Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
patka ja nim miałam ruchomego tsh więc nie wiem jakie normy. super dziewczyny że wszystko ok po badaniach. mi w miarę leci ten dzień. byle do kutra. Alma2800 teraz tylko głowa mnie strasznie rozbolała i wzięłam apap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Cześć dziewczyny, pisałam już kiedyś, miałam się odezwać po wizycie, ale jakoś czasu nie było. U mnie 11 tydzień leci, po wielu perypetiach wreszcie mam nadzieję na to, że wszystko będzie ok. Dzidzia ma się ( a przynajmniej w zeszłym tyg miała) dobrze. Za tydzień mam test Pappa, ale jakoś jestem spokojna. A mam pytanie, bo mi giń nie zlecił tsh, jak myślicie, warto robić na własną rękę. I kolejne, czy któraś miała bilirubinę w moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam w krwi podwyższona, a w moczu nie. za to wczoraj synowi robiłam mocz i też ma bilirubine i nie wież co to znaczy. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
Bilirubiny w moczu nie mam-ujemny. Nie mam pojecia co ona w moczu moze oznaczac... Wiem,ze mozna tarczyce leczyc, nawet w ciazy,ale lepiej by bylo bez komplikacji:( 0,02 to wydaje mi sie mega niski wynik,juz nie wiem co o tym myslec... myslalam,ze ktoras z Was miala albo slyszala o podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski;)ja jutro ponowna wizyta u gina mam nadzieje ze bedzie ok;)widze ze teraz wszystkie zyją badaniami prenatalnymi;)mam chęć połazić już po sklepach i coś kupić dla dzidziusia ....powstrzymuje mnie tylko brak kasy...mam nadzieję że sytuacja się w najblizszym czasie ustabilizuje bo brak kasy i inne problemy nie pozwalają mi się cieszyć do końca tą ciążą;/jakoś tak wszystko zwaliło mi sie na głowę w tym samym czasie co cudowna wiadomosc o ciazy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widzę, że dziś same dobre wiadomości :) i tak trzymać! tylko czuję się niedopieszczona jak tu i ówdzie widać wyraźny osprzęt lub jego brak a u mnie nic. no ale moje maleństwo spało i między nogi nie dawało sobie spoglądać ;) kolejne USG (połówkowe) mam zrobić w 22-23tc czyli 4 lub 11 maja. to jeszcze tyyyyyyyyyyyyleeeeeeeeeeeeeee czasu!!!!!!!! nie wiem jaka jest norma przezierności, coś mi się kołacze, że 2,8 (???) ale mi lekarz powiedział, że jeśli jest kość nosowa to nie ma się czym martwić. więcej, powiedział, że czasem dziecko nie da sobie tej przezierności zmierzyć a jeśli widzą, że jest kość nosowa to rezygnują z pomiaru. a wczoraj wieczorem zauważyłam, że wyskoczył mi trochę brzuszek więc dziś zainspirowana Wami zmierzyłam się w najwęższym miejscu talii i zobaczę jaki wynik będzie za tydzień. jak na razie wiem, że od początku ciąży zanotowałam -8kg. patka to pewnie dostaniesz jakiś Euthyrox czy coś w tym rodzaju, do tego pewnie witaminę D na zaś i będzie dobrze. dla dziecka najważniejsze jest ponoć FT4, które powinno być w górnych granicach normy bo wpływa na rozwój intelektualny. dlatego osobiście uważam, że warto robić tarczycę, mi endokrynolog wręcz kazała i niedługo dzielnie idę do niej z wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Biedronka mocno trzymam kciuki zeby wszystko ci sie ułożyło i zeby kasy tez było wiecej. Ja dzisiaj wspomniałam o jakiś zakupach dla dziecka ale mój facet jest tak ostrożny ze prosił zebysmy sie wstrzymali do ósmego miesiąca. No do ósmego to ja na prawno nie wytrzymam:-) ale jeszcze troche sie powstrzymam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi, czy któraś ma może wadę wzroku i co na to powiedział ginekolog? ja mam -2.00 i lekki astygmatyzm (nawet nie trzeba go korygować) w obu oczach i okulistka kazała jeszcze się pokazać w czerwcu żeby wydać opinię odnośnie formy porodu a dziś ginekolog poprosił jedynie aby zbadała dno oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KKKK z tymi zakupami to nie czekaj tak długo...w 8 msc nie bedziesz miala sily lazic po sklepach i wyhbierac ubranka, wozek. lozeczko itd. ja w 1 ciazy zostawilam wozek na ostatnia chwile i zalowalam...naprawde mało która ma chyba checi wtedy na latanine po sklepach. łózeczko natomiast stalo u nas juz od grunia a rodziłam w czerwcu;)))))ale to byl dobry pomysl ze zlozeniem jego bo strasznie dlugo wietrzało z zapachu lakieru chyba.także KKKK mysle ze chec wicia gnmiazdka nie pozwoli ci tak dlugo powstrzymac sie przed zakupami;)a gdzie tu mowic jeszcze potem o praniu i prasowaniu ubranek;)))))w 8 msc to 90% z was bedzie miala juz spakowana torbe do szpitala;)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-2 to jeszcze nie wada przy której konieczna jest cesarka. ja mam . plus 1,5 chyba coś się pogorszyło. będę wiedzieć pod koniec miesiąca bo mam okuliste. ja dziś oglądałam body w c ,&a bo mam kupon na 20 procent zniżki. i chyba kupię na razie 5szt uniwersalnych białych albo w jakieś paski bo nie mogę się oprzeć. i oczywiście coś dla synka. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja napisze jakie ryzyko wad dopiero po sobocie, jak juz dostane wyniki pappa. Przeziernosc byla cos kolo 1,7, ale lekarz mial problem zmierzyc dokladnie bo Male spalo na boku ;) Jezeli chodzi o wade wzroku to ja mam mocny astygmatyzm na 1 oku oraz -3,5 na drugim. Wizyte u okulisty mam w kwietniu, wiec sie wtedy zapytam o porod. Na razie zauwazylam tylko ze to oko z astygmatyzmem oslabilo sie w czasie ciazy i przestalo tolerowac soczewki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma ja wiem, że -2 to nie jest wskazanie do cesarki. mi okulistka mówiła coś o ewentualnych mętach w oku i kazała się jeszcze pokazać chyba bardziej ze względu na znane jej dolegliwości oczne w rodzinie (a wszyscy do niej chodzimy). Limfa nie denerwuje Cię brak soczewek? bo ja też w ciąży nie mogę w nich chodzić i denerwuje mnie to bardzo choć wiem, że tym samym oczy mi odpoczywają. mam nadzieję, że zmieni się to w trakcie ciąży lub zaraz po porodzie bo jesienna pogoda bywa różna a mnie krople deszczu na szkłach albo ich parowanie doprowadza do szału!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodze w soczewkach, ale mecze sie niemilosiernie. Od razu po powrocie z pracy wkladam okulary. Mysle ze niedlugo bede jednak musiala przestawic sie calkowicie na okulary :( Moja okulistka takze leczy cala moja rodzine. Moja mama i babcia mialy powazne choroby wzroku, a co za tym idzie operacje. Obydwie takze odnotowaly znaczne pogorszenie wzroku po porodzie, dlatego ja sie rekami i nogami bede bronic przed porodem sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi po porodzie rzeczywiście wzrok się pogorszył. później wrócił do normy. a teraz przez pracę przy komputerze czuje że jest gorzej. do tego rodzinnie mamy podatność na jaskrę. mama, babcia, siostra mamy. u mnie odpukać ciśnienie ok. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie tego pogorszenia wzroku boję się najbardziej. od 5 lat mam ta samą wadę i chciałabym ją utrzymać w ryzach ale zobaczę co powie okulistka w czerwcu. a myślałyście może o wyjeździe przed porodem z partnerem? takie ostatnie wakacje w dwójkę (u niektórych w trójkę). mi dziś wpadł taki pomysł do głowy. jedynym terminem dla nas będzie koniec kwietnia-początek maja tylko jeśli nie będę miała operacji na woreczek zastanawia mnie jak hotele podchodzą do indywidualnych wymagań żywieniowych i to w sumie mnie trochę odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
