Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kla

kwiecień maj 2014

Polecane posty

Gość vikicore
Jeszcze nie byłam u dermatologa. ciacho bomba jesli masz problem z ******* zjedz sobie przed ktg cos slodkiego chyba ze nue mozesz bo masz cukrzyce ciazową. Mi lekarka podpowiedziala mi zebym zawsze zjadla cos przed tym badaniem. x ten brzuch mnie wykończy ale licze ze dermatolog o 15 mi pomoże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SchwEwe wg jednego z lekarzy na usg wychodziło mu, że z początkiem kwietnia powinnam rodzić, a tu nic się nie dzieje. A lekarka prowadząca bierze pod uwagę ten termin z ostatniej miesiączki czyli 21 - Lany poniedziałek. No nic, czekamy. A Kla to chyba na prawdę w szpitalu bo milczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jem słodkie przed ktg :) Wczoraj princesse. Żeby się nie stresować jak jestem podłączona do sprzętu, chociaż wiem że mała i tak się ładnie rusza. Ale mam dziś krzywy brzuch :) Vikicore daj znać później co tam u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Dawno mnie tu nie było ;) Kurcze wszystkie tak o tym KTG piszecie, a ja jestem prawie w 38 tyg i ani razu nie miałam robionego :/ Następna wizyta po świętach 22, a lekarz ani razu mnie na ktg nie wysłał..hmm trochę dziwne nie? ruchy maluszka normalnie czuję.. tak jak Ty miluskaaa mam dziś krzywy brzuch heh maly się rozpycha na wszystkie strony ;) Swędzenie brzucha mi też niestety dokucza i smaruje wtedy dość sporo oliwką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólnie to jestem jeszcze na etapie pakowania się do szpitala heh.. i zastanawiam się w co ubrać maluszka na wyjście ze szpitala? Wy co spakowałyście dla dzidzi na wyjście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja już w domu razem z naszym małym szkrabem CHŁOPAK-DOMINIK waga urodzeniowa 3350 ur 14.04.2014 i właśnie teraz do domu dotarliśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w czwartek zdjęto mi pessar w niedziele jak mąż obiecał to słowa dotrzymał i troche pochodziliśmy po galeri targu później odwiedzili nas rodzice i tak o 1 w nocy obudziły mnie skurcze co 5 min zaczął odchodzić mi czop-faktycznie nie idzie tego pomylić ze zwykłym śluzem - do szpitala pojechałam o 5 rano-3cm rozwarcie ale bardzo mocno główka się cisła i zaraz położono mnie na sali i tak o 12.55 na brzuszku miałam maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kla - kochana serdeczne gratulacje i dużo dużo zdrówka dla Dominisia i dla Ciebie ❤️ !!!!! Jak będziesz miała więcej czasu to napisz coś jeszcze, jak przebiegł poród, jak tam malutki się zachowuje. Jej jak Ci fajnie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnesss87 - :) fajnie, że się odezwałaś. Ja na KTG pierwszy raz byłam w tamtym tygodniu, jak rozpoczynałam 39 tc. Bo teraz już 40 leci :) Ja przygotowałam na wyjście : body z krótkim rękawem, kaftanik z długim, półśpiochy, kombinezon misiowy taki wiosenny, czapeczka. Jak będzie cieplej to mam przyszykowaną bluzę zamiast tego kombinezonu. Napisz jak się czujesz i co u Ciebie słychać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kla- GRATULACJE ❤️ super wiadomość :D I najważniejsze, że już w domu. Od momentu skurczów do Maleństwa to prawie doba. Przeraża mnie trochę to, że to tak długo trwa :P ale pewnie "w trakcie" to inaczej się odczuwa upływający czas :) Jak samopoczucie Twoje i Maluszka? Poród przebiegł ok? :) Jak znajdziesz chwilę to skorbnij do nas :) agnesss87- nie przejmuj się tym ktg, ja byłam pierwszy raz w 39 tyg, teraz jestem w 40tym i znów będę mieć. Najważniejsze, że czujesz ruchy dziecka :) Co spakowałam na wyjście ze szpitala? dobre pytanie :P Już nawet nie pamiętam co upakowałam do torby XD a ubranko na wyjście spakowałam w ogóle osobno żeby mąz podrzucił jak już będziemy wychodzić bo i tak mam mnóstwo tobołów do zabrania. No ale mam czapeczke (choć trochę za grubą), kombinezonik taki dość cienki, i... musze sama zerknąc co ja tam jeszcze upchałam XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kla - dodam jeszcze, że kojarzę jakiś Twój wpis, że chyba będzie chłopak - wywnioskowane to było po kształcie brzucha czy coś podobnego :D Ale się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'kla' ogromne gratulacje! piekna date wybral synus :) Mysmy wlasnie przypuszczaly, ze sie rozpakowywujesz :) Oj dobrze, ze mezus wzial na spacerek-ostatni we dwoje, a teraz milutko juz we trojke! Mam nadzieje, ze bardzo nie cierpialas, a synus dostal 10pkt. az Ci zazdroszcze, teraz my pozostale czekamy na swoje malenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy usmiech.gif : --lila111 ----- --27lat ------- 31.03.14 ----- syn---Tymon Jerzy - kla-----------24lat--------14.04.2014-----syn---D ominik oczekujące usmiech.gif : --Elelinka --27 lat--18.04.2014--------córka Agnieszka --miluskaaa- --24 lata-----21.04.2014---- coreczka Alicja --schwEwe ---29lat ----- 30.04.14 ------- corka --agnesss87 ---- 27 lat--- 2.05.2014--- synek Oliwier --Kamiiii---25lat---5.05.2014----synek---Jas--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy : --lila111 ----- --27lat ------- 31.03.14 ----- syn---Tymon Jerzy - kla-----------24lat--------14.04.2014-----syn---D ominik oczekujące : --Elelinka --27 lat--18.04.2014--------córka Agnieszka --miluskaaa- --24 lata-----21.04.2014---- coreczka Alicja --schwEwe ---29lat ----- 30.04.14 ------- corka --agnesss87 ---- 27 lat--- 2.05.2014--- synek Oliwier --Kamiiii---25lat---5.05.2014----synek---Jas-- Uaktualniłam i trochę porządek zrobiłam bo niektóre dziewczyny już z nami nie piszą :) jak wrócą to dopiszemy i Vikicore dopisz się :) :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poród trwał w szpitalu niecałe 8 godz chociaż jak dla mnie była to wieczność :( gdyby nie to że skurcze miałam równe co 5 min to bym jeszcze nie jechała! tak jak doktorka obiecała mąż napisał do niej że jestem na porodówce zaraz rano przyszła dała zalecenia na podanie mi leków bo miałam pecha że w tym dniu normalnie miała dyżur ta doktorka co już wcześniej się na nią naciełam w szpitalu i aż płakać mi się chciało jak ją zobaczyłam ale tylko raz przyszła mnie przebadać i coś burczała że i tak ten krążek co miałam był zbędny co za baba ! i moja doktorka pomimo że miła być na innym oddziale przyszła podała kolejne leki i już została do końca porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maluch dostał 9 pkt ponieważ na skórce miał wysypkę bardzo dużo mąż mi pomógł i naprawdę cieszę się że był najważniejsze pamiętajcie o tej butelce z dziubkiem bo w ustach strasznie zasycha i pomadka!!!! przy wypisie waga malucha spadła do 3030 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Butelka z dziubkiem! Dzisiaj kupię! Szybko was wypuścili :) i pamiętaj kla - tylko winny się tłumaczy, chodzi mi tutaj o tą lekarkę konowała. A Ty jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kla--serdeczne gratulacje:)) Ale