Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

duszę mam rudą

Dieta bez pszenicy i glutenu

Polecane posty

Gość gość
ja kupuje zywnosc na placu i w sklepach zdrowej zywnosci,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy przepis na chleb bezglutenowy jest cenny bo tego chyba wszystkim najbardziej brakuje. Ale przecież bez chleba da się żyć.Można ugotować kaszę lub ryż,rozłożyć je na liściu sałaty albo kapusty pekińskiej albo na połówkę papryki,obłożyć wędliną,serem,czy co kto tam lubi,dodać keczup,majonez lub ćwikłe, zawinąć i mamy pyszną kanapkę. Można na patelni podsmażyć trochę szynki,albo różnych nasion, albo dużo szczypiora i pietruszki ,dorzucić do tego kaszę lub ryż, wybełtać i mamy szybki pasztet lub ciepłą kolację.Swietnie smakuje też na cienkich plastrach ogórka kiszonego na zimno. Trwa to naprawdę krótko i jest pyszne. Można podgrzać kaszę na odroninie oliwy lub oleju lub masla,następnie posypać pokruszoną fetą lub innym serem, białym lub żółtym.pietruszką lub bazylią lub szczypiorkie. Dodatkowo dodać trochę orzechów lub prząonych pestek dyni czy słonecznika. Patentow na śniadanie czy kolację jest mnóstwo, wystarczy rano lub wieczorem ugotować kaszę w sposób tradycyjny i mamy zapasik na dzień lub 2. Kaszę gryczaną najlepiej gotować w kąpieli wodnej.Oplukać kilkakrotnie, zalać wodą 2 części wody, jedna kaszy w małym garnku.Lekko posolić ,można dać łyżkę oliwy lub masła,przykryć pokrywką.Garnek umieścić w większym garnku,wlać wodę do połowy wysokości małego i gotować pod przykryciem 20 min.Gaz wyłączyć i zosttawić na godzinkę. Taka kasza jest pyszna,mięciutka i rozpływa się w ustach. Absolutnie nie wolno gotować żadnej kaszy w woreczkach i w dużej ilości wody bo to oznacza jej masakrowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie przymierzam do przestawinia dzieci na bezgluten na jakiś czas, żeby zobaczyć, czy poprawi im się wiecznie sucha skóra i zniknie drapanie, a nie chcę im robic wielkiej rewolucji z tej okazji, dlatego chleb, nalesniki, makaron chcę zostawić, ale bezglutenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam coś takiego to dla osób co nigdy nie ogarną co to jest dieta z deficytem kalorycznym i są zbyt tępi żeby liczyć Kcal www.limvena.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam celiakię więc 'dietę bez glutenu' stosuję od urodzenia niejako z przymusu. I wiecie co wam powiem? WCALE nie da się na tym schudnąć ; ) Jeszcze 5 lat temu ważyłam 46/150cm i wyglądałam masakrycznie grubo, a dietę stosuję cały czas. Dopiero 3 lata temu udało mi się zejść do 38/150cm. I nie NIE jest to niedowaga. Jestem niska, więc taka waga wygląda normalnie. Mam cycki,nogi i tyłek jak normalna kobieta. Jedyną dietą jaką stosowałam była 'ćwierć-głodówka' oparta na waflach ryżowych ze słonecznikiem i kawie/herbacie. Niezdrowe, ale działało. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jutra wracam do diety bezglutenowej. Jem za dużo różnośc*****eczywa,i innych takich.Czuję się średnio,potrzebuję zastrzyku energii.A nic tak nie uskrzydla jak zdrowe,proste jedzenie w umiarkowanych ilościach.I ruch. Od jutra znowu zaczynam dobrze się prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniadanie: naleśniki owsiane ( jajko, mąkaowsiana,woda,sół,olej) z musem ze świeżych truskawek. Bardzo,bardzo pyszne:) Obiad: makaron z naleśników owsianych, szparagi duszone na naśle z groszkiem i koperkiem,słonecznik prażony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest tu ktos? :) haloo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja od wczoraj zaczynam diete ale z cateringu. 168cm 68kg. Zdecydowalam sie poniewaz choruje na tarczyce i hashimoto. Bywalo ze Zadne diety i glodowki nie dawaly skutku. Z czasem sie poddalam. Przytylam w rok 10kg. Nie mam glowy do komponowania przepisow wiec wybralam poki co latwiejsza droge. Musze nauczyc sie diety. Pospisuje dania ktore do mnie beda przywozone aby potem moc juz sama cos przygotowac. Lodowke przed dieta oproznilam aby nie kusilo mnie do podgryzania miedzy "pudelkami". Pije tylko wode niegazowana z cytryna. Chce schudnac te nieszczesne 10kg. Oby sie udalo, niestety latwo nie jest, dopiero co zjadlam obiad a juz czuje glod. No coz jak sie wczesniej rozszerzylo zoladek ze mozna byloby tam cala lodowke z zamrazarka wrzucic to teraz trzeba pocierpiec... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajna opcja, że jest coś takiego, u mnie w rodzinie jest osoba które też zmaga się z hashimoto, wiadomo, przyjmowane leki też robią swoje i bez diety chyba się nie da. Ja z kolei staram się wprowadzać stopniowo produkty bez glutenu, wcześniej o tym nie myślałam, ale teraz jestem bardzo pozytywnie zaskoczona ile - co najlepsze smacznych! - rzeczy można znaleźć :) Na http://www.altoria.eu/oferta/34/Bez%20glutenu/1 np mozna znaleźć dobre ekologiczne ciasteczka bez glutenu i inne produkty, w odpowiedniej zakładce jest lista sklepów, gdzie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja często sięgam po gotowe dania z express menu, szczególnie gdy wyjeżdżam ze znajomymi na urlop i nie wszędzie mogę zjeść coś bez glutenu. W ich przypadku szybki mc donald i po kłopocie jednak ja zawsze mam pod ręką coś z gotowych dań dzięki czemu zawsze mam co nieco pod ręką. Jedzonko zapakowane jest solidnie więc spokojnie noszę je w torebce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem ogólnie prosto, po wykluczeniu przenicy z życia komfort życia się zmienia ogromnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, mam chorą tarczycę, zrezygnowałam z glutenu i od razu lepiej się czuję. Nigdy nie mogłam schudnąć a tu kilogramy lecą w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz jakaś szczególną dietę? Ja np gdy jadę na wyjazd to kupuję gotowe dania z ekspres menu, fajnie są zapakowane i bardzo smaczne, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agusiamamusia a gdzie można kupić takie gotowe dania bezglutenowe z ekspres menu? Z chęcią bym je wypróbowała. Przydałyby mi się z racji tego że nie mam chwili na gotowanie a chce jeść zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porywi288
Przy chorej tarczycy ważny jest ruch dużo ruchu;) ja do tego przyjmuję również suplementację African Mango http://szczupla-kobieta.pl bo nie mogłam opanować głodu a tak nie muszę się teraz tym martwić bo nie podjadam między posiłkami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!! WON kuuvrwy reklamowe!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to juz koniec tego tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mucha_mucha
Jako k***a reklamowa? WTF? Forum jest po to, by się inspirować, a nie.... PO ch** forum, jak nie można nic nikomu powiedzieć, bo od razu jesteś spamerem czy coś. A może akurat komuś się to przyda? Byleby ktoś nad tym czuwał, a nie! Ja dietę bezglutenową mam z apki kcalmar. I kij wam w oko czy uważacie to za spamerstwo czy nie! Tam macie szablony, gotowe przepisy oraz listę zakupów! Sami zadecydujcie czy wam sie to przyda, nie to usuncie, bo te fora mnie juz dobijają. Czuję się jak w PRLu ! "ROzmowa kontrolowana"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze ze malo die tu dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAAmberaaangelic
12 lat temu stosowalam South Beach Diet. Pierwsze 3 lata wrecz religijnie, bylam zachwycona. Pozniej zaczelam grzeszyc, roznie bywalo. Z perspektywy czasu widze, ze dieta dzialala na mnie najlepiej kiedy przeplatalam faze I I II, faza III niestety zaczynalo sie tycie, wywalanie brzucha, wysypki, zla cera... Pozatym zawsze jak zaczynalam jesc make to zaraz sie uzaleznialam I mijaly tygodnie lub miesiace bym przestawalo to jesc. Po wakacjach uznalam, by sie oczyscic wejde na Wyzwanie Chodakowskiej Bez Cukru, ktore prowadzi na Facebook. Z rozpedu odrzucilam wszystkie weglowodany, owoce, ziemniaki, makarony I chleb. Waga zaczela znikac, buzia I brzuch szczuplec. Normalnie po 4 dniach spotykalam sie z kompementami, ze szczupleje. A tydzien temu natknelam sie na dwa artykuly ktore zmienily moje podejscie do tego co sie dzialo ze mna przez ostatnie 12 lat.... Artykuly o pszenicy I co z nia zrobiono, jak dziala na organism... to takie proste I nie moja wina! Zamowilam dwie ksiazki Dieta Bez Pszenicy Williama D I caly weekend zaczytywalam sie artykulami I pszepisami. urosly mi skrzydla - w koncu wiem co mam robic. Odzylam. Biore rozwod z Pszenica - raz na zawsze! Nie sluzy mi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również jestem tego zdania że piszę by poradzić się lub polecić, pochwalić się czymś i myślę że tak każdy z nas, a nie ktoś coś powie na jakiś temat i od razu że spam itp.. eh wyluzujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćduszę mam rudą
jak nie jem tego co w tytule, to chudnę ,jak jem to waga stoi.!0 kg schudła, teraz druga dycha do neutralizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co wiem to dania z expres menu można zamówić na stronie, ja zamówiłam kilka m.in kasza gryczana na słodko z morelami, i kilka zup. Faktyczne zapakowane są bardzo dobrze więc można śmiało wszędzie je zabrać, skład jest bardzo dobry , dobre jakości produkty i bez konserwantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos tu jeszcze pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym może i pisała,ale po pierwsze nie mogę się zalogować a po 2 strasznie dużo reklam..... Właśnie staram się wrócić na drogę cnoty jak w tytule. Waga jak na mnie całiem niezła ale do ideału to mi jeszcze 20 kg zgubić trzeba To ja ,zalozycielka duszę mam rudą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×