Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

duszę mam rudą

Dieta bez pszenicy i glutenu

Polecane posty

Gość gość
serdeczne dzieki za wyjasnienia dobrze ze mozna bob w tej diecie , bo bardzo go lubie od jutra juz zacznynam, diete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj pięknie - i bez pszenicy ibez glutenu i bez ochoty na nie:)To ostatnie bardzo mnie cieszy. Wczoraj na obiad była cukinia z pieczarkami i cebulą duszone i na nich łosoś duszony krótko w koperku.Na klację wykorzystałam do ryżu basmati sos ,który utworzył się przy okazji duszenia ryby.Ponadto byly truskawki,maliny, figi suszone,ogórki.Nie miałam jakoś specjalnie wypełnionej lodówki i malo trochę warzyw, ale dziś nadrobię, zaraz ruszam na łowy. Śniadanie - ryż basmati z pesto bazyliowym. Równie dobry jak makaron. Brzuch mi zmalał, bo ciasna tydzień temu w pasie spódnica dziś ma lekki,przyjemny luz. Jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ten makaron bezglutenowy jest smaczny? widzialam taki w sieci stokrotka jakos po 7 zł z groszami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jejku jakie kaloryczne te produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cathier
witam, przyłączę się do wątku, bo od jakiegoś czasu staram się unikać pszenicy. można powiedzieć że dwa ostatnie tygodnie (poza weekendem kiedy zjadłam 2 ciabatty) pszenicy nie jadłam. zbyt łatwe to nie jest. ograniczyłam mięso, wędlin w ogóle nie jadam. no prostu przestały mi smakować. jem sporo ryb co prawda ale jak mam zaplanować posiłek bez mięsa i ryb to pierwsze co mi do głowy przychodzi to mączne potrawy. jem sporo kasz i ryżu, makaron zwykły zastępuję ryżowym. kupiłam mąkę kukurydzianą, ryżową i owsianą a ostatnio jeszcze gryczaną i jaglaną ale tych dwóch ostatnich jeszcze nie używałam. planuję zrobić tartę z mąki gryczanej i naleśniki gryczane. czytałam w wątku o pizzy z kaszy gryczanej ale jakoś mnie nie przekonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez chce zaczac ale nie moge , ciagle cos zjem niestosownego mam duzy brzuch i dlatego ta dieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co zaczelas? ja probuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam wszystkich bywalcow topicu,autorko jestem pod wrazeniem takiego stylu zycia i sposobu odzywiania sie ,mam troche do zrzucenia i nie ukrywam ze chcialbaym zastosowac ten sposob odyzwiania sie .czy mogłabys opisac jakie masz postepy jezeli idzie o ubytek kg od zastosowania diety czy sa wystarczajace dla Ciebie? jest to motywacja na pewno dla wszyskich nowych osob i ktore chca zaczac/ pozdrawiam. katarzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorki to chyba juz tu nie ma tez bym chciala zaczac taka diete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam bardzo ale jest :) pozdrawiam i prosze o info takze ;) na temat dietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupil\am dzis makaron bezglutenowy , zjadlam i o niebo lepszy od normalnego az sie zdziwiłam , ponoc chleb czy bulki sa niedobre , ale ja sprobuje raz zakupic tylko ze to drogie , za makraon paczke zaplacilam ok 8 zl mam go na 2 razy zjadlam ze swieza bazylia i pesto i mieta swieza ( bo ja uwielbiam takze a jest zdrowa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie sie podziewacie???? mam nadzieje ze sie zjawicie do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha , zakupilam te bulki ale zjem 1 jutro na snaidanie , zobaczymy jaki maja smak , czy sa wogole zjadliwe byly tez biszkopty , ciastka i markizy , ale nie kupilam , bop nie chce sie opchac naraz wszystkim , bo to jednak jest kaloryczne no i zastanawiam sie jak sie ten brzuch ma odchudzic , skoro wszystko to ma mega kalori dlatego 1 dnia nie zjem wsio na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam pytanie, czy jaka nie mam nietolerancji na gluten . a zzmaienei zwykly chleb , makaron itp na te besglutenu, to cos schudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto i autorka wątku:) Wakacje nie sprzyjają dyscyplinie, zaczyna się od wina a potem - co tam, raz się żyje:) I tak od czasu do czasu jakiś gluten wpadnie...Ostatnio tydzień temu pizza... Ale teraz już będzie spokojniej,mniej okazji do wina to i gluten się nie pojawia, przynajmniej od tygodnia. Waga skacze. Jak jem bezglutenowo to dość szybko spada 2-3 kg,czasem pięć, jak zaczynam jeść coś z glutenem (bagietki, bułeczki,pizze) to jak zawsze trudno mi zachować umiar i waga rośnie. Zresztą to właśnie trudność w zachowaniu umiaru z pieczywem i pochodnymi skłoniła mnie do wybrania takiej diety.I chociaż waga jakoś specjalnie nie zmalała to zdecydowanie zmalał brzuch.Bywałó,że przy wadze w okoliczach 100 w pasie mialam 110 -115, teraz pd ponad roku poniżej 95, a przy ładnym prowadzeniu się nawet czasem centymetr pokazuje 89:)I to mnie skłania jakt tylko się da do trzymania diety. Co do gotowych produktów bezglutenowych to ja ich nie kupuję, bo mi nie smakują i w dodatku są bardzo drogie. Ale jestem mocna w gotowaniu i upieczenie np. ciasteczek daktylowo-kokosowych z mąką jaglaną i kukurydzianą i odrobiną masła to dla mnie kilka minut roboty..Podobnie jak wymyślanie