Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
tanio- racja z tymi pracodawcami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja karuzelki nie kupuję. Miałam przy synku, zbierała kurz bo on prawie w ogóle nie leżał w łóżeczku. Tym razem ogranicza wydatki do niezbędnego minimum, bo wiem ile potem rzeczy się marnuje. Wracając jeszcze do tematu pracy; wtedy co mnie zwolnili po macierzyńskim, zwolnili też mojego męża, więc wiem co to znaczy żyć z zasiłku. Ja nie wiem jak my to przetrwaliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanio
Becikowe becikowym, ale rodzinne mogliby trochę podnieść, bo na pieluchy nawet nie starczy... Temat rzeka, można by tak biadolić i biadolić i tyle naszego co sobie tutaj popiszemy...:) Dlatego powiem Wam, że zrobiłam już pierwsze pranie dla mojego maluszka:):):) Kupiłam proszek i płyn lovela, może nie jest zbyt pachnący, ale nie zawsze to co pięknie pachnie i wygląda jest dobre:):):) Mam nadzieję, że dzidziuś urodzi się zdrowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odejście wód plodowych mozna jakoś odróżnić od sikania??? Skorki za banalne pytanie ale tak sobie myśle ze mogę je pomylić np w nocy :) moze jakaś mama mi powie jak to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z tym l4 dla taty. przy 1 dziecku maż widział chwilę po urodzeniu i wyjechał w trase bo taka praca. ze szpitala odbierali mnie znajomi. wrociłam do pustego domu z małym dzieckim w dodatku po cesarce - lekko nie było..depresja, brak pomocy i wsparcia...jemu też lekko nie było...podnownie zobaczył dziecko po 3 tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile razy moze twardniec brzuch ( przepowiadajace) w 36 tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
My z mężem mamy swoją działalność. Teoretycznie super, może sobie robić wolne, kiedy chce. W praktyce to wygląda tak, że ostatnio prosto z porodówki ( urodziłam o 4 rano) poleciał do pracy ( pobył z nami ze trzy godziny). Ciekawe, jak tym razem będzie. Też trochę się martwię, bo syn zaczyna szkołę, a córcia przedszkole, mam nadzieję. Całe to rozwożenie będzie wymagało logistyki niezłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Straszny kocur dlaczego piszesz większosc z nas dostanie zapomoge w postaci becikowego???, ja nie dostane moj dochod na osobe to ok 3 tys. zl, wiec nie dostane ale powinny dostawiac wszystkie mamy, ktore urodzily, mbie tak samo jak was biedaczki bolą stopy, mam skurcze i inne dolgliwości ciążowe, tylko ze ja mam swietne wyksztalcenie i prace, a ty straszny kocurze biadolisz a skończylas pewe podstawówke, ja zapewnie swietny start mojemu dziecku a ty co pieluchy kupujesz w lumpksie, jalbys byla swietnympracownikiem toby po macierzynskim nikt cie nie wyrzucil tylko pracodawca czekal na ciebie, wszystkie tu to biedaczki, co szmaty kupujaw lumpekasach, jeszcze nie urodzily a juz przelizaja kase, na zasilkachh, zapomogach, biedaki-cebulaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Gość 9.06 Widać jakie masz wykształcenie po sbosobie Twojej wypowiedzi:-) Nie mniej jednak tych " TRZECH " tysięcy Ci nie zazdroszcze :-) ( o ile he naprawdę masz) Pieluch zapewne w Tanich odzieżach nikt nie kupuje, ja się tam z nimi nie spotkałam, ale widzę że Ty masz większe doświadczenie skoro jesteś tak dobrze poinformowana :-). Może i moje dzieci nie będą miały oryginalnych ciuchow, wakacji za granica czy najnowszych zabawek. Ale będą miały mamę i tate kochających, dbających i uczciwych. Mnie becikowe i