Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość gość
ja tez w 8 tyg zaczełam nosic ciążowe spodnie bo takie w których chodziłam przed, zaczeły mnie uwierac justyna kasia czy ciebie tez w nocy podczas przekrecania sie z jednego boku na drugi badz wstawaniu z łóżka bolał brzuch? justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markolka1978
Ja tak mam, że jak wstaję w nocy na siku i kładę się potem do łóżka to boli mnie brzuch. Podobnie jest z przewracaniem się z boku na bok, też boli. Mam tak od dwóch, trzech tygodni a dziś zaczęłam 37 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
ulubione zajęcie naszych pociech haha http://demotywatory.pl/4401163/Uczucie-znane-przez-kazda-mame Goscmilutka u mnie też leci 38 tydzień, a między nami jest 2 tyg różnicy. Za 10 dni mam tp. Nawet nie wiesz kiedy zleci Ci ten czas :) Torba gotowa? Spodnie ciążowe kupiłam dopiero w 27tc, ponieważ w lato chodziłam w sukienkach i spodenkach. W sumie najwygodniej chodzi mi się w sukienkach, nic nie uwiera i nie uciska :) Jak wstaję w nocy na siku i kładę się z powrotem do łóżka to też boli mnie brzuch. Córeczka albo uciska albo jest tak ułożona. Jak przekręcam się z boku na bok to najpierw ja przekręcam się, a później za mną brzuch podąża haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Te bole brzucha na tym etapie ciazy 37 i 38 tyg to chyba norma ja na siku budze sie co 2 godz wstaje z lozka powoli bez g***townych ruchow wtedy az tak nie boli. Gabi torba to szpitala juz naszykowana sobie czeka wyprawka tez juz jest chcialabym juz urodzic bo brzuszek spory plecy mnie bola, mam zgage z ciazowych ciuchow to nosze tuniki i leginsy albo luzne bluzki i spodnie biodrowki sprzed ciazy bo brzuch mam spory ale ogolnie to schudlam zamiast przytyc :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Ach siku i te wstawanie. W nocy budzę się różnie, ale jest to co 1-2h. Męczące to jest :) Z łóżka wstaje powoli i bokiem, bo brzuch boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak tylko ze ja jestem w 25 tyg tylko ze bliźniaczej:) justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bratek77
Witajcie kochane! Moje cukry trochę się ustabilizowały, od dwóch dni praktycznie mieszczę się w normie, dieta chyba działa, więc może obędzie się bez insuliny. W czwartek wizyta u lekarza, zobaczymy czy u mojego synusia wszystko ok. Mnie też przy obracaniu w łóżku brzuch boli, a u mnie to 29 tydzień i jak się nachodzę to ciągnie podbrzusze. Jejku jak ten czas zaczyna szybko lecieć, sama nie mogę uwierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bratek a mozesz powiedziec mi co jesz a czego nie? wizyte u diabetologa mam dopiero 22 i chciałabym porady od doswiadczonej osoby:) justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratek to super, widzisz unormowało się a dieta często wystarczy :) Justyna, Mnie od 4 tygodni boli spojenie łonowe, ale już wcześniej było mi ciężko sie przekręcać i bolał brzuch w sensie chyba mięśnie albo ściegna/więzadła. Gabi, Super, moi to na pewno tak mi miłość okazują ;) Dziś dostałam "uprząż" taki pas ciążowy, może mi to zminimalizuje ucisk na drogi moczowe zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LaBrise pamietam, że to chyba Ty robiłaś harmony. Czy mogłabyś napisać cos więcej o tym teście? Tzn zapoznałam sie z opisem producenta ale bardziej chodzi mi o wynik. Dostałaś go w formie oszacowanego ryzyka dla poszczególnych trisomii czy było tam cos więcej np o kariotypie, jakieś konkretne wyniki dna czy tylko na zasadzie "ryzyko niskie"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaBrise
