książki W oczekiwaniu na dziecko tez zauważyłam to, ze autorka zagraniczna wiec i czesto sie zdaza ze odbiega to co pisze od tego co jest u nas wiec chciałabym tez kupić książkę polskiego autorstwa. Ja jutro zaczynam 16 tydzien :-) tylko humor od kilku dni mi nie dopisuje jakaś rozdrażniona chodzę chyba zakupów mi trzeba jakiejś lżejszej kurteczki i butów bo póki co w ofecerkach chodzę. Nie mam płaskich butów na taka pogodę wszystko na obcasie i chyba to mi tak psuje nastrój te moje braki w szafie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×