Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Pisze na raty bo mi uznaje za spam. Z termometru rezygnuje, bo mam w piecyku gazowym wyswietlacz, na ktorym pojawia sie temp wody. Mysle ze to wystarczy. Mandarynka - moim zdaniem 19 tydzien to jeszcze za wczesnie na regularne ruchy dziecka. Ja w tym czasie tez mialam dni przestoju i lekarz mi mowil ze nie ma co panikowac. Natomiast ten twardniejacy brzuch jest gorszym objawem - zarowno moga to byc niegrozne skurcze braxtona-higsa, ale tez moze to byc cos powazniejszego. Najlepiej zadzwon do lekarza, pewnie ci kaze brac nospe i magnez i spokojnie czekac na wizyte. W koncu 12 maja to juz za kilka dni. Ale na pewno tego nie bagatelizuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma - gratuluje dziewczynki! I tak troszeczke zazdroszcze ;) Imie juz wybrane? Catherine - odezwij sie po polowkowym! Trzymam kciuki zeby wszytsko bylo ok. Ewelina - mi tez teraz wyszly nieliczne bakterie w moczu i lekarz kazal brac dwa razy dziennie zuravit. Do tego pije tez sok z zurawiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynka - regularne ruchy powinnać odczuwać dopiero po ukończonym 20tc. Zatem spokojnie. Termometr polecam taki, gdzie można mierzyć temp. ciała, powietrza i wody - my mamy abakus, koszt niecałe 100zł i teraz cała rodzina z niego korzysta. Zauważyłam też, że w coraz większej liczbie szpitali go używają. Wanienkę mamy zwykłą, ale od razu kupiliśmy długą i bardzo dobrze, bo z tej mniejszej, to bym nam klusek po 2 miesiącach wyrósł. leżaczka, gąbki-podkładki nie mieliśmy, bo kładliśmy niuńka na pieluszce tetrowej i laliśmy niewiele wody, początkowe kąpiele trwały max. 5 minut. Za to u nas świetnie sprawdził się stojak pod wanienkę, bardzo wygodnie się kąpie dziecko na wysokości bioder na środku łazienki, a nie np. w wannie pochylonym. xxx Ewelincia, a na kiedy masz termin porodu? Ja połówkowe umówiłam na 16 maja i cały czas się zastanawiam czy nie za późno, tp mam na ok. 22 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamawrzesinka termin mam na 1.09 i myslalam,ze to ja mam za pózno ale pani doktor mówiła,że jest ok:)) Limfa a jaki ten sok pijesz??tzn.z jakiej firmy bo nie moge namierzyc zadnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mandarznka84 ja jestem w 19 t 4d i do tej pory czułam ruch synka tylko 3 razy, a każdego wieczoru kładę sie na plecach, trzymam ręce na brzuchu i czekam. Nie czuć ruchów a podobno przed snem są najbardziej wyczuwalne. Ale za to na każdym usg mały szaleje i jest bardzo *****iwy, a ja tych ruchow rowniez nie czuje. Chyba jestem mało czuła od środka :) mam nadzieję że to sie szybko zmieni. Może masz podobnie Co do termometru to zamierzam kupic na pewno, a gabki do wanienki raczej nie. Kupiłam podgrzewacz do butelek elektroniczny, który utrzymuje stała temp kaszy , mleka itp. Podobno bardzo przydatne bo można wieczorem włączyć i wstawić mleko i nie ważne o której dziecko sie obudzi-ciepplutkie mleko gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O znalazlam ten moj ulubiony sok z zurawiny: jest z firmy Symbiotics z Bielska Bialej. Butelka 1l kosztuje okolo 20-30zl (zalezy od apteki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pylasia, podgrzewacz dobra rzecz, bo mozna tez sloiczki podgrzewac z obiadkiem, ale mleka gotowego tam nie zostawisz, bo po 2h skisnie. Zostawia sie butelke z sama woda, a mleko mieszasz na swiezo, w nocy najlepiej miec odmierzone