bezglutenowych odpowiedników tradycyjnych potraw.Tylko to zabiera sporo czasu. Jako zamiennik makaronu można wykorzystaćcienkie naleśniki z mąki gryczanej lub jaglanej lub kukurydzianej (bądz ich mieszanki) usmażone niemal bez tłuszczu na małym ogniu i pokrojone w cieniutkie paseczki. Są naprawdę pyszne, a sos do nich to już tylko nasza fantazja. Uwielbiam też kaszę jaglaną, ale żeby pozbyć się jej nieciekawego smaku trzeba ją przed gotowaniem 2x zalać wrzątkiem, wypłukać i gotować w zimnej wodzie. Doskonała na śniadanie zamiast płatków lub bułek a także do np.pomidorowej. Teraz już będę miała trochę więcej czasu, postaram się bardziej pilnować,bo oprócz talii chciałabym zmniejszyć jeszcze parę innych rzeczy. Waga dziś rano 99,00, pomimo wakacyjnych szaleństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie kupujesz make jaglana? nie widzialam takiej a platki jaglane dzis kupilam , moga byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evciaaa
no i fajnie ze juz jestes :) makaron bezglutenowy naprawde pyszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a masz moze rozpiske na gluten i bez. bo na necie jest troche namieszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znalazlam juz , chyba bedzie dobra ryz bialy tez mozna , a ja myslalam ,ze nie i dlatego myslalam ze zła rozpiska, ale na kilku stronach jest ten ryz wymienieony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupilam tez make - mieszanke bezglutenowa, czy upieke z niej cos> np racuchy lub nalesniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bulka zjadliwa ale mnie nie rzucila na kolana, ale makaron pyszny ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vifiii
WITAJCIE, czytam od wczoraj ten topik, i tak sie zastanawiam , czy schudne z brzucha jak zamienie tak jak ktos tu pisal wyzej , pszenne pieczywo na bezglutenowe , czy piekac na mace , dozwolonej te ciasteczka itp, schudnie sie tez? bo kalorie sa tez niemale mam smak na nalesniki od pewnego czasu ale jak pomysle o swoim brzuchu to nie upieke. prosze o wypowiedzenie sie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem 3 dzien na tej diecie a własciwie to probuje upieklam sobie bułeczki jaglane, ale nie wiem czy mozna zjesc taka bułke ze skwarkami ( wczoraj utopilam z cebulka ) i tak mnie wziela ochota ze nie wiem, zjesc czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cathier
najgorsze są oczywiście początki, niestety do pieczywa dodawane są różne ulepszacze smaku które uzależniają i wydaje się że nic nie zastąpi pysznej bułeczki. trzeba przeczekać aż zmienią się smaki. pamiętam jak rzucałam kostki rosołowe, sosy w proszku itd. wydawało mi się że zupa bez kostki nie ma smaku. zaczęłam dodawać dużo więcej ziół i przyprawi teraz mi nie brakuje sztucznych smaków. wydaje mi się że w tej diecie ułatwia sprawę znalezienie zamienników. ciężko jest w ogóle zrezygnować z mącznych produktów, dlatego ja szukam ciągle przepisów na te same dania które lubię ale bez mąki pszennej. piekę sama pieczywo, chociaż ogólnie niezbyt dużo go jadam, ale nie daję mąki pszenne. zupy od dawna już zagęszczam kaszami, warzywami itd. najgorsze, że gdzie się nie obejrzeć tam pszenica i nawet sobie nie zdajemy sprawy ze ją cięgle jemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cathier święta racja, najtrudniejsze początki i znalezienie atrakcyjnych zamienników.Ale np naleśniki jaglane świeże są przepyszne, jak poleżą to trochę twardnieją,ale też da się zjeść. Za to placki z cukinii i mąki gryczanej lub jaglanej są rewelacyjne i na zimno i na ciepło. vifiii odpowiedz jest jasna - jak będziesz jadła bardzo kalorycznie to z glutenem czy bez będziesz tyła.Jak przy klasycznrj diecie trzeba zachować umiar i rozsądek.Jak zjesz za dużo pysznych,bezglutenowych ,zdrowych ciasteczek to też utyjesz. Trzeba pamiętać o tym,że zdrowa żywność tuczy tak samo jak niezdrowa tylko nam nie szkodzi.Ja po zdrowym,bezglutenowym jedzeniu mam mniejsze łaknienie niż na przykład po drożdżówce czy bagietce i łatwiej mi odejść od stołu.Ale jak zjem kawałek bezglutenowej czekolady to nadal mam na nią ochotę i jak sięnie pilnuję to zjem za dużo. Gościu od cebulki:) oczywiście możesz zjeść wszystko,ale jaka jest szansa,że po takiej bułeczce ze smalcem uda ci się schudnąć.... Rok temu, jak zaczynalam dietę bezglutenową (startowałam ze 110!)to też na początku nie chudłam ,bo jadłam po prostu za dużo. Mąkę jaglaną,orzechową,gryczaną,migdałową kupuje w lokalnym ,dużym sklepie spożywczym.Są też we wszystkich sklepach ze zdrową żywnością, ale przeważnie o 30-50% droższe.chociaż i tak o wiele tańsze niż gotowe mieszanki do pieczenia chleba bezglutenowego. Płatków jaglanych nie próbowałam, ale kaszę jaglaną preparowaną uwielbiam.Np z serkiem wiejskim i owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mąkę jaglaną kupiłam w sklepie społem we Wrocławiu. były też płatki jaglane i kasza owsiana i ogólnie duży wybór różnych płatków, kasz i otębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja słyszalam ,ze platki jaglane musze miec przekreslony klosek , a u mnie nie ma , wiec chyba zły bedzie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×