Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kuracjuszka 8606

Sanatorium NFZ, Susmed, HUTMEN, Dąbki

Polecane posty

Gość idek1702
Susmed, wrzesień 2015. Taka własna ocena kuracjusza. Pobyt trzy tygodnie z NFZ, miejsce pobytu budynek A po remoncie,pierwsze piętro,strona południowa. Najwyżej oceniam tzw grzeczność personelu jako całość, w skali od 0-6 daję 5,1 ,to trudno wyszacować ale to się da odczuć. Czystość gabinetów zabiegowych 4,8 lecz pokoi pobytowych 3,5. Wyżywienie 4,0 w miarę dobre,głodny nie chodzisz ale nic nad przeciętność. Baza zabiegowa skromniutka,starają się jak mogą zachowują porządek,nie czekasz bezsensownie,robią w wyznaczonym czasie 4,5. Brak basenu na miejscu to tragedia, to że są obok jeden 150m, drugi 500m,to może być jako tako ale latem. Ćwiczenia w wodzie pod kontrolą osoby przygotowanej zawodowo powinny być a tego nie ma, 2,0. Plac zabaw raczej dla dzieci w wieku do 10 lat, starsi raczej się zanudzą 4-. Ktoś tu na forum wspominał o luksusie, tego nie zauważyłem. Całościowo średniej klasy sanatorium,wstydu nie ma ale szału też nie ma,jako całość góra 4,0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idek1702
Jeszcze troszeczkę dodam, to nie prawda że tylko prywatnie możesz być w budynku A, ja byłem z NFZ i nie tylko ja w tym tzw wyższym standardzie. Fakt że opłata za pobyt to nie koniec zmartwień,bo dojdzie parking(168zł),klimatyczne,czajnik,żelazko ,parawan ,fotelik. Pojechać z NFZ polecam jak najbardziej,prywatnie to należy mocno się zastanowić. Przy całości skromnych zabiegów jest jedna perełka -borowina,nie wszędzie można ją mieć,tam ona jest. Lecz jeśli ktoś ma większe rezerwy do wydania,to raczej Delfin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
IDEK, dziękuję za informację, dowiedziałam się od Pań z ośrodka że nie można zarezerwować ani pokoju ani budynku, dopiero dzien przed przyjazdem jest przydzielany pokój więc nie wiem nawet czy bedziemy w bud A, B czy C. Najbardziej obawiam się pokoi w tzw. studio.... Nie chcę z Kimś dzielić pokoju, chciałabym być sama z córką i może wkońcu nam się coś udaże będziemy chociaż w tym najnowszym bud A same w pokoju. Ośrodek nie wypalił jak chciałam bo chciałam do DUKATA ale niestety :( Czy jakieś rady dla nas? Co nalezy wziąć napewno, co jest niezbędne? Ten basen też mnie przeraża że po kąpieli będziemy musiały iść w różnych warunkach atmosferycznych... No cóż,nie można mieć wszystkiego choć płacąc nie małe pieniądze chciałoby sie czegoś więcej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idek1702
Po raz trzeci na koniec. Dlaczego budynek A, po pierwsze po remoncie i to widać już z ulicy. Po drugie tworzy całość z bazą zabiegową i po zabiegu nie musisz wychodzić na zewnątrz budynku. Ma windę jako jedyny i dalej to wiadomo co z tym się wiąże. Lecz Susmen jako całość to przyjazne sanatorium, położone w dobrym punkcie,można naprawdę tam czuć się dobrze i zdrowie podreperować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBasia
WITAM WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH TĘ STRONĘ.Mam pytanie do idek1702,czy trzeba mocno się starać,aby zamieszkać w budynku A ? Czy wystarczy po prostu, odrobina szczęścia? Można do mnie napisać e-mail basiarac@o2.pl Będę bardzo wdzięczna za informację.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roman224
Witam. Odpowie na pytania po kolei. IWOO - Z autopsji wiem że osoby z dziećmi mieszkają tylko i wyłącznie w budynku "C". IDEK 1702 - Budynek "B" też jest po remoncie, a pokoje większe i ładniejsze jak w budynku "A". Windy brak, to fakt. A "DELFIN" od dwóch lat nie jest sanatorium NFZ, to po prostu "Hotel Delfin SPA". Gość BASIA - Wybór budynku "A" czy "B" i pokoju to loteria. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej i udanej kuracji. Opowiecie jak było po powrocie. Roman224. (rom.len224@wp.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
Dziękuję za informację Roman... Ale szczerze sie zmartwiłam że dostaniemy najgorszy budynek.... Tylko dlaczego? Właśnie z dziećmi powinniśmy być w budynku w którym są zabiegi, są delikatne i tak po inhalacjach,gimnastyce i co tam jeszcze wyjść na pole jak dziecko spocone to można sie spodziewać przeziębienia... Bez sensu... Będę walczyć tam na miejscu jakby nam dali bud C żeby zamienić na A.... To że jesteśmy z dziećmi to jesteśmy jakos gorzej traktowani? Płacimy za siebie więc skoro płacimy to żądamy traktowania nas jak innych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