mleko w jednej butli i wode zagrzana w drugiej, jak przychodzi pora karmienia przelewasz ciepla wode do tej butli z proszkiem, mieszasz i gotowe. Ewentualnie mozna sobie wymieszane mleko zostawic w podgrzewaczu, ale na niedlugi czas, np. Kapiel dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamawrzesinka pewnie bym do tego doszła w trakcie użytkowania, ale dzięki , człowiek zawsze sie uczy :) pewnie masz rację z tym kisnieciem mleka. Ja niestety doświadczenia nie mam żadnego. Macie jakieś opinie jeśli chodzi o nosidelko takie w ktorym nosi sie dziecko z przodu lub z tylu. Zastanawiam sie czy nie jest szkodliwe dla kręgosłupa malucha i czy wogóle sie przyda. Wydaje sie dobrym rozwiązaniem na zakupy w supermarkecie. W czwartek zaczynam 20 tydzień więc połowa za mną. Wam też tak szybko polecialo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pylasia takie nosideklko tyo raczej dla starszego dziecka. a zakupy w markecie beda wygodniejsze jak do wózka sklepowego wsadzisz nosidelko (fotelik sam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o lezaczek do wanienki to mooim zdaniem to sie nie sprawdzi. przy 1 dziecku kupilam misia gabkowego i byl do bani ale zdaje sobie sprawe ze dla osob ktore beda po raz pierwszy kapac noworodka obracanie nim w dłoniach podczas kapieli moze wydawac sie trudne. Polecam tym które nie beda chodzily do szloky rodzenia porozmawiac z polozna - pokaze wam kilka chwytow ktore pozwalaja na stabilne i pewne ruchy;) to nic strasznego i nie ma sie czego bac;)ja mialam super polozna kora takie chwyty wlasnie mi pokazala - byla u mnie 3 dnia po powrocie do domu chyba i od tamtej pory kapiel nie byla taka straszna - mojego m nie bylo w domu takze radzilam sobie sama...jedna reka trzymalam a 2 mylam dzidzię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po połówkowym. mała waży 425g, mogłaby troszkę więcej ale nie jest źle, mam jeść więcej kcal i zmierzymy ją za miesiąc. poza tym wszystkie parametry w normie, dała się ładnie zbadać :) za to nie chciała pokazać buźki więc zdjęcie mam tylko z profilu. ale za to dostałam płytkę z nagraniem całego usg czyli mam ponad 30min nagrania i wszystkie próby zdjęć i filmików 3D :) no i już po usg widać, że tatuś się jej nie wyprze taka podobna! Mandarynka84 jeszcze za wcześnie na regularne ruchy dziecka. ja jestem w 22tc i dziś ginekolog powiedział mi żebym się nie zdziwiła jeśli będą dni kiedy małej nie będę czuła albo tylko trochę. także uważam, że nie masz się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy, chetnie sluze rada, tez mi sie wydaje, ze to dziwne, ze jeszcze nie wyprodukowali takiego mleka, ktore moze dluzej postac :-) jak nam z wieczornej flachy zostaje troche, to czasami zanim pojde spac jest juz rozwarstwione i wyglada to obrzydliwie, naprawde. Z nosidlem lub chusta to bym sie wstrzymala do po porodzie, jak juz dziecko bedzie poza brzuchem. Ja bylam najarana na chuste jak szczerbaty na suchary, a jak w sklepie probowalam przymierzyc mlodego, to wrzask niemilosierny. Za to jak pojechalismy mierzyc nosidlo, to w sekundy sie uspokoil i zasnal. Mamy nosidlo zatem - akurat babybjoerna, ale jest wiele innych fajnych firm - nosidlo chusta rzecz moim zdaniem niezbedna przy dzieciach z kolka i refluksem - takiego labilnego a juz ciezkawego dziecka na rekach dlugo sie nie unosi. W nosidle/chuscie mozna isc na kilkukilometrowy spacer i sie czlowiek nie zmeczy. Wlasnie na zakupy sie u nas