My już tez rozmawialiśmy o wakacjach i faktycznie w maju chcemy pojechać do Chorwacji na dwa lub trzy tygodnie zależy ile tam wytrzymamy bo zazwyczaj jak gdzies jechaliśmy to na góra 10 dni. W czerwcu jak pogoda dopisze to chciałabym jeszcze nad nasze morze skoczyć a w lipcu pozostają nam jakieś krótkie trzydniowe wyjazdy bo w sierpniu pewnie już bede musiała być na miejscu jak mi sie ten termin porodu tak zmienia to kto wie czy pod koniec sierpnia nie urodzę zwłaszcza jak mały bedzie w takim tempie rósł :-) ale to wszystko i tak pewnie bedzie zależało od tego jak bede sie czuła :-) Miłego dnia dziewczyny ja sie zbieram na badania mam nadzieje ze nie bedzie dużo ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) To i ja jesyem po badaniach - tak jak sie spodziewałam - nic nie wyszło - badanie było w 11 tygodniu i 5 dniu i moje Maleństwa miały 4,2 i 4,4 cm - za malutkie były na badanie... Płakać mi się chce - nie wiem czy one nie rosną za wolno..mąż zrobił aferę, że za mało jem, że tylko o tym żeby nie przytyć myślę... ale ja nie dam rady jeść więcej - wczoraj wepchnął we mnie tyle jedzenia - że i tak zwymiotowałam.. Ehhh badanie przełożone na poniedziałek - serduszka pięknie biją..Maluchy sie ruszały - jeden jest na dole, drugi na górze - ten z dołu skakał tak słodko - co nie zmienia faktu, że mi smutno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda102102
oszalałyscie, ja mam -7 i -8 i rodziłam naturalnie, lekarze powiedzielei ze takak wada nie jest wskazaniem do cesarki więc te wasze -2 to smiech na sali, cesarka to operacja nikt nie bedzie wołał anestezjiologa, chirurga bo szanownw panie maja buhahahaha -2, widze ze niektórym babom to ciaża mózg wyżera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh..- ja mam i nadciśnienie - biorę cztery tabletki dziennie i wadę wzroku minus 3....jakaś felerna jestem...od wczoraj chodze tylko w okularach - bo tak mi oczy przy soczekwach łzawią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Co do zakupów, to ja po dwójce dzieci nie mam już wielkiego pola do popisu, aż trochę żałuję, bo to było mega przyjemne. A za pierwszym razem to w siódmym miesiącu wszystko ogarniałam, bo wcześniej się bałam zapeszać. A wakacje, kurczę ten pomysł z Chorwacją w maju niegłupi, sama się zastanowię, tylko nie wiem, czy taką trasę samochodem wytrzymam, bo to plecy już mogą wysiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta a jak byłaś ostatnio to ile miały ??? i co doktor powiedział? widze że tu wszystkie w soczewkach chodzą a ja mam -1 i chodze w okularach bo mi najwygodniej a zresztą uwielbiam moje okulary i dodają mi uroku a w soczewkach to jakoś tak jak by mi sie coś do oka przykleiło no ale może to przyzwyczajenie mam dziś wizyte o 19.40 i juz się niemoge doczekać już chce wiedzieć.co się tam dzieje propo zakupów ja to będe robiła wyprawkę dopiero w lipcu , ciuszki mam łożeczko mam , tylko jakieś pierdoły mi pozostaje kupić ale w lipcu dopiero. a na wakacje się niewybieram chce się nacieszyć wolnym w domu zresztą umnie za oknem jest pięknie więc ja się czuje jak na wakacjach i najlepiej mi w domu dziewczyny co były wczoraj na prenatalnych ciesze się że wszystko ok ja nie moge już wytrzymać do czwartku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak widze na plazy takie wstrętne ciezarówy to mi sie rzygac chce, rozłożyłas nogi jedna z drugą to wór na łeb i siedź w domu a nie bedziesz psuła widok i aetyt zgrabnym kobietom, obleśne bebechy wywala na plazy i myklą ze są fajne, a po co Wam wakacje, siedza od poczatku ciąży na L4 ale na wakacje to jadą 30 godz w samochodzie wtedy nic ich nie boli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ostatnim badaniu byłam 13 lutego - miały po 1,9 cm - lekarka powiedziała, że wszystko jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