fajnie, że masz już maluszka przy sobie :) Ja już też bym chciała urodzić. chociaż się boję :/ Ale już mi jest tak ciężko i niewygodnie:/ w nocy to po prostu masakra, kręcę się z boku na bok i żadna pozycja niewygodna...Ale się pocieszam że jeszcze trochę;) o to już wiem co jutro muszę dokupić- pomadkę i butelkę z dzióbkiem ;)dzięki:) wiem, że może to trochę dziwne pytanie.....ale jak to jest z tą lewatywą przed porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnesss87 - też chciałam zadać pytanie z tą lewatywą, czy warto sobie zrobić w domu, kupić coś do tego w aptece, czy w każdym szpitalu robią przed porodem...eh.. Mi też jest ciężko i niewygodnie. Kurcze termin się zbliża wielkimi krokami, jeszcze 4 dni a tu cisza. Ostatnio siedziałam sobie i nie dowierzałam, że to już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, też zastanawiam się czy kupić.. O kurcze tylko 4dni, nieźle ;) Mi zostały jeszcze 2 tyg.. Ale faktycznie też czas tak szybko leci, że szok.. Czyli jak minie termin porodu i nic..to wtedy biorą do szpitala....i wywoływanie tak??tzn oksytocyna i te sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się dziś zapytam mojej lekarki co zrobić jeśli będę po terminie. Przypuszczam, że będzie się kazała zgłosić po świętach. Później dam znać co tam powiedziała :) Boję się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikicore
Dopisze sie tylko jak tylko wejde na kompa bo caly czas wsumie korzystam z telefonu. chociaz próbuje tel to zrobic mamy : --lila111 ----- --27lat ------- 31.03.14 ----- syn---Tymon Jerzy - kla-----------24lat--------14.04.2014-----syn---D ominik oczekujące : - --Elelinka --27 lat--18.04.2014-----------córka Agnieszka --miluskaaa- --24 lata-----21.04.2014----coreczka Alicja -- --schwEwe ---29lat ----- 30.04.14 ------- corka --agnesss87 ---- 27 lat--- 2.05.2014--- synek Oliwier --Vikicore-----29 lat------04.05.2014---córka Michalina(Miśka) --Kamiiii---25lat---5.05.2014--------synek---Jas-- ****** ******kla gratuluje i zazdroszcze wczoraj sie zlitowalam nad m i mu uleglam a teraz boje się o skurcze a sama jestem no nic narazie cisza lekarz mi masc przepisal i juz trochę przeszlo ta wysypka znika powoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikicore
Dopisze sie tylko jak tylko wejde na kompa bo caly czas wsumie korzystam z telefonu. chociaz próbuje tel to zrobic mamy : --lila111 ----- --27lat ------- 31.03.14 ----- syn---Tymon Jerzy - kla-----------24lat--------14.04.2014-----syn---D ominik oczekujące : - --Elelinka --27 lat--18.04.2014-----------córka Agnieszka --miluskaaa- --24 lata-----21.04.2014----coreczka Alicja -- --schwEwe ---29lat ----- 30.04.14 ------- corka --agnesss87 ---- 27 lat--- 2.05.2014--- synek Oliwier --Vikicore-----29 lat------04.05.2014---córka Michalina(Miśka) --Kamiiii---25lat---5.05.2014--------synek---Jas-- ****** ******kla gratuluje i zazdroszcze wczoraj sie zlitowalam nad m i mu uleglam a teraz boje się o skurcze a sama jestem no nic narazie cisza lekarz mi masc przepisal i juz trochę przeszlo ta wysypka znika powoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikicore
S**t 2x sie wkleilo ale tel tez sie udało. Kla teraz odpoczywaj jesli tylko to możliwe. :) ja jeszcze kozystajac z nudy udam się na spoczynek. dziwie się że mnie nie polozyla do szpitala po tym ostatnim ktg bo mialam skurcze takie do 60 procent co równe 3min i rozwarcie na 1palec. wsumie mam skierowanie na poród na wszelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! nam dzisiaj ma przyjechać położna więc zobaczymy co powie i może już mi pare szwów ściągnie Co do lewatywy mnie się zapytano w szpitalu i się zgodziłam poniważ nie miałam żednej biegunki a troche sobie pojadłam wcześniej i naprawde polecam ponieważ na bank bym zrobiła podczas porodu a tak chwila pielęgniarka weszła ze mną do toalety chwila i już było po sprawie i jakoś lepiej psychicznie się zaraz poczułam no i mówi się też że może przyśpieszyć poród więc co szkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vikicore - a to chyba lepiej bo tak byś się w szpitalu męczyła i tylko nasłuchała a tak możesz sobie pochodzić spać robić co chcesz :) jak wszystko dobrze wychodzi na ktg to tylko czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Dziewczyny 🖐️ Dziś znów było ktg. Wszamałam nawet snickersa przed badaniem ale mała i tak nie poruszyła się ANI razu. Co ja z nią mam :/ no ale generalnie zapis ok. Martwi mnie to, że moje rozwarcie to ledwo 0,5 cm :/ a już naprawd bym chciała, żeby przez Święta ruszyło bo tak to się mogę i męczyć kolejny tydzień. Tak więc muszę tylko Małą jakoś dopingować żeby się zmobilizowała :P Tylko nie wiem jak XD kla- a jak samopoczucie? Mam nadzieję, ze trafi Ci się fajna położna i sensownie sobie pogadacie :) -- Co do lewatywy to teraz z tego co wiem to wykonują enemy ok 150 ml. Myślę, że warto. Choć ja z moimi zaparciami to i z enemą mogę mieć problemy :/ vikicore- fajnie, że dermatolog pomógł :) najważniejsze, że czujesz ulgę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja natomiast na ktg się ruszała a tętno ginęło. Wyobrażacie to sobie? Podłączyli mnie pod jakiegoś rupiecia dzisiaj i jeszcze musiałam ręką ten jeden krążek dociskać, żeby coś podłapało. I w sumie przez ten popsuty sprzęt jakaś paniusia kazała mi godzinę leżeć. Później poszłam do lekarki i znowu chciała mnie olać, ale z wielkiej łaski mnie zbadała i rozwarcia nadal brak. I jeszcze okrzyczała mnie, że za obcisłe spodnie noszę, a i że za wolno się rozbieram. I w sumie to jeśli przez święta nic się nie będzie działo to we wtorek mam się zgłosić i już tam zostać. Moje obawy odnośnie dużego dziecka olała. Jakoś jestem zniesmaczona tym szpitalem ostatnio. Chyba nie czuję się tam bezpiecznie. Ja też mam zaparcia, dlatego zastanawiam się czy w święta coś w ogóle jeść. Chociaż ostatnio piję bardzo dużo wody i trochę się poprawiło. Jak mi zaproponują lewatywę w szpitalu to myślę, że skorzystam. Tak jak kla napisała, będę się czuła pewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluskaaa- o kurcze nie dziwie Ci się, że jesteś zniesmaczona i nie czujesz się bezpiecznie w tym szpitalu :/ Co za lekarka, koszmar. Ja naprawdę rozumiem, że oni są zajęci, śpieszą się, jaą wielu pacjentów. Ale do licha trochę kultury. Jak można tak besztać kobietę która zaraz zostanie matką, to chyba normalne, że ma się milion pytań a i ruchy nie tak zwinne żeby się ubrać i rozebrać raz dwa. Moja lekarka też nie ma czasu i choć bada mnie w ekspresowym tempie, mówi jeszcze szybciej to mimo wszytko zawsze jest miła i stara się pomóc jak może. Dziś sama zawaliłam bo zapomniałam jej poprosić o skierowanie na ktg. Bo jak mnie badała to inna lekarka jeszcze ją o coś pytała, a sekretarka tez coś od niej chciała a ona musiała jakoś to wszytko ogarnąć na raz. -- Oby nam się trafił "dobry" personel do porodu bo inaczej ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×