Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

inseminacja 2014

Polecane posty

Gość daria275
Puszek201, a przypomnij mi. Bierzesz luteine, jak tak to w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszek201
nic nie biore. brałam tylko CLO miedzy 3 a 7 dniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh byłam wczoraj u alergologa... 10 lat używania donosowych sterydów zaprocentowało nadzerką w nosie i mega zniszczoną śluzówką nosa... Leczenie sterydy wiec starania o dziecko dr kazał odłożyć. Nie wie na jak długo... czy na miesiąc czy dłużej... zależy od efektów leczenia. Ehhh nie chcę rezygnować z dzidzi a bez tych leków nie da się żyć... Mega ciężki wybór..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  efka
Obiecalam się odezwac no ale nie mam dobrych wiadomosci . wczoraj się zle poczulam i pojechalam do szpitala gdzie okazało się ze moja beta spadla. Dostalam zastrzyk i w domu oczekuje na poronienie. Moje starania przekladam do sierpnia. To była moja druga udana inseminacja i druga zakończona poronieniem. Mam nadzieje ze oczyszcze się sama i nie będę musiała jechać na zabieg. Psychicznie czuje się jak wrak człowieka. Wam jednak życzę powodzenia i nie poddawajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusze201
gośc efka nie załamuj sie widocznie tak miało byc. Ja tez po poronieniu nie umiałam sie z tym pogodzic jednak po wielu rozmowach uspokoiłam się. Organizm wie co dla nas dobre i odrzuca to co że tak brzydko powiem "wybrakowane". Przykro mi słyszeć takie rzeczy trzymaj sie. Z tego co słyszałam to chyba po drugim poronieniu powinno sie zrobic dokładniejsze badania Ciebie i partnera tylko niestety nie wiem jakie ale lekarz napewno Wam to powie. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość efka podejrzewam że czujesz się jak wrak człowieka. To ogromne nieszczęscie zwłaszcza dwukrotne... Ale znajdź cień szczęścia w tym... Skoro dwa razy poroniłaś dwa razy zaszłaś w ciąże... Wiecie więc że tak naprawdę jesteście płodni... na utrzymanie ciąży jeśli zdiagnozuje się czemu tak się dzieje są leki... Kochana pomyśl że nie będziesz musiała iść na in vitro.. Prawdopodobnie wystarczy kuracja... Pewnie mizerne słowa otuchy ale w tym nieszczęściu jest promyczek nadziei. Nie poddawaj się i nie zgaś go. Wiem łatwo powiedzieć.. Ja nigdy nie byłam w ciąży... i z każdym dniem jestem coraz bliżej tego paskudnego in-vitro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria275
Gość efka, bardzo mi przykro z zaistnialej sytuacji. Pamietaj, że jak tylko będziesz chciała porozmawiać to jesteśmy. A powiedz mi, robiloscie tskie badanie jak konflikt krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszek201
niestety ja dziś dostałam @. Ale jakoś spokojnie do tego podeszłam. Teraz chyba po prostu przyszedł czas za wzięcie się za siebie i nie myślenie o tym wszystkim. Podobno to najlepsze lekarstwo. Mam nadzieje że uda mi się zgubić pare KG i za pare miesięcy ciąża będzie naturalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria275
Puszek201, tak trzymaj. Życzę Ci tego z cakego serca byś za parę miesięcy cieszyła się stanem błogosławionym. A co słychać u naszej Anusi2321?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiokotek
Witam, Dziewczyny jestem nowa na form :) piszę bo mam taki mały dylemat. 30-05-2014 miałam pierwszą Inseminację. Dziś jest 11 dzień, dodam że byłam stymulowana clo+ovitrelle(czy jakoś tak) . Chciałabym zrobić dzisiaj test, nie mogę się doczekać . Co o tym sądzicie? proszę o radę . Pozdrawiam wszystkie kobietki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2014
Isiokotek ja myslę,ze to za wczesnie. Ja zrobilam test dzisiaj 12 dni po iui i wyszedl negatywnie jutro potwierdze bete. Choc gin powiedzial , ze dopiero 14dni po iui zrobic test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość efka