rodzinne będzie się należało. Place podatki, składki i ubezpieczenia wiec dlaczego mam z tego nie skorzystać? Ja może się na tym nie wzbogace ale będę mogła cos extra kupić dzieciom. A za te faktycznie żałosne 77 zł na jedno dziecko, mogę kupić chociaż te dwie paczki pampersow, zawsze to cos! Żal mi takich osób jak Ty, osób które wyżej srają niż dupe maja.... Co do odejścia wód płodowych na pewno będziesz wiedzieć ze to TO :-) nie da się tego strumienia zatrzymać zasdnymi mięśniami :-P jak np skłania. Mi jak chluslo na łóżko to położne odskoczyly na bok, a mi AZ wstyd trochę było:-) nic strasznego, sa cieplutkie wiec uczucie do zniesienia:-) Znów zaczynają puchnac mi dłonie, zazwyczaj na wieczór. Stopy tez. Dziś zaczynam 36 tydzień:-) Ps straszny kocor może na złość innym gdy juz urodziny nasze dzieci od bierzemy zasilek tzn rodzinne i zrobimy rundę po sklepach dla tych bidulek-cebulek ?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Jak np sikania :-) tam miało byc. Sorry T9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samotna, a na kiedy Ty masz termin? Ja jestem wykończona; dziecko moje od dwóch dni ma biegunkę, całą nic biegałam z Nim do łazienki, masowałam brzuch i dziś ledwo żyję. Na szczęście mąż jest w domu to mogę odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co zabolało biedulko jedna z druga ???? Rajd to sobie zrobisz po okolicznych grzebalniach. Pewnie, że nic nie zapewnisz, wyjazdów, dodatkowych zajęc, na książki też nie bedziesz miala, a swoja miłoscia nadrobisz wszystko. Tak sobie tłumacz, dziecko bedzie dorastac i bedzie mialo w nosie twoja milosc skoro nie bedzie mialo tak jak rówiesnicy fajnych markowych butow, ocknij sie to są inne czasy, z takimi biedakami dzieci sie nie zadają. Oczywiscie pierszenstwo do żlobka, przedszkola bo biedne mamusie. Staraszny kocur jestes mega prymitywna, śmiej się śmiej za kilka lat będziesz beczec, ale twoj bachor bedzie tak samo biedny i prymitywny jak ty hahaha przyjemnej nedzieli życzę i wielu rozrywek w okolicznej biedronce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Gość po co się znizasz to naszego poziomu? Zmienił forum dla bogaczy! Naszczescie sa na tym sweiecie ludzie którym buty za 300 zł do szczęścia potrzebne nie sa ... Z reszta szkodas nawet się rozpisywac. Ja mam na 8.09 :-) To chyba jakiś wirus mojemu juz w sumie przechodzi katarvtylko został... A mój dziś wyjeżdża i wróci dopiero gdy cos sie zacznie lub gdybjuz będzie po narodzinach :-\ Na szczęście babcia przybywa z pomocą póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
Gość: strasznie masz nudne życie ze pół niedzieli na forum laboraty wypisujesz :-) Forum zostało założone by dzielić sie doświadczeniami i opiniami, dziękujemy rownież za Twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
Co sądzicie o pluszakach z bijącym serduszkami? Podobno uspokajają dziecko? Próbował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samotna - pytałaś położną o te podkłady na łóżko? Ja podobnie jak z karuzelką nie kupuję również pluszaków z bijącym sercem - nawet nie wiedziałam, ze coś takiego istnieje. Nie uważacie, że to kolejny bajer? Natomiast jeśli chodzi o uspokajanie to stawiam na chustę. Nosiłam w niej mojego syna jak był malutki, potem miałam ochotę ją pociąć i zrobić sobie zasłony :P Cieszę się, że jednak zostawiłam i mam nadzieję, ze teraz też się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Tez mam chustę :-) super sprawa. Tak pytalam tylko wylecialo mi z głowy. Możesz ale nie musisz:-) taka odpowiedz była:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanio
Widzę, że tu jakiś wirus się wkradł co ciężarnym zazdrości (syndrom bogacza) i próbuje zwrócić na siebie uwagę... Ale chyba źle gościu trafiłeś... Może jednak poszukaj coś dla ludzi z kompleksami... Swoją drogą jak Ty takie pieniądze zarabiasz pisząc na forum, to równie dobrze mogłeś skończyć podstawówkę, a teraz robisz przekręty. Na ogół w tych czasach nie liczy się wykształcenie, bo osobiście znam ludzi z wyższym, którzy pracy nie mają, bo liczą się znajomości, ale za to mają wysoką kulturę osobistą, w przeciwieństwie do Ciebie... Dlatego wątpię w Twoje wykształcenie... Uszanuj, że do biedoty nie pasujesz i spadaj:) Ps. Albo mało bogaczy w tym kraju, albo nikt się z takimi nie chce zadawać skoro brak Ci towarzystwa... to bardzo przykre:( Pozdrawiam wszystkie biedne forumowiczki, cieszące się z becikowego i innych zasiłków od państwa:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanio
Widzę, że tu jakiś wirus się wkradł co ciężarnym zazdrości (syndrom bogacza) i próbuje zwrócić na siebie uwagę... Ale chyba źle gościu trafiłeś... Może jednak poszukaj coś dla ludzi z kompleksami... Swoją drogą jak Ty takie pieniądze zarabiasz pisząc na forum, to równie dobrze mogłeś skończyć podstawówkę, a teraz robisz przekręty. Na ogół w tych czasach nie liczy się wykształcenie, bo osobiście znam ludzi z wyższym, którzy pracy nie mają, bo liczą się znajomości, ale za to mają wysoką kulturę osobistą, w przeciwieństwie do Ciebie... Dlatego wątpię w Twoje wykształcenie... Uszanuj, że do biedoty nie pasujesz i spadaj:) Ps. Albo mało bogaczy w tym kraju, albo nikt się z takimi nie chce zadawać skoro brak Ci towarzystwa... to bardzo przykre:( Pozdrawiam wszystkie biedne forumowiczki, cieszące się z becikowego i innych zasiłków od państwa:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanio
Ktoś pisał o jakiejś maści na obrzęki stóp czy mi się wydawało...? Mam z tym duży problem, bo rano jeszcze się nie podniosę, a już mam opuchnięte jak słonica i lewa bardzo boli:( mogłam powiedzieć o tym lekarzowi, ale jakoś wydaje mi się to normalne, chociaż uciążliwe:/ Jakby można było temu jakoś zaradzić to ja bardzo chętnie skorzystam, dlatego bardzo proszę o więcej info o tej maści:) z góry dziękuję:) Czy nowe rzeczy tak jak pościel też prałyście? Słyszałam, że nie ma takiej konieczności, ale mi się wydaje, że farby z tego materiału mogą uczulić, bo po rozpakowaniu tak dziwnie pachnie tą farbą:/ Z resztą na jednym z produktów jaki zakupiłam (kocyk chyba) było nawet napisane, żeby przed użyciem uprać... i nie wiem, bo tak jak ubranka i pieluszki to na pewno, ale nad pościelą się zastanawiałam, ale chyba upiorę, dla własnego spokoju sumienia... albo z nudów:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Wstaje rano i jak widzę ten upał, mam dość. Mała jakoś spokojna tak się tylko przeciąga jak kotek:-) chyba brakuje jej miejsca. Kupione wszystko mam, a ciągle wrażenie ze za malo, ze czegoś brakuje. Moje dodatnie kilogramy dają mi pomału w kośc, nogi i ręce bola, mięśnie tak samo, ręce puchna i cierpna. Syna rodzilam w listopadzie i moim jedynym problemem był ogromny brzuch który uniemożliwiał mi wejście pod prysznic. :-). Teraz czepiaja się mnie wszystkie mozliuwe dolegliwości ciazowe. Nie mogę się doczekac, gdy wezme malutka na ręce:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Tanio oczywiście ze pierz :-) nie wiadomo co w tym