Lily podają procentowo napiszę Tobie wynik.. Chromosom wynik prawdopodobieństwo Trisomia 21 niskie ryzyko mniej niż 1/10.000 (0.01%) Trisomia18 niskie ryzyko mniej niż 1/10.000 (0.01%) Trisomia13 niskie ryzyko mniej niż 1/10.000(0.01%) płeć płodu płeć płodu żeńska więcej niż 99/100 (99%) analiza X,Y XX więcej niż 99/100 (99%) tak wygląda mój wynik testu HARMONY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli coś więcej chciłabyś wiedzieć na ten temat pytaj... Koszt badania 2600zł wynik do ok 3tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LaBrise bardzo dziękuję. Ja w pierwszej ciąży byłam spokojna, bardzo dobrze się czułam, zrobiłam usg prenatalne u dwóch rożnych lekarzy i dałam sobie spokoj z badaniami biochemicznymi a teraz czuję się fatalnie i chyba przez to mam jakieś złe przeczucia i ciągle czytam o wszelkich możliwych badaniach. Rozmawiałam ze swoim lekarzem ale niewiele mi pomógł..Dał skierowanie na test podwójny fmf z pappą. I teraz się zastanawiam na co się decydować. U mnie harmony w regularnej cenie kosztuje tyle samo tj 2600 ale 2 tyg temu jak o niego pytałam okazało się, że obejmuje go abonament który posiadam i zaplacilabym 520zl. I gdybym miała tyle zapłacić to bym sie nie zastanawiała ale babka z recepcji uprzedziła mnie, że to się na pewno zmieni i badanie będzie pełnopłatne. Znając życie, jak będę mogła zrobić badanie czyli za 2tyg pewnie będzie w normalnej cenie:/ A napisz mi jeszcze w którym tyg dokładnie robiłaś to badanie i czy wynik przychodzi do domu/ do lekarza czy do przychodni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lily ja robiłam to badanie w 14tyg. ale od 10tyg. można je spokojnie zrobić, wynik dostaje klinika tam gdzie było badanie wykonane do osobistego odbioru..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka mi diabetolog ustalił dietę na określoną liczbę węglowodanów w zależności od wagi i wieku ciąży, ja mam 22 węglowodany i np. kanapka z razowego pieczywa ma 2 WW, ale tak w skrócie jeść 7 razy dziennie, ja ostatni posiłek jem po 22, zero słodkiego, owoce ograniczam ( np jedno jabłko i jedno kiwi dziennie) warzyw możesz jeść bez ograniczeń, szczególnie zielonych, mięso, ryby wszystko robione bez tłuszczu na parze lub w piekarniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o ja pie........ słodyczy nie jadam, wiec bedzie ok, najgorsze to owoce bo je uwielbiam zwłaszcza jabłka:( zaczełam tez jesc ciemne pieczywo:)nawet ok:) zobacze co mi diabetolog powie justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bratek77
Justyna ja słodkim tez się nie objadałam, raz dziennie coś tam przekąsiłam, słodkich napojów tez nie piłam, zero coli, niezdrowej żywności, chleb jadłam tylko razowy własnego wypieku, a i tak mnie dopadło :( może u mnie wiek to nakręcił. W przyszłym tygodniu mam kontrol zobaczymy czy obędzie się bez insuliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bratek no to mnie zmartwiłaś:( to jakim sposobem u takich jak ty czy ja jest ta cukrzyca??????? moze u mnie dlatego ze mam nadwage, hmm, no nic trzeba zakasac rekawy i brac sie za siebie:) justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedobrzyzna
Ja miałam podobne zalecenia co do diety. Pieczywo i makaron tylko razowy, generalnie rzeczy tylko z mąki razowej. Zero owoców świeżych lub przetworzonych (odpadały soki i dżemy). Jedzenie co 2 godziny, nawet jeśli to miały być dwa gryzy chleba razowego, jarzyny bez ograniczeń a do tego dużo ryb :) Oczywiście nie muszę pisać, że zero słodyczy i śmieciowego jedzenia :) Dziewczyny, trzymam kciuki za kolejne porody i czekam na wieści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się martwię, żeby nie przedobrzyć i żeby maluch nie głodował w tej diecie. niedobrzyzna ale ty jak pamiętam to chyba nie miałaś cukrzycy? nie badałaś się glukometrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedobrzyzna
Nie, cukrzycy nie, ale ja mam problemy z insulina i stad to zalecenie lekarza. Szczerze mówiąc to wg niego powinnam być stale na takiej diecie, nie tylko w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a kiedy stwierdzona jest cukrzyca ciążowa? bo to ze ktoś po obciążeniu ma podwyższony cukier to juz swiadczy o cukrzycy? justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazzz
hej dziewczynki u mnie rozpoczął się 8 tydzień i jakieś plamienia takie żółtawe wylatujące razem z luteiną czy któraś z was też tak miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaneczka
cześć dziewczyny tu polaneczka, może niektóre z Was mnie kojarzą z forum objawy ciąży po in vitro. Wczoraj byłam na pierwszym usg 6t6d. Wszystko chyba ok, tylko że na usg widać dwa serduszka, ale zarodki są bliźiutko siebie i lepiej jakby były dalej :/ Miałam podany jeden zarodek i to on się musiał podzielić. Co prawda Pani dr jednoznacznie nie potwierdziła ciąży bliźniaczej ale też nie wykluczyła. Pani dr mówi że jest jedna kosmówka i nie wiadomo ile owodni bo jeszcze nie widać. Proszę powiedzcie czy któraś z Was miała taką sytuację? Już zdążyłam naczytać się na necie różnych rzeczy. Proszę kobietki dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*****magdazz ja tak miałam na poczatku gdzies koło 14 tyg jak byłam w szpitalu i przepisali mi luteine dopochwowo tez miałam wydzieline zółtawa to były pozostałości po luteinie teraz jak biore tez mam cos takiego ****polaneczka jak sa dwa serduszka to jest ciąża bliźniacza, w Twoim wypadku tak jak w moim i kasi to bedzie ciąża jednojajowa a ile owodni dowiesz sie później (nie pamietam w którym tygodniu) u mnie podejrzewali ze jest jedna owodnia, bardzo sie wtedy bałam , ale okazało sie ze ta błonka miedzy nimi jest bardzo cienka:) wiec dwie owodnie sa, głowa do góry grunt to miec dobrego lekarza, który zna sie na prowadzeniu ciąż bliźniaczych:) justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazzz
justynka dzięki za odpowiedź a Ty jak się czujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaneczka
kochany gościu dziękuję Ci bardzo za odpowiedz :* to pewnie wiesz co przeżywam teraz jak się dowiedzieliśmy o tym wczoraj na usg. Co prawda jeszcze trzeba to sprawdzić. Boję się okropnie, następne usg za tydzień to będzie prawie koniec 8 tygodnia. A kiedy u Ciebie było widać dwie owodnie? w którym teraz jesteś tygodniu?jak często masz wizyty? No i czy od razu widać było dwa zarodki oddzielne? bo u mnie one są tak bliźiutko, tak mi się wydaje... Kasiu a jak było u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Z cukrzyca nie pomogę bo mnie odpukać szczęśliwie ominęła jak na razie. Magdazz, Generalnie przy luteinie cały czas mam białawe upławy ale jeśli ich kolor nagle ulega zmianie to można zapytać lekarza, mnie się tak miesiąc temu zrobiło że z białych przeszły w żółte plus niestety zmieniły również zapach i skończyło się na globulkach. Polaneczka, po pierwsze gratulacje :) tak z ciekawości miałaś nacinaną otoczkę zarodka przed podaniem ? Co do typu ciąży ja akurat mam jednojajową ale dwuowodniowo-dwukosmówkową więc mam troszkę inną sytuację ale jak widzisz u Justyny na początek nie było widać że są dwie owodnie. To się chyba da najlepiej zobaczyć koło 9-11 t . I najlepiej nie czytaj w necie bo się tylko zestresujesz, mnie straszyli że jeden zarodek jest mniejszy i że pewnie skończy się ciążą pojedynczą i też się naczytałam ile to % zanika itd a niepotrzebnie. Tak jak Justy na mówi doby ginekolog ( taki który ma doświadczenie z tym typem ciąży to podstawa) i częste wizyty a teraz ciesz się żę się udało :). Ja w piątek idę na pierwsze KTG i komplekoswe USG (moja nieszczesna narkea, przepływy u chłopców i może sie dowiem ile szacunkowo ważą) no i 34 t skończony, jeszcze pewnie tylko 10-14 dni w zależności co z nerką. Gabi, markolka, goscimilutka co u was? sporo nas do rozpakowania w grudniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markolka78
Ja mam dziś wieczorem wizytę u lekarza i dowiem się kiedy i jak rodzę. Już nie mogę się doczekać tej wizyty i tego co na niej usłyszę:). Mam nadzieję, że zobaczymy się z małym już niedługo bo jestem wielka jak czołg i poruszam się jak pingwinek:), już nie mówiąc o skurczach które miewam dosyć bolesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markolka78
Kasia, a Ty miałaś wcześniej jakieś problemy z nerkami, czy tylko przy ciąży masz dolegliwości? Pytam, bo ja 5 lat temu miałam operację nerki i o dziwo ciąża jej nie dokucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×