Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

STYCZNIOWKI 2015

Polecane posty

Gość dotyy
ale się fajnie złożyło bo ja też mam to usg 2 lipca i będę wtedy w 12w5d tak mniej więcej wg usg :] wg OM termin mam na 13 stycznia a wg ostatniego usg na 16 stycznia :] strasznie jestem ciekawa jak maluszek będzie wyglądał i czy już będzie widać płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamiaa
dotyy ale płeć to mniej więcej dopiero w 5 miesiącu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamiaa
dotyy ale płeć to dopiero mniej więcej w 5 miesiącu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki skarbów
agnieszkaf07: ja mialam pierwsza cesarke ze wzgledu na zwichniecie stawow biodrowych. Jak zaszlam w druga to chcialam urodzic naturalnie bo podobno jest taka mozliwosc, natomiast moj gin powiedzial ze pierwsze cc jest juz wskazaniem do drugiego. ja znioslam druga ciaze w miare dobrze... co prawda miesiac lezalam plackiem, ale potem odbilam to sobie remontem nowego mieszkania, urzadzaniem i przeprowadzka ;) termin porodu mialam na 09.08 ale skierowanie dostalam na 01.08 ze wtedy mam sie zglosic chyba ze wczesniej cos bedzie sie zlego dziac. bo niestety jak masz planowana cesarke to nie czekaja lekarze do wyznaczonego terminu. bo jakby czasem dzidzi sie pospieszylo to wiesz... stres,nerwy,szybkie ciecie. niestety poczulam sie kiepsko 22.07 pojechalam na izbe przyjac i juz mnie nie wypuscili. po badaniach lekarz stwierdzil ze mala jest duza juz bo pow. 3kg i 50cm wiec mozemy zrobic juz ciecie i tak 26.07 moja corka przyszla na swiat. teraz jestem w trzeciej ciazy i wg OM termin mam na 30.01 ale bedzie albo w dzień babci albo dzień dziadka (lekarz pozwala mi wybrac :) zeby zrobic prezent jednemu z dziadkow) oczywiscie jesli nic wczesniej sie nie zdarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki skarbów
agnieszkaf07 jesli mialas pierwsza cesarke i wiesz ze czeka cie druga to twoj gin powinien dac ci skierowanie do szpitala na wyznaczony dzien, wtedy pakujesz sie i juz tylko czekasz na maluszka. ja w pierszej ciazy mialam termin na 09.08 i tak mialam cesarke bo po pierwsze to pierwsza ciaza byla a po drugie nic sie nie dzialo i lekarz zrobil cc o czasie. z corka mialam termin tez na 09.08 ale skierowanie do szpitala dostalam na 01.08. niestety kiepsko sie czulam juz kilka dni wczesniej wiec przyjeli mnie 22.07 a 26 robili cesarke po stwierdzeniu ze mala donoszona i nie ma sensu czekac. teraz tez czeka mnie cesarka wg OM 30.01 ale lekarz mowi ze rozwiazemy 21.01 lub 23.01 na Dzień Babci albo Dziadka :) chyba ze cos sie wydarzy wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki skarbów
mammamiaa: ja w pierszej ciazy dowiedzialam sie ze bedzie syn dopiero w 20tc, w drugiej juz w 16tc lekarz potwierdzil ze bedzie corka. teraz jeszcze nie wiem. w glebi serduszka chcialabym dziewczynke natomiast biorac pod uwage moje zachowania, zachcianki, smaki i wyglad chyba raczej bedzie chlopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotyy
niby wiem, że jeszcze za wcześnie na płeć ale u mojej koleżanki na tym usg wyszło już w 13 tygodniu, że będzie chłopak i lekarz miał racje :) w sumie nie jest to dla mnie najważniejsza informacja ale to po prostu ciekawość :) najbardziej chce zobaczyć jak się rusza i dowiedzieć się, że się prawidłowo rozwija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viva86
ja idę jutro i ogarnęła mnie lekka panika :( dziś 12 t 3 d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bylam spanikowana, moj mąż się ze mnie śmieje że bede bardzo przerazliwiona mama, ale chyba taka matczyna natura :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki skarbów
to wy przyszle mamy czekacie zeby poznac plec... ja z moim poczatkiem ciazy wiadomo brak miesiaczki zapala sie swiatelko zeby zrobic test. zrobilam trzy co dwa dni i wszystkie pozytywne. to stwierdzilam ze trzeba sie umowic do lekarza, na wizycie gin mi mowi ze ciazy ani widu ani slyc*****a mysle jak to? dostalam skierowanie na bhcg - wynik 1397 (wg OM 5tc + 2), moj gin po przeanalizowaniu mojego zycia seksualnego :/ dochodzi do wniosku ze to moze byc bardzo wczesna ciaza, ze pecherzyk widac mniej wiecej od poziomu pow.1500... bla bla bla, kaze przyjsc za dwa tygodnie. trzy dni przed planowana wizyta zaczelam plamic wiec biegiem do szpitala bo to sobotni poranek... dali luteine i jakis ginz oddzialu robi usg - rozpoznanie: PUSTE JAJO PLODOWE ! Ja sie pytam co to znaczy? gin odpoiwada ze ciazy nie ma jest pechcerz