przydawalo - mlody spal wtulony. W foteliku samochodowym nie wozilam go po sklepach nigdy, bo ta pozycja nie jest zbyt zdrowa dla stawow - dziecko nie ma jak sie rozprostowac, zbyt czeste dlugie przewozenie dziecka w foteliku moze powodowac znieksztalcenia zeber i przykurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamawrzesniaka oczywiscie ja mialam na mysli fotelik z tego wzgledu ze jak jade na zakupy to autem. jakos nie wyobrazam sobie ze w samochodzie jade z dzieckiem w nosidełkju albo przekładam go tam przed sklepem...tak naprawde to i fotelik i chusta czy nosidło nie nadaje sie na to aby nosic w tym dzieciaka caly bozy dzien. co do rochow to ja mam 22 tydzien i dzis naprzyklad w ogole nie czulam ruchow...tez zaczelam sie stresowac bo mlody byl bardzo *****iwy do tej pory ale nie ma co sie nakrecac. w pierwszej ciazy wyszla mi przepuklina pepkowa i teraz zaczyna sie to samo tyle ze dosyc mocno mnie boli w okolicy pepka jak kaszle czy kicham...w ogole tym razem jakos łapią mnie wszelkie dolegliwości..mam już nawet problem z utrzymaniem moczu (wstyd jak cholera)...nie uważacie że to za szybko na takie coś?jutro mam wizyte u gina ale nie wiem czy w ogole wspominac o tym bo sie wstydzę;/ czy w ogole cos da sie z tym zrobic???Liczę że Gość obszernie odpowie mi na ten wstydliwy temat;DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ja ma takie nosidełko na brzuch, całkiem fajne, szczególnie jak się dziecku w wózku znudzi. Z chustą ćwiczyłam, ale jakoś się młodej nie podobało i dałam sobie spokój. Co do kąpieli, to już kiedyś pisałam, pierwsze dziecko wanienka, do której wkładałam ręcznik, drugie- umywalka z taką gąbką w kształcie misia. Też się bałam bakterii, więc wycskałam to dobrze i suszyłam na kaloryferze no i wymieniałam co tydzień, bo to tanie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Biedronka - nie ma wstydliwych tematów, zwłaszcza w ciąży. Moim zdaniem powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi jak najszybciej, zarówno dlatego, żeby pomógł Ci już teraz sobie z tym radzić, no i przede wszystkim, żeby nie zostało Ci to po ciąży. Z tego co słyszałam, to głównie poród może wywołać nietrzymanie moczu, ale jak widać może się to dziać już wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka - powiedz lekarzowi, w koncu to dolegliwosc jak kazda inna. Moze ci poradzi jakies cwiczenia? Ja mam zespol jelita drazliwego i podczas jego diagnozowania wyzbylam sie wstydu przed lekarzem. W koncu to ich praca, a nic co ludzkie nie powinno byc im obce ;) ale pamietam, ze tez sie denerwowalam jak musialam opowiadac o swoich dolegliwosciach. A co do kapieli malucha to mam nadzieje ze mi polozna pokaze kilka trikow na szkole rodzenia, a potem juz na maluchu podczas wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Jestem i ja:)majówka minęła bardzo pracowicie:)ale remont zakończony - znaczy pierwszy etap - teraz za 2 tygodnie kolejny:) Wczoraj miałam odebrać wyniki EEG ale oczywiście jeszcze nikt ich nie zdążył opisać A jutro mamy połówkowe:) Ja to ruchów jeszcze w ogóle nie czuję...a mamy obecnie 20 tydzień i 4 dzień..aż dziwne przy bliźniakach- znaczy dla mnie dziwne - bo moja gin powiedziała, że nawet koło 24 tygodnia mogę poczuć pierwsze ruchy:)...no ale za to rosnę i rosnę:)z dnia na dzień brzucho się robi większe:) ja z wyprawką jeszcze czekam - jak już ten drugi remont skończę to wtedy na całego zabierzemy się do pracy:) Miłego