Nikt nie jedzie do SUSMEDU w terminie 14.10-04.11.2015???? Proszę o podpowiedź co powinnam wziąć ze sobą? Nawet za lodówkę każą sobie płacić.... Jak jest z praniem? czajnik, reczniki, czy są w pokoju? pościel jest zapewne ale w jakim stanie? czy warto wziąć swoją? Pod prysznic klapki oczywiście... Hmm co by tu jeszcze.... Czy jakaś bawialnia dla dzieci na terenie ośrodka jest? Dajcie znać proszę.... Dzięki z góry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
sztućce, kubki, talerzyki czy są w pokoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pokuju są sztućce szklanki talerze. Czajnik jest lezaki parawan szuszarka do prania. Telewizor też jest. Ręczniki też są ale pole am własne. Pisciel czysta i cała. Każdy pokuj ma balkon. Dzieci z opiekunami są w budynku C i tam także zabiegi dla dzieci miedzy innymi naświetlanie, inhalacje i gimnastyka. Jedzenie dobre standartowe. Pokoje sprzatane co 2 dzień. Miła obsługa. Duży plac zabaw. Świetlica czynna codzienie z opiekunem. W deszczowe dni moźna poprac klucz z recepcji. Aktualnie przebywa w SusMedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roman224
Iwoo. Dzień dobry. Nie dostaniesz pokoju w budynku "A". Dla osób z dziećmi jest przystosowany budynek "C" i nie ma od tego odstępstwa. Odległości między budynkami są naprawdę niewielkie. Dzieli je 15 metrów. Już ktoś Tobie odpisał że zabiegi dla dzieci są na miejscu w budynku "C". Do stołówki masz 25 metrów, a do morza 100 metrów. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Ja byłam z dwójką dzieci w czerwcu tego roku. Było super pomimo ze strasznie wiało. Sanatorium przyzwoite, pokoje czyste, łóżka nowe, pościel nowa, zmieniają na nową jak się poprosi, czajńik jest w pokoju, suszarka, parawan, szklanki, talerze, sztućce ale uważam ze warto mieć przy dzieciach swoje kupki. Ręczniki też są. Uważam jest jest to świetne sanatorium w okresie letnim i w przyszłym roku też się wybieram. W okreie zimowym nie pojechałabym z dziećmi do susmedu ponieważ zajęcia dla dzieci tam mocno kuleją. Mała salka zabaw w której niema prawie nic, pani prawadzi zajecia tylko 2h dziennie, były dwie dyskoteki, ognisko, wyjazd na ranczo mustafa i przejazd ciuchcią i to chyba tyle na całe 21dni. Sanatorium świetnie położone, bliziutko do morza. Jak jest pogoda to jest super -tam jest taki klimat wczasów. Duży plac zabaw na środku osrodka pomiędzy budynkami a stałowką. Dzieci są zakwaterowane tylko w bud C. tam sa inhalacje, mata magnetyczna i lampy, gimnastyka też. Gimnasyka prowadzona beznadziejnie-te młodsze dzieci ryczą i nue chca chodzić. Pani zupełnie bez podejścia. Byłam w DUkacie tylko zobCzyc jak tam jest bo byłam kolezanka z dzieckiem w tym samym czasie -jesli chodzi o wyjazd jesienno zimowy to tam jest duzo lepiej, dziecisie nie nudzą, lepsza baza zabiegowa i klimat takiego hotelu kazdy jest anonimowy, a w susmedzie z czSem wszyscy sie poznajemy( chodzi mi o sanatorium z dziecmi) i jest jakos inaczej. Jesli dostane skierowanie na czerwiec, lipiej, sierpien to tylko do susmedu. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
Witam, bardzo dziekuję wszystkim za informację, które są cenne :) Wiki, ja nie mam tyle urlopu ale nie strace nic z urlopu, ide do lekarki po L4 :) Ty tez tak spróbuj, urlop Ci się jeszcze sprzyda :) ja jade z córką 5 letnią więc spotkamy się na miejscu, byc może nasze dziewczynki bedą się razem bawiły :) my jedziemy z Krakowa a więc kawał drogi.... Zdrówka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki5
Witam Jeżeli chodzi o L4 zapytam lekarza, może wystawi chociaż na część pobytu w sanatorium. Pozdrowienia dla Iwoo i do zobaczenia na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