ale wszystkie objazwy zwiazane z ciaza sa normalne. (cala noc plakalam i pol dnia), w poniedzialek rano pytam co ze mna dalej? lekarz mowi juz inny - zastepca ordynatora - ze zrobi jeszcze raz usg i czeka mnie abrazja (czyt. skrobanka) to ja w ryk.... nagle cud! po usg lekarz mowi prosze spojrzec, fasolka ma 1,5cm, serduszko bije prawidlowo... ??? o co tu kaman w koncu bo nerwy juz na strzepku ostatnim... i wtedy okazuje sie ze lekarz przyjmujacy mnie na oddzial po prostu sie pomylil :) wtf? przez jego niedopatrzenie w poniedzialek pozbylabym sie mojego szczescia! teraz co prawda jestem nadal na podtrzymaniu i dodatkowo biore leki na tarczyce ale jest wszystko w porzadku i mam nadzieje ze tak bedzie juz do konca, choc po takich poczatrkach gdzies obawy caly czas sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaf07
Mama dwojki skarbów dziekuję za odpowiedź.Ja mam termin na 02.01 ale chyba wolałabym żeby wcześniej mnie rozpakowali ;) Wiesz ja miałam pierwsza cesarkę nie planowaną.Zero rozwarcia mimo kilku godzin porodu z oksytocyną ale dobrze że ta cesarka była bo synek ważył prawie 4,5kg.Teraz lekarz powiedział mi że moge próbować naturalnie i może nawet bym się skusiła ale boję się wagi maluszka więc jednak wolę cesarkę. Zaniepokojona ja nie miałam żadnego USG genetycznego,normalna wizyta,normalne USG.Teraz badanie przezierności karkowej czy oznaczenie kości nosowej to rutynowe czynności tylko przezierność można oznacycz w tygodniach ciązy 11 a 13+6 a dziecko musi mięć CRL od 45 do 85mm. Ja miałam to badanie w 13+1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopisuje sie do styczniowek, termmin 7.01. Jestem po badaniu prenatalnym. Mamy juz 6.5cm i wszystko wskazuje na dziewczynke. To moja 3 ciaza, dwie pierwsze obumarły w 9 i 11 tyg. Mam nadzieje ze tym razem dotrwam do konca. Jutro zaczynamy 14 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Jarównież z miłą chęcią do Was dołączę :) termin mamy na 22 stycznia :) jestem po pierwszym usg, serduszko już biło w 6w1d. Teraz zamierzam iść na usg genetyczne ale zastanawiam się czy nie jest za wcześnie? Obecnie jestem w połowie 11 tygodnia. Bardzo się martwię czy wszytsko jest dobrze :) nie odczuwam żadnych poważniejszych objawów ciąży (jedynie zmęczenie, ból piersi-ostatnio ból zmalał, i ból w podbrzuszu, czasem lekkie mdłości) Z chęcią będę śledziła wasze wpisy :) pozdrowionka dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaf07
Witajcie nowe dziewczyny :) Coraz więcej tu nas :) Może któraś mnie uświadomi ;) czym jest to USG genetyczne?? to jest jednak to badanie m.in. przezierności karku i kości nosowej??? Bo może zaniepokojonej źle napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viva86
hejka dziewczyny, jestem już po badaniu genetycznym trwało bardzo długo :) ok 1godz no ale najważniejsze ,ze wszystko dobrze, maluch ma 6,65 cm :)jestem mega szczęśliwa !!!!! dziś 12 t 6 d :) leci szalenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny z tą kością nosową i przeziernością, to podobno na dobrym usg widac wszystko jak na dłoni i na genetyczne i dalesze badania kierują dopiero przy stwierdzeniu nieprawidłowości, także nie martwcie się na zapas:) Z oznaczaniem płci jest tak ze przed 20tc często widac, ale z pewnym ryzykiem błędu bo wykształcające się narządy wyglądają niemal identycznie. Trzeba cierpliwie czekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
viva86 lekarz nie dopatrzył się jeszcze płci? bardzo się cieszę, że z bobasem wszystko w porządku :) filmik z usg jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny . zajrzałam do Was na forum ,gdyż wiem ,ze sama bym tu z wami pisala... tez miałam termin na 23 stycznia.... no wlasnie ...MIALAM . ale spanikowalam... jestem mama 2 chlopcow,kocham ich nad zycie... a jednak zgodziłam się żeby usunąć farmakologicznie. :( dreczy mnie to do dziś,zaluje,mysle ,boli mnie to. i wiem ze cale zycie będę tak siebie zadreczac. czytam wasze forum i mysle sobie ile moja kruszynka by miała... 6 cm może 7 cm... bilo by serduszko. tak chciałam żeby to była dziewczynka. usunelam :( gdyż mam zycie już poukładane ,gdyż moje dzieci już chodza do szkoły,gdyz nie chciałam rezygnować z pracy, spanikowalam gdyż była to wpadka nie wiem nawet kiedy... dziś tak zaluje, mysle ze zbyt szybko zaczelam dzialac by usunąć..dziś bym tego już nie zrobila.... miałabym moja kruszynke :( żeby zabic bol po tym co zrobiłam oddalam się pracy...bez reszty. nigdy nie zapomnę tego co zrobiłam i nigdy nie przestane zalowac i zawsze będę zyc w poczuciu winy.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzaniepokojona
co to forum tak kiepsko funkcjonuje? co u Was dziewczęta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tragedia, w zyciu bym się nie spodziewała ze tak będę przechodzić, wymioty ustały ale za to zaczęła się zgaga. Jednym słowem tragedia... Ale byle mojemu skrzatowi nic się nie działo, ja wszystko zniose :-) a wy jak się macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki skarbów
u mnie dzisiaj 9tc+5 jestem po wizycie kontrolnej po szpitalu. niestety lekarz jeszcze nie zalozyl mi karty ciazy. dostalam zlecenie na badania, nastepna wizyta 28.07. nadal mam brac luteine 0,1 dwa razy dziennie i kwas foliowy po trzy tabsy dziennie. najgorsze jest to ze ciagle mi niedobrze... niby mam na cos apetyt, cos bym zjadla ale jak juz to przygotuje to moge od razu wymiotowac :( mam nadzieje ze to niedlugo przejdzie, tak samo jak chroniczne zmeczenie. wstaje rano zmeczona, zjem sniadanie i moge isc dalej spac ale obowiazki nie pozwalaja. na szczescie moja corka jeszcze w poludnie spi wiec tak organizuje czas zeby przy niej chwile sie zdrzemnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta159753
Dziś chyba jest ogólnie jakoś bardzo niskie ciśnienia bo odkąd wstałam byłam już zmęczona... jak ucięłam sobie popoludniową drzemkę, tak wstałam dopiero o godzinie 20... i dalej nie mam siły. 08 lipca idziemy na Usg genetyczne, a 11 lipca na wizytę do gin :) a Wy jak się czujecie? macie jakieś przeczucia w sobie co do płci? :))ja jakoś od początku czuję że to chłopczyk, jednak będę najszczęśliwsza na świecie jeżeli dowiem się że z dzidzią wszystko dobrze, płeć jest mniej ważna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotyy
Jestem już w 12 w5d i dzisiaj idę na usg genetyczne :) ale mam je dopiero o 18:45 więc siedzę w pracy i czuję się jak na szpilkach :) strasznie jestem niecierpliwa i nie mogę się doczekać już jak zobaczę mojego maluszka :) co do przeczuć co będę miała to powiem Wam, że bardzo bym chciała mieć chłopczyka ale patrząc na mnie to będzie dziewczynka heh :p przez szalejącą burzę hormonów jestem cały czas wysypana pryszczami i mam straszne problemy z cerą :/ więc co może być innego jak nie dziewczynka :) jeśli chodzi o samopoczucie to wydaje mi się, że najgorsze już mam za sobą (mdłości już mam coraz rzadziej i tak jakbym miała już więcej energii) jak wrócę z badania to od razu się zamelduję z wynikami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viva86
trzymam kciuki !! wiem co przeżywasz ! miałam to samo w sobotę ale wszystko było ok i tak też będzie u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnniMarii
Hej dziewczyny:) W poniedziałek teraz miałam wizytę. Musiałam coś zjeść przed wizytą, żeby dzieciątko było obudzone i można było zrobić badanie. Jestem w 14tc i jak pani doktor mnie badała to tak się fajnie ułożył że było ewidentnie widać, ...że będzie to syn :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnniMarii
Hej dziewczyny:) W poniedziałek teraz miałam wizytę. Musiałam coś zjeść przed wizytą, żeby dzieciątko było obudzone i można było zrobić badanie. Jestem w 14tc i jak pani doktor mnie badała to tak się fajnie ułożył że było ewidentnie widać, ...że będzie to syn :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viva86
no to super !!! u mnie nie było jeszcze nic widać :( ale czuje ,że to syn .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaf07
Cześć wszystkim:) Dziewczyny ja miałam takie przeczucie na córke w pierwszej ciąży i co i syn ;) także ja swoim przeczuciom nie wierze nic a nic :D Doty mnie też od początku ciązy strasznie sypią pryszcze...wyglądam okropnie no ale co począć. U mnie dziś zaczął się 15tydzień...wizyte mam 15 lipca może i ja się dowiem jaka płeć.Poza tym mdłości mnie męczą NADAL!!! co prawda tylko wieczorami ale męczą i ciężko wytrzymać,z synem miałam tak do 16 tygodnia mam więc nadzieje że już bliżej jak dalej bo dały mi popalić strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, ja jestem w 10 tygodniu i objawów w sumie zero . Talia zanika i tylko dlatego pamiętam ,że jestem w ciąży . W poprzedniej ciązy tez tak było ( mamy 2 letnia córeczkę ) . Już nie mogę się doczekać USG za 2 tygodnie , trochę się denerwuję czy wszystko jest z dzidzią w porządku . W poprzedniej ciąży czułam , że będzie dziewczynka , teraz jestem przekonana , że chłopczyk . Ciekawe czy sie sprawdzi . aaries

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×