dnia:)Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, co do leżaczka, to ja go sobie chwalę, ale dopiero dla starszych dzieci. Noworodka trzymałam normalnie jedną ręką, albo mąż a drugą się myło. Za to jak synek był stabilniejszy i kąpiele trwały dłużej to uwielbiał na nim leżeć i chlapał sobie nóżkami. Gąbki nie używałam. termometr typowo do wanienki to koszt 5 zł ale ja mam termometr microlfie, mierzy się otoczenie, wodę i temp ciała. Koszt ok. 100zł a bardzo sobie chwalę. Do tego koniecznie zwykły termometr z miękką końcówką do pupy bo jednak jest najdokładniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
Ja też mam teraz nietrzymanie moczu tzw. wysiłkowe przy kichaniu ,śmianiu albo kaszleniu, mam zamiar kupić wkładki z firmy tena lady , podobno są cieniutkie jak zwykłe wkładki a typowo dla pań o niewielkim nietrz. moczu. u mnie cały dzień pada , nudy bo miałam coś pogrzebać w skalniaku a tu lipa, szukam tez w internecie róznych rzeczy potrzebnych dla dzidziusia ale chyba nie ogarniam tej kuwety bo na nic sie nie mogę zdecydować, sa fajne przewijaki z wanienkami ale czy praktyczne ? wózek niby zdecydowałam i elektroniczna niania z monitoringiem oddechu też, widzę że podgrzewacz do butelek też się przyda ,a czy można w nim podgrzewać moje mleko ,mozliwe że będę musiała ściągać pokarm i karmić butelką ,ciągle mi się wydaje że jeszcze jest czas na wszystko ale zdaje mi się że za moment trzeba będzie pakować torbe do szpitala i może być zaskoczenie ile rzeczy jeszcze brakuje dla dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Właśnie wróciłam od gina bo nie chciałam lekceważyć tego mojego twardego brzucha. Dostalam nospe forte, magnez i duphaston. Jutro mam zrobic mocz, morfologie i crp no i ginka kazała mi lezec przez najbliższe dni. Za to z małą wszystko dobrze. Wazy 310 gram, serduszko bije 143 na minute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny co do podgrzewaczy to one biorą bardzo dużo prądu i wg mnie nie są niezbędne. lepiej kupić termos i trzymać w nocy gorąca wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze sporo rzeczy mozna kupic po porodzie, bo naprawde bez wiekszosci z kich mozna sie obejsc :-) podgrzewacz kupilismy dopiero jak wprowadzilismy sztuczne mleko czyli po 8 miesiacu, wczesniej po prostu podgrzewalam wode w czajniku i do podgrzania obiadku czy rozmrozenia mojrgo pokarmu wstawialam zawartosc do malego wiaderka po sledziach i zalewalam wrzatkiem :-) Niania i monitor moim zdaniem calkowicie zbedne (moze jeszcze jak sie ma d***etrowy dom i dziecko w ciagu dnia spi na gorze), jak dziecko sie obudzi, to wrzeszczy w nieboglosy, ze sasiedzi bez niani slysza - przynajmniej naszego haha. Ja mam tak lekki sen, ze jak mlody byl mlodszy, to spac nie moglam czesto jak mi sapal nad uchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga - jaka nianie z monitorem oddechu wybralas? Ja teraz tez sie zastanawiam jaka firma bedzie najlepsza. Bo ten sprzet koniecznie chce kupic - maly bedzie spal w swoim pokoju. Co do pogrzewacza to nie planuje kupowac, mysle ze dobry termos wystarczy. Najwyzej dokupie pozniej. A jak z laktatorami? Macie jakies doswiadczenia? Te elektryczne lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
elektryczne zdecydowanie lepsze, ale z zakupem warto poczekać bo nie wiadomo czy się przyda. ja ściągałam przez 6 miesięcy bo synek nie chciał ssać piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×