Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

Gość gość
Do gościa z 7:41, Niestety ale żenada to Twój post. Czasami sa takie choroby, że lepiej podejść z kd niż na własnych komórkach. Jeszcze chyba mało wiesz o życiu a oceny wystawiasz bardzo pochopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daisy dziekuje Ci bardzo za odpowiedź. :) A co do posiadania własnego dziecka. U mnie ryzyko wystapienia choroby jest duże. To jest choroba genetyczna. Jasne, moge sobie splodzic dziecko, tylko co z tego jesli ono bedzie musialo borykac sie do konca zycia z nieuleczalna choroba ? O ile nie poronie albo nie umrze wkrotce po urodzeniu. Dla mnie nie ma znaczenia to, ze dziecko nie bedzie miec moich genow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I uwierz mi nie jest to kwestia koloru oczu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz 100% pewnosci ze dziecko odziedziczy chorobe, wiec nie gadaj glupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Ty gadaj glupot. Ja jestem po konsultacjach z genetykiem, ktory mi ryzyko okreslil. Dla mnie to rosyjska ruletka. Moja siostra ma ten sam problem, i poronila juz kilkukrotnie, urodzila tez martwego maluszka, wiec wybacz ale napatrzylam sie na cierpienie ktore sie z tym wiaze i wiem doskonale, jakie sa moje szanse. Zreszta to moja sprawa i moja decyzja. Jesli nie uda z iv, to bede starala sie o adopcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu 7:41 chyba się zagalopowałaś...wypraszam sobie, żebyś obrażała mnie i inne osoby na forum, to co robię z moim życiem to moja sprawa, a jak TY masz problem z zaakceptowaniem KD to przemyśl sprawę...my tu piszemy o ważnych dla nas sprawach a Ty wyjeżdżasz z kolorem oczu...widać, że nie masz pojęcia o chorobach przewlekłych/nieuleczalnych...nic Ci do naszej wymiany zdań...to jest nasza i tylko nasza decyzja...widocznie nie wiesz co to cierpienie i nigdy nie zastanawiałaś się jak rano wstać z łóżka, więc zostaw swoje opinie dla siebie...a wizyta u psychiatry chyba Tobie się przyda...może coś na uspokojenie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9:11, rozumiem Cię doskonale, u mnie choroba też jest dziedzina mam ją ja, siostra i mama, od 15lat jestem na lekach, których nie mogę odłożyć na czas ciąży bo choroba wraca z większą siłą, na razie biorę jakieś zastępcze, ale słabo działają i nie wiem kiedy choroba znowu zaatakuje, nigdy nie miałam dylematu czy korzystać z własnych komórek czy od dawczyni, po rozmowie z dr S zdecydowaliśmy się na kd i nie jest dla mnie ważne czy maleństwo będzie miało moje włosy, oczy itp. najważniejsze żeby być mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Kamka byłam dzis w klinice w Bocianie jestem juz ogolnie przygotowana do KD badania mam dobre ale niestety nasz wspolny doktor ostudził moja nadzieje z powodu braki dawczyń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogromnie podziwiam dziewczyny ktore ze względu na chorobę genetyczną decyduja sie na kd. Jesteście wspaniale, odpowiedzialne i odważne! I mam nadzieję ze bedziecie wzorem dla innych osob w podobnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaga123, z całego serca dziękuję Ci za Twój wpis :) :) :) Ogrom nadziei on daje.