siedzi. Ja nawet wkład do pościeli pralam. A poziej bym nie zniosła wysyłanej buzinki. Wszystko pralam jak leciało:-) co do maści nie mam pojęcia, mnie martwi jeszcze to ze strasznie mi cierpna dłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ja bym uprała, ale... Jak urodził się mój syn miałam cesarkę i po tygodniu na zdjęciu szwów okazało się, że musimy malucha zostawić w szpitalu, bo żółtaczka zamiast spadać wzrosła. Jakoś tak spanikowaliśmy, że zamiast pojechać do domu po rzeczy mąż poleciał do Smyka, jeszcze wtedy istniejącego w pierwotnej lokalizacji i kupiłwszystko nowe, czyli becik, ręczniki, jakieś pieluchy tetrowa, ubranka nie były potrzebne, bo mały pod lampami i tak był tylkow pampersie. No i przyniósło to wszystko, położna skwitowała, że jak tak zapakowane, to pewnie nikt nie dotykał i było ok. Myślę, że te materiały dla dzieci to raczej nie uczulają, chodziło raczej o zarazki przenoszone przez człowieka. Idę zaraz na wizytę, ciekawe, co tam słychać u malucha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanio
To upiorę:) Też mi ręce puchną i drętwieją, aż nie mogę do końca w pięść zacisnąć, ale nogi gorzej:( Też bym już chciała urodzić a tu jeszcze miesiąc... Przytyłam 18 kg:(:(:( Jak ja to zrzucę...?:/ Ale co tam kilogramy, ważne żeby dzidziuś zdrowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) orientuje się może któraś jak to jest z becikowym kiedy się nie ma ślubu ? czy wtedy nadal się go wylicza na podstawie dochodów moich i mojego faceta plus maluszek ? jakoś tak nam się nie pomyślało o ślubie od 5 lat i teraz trochę to wszystko komplikuje jak widzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
moja koleżanka żyje z partnerem bez ślubu i nie dostała becikowego. Partnerowi również nie przysługiwało 14 dni opieki nad nią. Ja wszystko piorę. Też mi ręce cierpną, a w nocy mam takie skurcze, że sie zwijam z bólu. Oprócz bolącego brzucha cierpną mi całe plecy - chociaż zauważyłam że to tylko gdy leżę na prawym boku. Chyba po raz pierwszy w życiu chce, aby lato się skończyło. Jak widzę to słońce od samego rana to mam dość, ale od jutro podobno ma być chłodniej. No i jeszcze mam wyrzuty sumienia w stosunku do syna - po prostu nie jestem w stanie poświęcić mu tyle uwagi ile by chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Cześć dziewczyny, w weekend nie pisałam, miałam gości plus jeździłam po znajomych żeby sie poodwiedzać jeszcze w dwupaku, już z torbą do szpitala, choć jeszcze nie jest w pełni gotowa do końca. wczoraj miałam pierwsze skurcze , pojawiły sie i przeszło, przy jednym nogi mi się ugięły i prawie upadłam, jeśli tak wygladaja skurcze i tak bolą to ja dziękuję. Myśl, że to za moment mnie paralizuje. Zaczęłam 37 tydzień. Na opuchniete nogi to duzo wody trzeba pic, naprawde duzo i dobrze robi jak z ta nogą poleże tak, że ona jest wyzej niz reszta ciała, w nocy też tak spię, mam na nogi dwie małe poduszki na których kłade nogi. Sa z Bielendy i efektimy takie kuracje na opuchniete nogi dla mam w ciązy, chyba mam z Bielendy, to nie daje mega efektów spektakularnych ale chłodzi i jak najpierw pomoczę nogi w zwykłej soli, potem nogi poleża godzinę wyzej i nasmaruje tym kremem to jest lepiej. Najważniejsze czy opuchlizna schodzi po nocy, jeśli nie schodzi w ogóle to niedobrze,po nocy cokolwiek powinno zejść, pytałam lekarza. Jutro mam kolejna kontrolę. Niestety mała coraz mniej *****iwa bo juz jej ciasno a ja sie zamartwiam czy wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×