Witam kuracjuszy :) dostałam pisemna odp na mojego maila z zapytaniem o zmiane ośrodka i niestety ale zostalam żle zrozumiana albo strzelili focha... Odp że mam zwrócić skierowanie z wyjaśnieniem dlaczego rezygnuję a jeśli nie zwrócę to oznacza że rezygnuje całkowicie. Teraz muszę odp do 14 dni bo inaczej mnie skreślą a raczej moją córkę. Zapytać nie można bo odrazu foch.... Ale próbowałam chociaż... Niech to będzie przestroga dla innych,że wcale nie jest tak jak mnie uczono, "Kto pyta nie błądzi...." W tym wypadku pytać nie wolno.... Do Wiki, lekarz nie da Ci odrazu 21 dni L4 bo nie może, max 14 dni a kolejne jak się dogadasz moęe Ci odebrać np mąż tak jak mój mnie weźmie ponieważ jedziemy same....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się nazywa: wyłudzenie zwolnienia....i jest karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opalik
Witam serdecznie! Jadę do SUSMEDu na turnus z NFZ od 07.11.2015r z Białegostoku. Czy ktoś wybiera się również w tym terminie? Chętnie zabiorę się razem z Białegostoku lub dołączę gdzieś po drodze. Będzie mi miło i wygodniej podróżować w towarzystwie. :) Może już ktoś był i ma jakieś praktyczne podpowiedzi? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość DC
Witam, ja też jadę do Susmed w terminie 14.10-4.11 z 4,5 letnim synkiem. Będziemy jechać samochodem z Warszawy. Iwoo i Wiki5 - do zobaczenia na miejscu :-) Mam nadzieję, że pogoda będzie jeszcze w miarę dobra... chociaż na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
Witam DC, do zobaczenia na miejscu :) chyba mamy na forum prawnika, który się mądrzy i grozi karami :) Ja nie wyłudzam tylko proszę gdy\ż sytuacja mnie do tego zmusza... I robię to nie dla siebie a dla córki... Pani (e)Mądraliński....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki5
Witam Jeżeli chodzi o zwolnienie, zrobię oczywiście jak będę uważała. Oby tylko takie wyłudzenia były, to Świat byłby piękny. Jadę z córką pierwszy raz do sanatorium i prawdopodobnie ostatni. Jeżeli chodzi o pogodę, to prawdopodobnie w okresie jesiennym jest najwięcej jodu, więc nie tylko nasze dzieci ale i my skorzystamy. Oby nie padało :) Pozdrowienia dla Iwoo i DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość DC
no mnie też się trochę jodu przyda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna warszawa
Witajcie, właśnie otrzymałam "przydział" na pobyt sanatoryjny z 4-letnim dzieckiem do Susmedu. Czas od 4 listopada do 25 listopada 2015 roku. Czas raczej mało odpowiedni na pobyt nad morzem ;-) Czy ktoś był w takim terminie ? Czy można się tam zanudzić? Może ktoś jeszcze wybiera się w tym terminie i ma tez takie same wątpliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwoo
Cześć Joanna, czas nad morzem w sensie rekreacyjnym to fakt nie najlepszy ale my tam jedziemy w celach zdrowotnych więc jak najbardziej jest to czas najlepszy pod względem jodu a to chodzi właśnie.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opalik
Witam serdecznie! Jadę do SUSMEDu na turnus z NFZ od 07.11.2015r z Białegostoku. Czy ktoś wybiera się również w tym terminie? Chętnie zabiorę się razem z Białegostoku lub dołączę gdzieś po drodze. Będzie mi miło i wygodniej podróżować w towarzystwie. usmiech.gif Może już ktoś był i ma jakieś praktyczne podpowiedzi? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam-właśnie wybieram się do Susmedu w terminie 26.09.-17.10.2015 po powrocie podzielę się spostrzeżeniami , oraz wyrażę swoją opinię, na temat pobytu.Być może komuś, ona się przyda.Pozdrawiam Basia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna warszawa
Basia, super! Koniecznie podziel się spostrzeżeniami po pobycie. Mam nadzieję, że wszystko będzie pozytywnie ! pozdrawiam joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panią gość DC, ja też jadę do Susmed w terminie 14.10-4.11 z 4,8 letnim synkiem. Jesteśmy z Legionowa. Czy jest możliwość zabrania się z Panią i synkiem...Koszty będą mniejsze za paliwo ;-) Jeśli tak to proszę o kontakt na maila edyta2512@gmail.com. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesławs1958
Jadę do sanatorium od 17.10-07.11.2015 czy ktoś wybiera się z okolic szczecin? Jakie warunki tam panują. Co trzeba zabrać ze sobą a co polecacie wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Jedzie może ktoś pociągiem ze śląska w terminie 14.10.-04.11?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×