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa 20.53. O matko to mnie zmartwilas a taka mam nadzieję ze już w następnym cyklu moze sie doczekam .Ja teraz czekam na okres i zaczynam estrofem 28 09 sprawdzenie endometrium i też będę w czasie oczekiwania...A Ty teraz czekasz więc trzymam kciuki żeby znalazła się dawczyni i żeby .ozna było przejść do kolejnego etapu... A do którego dnia cyklu czekalas do tej pory? Bo ja trochę spanikowalam gdy byłam w 22 dc powiedziałam że już za późno na transfer chociaż lekarz mówił że można jeszcze poczekać nie zdecydowałam się bałam się ze endometium będzie przerosniete .Kamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyny, ktora pytala o trombofilie pewnie ze waro bo jesli wyjdzie bez zastrzykow heparyny nie utrzymasz ciazy nawet z kd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny- wlasnie robilam odprawe na jutrzejszy lot i :( ..... moj maz ma niewazny paszport. Mam wszystko porezerwowane- przelot, hotele, autobus.... kurcze, a niedawno jechalismy autem do Pl i nie zauwazylismy, ze sie konczy . Teraz za pozno. Nie wiem czy jest sens samej jechac na jutrzejsza wizyte do Lodzi. Mam nasze stare badania by pokazac prof. O mezu wiem wszystko, by ewentualnie odpowiedziec na pytania, ale ..... na ile wazny przy tej rozmowie jest maz. Dziewczyny, ktore maja wizyte u immunologa- odpowiedzcie prosze. Siedze przed kompem i nie wiem czy rezygnowac i odwolywac hotele, czy jechac samej. Jest sens bym pojechala sama i zrobila w Lodzi badania, a maz sprobuje tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie możesz przebookować biletów męża żeby na same badanie poleciał w innym dniu?Może weź ze sobą wszystkie badania a męża włączysz na głośnik podczas wizyty i najwyżej udzieli odpowiedzi w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie myslalam zrobic. Poleciec samej , zabrac wszystkie wyniki i miec telefon aktywny . zastanawiam sie tylko jak wazne jest abysmy byli obydwoje. Nawet jesli wezme od immunologa skierowanie na badania dla m, to gdyby byly tutaj problemy ze zrobieniem, czy tez jakies inne parametry odczytu- latwiej mi wyslac m do Wroclawia do labu. Tam zawsze ktos mu pomoze ( nie jest polakiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos wie ile kosztuje w salve mrożenie zarodków przez rok i jak trzeba dokonać wpłaty? Proszę o odpowiedź jeśli ktoras z Was jest zorientowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagna 123 gratuluję . Takie historie daja wiarę ze ta walka ma sens... Moje życie też potoczyło się nie tak jak myślałam widać Pan Bóg miał swój plan i też dość późno zaczęłam się starć zbyl późno...Ale dałaś mi nadzieję że bez względu na wiek mamy nadal szansę...Życzę Ci spokojnej ciazy i daj znać jak znajdziesz czas jak przebieg ciaza .Pozdrawiam Kamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa 22.26 .W bocianie w Białymstoku to koszt ok. 8000 całkowity .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga123
Dziewczyny, bardzo dziekuje za gratulacje. To bardzo mile. Bede Was informowac co sie dzieje dalej. Na razie USG mam wyznaczone na poczatek pazdziernika. A czuje sie bardzo dobrze. Aha, zobaczylam tez wczoraj watek od kogos kto zniecheca albo wrecz odradza IVF z kd. Mysle, ze ta osoba nie nalezy do kregu starajacych sie i nie wie o czym my - "staraczki-silaczki" mowimy. Ja poradzilabym, zeby ten "gosc" poczytal troche o epigenetyce i w ogole zasiegnal fachowej wiedzy a nie opowiadal jakies negatywne historie. Wszystkim zycze powodzenia! Kamka i Daisy_baby Wam tez sie uda! Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A możesz napisać co składa się na koszt 8000 zł. w Bocianie? Ile zarodków otrzymujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Alicja 321
Jagna 123- gratuluje i pozdrawiam cieplutko . Ja dzisiaj po wizycie i oddaniu krwi za to z dołem aż do Chin ;( 3majcie się dziewczyny ,a do Gościa który nie wie co oznacza walka o pełna rodzine, o malenstwa - zmień forum . Alicja321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnośnie bociana.Taka informacje dostałam od lekarza pytając z jakim kosztem trzeba się liczyć .Procedura 6200 a reszta to badania i wizyty ok 8000 powinno nam wystarczyć ale to się okarze . Czekamy już kolejny miesiąc na komórkę i jak tak dalej pójdzie to badania się przeterminuja i będą dodatkowe koszty no i dodatkowe wizyty.Mam dostać 3 lub 2 komórki też dokładnie niewiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja juz w bocianie na komórkę czekam od maja i nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoey86
