Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

STYCZNIOWKI 2015

Polecane posty

Cześć dziewczyny jestem w 19tygciąży termin mam na 7.01.2015 Bardzo się boje jak to będzie czuję się dobrze ale jestem osobą otyłą przed zajściem w ciąże schudłam 47kg ale do sukcesu daleka droga , martwię się jak urodzę tą dzidzie i żeby nie było komplikacji pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny jestem w 19tygciąży termin mam na 7.01.2015 Bardzo się boje jak to będzie czuję się dobrze ale jestem osobą otyłą przed zajściem w ciąże schudłam 47kg ale do sukcesu daleka droga , martwię się jak urodzę tą dzidzie i żeby nie było komplikacji pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tosia mozesz opisac to jak udalo ci sie tyle schudnac i w jakim czasie ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 1 stycznia tego roku do 15 maja bo wtedy dowiedziałam się ze jestem w ciąży i lekarz kazał odstawić dietę bo ponoć w ciąży trzeba jeść wszystko, ale zaraz jak urodzę to biorę się znów za odchudzanie boje się czy będzie wszystko w porządku. W pierwszym miesiącu schudłam 22kg ale miałam ogromna nadwagę a później stopniowo coraz mniej jeszcze chce schudnąć chociaż 50 kg bo troszkę zaczynam tyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać że odchudzałam się pod kontrolą dietetyczki trenera na siłowni i byłam pod kontrolą lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tosia to rodzimy razem bo ja tez mam termin na 7 styczen. Ania 31l.Poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, gratuluję z całego serca! Tu mama lutowa 2012 i majowa 2014. Chciałabym zaprosić Was do lektury bloga ekspercko-rodzicielskiego mataja.pl Piszemy o ciąży, porodzie i rodzicielstwie z perspektywy osób profesjonalnie zajmujących opieką nad ciężarną i małym dzieckiem, czyli położnej, dietetyka i neurobiologa. Jesteśmy też mamami więc do profesjonalnych porad dorzucamy te bardziej życiowe. Zapraszam do lektury, dzielenia się Waszymi spostrzeżeniami, zadawania nam pytań i śledzenia na facebooku by zawsze być na bieżąco. Dziś wpis o tym jakie objawy mogą Was zaskoczyć w połogu a tekście odnośniki do innych tekstów które warto przeczytać jeszcze w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny gdziue sie podziewacie?? czemu nikt tu nie pisze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. Szkoda Aniu że tak daleko mieszkamy od siebie bo może spotkały byśmy się na porodówce Malwina lat 24 jestem z Częstochowy. Bardzo się boję, już nie mogę doczekać się pierwszych zakupów ile przed porodem można robić zakupy żeby jak to mówią nie było za wcześnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaajusiaaa
Hej Maja l.26 termin mam na 29 styczeń, strasznie się boję bo na dodatek choruję na epilepsję i jestem po poronieniu w grudniu...Jak się czujecie czy znacie już płeć ? kiedy zaczęłyście czuć ruchy dzidziusia bo ja najbardziej tego się nie mogę doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. Lekarz prowadzący moją ciąże stwierdził ze jajek nie widzi , będzie dziewczynka ale dziś byłam na badaniu prenatalnym w 3D i dowiedziałam się ze moja córeczka ma ptaszka płakałam bo byłam w szoku nie mogę w to nadal uwierzyć bardzo się cieszę ale byłam przygotowana na dziewczynkę jest to ogromne zaskoczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viva86
u mnie na badaniu w 19tc stwierdzono dziewczynkę :) lekarz powiedział ,że na 120 % mam nadzieję ,że się nie pomylił !!!! marzyłam o dwóch córkach !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaajusiaaa
Ja na usg dopiero 10 września idę, trochę sobie poczekam i mam nadzieję, że wtedy będzie można zobaczyć płeć...czujecie ruchy maluszka?? jakie to uczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Jestem w 19tc. Termin porodu mam różnie.. Najpierw 11 stycznia a teraz między 7 a 13 :) Byłam ostatnio na usg i lekarz powiedział, że prawdopodobnie jest księżniczka ale nie był pewny. Siusiaka nie widział bo nie ma albo się schował :) Ruchów jeszcze niestety nie czuje, ale bąbelki w brzuchu mam, tak jakby aniołek puszczał bączki :) czułam i słyszałam to w 16tc. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ja dziś byłam na USG. 17tyg 4dni, lekarz stwierdził, że chłopiec. i mierzy 12,2cm od pupy do głowy (wydaje mi się, że nie za duży jak na ten tydzień) a jak to wygląda u Was jakie CRL macie w których tygodniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaajusiaaa
mój maluszek w 13 tygodniu i 3 dni miał CRL 7.19 ...A za to BPD wynosiło 2,58 co wg usg dawało 14 tydzień i 3 dni ponoć normalne ale mnie i tak lekko zaniepokoił ten tydzień różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia31
Hej Kochane!dawno mnie tutaj nie było, ale to takie sobie po droddze małżeńskie problemy! Trudno tak wybrałam!widze że niewiele nas zostało od początku. Ja bede miala dziewczynkę i już się cieszę bo chłopca już mam. Z wrazenia zapomnialam zapytac jaka juz jest duża:)m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wypada termin na 1 stycznia :) Nie wiem czy się cieszyć czy płakać :D jestem w 21 tygodniu ciąży ale jeszcze nie wiem jaka płeć :( we wrześniu się dopiero dowiem jeżeli maluszek będzie chciał współpracować z panią doktor ;) Macie jakieś nieciekawe objawy ciąży na tym etapie? Jak sobie z nimi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaajusiaaa
Mi raz przeszkadza zapach smażonego mięsa na następny dzień perfumy śmierdzą mi kocimi sikami :/ innym razem nie mogę znieść zapachu proszku do prania albo ulubionego żelu pod prysznic...raz mam ogromny apetyt ale za to nie chce mi się pić i piję na siłę a na następny dzień odwrotnie suszy mnie jakbym kaca miała a jeść mi się nie chcę i wtedy żywię się samymi owocami czy warzywami bo nic innego nie przełknę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przestałam praktycznie jeść mięso ziemniaki ryż makaron itp bo mnie mdliło na samą myśl i same zupy jadłam, teraz trochę lepiej. ostatnio zaczęłam jeść dużo słodyczy (tak na prawde to jedna słodka rzecz dziennie ale dla mnie to dużo bo słodkiego nie lubiłam od jakiegoś czasu). Ale najgorzej to chyba z kręgosłupem. Od samego początku ciąży boli mnie kręgosłup a zwłaszcza na wysokości pośladka miednica czy coś ... Taki ból, że nie raz wstać nie mogę czy nawet przekręcić się na bok o chodzeniu nie wspominając. nie mam dużego brzuszka, wydaje mi się właśnie że jest mały jak na koniec 5 miesiąca... I drętwieją mi nogi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrankaa
Monia, musisz miec gdzieś ucisk, skoro Ci nogi drętwieją, poza tym jak na wysokości pośladka ból to może byc rwa kulszowa - powinnas to skonsultowac z ortopeda, bo dolegliwosci moga sie pogłebić i np uniemożliwic Ci poród sn. u mnie ciaza przebiega w sumie dośc lajtowo, bez jakis specyficznych objaów, maluch w normie, tylko pokazac co ma między nogami nie chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Jestem w 20tyg i 2 dniu ciąży ciągle coś mi dolega najpierw miałam straszny kaszel i nic nie pomagało, mądra pani doktor przepisała mi syrop wykrztuśny którego nie wolno stosować kobietą w ciąży myślałam ,że mi puca wyrwie. W nocy pojechaliśmy na dyżur do przychodni rejonowej i lekarz powiedział że mało brakowało i trafiła bym do szpitala, kazał to natychmiast odstawić dał inne leki i przeszło a teraz znów dostałam strasznego kataru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaajusiaaa
Na katar polecam gorącą wodę z kroplami miętowymi w jakiejś misce nakrywasz głowę i sobie oddychasz z nosa wszystko schodzi, a co do kaszlu też któregoś dnia strasznie mnie męczył i do tego gardło mnie bolało ...na kaszel pomógł syrop z cebuli który piłam chyba przez 3 dni a na bolące gardło woda przegotowana z łyżką soli ( przepłukałam z dwa razy ) i jak ręką odjął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia31
Czesc dziewczyny! Kiedy zaczełyscie czuć ruchy? W tej ciazy na całe szczescie mi nic nie dolega i odpukac nie bylam nawet przeźiębiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Na pewno skorzystam z sposobu na katar bo już nie daje rady. Ja nie czuje jeszcze ruchów dziecka a jestem tak jak pisałam w 20tyg i 2 dniu ciąży byłam na badaniu prenatalnym i z dzieckiem wszystko w porządku , ale mam dużą nadwagę i to może dlatego zaczyna mnie to martwić. Czasem mam wrażenie bąbelków w brzuchu ale nie jestem pewna , że to dzidziuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chloe28
hej dziewczyny:) któraś z dziewczyn pisała ,że jest z Częstochowy , ja też z okolic:) Termin na 30 .01. ale myślę że będzie szybciej;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. ja jestem z Częstochowy Malwina lat 24 ja mam termin 7 styczeń ale ostatnio lekarz stwierdził ze według jakiegoś innego kalendarza to może nawet 29 grudzień, myślę że dotrzymam chociaż do pierwszego stycznia . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×