hej dziewczyny nie odzywalam się trochę bo nie byłam w stanie :( myśle o tym czy nie iść do psychologa bo psychicznie jestem w rozsypce. Bardzo Wam dziękuję za słowa otuchy :) jesteście kochane. Konflikt krwi ? nie pomyślałam o tym bo z mężem mamy taką samą chyba ,a lekarz stwierdził że wcześniej czy później z moim M będę miała maleństwo ( potwierdził to wynik z badania histopatologicznego z pierwszego razu) tylko pytanie : kiedy to nastąpi ? a co do Waszych testów po iui to mój lekarz kazał nie robić zwykłych testów tylko bete po 21 dniach od iui. Hormon pokazuje się wcześniej we krwi więc szkoda kasy na sikańce idźcie na bete pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja dziś mam wizytę u dr :) jestem ciekawa czy pęcherzyki urosły... Ehh i czy do odp rozmiarów. Niby trzy były w czwartek więc spore szanse ale w ubiegłym cyklu niestety dopiero w 16 dc miały 20mm a to wg doktora zbyt późno na iui.... Ehh więc przede mną kilka godzin niecierpliwości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość efka
kuuliczekxxx zobaczysz trzy piękne i dorodne pęcherzyki :) i wszystko będzie po Twojej myśli :) powodzenia i trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria275
Kuliczekxxx i jak tam Twoje jajeczka? Kiedy IUI? Puszek201 i jak dieta, wybralaś juz swoją? Ja postanowilam przejść na diete biblijną, zero wieprzowiny i przetworzonych posiłków. Wyczytalam, ze przy niej traci sie 10kg w 40dni. Zobaczymy... Isiokotek i jak Twoja beta? Mam nadzieję, że jest wysoka ;) Maj2014, bardzo mi przykro. Zobaczysz, następnym razen się uda... Patusia1 co u Ciebie? Na jakin etapie jesteś? Gość efka, wizyta u psychologa mogłaby Ci bardzo pomóc. Jeżeli czujesz taką potrzebę to nie zastanawiaj się tylko ruszaj. Konflikt krwi jest wykluczony skoro macie tą samą grupę krwi A ja wczoraj wróciłam z imprezy po pierwszej komunii. Pogoda na szczęście dopisała, chociaż nie dużo zabrakło do wielkiej ulewy... Dzisiaj wizyta u gina. Zobaczymy co powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) były dwa pęcherzyki 17mm i 20mm ;) Dostałam pregnyl i dziś godzina 20.00 iui ;) Endo 9,5mm dr mówił że niby super dobre czas pokaże... Ehh byle do godz 20.00 :) Cieszę się mega bo będzie po 27h zrobione a ostatnio po ponad 40 h było także jestem dobrej myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria275
Kuliczekxxx to trzymam kciuki. Niech ten drugi też dorośnie do 20mm to będą bliźniaki ;) Przypomnij mi, to jest Twoje drugie podejście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak daria to jest moja druga próba.. ale 3 cykl stymulacji... Podczas pierwszego robiliśmy iui podczasd rugiego pęcherzyki urosły dopiero do 20mm w 20dc także dr kazał sobie odpuścić no i teraz 3 cykl i druga próba... ehhh a ty dziś też masz wizytę tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria275
Kuliczekxxx tak. Chce podejść i zapytać o ewentualne badania przed trzecia próbą. Niby mieliśmy zrobione wszystkie potrzebne, ale może jest coś co warto by było powtórzyć. W czerwcu chceny podejść do trzeciej próby, także będę potrzebować receptę na leki. Trzymam kciuki za Twój sukces ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za twój rownież :) uszy do góry kochana musi być dobrze... no ja wiem że jak by się nie udało teraz to do tej trzeciej próby bym chciała powtórzyć prolaktyne tsh ft3 ft4 i badanie nasienia... to są takie podstawowoe badania nie kosztuja majetk także można se jeszcze na nie pozwolic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria275
