Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

nie no w ciąży nic z tym nie zrobisz.mi po ciąży się zmniejszyła i nie miałam dolegliwości aż do tego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka - dzieki za tabelke. Wynika z niej ze na kolejnej wizycie moj maly powinien miec okolo 1100g, bo od poczatku jest lekko ponizej sredniej. Mandarynka - nie mam pojecia co to za bakteria. Ja mialam tylko paciorkowca z grupy b, ale na szczescie wyleczylam go przed ciaza, a w ciazy (odpukac w puste) jestem czysta. Pylasia - gratuluje synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Dziewczyny, a ile razy do tej pory robiłyście w ciąży wymazy z szyjki macicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
No ja wogóle wymazu nie miałam, ale ostatnio mi pobrał cytologię, to chyba równoważne. Kurczę, z tej tabelki to wynika, że mój mały to mikrusek będzie. Chociaż jak na połówkowym wprowadzał dane do programu, to wyszedł dokładnie po środku normy, w 20 tyg1d ważył 322 gramy. Wczoraj przeglądałam rzeczy po dzieciach, część niestety typowo dla dziewczynki. Jakoś nie miałam oporów przed nakładaniem młodej niebieskich ubranek, ale chłopaka tak w różowe stroić to raczej nieeee. W każdym razie widzę, że rozmiaru 56 mam mniej niż 62 i kilka rzeczy trzeba będzie dokupić. Sama przyjemność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w ogóle jeszcze nie robiłam., lekarz o tym nie wspominał. co do wagi moja mała w 21 tyg miała 454g. od kilku dni kilka razy dziennie ma czkawkę . Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Cytologia to zupełnie inne badanie niż wymaz. W cytologi moga wyjść zmiany o charakterze nowotworowym, cechy wirusa HPV, dysplazje itp. a nie konkretne bakterie. Mi lekarka robiła na początku ciąży wymaz z pochwy w kierunku bakterii i grzybów i wymaz z kanału szyjki macicy juz konkretnie na chlamydie, ureoplasme i mycoplasme - bakterie niebezpieczne w czasie ciąży, szczególne chlamydia. Wtedy wykazy wyszły mi dobrze, wszystko było jałowe. W 20 tygodniu pobrała mi po raz drugi wymaz już tylko z szyjki na te trzy bakterie i niestety wyszła ta ureaplasma... Mi lekarka mówiła, ż te wymazy z szyjki robi się trzykrotnie w czasie ciąży, tzn. na początku, w połowie i przed porodem, że to bardzo ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Alma - wybrałaś juz imię dla córeczki? Ja właśnie mam z tym straszny problem, bo imiona żeńskie, które mi sie najbardziej podobaja są już "zajęte".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Hmm, no to ja ten wymaz miałam robiony przy poprzednich ciążach tylko raz, przed porodem. Muszę spytać przy kolejnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pierwej ciąży podobała mi się bardzo Weronika. teraz już nie wiem jak można by fajnie je zdrabniać. podoba mi się Natalia Milena Oliwia. oczywiście wszystkie są zajęte u znajomych ale na to akurat nie patrzę. w rodzinie jest tylko Natalia. mąż mówi coś o Justynie ale nie wiem już sama czy się droczy czy naprawdę mu się podoba. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robilam wymaz na 2 miesiace przed zajsciem w ciaze, bo lekarz szukal przyczyn poprzedniego poronienia. Wtedy wyszly mi bakterie, ktore wyleczylam antybiotykiem. W kolejnym cyklu bylam juz w ciazy :) Kolejny wymaz mialam robiony przed zalozeniem krazka. W miedzyczasie robilam tez cytologie. Wiem, ze na 100% wymaz trzeba zrobic w 36-38 tygodniu, bo w razie bakterii podaje sie w czasie porodu antybiotyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka, a czym się objawia przepuklina pępkowa? Mnie wyskoczył pępek w pierwszej ciąży, i teraz też, ale nie jest to jakoś bolesne czy coś, lekarz nic o tym też nie wspominał, więc zastanawiam się czy to to. Potem się rozciąga na płasko (tzn. w pierwszej ciązy tak miałam, teraz jeszcze nie wiem). xxx Dziś mój syn skończył rok, wieczorem przyjeżdza mąż, jutro z rana idziemy w trójkę na usg połówkowe, a potem na torta. Ciężko mi uwierzyć, że lada moment będziemy mieć kolejne dziecko, bo obecne jest wciąż dla nas nowością i chyba się jeszcze nie przyzwyczaiłam do myślenia, że jestem mamą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamawrzesniaka u mnie wyglada to tak jakbym miała drugi pępek;)Tuż nad pępkiem wyskoczyła mi taka kuleczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Mamawrzesinka - wszystkiego najlepszego dla Twojego synka. Ginekolog zalozyl mi pessar wlasnie ze wzgledu na to, ze szyjka jest lekko uchylona i gdyby zaczela sie skracac byloby to niebezpieczne. Alma - dziekuje za odpowiedzi. Fajnie, ze masz takiego meza zlota raczke, ktory sam umie wszystko zrobic. My bedziemy musieli wynajmowac do tego fachowcow, ale tescie budowali niedawno dom i maja juz sprawdzone ekipy to zwrocimy sie z tym do nich. Tylko koszty beda znacznoe wyzsze... Mam nadzieje, ze damy sobie rade, ale zdaje sobie sprawde ze nie bedzie to latwe zadanie a budowa to skarbonka bez dna. Co do imienia dla dziewczynki to moja xoreczka ma na imie Natalia ;-) Mi ostatnio chodzi po glowie imie Szymon. Ja wychowalam sie w domu z wielkim ogrodem i marze o tym, zeby miec teraz swoja oaze spokoju gdzies na wsi, zeby dzieci mogly swobodnie wyjsc i pobawic sie na dworze, a prace w ogrodzie tez bardzo lubie. Ja w ciazy mialam robiona tylko cytologie. W ok 35 tc robi sie wymaz na obecnosc paciorkowca i przy dodatnim wyniku podaja antybiotyk podczas porodu tak jak Limfa napisala. Ja niestety mialam wynik dodatni i dostalam antybiotyk w 2 lub 3 dawkach (nie pamietam dokladnie). Limfa - dziekuje, dzis na szczescie gardlo mnie nie boli. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa12__________Katowice________27.08.14__ ______Chłopak Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak ewelincia86______Krajenka___01.09.2014_____? Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak rudzielec39________Warszawa__________02.09.2014_________c hłopiec Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______chlopie c Catherine________Warszawa_______06.09____________dziewczy nka Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____chłopak kurkaa _______Śląsk _______11.09.2014 _______chłopak Ania8333 _______ Śląsk _________ 12.09.2014 ____ chłopak Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________ dziewczynka K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Biedronka2223_________Zielona Gora_____12.09.2014______Chłopak Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014 _____chłopczyk niuniaanulka______Legnica______19.09.14r._____jednak dziewczynka Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________ chlopczyk x2 Asiał____________Opole__________23.09.14r.________Dziewc zynka Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Pylasia____________Mazury_________25.09.14____Chłopak Borsuczek ________Wrocław_________25.09.14_________Dziewczynka Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r.____jednak Dziewczynka  Patrycja93_______Mazury_________27.09.14r._________ ?itam bylam na badaniu polowkowym wszystko ok tylko plec nas zaskoczyla bo mial byc chlopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofiiiaaa
Hej jestem w 21 tyg i wychodzi ze syn wazy ok300 g czy to nie za malo co o tym myslicie ? Tak wyszlo na badaniu prenatalnym termin mam na 27.09b.r :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troche malo zofiiiaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyneczkabie
Nie możliwe zeby tyle dziecko wazylo w 21 tyg albo lekarz sie pomylil abo jest chore .... moje tyle wazylo 19 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie stresujcie dziewczyny!!! Na wiekszosci stron w necie jest napisane ze szacunkowa waga płodu w 21 tyg to ok 300 g!!! a ta tabelka która ja wkleiłam faktycznie podaje troszkę inne dane ale miała na celu raczej to ze mozna sobie orientacyjnie sprawdzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Zofia, tak jak pisałam, mój na początku 21 tyg ważył 322 gramy, ale trzeba pamiętać, że to waga przypuszczalna, na podstawie wymiarów, także mogą tu być wahania. Mi lekarz nie mówił, że to mało. Poza tym dzieciaczki teraz już szybko przybierają na wadze. W poniedziałek mam kolejną wizytę, napiszę, ile urósł w niewiele ponad tydzień, sama jestem ciekawa. U Was też tak leje od rana? Jutro mam I komunię w rodzinie, buty sobie naszykowałam raczej letnie, a tu takie coś, blee. Młoda też zamiast w balerinach pójdzie w kaloszach chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Aha, jeszcze pytanie: jak na połówkowym były Wasze dzidzie ułożone? Mój narazie