Cześć dziewczynki, aż miło poczytać same pozytywne wiadomości, ja też chętnie bym pojechała na jakies wakacje, tylko muszę sobie jakąś burkę zakupić żeby nie wystawić centymetra ciała na plaży, po co ludzie mają zarzygać piasek, ja sama juz na siebie patrzeć nie mogę,kobieta w ciąży podobno gorsza na plaży niż te spasione tłuste chłopy w slipeczkach w których nic nie widać . Ja wczoraj poszłam do gina po receptę ale nie mogłam się oprzeć i zrobiłam sobie usg , bobas rośnie (idealnie wymiar zgadza się z tym co mam wyliczone z o.m ) mięsniaki tez troche rosną ale dobra nowina to ta że łożysko mam z drugiej strony jak mięśniak,na razie jeden problem mniej ,jak będzie dalej zobaczymy. Niestety jeszcze nie widać czy będzie chłopiec czy dziewczynka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Co do Chorwacji w maju to byłam w ubiegłym roku dziewczyny i powiem wam ze nie ma tłumów większość to Polacy i ceny niższe bo to jeszcze przed sezonem wiec i nie wszystkie sklepiki sa otwarte za noclegi naprawdę tańsze. Aneta spokojnie nie martw sie na zapas jakby było cos nie tak to lekarz na pewno by ci powiedział. Cieżko zebys już miała dwa siedmiocentymetrowe maluchy. Na pewno urosną tylko nie zapominaj ze tam jest dwojeczka wiec u Ciebie pewnie ze wszystkim bedzie troche inaczej niż u nas. Ja mam jutro wyniki z dzisiaj do odebrania i od razu mam wizytę u mojego lekarza. Swoją droga ceny za takie badania nie małe ja zapłaciłam prawie 300 zł :-/ także mój facet śmiał sie ze Oliwierek już go tyle kosztuje:-) ( to jego propozycja imienia- mi póki co taki mały Olinek nie przeszkadza ) tak mu sie prenatalne badania spodobały ze chciałby częściej chodzić i troche sie zmartwil ze tylko trzy razy takie badania bede miała no w zasadzie to już tylko dwa razy. Ale zobaczę może wpuszcze go jutro do gabinetu mojego lekarza bo zawsze czeka przed drzwiami ale obawiam sie ze bedzie zawiedziony bo mój nie ma aż takiego sprzętu. Podejrzewam ze bedzie mnie namawiał do zmiany lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kup kup nie dośc że cieżarów to jeszcze stara buhahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to miło że ktoś śledzi i czyta moje posty, lubię wzbudzać zainteresowanie :) Może spotkamy się na plaży to się z siebie pośmiejemy ? Fajnie że tyle osób nawet nie zainteresowanych zagląda tutaj. A mój M. niestety nie był jeszcze na ani jednym usg, muszę go namówić na nastepnej wizycie. mam za miesiąc ,jak wszystko będzie ok, to może będzie już widać płeć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Druga Fasolinka
witam można się przyłączyć termin mam na 28 września, mam już 22 miesięczna córeczkę. Pierwsze usg 20 marca już się z mężem nie umiemy doczekać :) jeśli chodzi o objawy to pozostało tylko uczucie omdlenia że zaraz zemdleje wieczorami szczególnie bardzo mi słabo a tak to inne raczej przeszly, jedno co mnie martwi to bóle brzucha takie delikatne jak na okres ale co jakiś czas bardzo często się zdarzają macie też tak? pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×