Kuliczekxxx ja TSH, ft3 oraz ft4 ze względu na tarczyce robię co kwartał i ostatnio miałam idealne wyniki, ale rzeczywiście prolaktyne moglabym zrobić. Chce jeszcze zapytać o badanie na wrogość śluzu. Nasienie M mamy sprawdzane przed każdą IUI. Zastanawiam się nad badanien hormonów M, ale on wyniki nasienia ma dobre więc nie wiem czy to coś by dało. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszek201
daria275 ja juz tyle razy bylam na róznych dietach, i co z tego ze jakiś efekt był skoro potem wszystko wracało. Teraz jest na diecie MŻ. No i zaczełam chodzić na zajęcia sportowe. W ciągu 2 tyg straciłam 2kg. Mam nadzieje że za parę miesięcy bedę mogła się pochwalic 2 kreseczkami bez trzeciego IUI. Dziewczyny Wam wszystkim życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wam powiem że jestem trochę podłamana bo czuję sama po sobie że tyję... no ale jakies skutki musi mieć terapia hormonalno sterydowa... A jak zastosuję dietę MŻ to wogóle bym musiala nie jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria275
No ja to samo zauważyłam na sobie. Kilka kilo ni przybyło od początku terapii. Planuje to zrzucić, ale... Mąż mnie pociesza, że i tak ślicznie wygkadam a ja i tak wiem swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria275
To ja już po wszystkim. Przed trzecia próbą będę mieć miesiąc przerwy by wykonać HSG. Co prawda mialam je robione, ale już bardzo dawno bo ok. 2 lata temu. Także dopiero jak coś to w lipcu. Byłby to najlepszy prezent na naszą piątą rocznicę ślubu jakby się udało. Dzisiaj mialam jeszcze zrobiony posiew i USG. Owulacja gdzieś dopiero ok. 17 dnia cyklu, czyli za 5 dni. Mamy się dużo starać. W między czasie zrobię sobie jeszcze badanie prolaktyny, zobaczymy co mi wyjdzie. Co do wrogości śluzu to tego badania przy IUI się nie wykonuje, bo śluz jest omijany i nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patusia1
Daria ja mam iść na bete w poniedziałek, ale myślę sobie że zrobię tylko test jak będzie negatywny to ani na bete nie idę. Zrobię badania hormonalne, jak będzie wszystko ok to podejdziemy do 3 próby i na tym na razie zakończymy starania. Lekarz sugeruje, żeby po 3 nieudanej próbie zrobić laparoskopie, a potem nie wiadomo co dalej.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria275
Patusia1 mam nadzieję, że trzecia proba nie będzie Ci potrzebna i w poniedziałek zobaczysz wymarzone dwie kreseczki. Trzymam kciuki aby tak właśnie było ;) Jakie badania hormonalne chcesz zrobić? Mi wczoraj lekarz powiedział iż skoro na początku roku miałam wszystkie badania zrobione, to teraz nie sa potrzebne. Jedynie HSG w celu kontroli droznosci, ale je akurat mialam robione ok dwa lata temu. Teraz pp tym wszystkim zastanawiam się czy IUI przed tym badanien miala jaki kolwiek sens. Poza tym w swoim zakresie zrobię prolaktyne kolka dni po owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh a my już po 2 próbie... Ehhh ten lewy 20mm pękł prawy niby zaczynał... Tym razem nie brałam żadnej no spy itd chciałam czuć co tam się dzieje i kuźwa żałowałam bolało... Ale spałam jak zabita... Rano mieliśmy powtórzyć jeszcze żeby może na ten drugi pęcherzyk ale mąż nie doszedł i lipton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria275
Kuuliczekxxx pewnie jest zestresowany. Zróbcie sobie wieczorem kolacje ze swiecami i ciepłą (ale nie gorącą?) kąpiel. Odstresuje się i przeżyjecie chwilę przyjemności. A kto wie, później może będą bliźniaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patusia1
Daria dziękuje, ale z moim szczęściem to już myśle że będzie laparoskopia. Badania to mam zrobić TSH,ft 3 ft3 anty TPO i prolaktynę. Mi lekarz powiedział że jedno HSG wystarczy do diagnozy, potem ewentualnie robi się inne zabiegi. Mi na HSG wyszedł polip i miałam zrobioną histeroskopie. Polipa wycieli i po 2 miesiącach zrobił się mięśniak, który podobno w niczym nie przeszkadza. kuuliczekxxx trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×