główką do góry. Zastanawiam się, czy jeśli tak zostanie, to będę miała cc, czy- ze względu na to, że już rodziłam, lekarze będą optować za porodem sn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Mój maly na kazdym usg lezy inaczej. Dzieci maja jeszcze duzo miejsca z tego co czytalam w poradnikach to dziecko ma czas sie przekrecic do porodu okolo 7 lub 8 miesiaca wtedy mozna sie zastanawiac a na razie luz. Ale mozemy spytac lekarza prowadzacego jak to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Jestem po kolejnej wizycie u swojej gin:)No tak to mnie juz dawno nikt nie opieprzył:) za intensywne życie prowadzę..mam wszystko robić na pół gwizdka...bo chyba nie zdaję sobie sprawy - jakie ryzyko niesie ciąża bliźniacza z takim wysokim ciśnieniem jak ja mam... chyba będę zmuszona brać jeszcze więcej tabletek niż już biorę..no ale jeśli to ma pomóc.. Maluchy rozwijają się prawidłowo..ale teraz wizyty mam co 2 tygodnie..zatrzymuje mi się woda w organizmie i wieczorem potrafię mieć 5 kg więcej na wadzę niż rano...nogi puchną - ale to wina tego, że dużo pije - 4-5 litrów płynów dziennie - głównie woda - no ale mam ograniczyć do maksymalnie 3 a najlepiej 2,5... Ehhh a ja się tak dobrze czuję:)mam dużo energii..wszędzie mnie pełno..tylko bym biegała..coś załatwiała..a tu prykaz leżeć i odpoczywać jak najwięcej.. A no i chyba poczułam wczoraj pierwsze ruchy:)))takie stukanie - przyłożyłam rękę do brzucha..głaskałam i Maluchy dalej stukały:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Aneta - to dobrze, ze energia Cie rozpiera, ale zwolnij troszeczke dla dobra dzieci ;-) Niech zdrowo rosna. Ja tez z tym pessarem mam zalecenie zeby lezec 2 x dziennie po 1,5h. A jakie masz cisnienie, mierzysz w domu czy tylki ja wizytach? Moj szkrab tez jest ulozony posladkowo, wiem ze dzieci maja jeszcze duzo czasu zeby sie obrocic, ale corka byla ulozona glowka w dol praktycznie od poczatku i mam takie male obawy, ze synek postanowil inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie mam wyjścia:)Mam teraz wszystko robic na pół gwizdka..i tak będzie:)szkoda mi tylko tej mojej energii..bo naprawdę czuję się fantastycznie:) Na wizytach mam zawsze wysokie..150/110..ale dzisiaj w domu zmierzyłam rano i 121/81 - więc książkowo - może faktycznie praca?niby nie stresująca..siedząca..spokojna - ale jednak podświadomie to praca - bo wysokie mam zazwyczaj jak wrócę z pracy właśnie.. Tyle, że ja przy tym moim wysokim ciśnieniu - super się czuję:)nic mnie nie boli..dawno nie pamiętam żebym ból głowy miała:)Ale gin powiedziała, że jej nie interesuje jak sie czuję:) - ciśnienie jest wysokie i koniec! No ale jak nie zejdę do 120-130/80-90 przez cały dzień - to za dwa tygodnie wyląduję w szpitalu.. Teraz musze 3 razy dziennie mieerzyc..zapisywac.. ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
To rzeczywiscie wysokie, ale to pewnie przez stres na wizycie. Ja tez u lekarza mam wysokie, ale tak w granicach 30-140/90-95, w domu tez mierze i zapisuje i jest prawidlowe. Odpoczywaj jak najwiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
niuniaanulka czyli bedzie dziewczynka? Pisz jak tam po tym 4d u Hercunia to moze w trzecim trymestrze tez do niego skoczę. Z małym/małą wszystko dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez leje, az sie nic nie chce robic :/ I tak paskudnie ponuro, jak w listopadzie. Moj na wizycie raz jest ulozony glowka w dol, raz w poprzek. Poza tym widze i czuje sie jak wierci w brzuchu i jestem pewna ze jeszcze 100 razy zmieni pozycje ;) Bedzie wierc***eta jak tatus ;) Ostatnio Franek tak kopal w nocy, ze moj maz nie mogl spac i musial wziac reke z brzucha ;) Dzisiaj mam wizyte u dentysty, mam nadzieje ze poza usunieciem kamienia nie bedzie mial nic do roboty w mojej paszczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta- lepiej zwolnij, tym bardziej, ze Ty masz dwupak w brzuchu. Z cisnieniem nie ma zartow i lepiej sie teraz oszczedzaj. Sluchaj lekarza! Moj mnie tez kiedys opieprzyl i od tamtej pory chodze (w wlasciwie wyleguje sie) jak w zegarku. Ja tez mam wyzsze cisnienie na wizycie, niz podczas pomiarow w domu. Syndrom bialego fartucha sie to zwie ;) Sjena - to teraz lez z zegarkiem w reku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×