Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kuracjuszka 8606

Sanatorium NFZ, Susmed, HUTMEN, Dąbki

Polecane posty

Gość Jacek  m
Marto ze Śląska ja też w tym terminie będę z córką w sanatorium córka ma 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek m
Hej Marylka47 ja będę w tym okresie w sanatorium z córką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marylka47
A skąd jesteś Jacku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M ze Śląska
Hej, to świetnie ....nasze córeczki w tym samym wieku;) jadę pociągiem z Katowic ;) do zobaczenia na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Jestem z Zielonej Góry. Marylka podasz jakiś namiar na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
M ze Śląska to może nasze córki się za przyjaźnią .Dasz jakiś namiar na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek m
M ze Śląska podasz meila ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jadę do Susmed-u samochodem ze Szczecina - turnus od 26.09 do 17.10. Mogę kogoś zabrać, e-mail: zbylgniews@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Susmed ogólnie to jakaś totalna padaka np. w porównaniu z Dukatem który także jest w Dąbkach. Jedzenie na stołówce zdażyło się, że mieso na obiad śmierdziało przysłowiowym starym knurem, wędliny na kolację także. Pokoje w budynku C ogólnie średnie w A jest dobry standard ale to tylko jak jedziesz prywatnie nie z NFZ. Wifi działa tylko na korytarzu w pokojach nie ma zasięgu no chyba że tych obok rutera. Zabiegi dla dzieci to tylko inhalacje ługiem ciechocińskim 10 minut , mata magnetyczna 10 minut w pierwszym tygodniu a potem lampa solaris 6 minut lub sollux. I jeszcze 20 minut ćwiczeń właściwie to żadne ćwiczenie tylko zabawa przez 20 minut, brak indywidulanego podejścia. Panie ogólnie na stołówce miłe ale w recepcji to jakaś wiocha i gbyrowate podobnie jak bezczelna pani prezes. Wyjatek stanowi jedna pani z recepcji w okularach. Brak zorganizowanych zajęć dla dzieci. Za opiekun płaci się jak za zboże, parkin ok 10 pln za dobę oczywiście niestrzeżony. Ogólnie nie polecam, za to śmiało moge polecić Dukat, bo byłam w obu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż tu polecać jak skierowanie już wystawione... Najwyżej można zrezygnować i czekać następne 1,5 roku - kto wie, czy nie na to samo sanatorium...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z większości wypowiedzi można wnioskować, że SUSMED jest to sanatorium dla dzieci. Proszę, niech ktoś mi powie jak to jest? Czytam tu na forum że prawie każdy jedzie z dzieckiem, że place zabaw, inhalacje. Dostałam skierowanie z ZUS i teraz mam mieszane uczucia bo nikt nie pisze o leczeniu zwyrodnień stawów, nadciśnienia a ja po to tam jadę zaraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Gośka
Witam. Też dostałam Sanatorium Susmed w terminie 26.09-17.10. Jestem z Olsztyna i jadę PKP do Koszalina. Jestem pełna obaw co do pokoju jak i zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosiu z Olsztyna, będę przejeżdżał ok. 10-11 godz. przez Koszalin. Jeżeli zdążysz dojechać mogę zabrać po drodze - zawsze to wygodniej niż busem... To sanatorium to obiekt mieszany, dziecięco-dorosły. Też mam obawy co do bazy zabiegowej - raczej absolutne minimum... Pokoje - podobno na NFZ w najlepszym razie 2-osobowe (pewnie w studio) i bardzo ciasne...pozdrawiam (ew. pisz: zbylgniews@op.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już pytałam ale przeszło bez echa a mianowicie jadę 5 września pociągiem z Ciechanowa o 6.15 do Koszalina.W Działdowie będzie 6.51 a w Malborku 8.20.Bardzo mi zależy poznać kogoś i razem podróżować. Proszę , jeśli ktoś jedzie niech się odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@Marylka47...ta stronka nie jest pewnie zbyt popularna... A może w tym terminie nikt nie jedzie z Twoich okolic? Lub ci co jadą niekoniecznie szperają po Internecie?... Życzę dużo zdrowia, miłej obsługi i pięknej pogody. No i oczywiście zostaw troszkę tego wszystkiego dla nas - czyli następnego turnusu - zbylgniews@......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:) Dziękuję! Szkoda, że mijamy się w turnusach - byłoby miło... Pozdrawiam, tak - Zbyszek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, przecież już się , można powiedzieć" znamy"...A Ty jedziesz na następny turnus? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, jadę po Tobie. Liczę, że coś wrzucisz tu na forum z pobytu - najlepiej spod recepcji, dalej nie ma zasięgu z routera... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę swój router żeby być niezależna. Jak dasz adres @ to Ci w trakcie coś napiszę. Są tak różne opinie, że sama nie wiem co o tych Dąbkach myśleć.Byłeś już tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój turnus będzie od 5 do 26 września. Będę w sanatorium SUSMED. Podaję e-mail do kontaktu : msr2@o2.pl A może ktoś z moich stron tam też jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@Marylka47 - mój adres: zbylgniews@op.pl Jadę pierwszy raz - nie tylko do Dąbek ale i ogólnie... Prawdopodobnie też ostatni, to nie na moje zdrowie czekać znów półtora roku... ;) haha... W końcu do morza mam niecałe 100 km, więc mogę się inhalować do woli po półtorej godziny jazdy...Dzięki z góry za dobre serduszko... :) @basiarac......... wysłałem parę dni temu maila na Twój adres i......nic.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam jade z synem do susmedu w 23-14 pazdziernik Wroclaw badz Jarocin z 5 letnim synem jak ktos jedzie w tym terminie z okolic podaje kontakt ireneuszstalis@wp.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
Witam jade z corka 5letnia doSusmedu 14.10-04.11.niestety i naczytalam.sie ze ogolnie nie najlepiej w tym osrodku. Chxialabym.zmienic ale boje sie ze jak poprosze o zmiane na.dukata to lekarz balneolog mi odrzuci wogole wniosek i nigdzie nie pojedziemu. Czy Ktos z Was zmienial osrodek po skierowaniu juz do konktretnego? Czy lekarz przychyla sie czy ravzej nie probowac. Wiem ze to sie wiaze ze zmiana terminu ale co tam i tak lipny termin mamy... Dajcie znac czy ktos.zmienial. Bede wdzieczna za wszellka opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Miejsca i terminu wyjazdu nie możemy wybrać sobie sami. Decyduje o tym lekarz balneolog z NFZ, analizujący skierowanie. Pamiętajmy, że ma on prawo odmówić leczenia uzdrowiskowego. " To wersja oficjalna. Zresztą na skierowaniu pisze wyraźnie, że skierowanie można jedynie zwrócić. Natomiast jeśli lekarz rodzinny odpowiednio to uzasadni względami zdrowotnymi, NFZ może przesunąć termin wyjazdu (do tego samego ośrodka!) do trzech miesięcy. Pod warunkiem, że ostateczny termin wyjazdu mieści się w 18-miesiącach od dnia złożenia wniosku. Ale...podobno...czasami... Najlepiej zjawić się osobiście w oddziale NFZ i porozmawiać.... @zbylgniews...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
Dzieki za info... Jeszcze nie otrzymalam fiycznie dokumentu ze skierowaniem do susmedu ale zobaczylam na stronie ze tam wlasnie mamy skierowanie. Jak dzwonilam do nfz do pani powiedziala ze moge na pismie poprosic ale musze miec uzasadnienie. Moze gdybym.mogla osobiscie pogadac ale.nie wiem.czy mam poprostu pojechac czy musze jednak pisemnie... Wydaje sie kupe kasy zeby diecku pomoc wiec chcialoby sie chociaz moec jakis standard. Nie wiem kto i czemu o tym decyduje i dlaczego nie mozna zminiac przeciez nie jade za free to wolny kraj. Niby dziecko.ma za free wiec na rodzicach sobie odbijaja dranie, zdziercy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
Napisałam maila do nfz z zapytaniem czy jest możliwość zmiany ośrodka. Nie wiem czy wogóle odpiszą ale dam znać... A może ja nie potrzebnie sie tak obawiam tego ośrodka SUSMED. Sama nie wiem ale z tego co czytam to nie najlepiej jest oceniany więc po co płacić ciężkie pieniądze za coś co i tak nie pomoże??? W dodatku trzeba kombinować w pracy bo to az 21 dni. Jest dużo dylematów związanych z takim wyjazdem. Co trzeba zabrać na taki wyjazd, co napewno mi się przyda? Za czajnik płacić po 7zł/dobę istne zdzierstwo poprostu czy za lodówkę? Wszystkie dobre rady mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roman224
Witam ! Byłem w "SUSMED" i mam zupełnie odmienne zdanie od osób wyrażających tu swoje opinie. Wyżywienie bardzo dobre, zakwaterowanie w budynkach A i B (nawet w studio) bardzo dobre. Zabiegi STANDARD jak wszędzie z wyróżnieniem pani Joanny z sali gimnastycznej (prowadzi zajęcia tak i takie jakich nigdzie nie spotkałem - super), Recepcja - bardzo miłe panie. Trzeba tylko odrobinę wyrozumiałości dla ich ciężkiej pracy. Przy okazji pozdrawiam najmilszą panią Emilie. Jak komuś nie pasują Dąbki i SUSMED to proponuję Kamień Pomorski. Tam zobaczycie dopiero wiochę i anty zabiegi i pobyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
Witam, niestety odpowiedzi nie dostałam, postanowiłam zaryzykować i pojedziemy do SUSMEDU z dzieckiem. Jak rozumiem Panie Romanie to Pan był kuracjuszem? Może dla dorosłych jest inaczej a może faktycznie nie potrzebnie tyle czytam i szukam sobie problemów, może będzie fajnie, napewno poza tym że jest to pobyt w celach zdrowotnych ,są to również nasze drugie wakacje, w porze niezbyt wakacyjnej ale za to w porze " jodu":) Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy i kuracjuszki :) my juz niebawem jedziemy. Czy Ktoś wybiera się do SUSMEDU w terminie 14.10-04.11.2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×