Mi się wydaje, że tu chyba każda z nas musi swoje odczekać nie zależnie od kliniki w jakiej jesteśmy. Jak nie na badania, to na dawczynie, to potem na komórkę i najważniejsza wieść o zarodakach, to znowu jeszcze my musimy się dobrze wystymulowac co też zajmuje, nie wspominając że na nic z tych rzeczy nie mamy wpływu, a po drodze coś się może przedłużyć, bo a to wakacje, a to święta, a to coś innego... ehh Nie dość, że żadna z nas sobie tej drogi nie wybrała, to jeszcze przejście jej wcale nie jest łatwe. Wiem, że finał jest wart każdego dnia tej drogi, ale to nie zmienia faktu, że od czasu do czasu czlowiek całkiem wysiada i rozklada ręce. No bo ile można być dzielnym, twardym i pozytywnie nastawionym. Tak więc Dziewczyny uszy do góry nie tylko Wam się dłuży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny niekoniecznie! U mnie od 1 wizyty w klinice do uzyskania ciazy minelo 5 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakiej klinice się leczysz ze tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga123
Mam taki komentarz do Dziewczyn, ktore chcialalyby jak najszybciej znalezc dawczynie, przejsc cala procedure i zakonczyc wszytstko pomyslnym transferem. Moje doswiadczenie jest takie - pewnych spraw sie nie przyspieszy, powiem wiecej, najczesciej pospiech jest zlym doradca. Ja w sierpniu ubieglego roku (majac 44 lata) zaczelam przymiarki do IVF z kd. W grudniu wybralam dawczynie, potem pojechalam na dlugie wakacje, jak wrocilam to dopiero zaczelam proces przygotowania i w polowie kwietnia mialam transfer (ze swiezych komorek z ICSI). Mylse, co wiecej - jestem pewna, ze najwazniejsze jest odpowiednie przygotowanie mentalne. Naprawde, 99% powodzenia tej misji jest w naszej glowie. Musimy miec spokoj, komfort psychiczny i pewnosc, ze jestesmy w rekach specjalistow. Obecnie procedury medyczne sa juz naprawde bardzo dobrze poznane i tutaj trzeba zaufac specjalistom. A my, pacjentki powinnysmy dbac o Swoja kondycje fizyczna, ale przede wszystkim psychczna! Aha, i jeszcze jedna mysl mi sie nasunela - Nigdy nie porownujmy sie do innych - kazda z nas ma Swoja wlasna droge do przejscia. Zycze Wszystkim z Was POWODZENIA! i pozytywnego nastawienia! Jeszcze zaskoczycie wszystkich niedowiarkow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gisia354
Cześć wszystkim, my z mężem również podchodziliśmy do transferu z kd. Niestety endometeioza IV stopnia i amh 0,05 :( wczoraj byliśmy na badaniu hcg i niestety nie udało się. Napewno będziemy próbować dalej bo to dopiero pierwszy raz. Nurtuje mnie jednak taki problem... dostaliśmy 8 komórek z czego rozmroziło nam się 6 czyli efek zadowalajacy. Jedna tylko nie zapłodniona, ale pozostałe komórki zapłodnione już nie chciały się dzielić. Miałam transfer w drugiej dobie jednego zarodka. Reszta niestety nie przetrwała. Któraś z Was może miał taki przypadek jako bardziej doświadczone? Lekarze nie mówią nic, tak poprostu może być. Nastepnym razem doradzili, abyśmy poprostu wspólnie wybierali dawczynie, bo my kierujemy się tylko jej wyglądem. Może, któraś z Was miała taki przypadek i wie jakie badania robić dodatkowo, albo na co zwracać uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ta dawczyni miała już jakieś "sukcesy" na koncie, że sie tak wyraze? własne dzieci? dla mnie to tutaj coś było nie tak z jajeczkami a i bardzo szybko miałaś transfer, zazwyczaj transferuje sie blastocysty 5 dniowe, takie 2-dniowe to takie troche entliczek pentliczek może akurat zaskoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×