Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Prosze o kryteria dziewczyne ktora juz wysylala innym te kryteria na email kaczoreczka@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co tak cicho tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomyliłam się bilans wody 150 ml. Pomiędzy dawkami pokarmu ZAWSZE podajemy 50 ml wody, tak jest w książce Opiekun Medyczny , w kryteriach oceniania i w algorytmie. 50 ml przed karmieniem, potem 100 ml pokarmu, 50 ml wody, znów 100 ml pokarmu i 50 ml wody. Zawsze przed ponownym podaniem kolejnej dawki pokarmu trzeba podać wodę aby przepłukać sondę, ZAWSZE!!! Każda pielęgniarka to potwierdzi i powiedziała tak tez Pani z komisji. No w książce jest dokładnie tak samo. Jakby były trzy dawki to po każdej też 50 ml wody. Nie warto się spierać. Fakt to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AGA a co to za zbulwersowanie???????? Sama pisałaś o kryteriach i tu i na swoim blogu więc skoro są tylko dla egzaminatorów to po co się wcześniej wymądrzałaś??? Po egzaminie strasznie ważna się zrobiłąś, zresztą dziewczyny z roku mają o tobie nie najlepsze zdanie. Jestes strasznie zadufana w sobie. Bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pro po tej koleżanki która źle zakreśliła jeśli faktycznie przez złe zakreślenie by nie zdała to ja na jej miejscu bym się odwołała bo w końcu od czegoś ta komisja była i w momencie kiedy od niej odbierali arkusz odpowiedzi to powinni sprawdzić poprawność zakreśleń i poinformować ją by poprawiła te kółeczka, a przede wszystkim dokładnie wszystkich poinformować co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ja rozpowszechniałam "TE INFORMACJE", to po pierwsze, po drugie od kilku dni jest dym o przeciekach więc jeśli chcecie powtórzenia egzaminu we wrześniu to proszę uprzejmie, bo mogą cofnąć egzamin jeśli publicznie będziecie pisać o kryteriach. Na blogu nie udostępniałam tych rzeczy tylko opisałam własnymi słowami- jeśli już o to chodzi. Mi już bloga zamknęli i dostałam ostrzeżenie i wskazówki co i kiedy mogę publikować ,więc albo uważaj mnie dalej za zadufaną w sobie albo pomyśl nad tym co napisałaś. Co do moich koleżanek z roku, nie zauważyłam by ktoś miał jakieś "ale" do mnie, ale żebyś mogła to stwierdzić musiałabyś być z nami. Grupę miałam niebywale zgraną , to są świetni ludzie. I tak dla informacji podam jeszcze, że to ktoś "życzliwy" z forum mnie podpieprzył, a jak trafili do mnie to trafią i tu na forum. Wtedy przekonasz się jak bardzo jestem zadufana w sobie, przez to, że ostrzegałam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale numer!!! jestem w szoku !!! że też ludzie potrafią być tak zawistni. Co im to daje? ja nie uważam by Aga się tu wywyższała, czuję, że to człowiek z dużą wiedzą i że pomaga nam jak tylko może. Wiele osób tu piszących ma zasób wiedzy i chętnie dzielą się tym z innymi. Może to Ty gościu tak ciągle czepiasz się Agi i zgłosiłaś jej bloga? Zgadzam się z tym pisaniem nazwy "kryteria" - przegięcie. Przecież wcześniej pisaliśmy "źródło" lub "materiały" Mam nadzieje, że nie będzie przypału i nie dojdzie to do Krakowa. Pozdrawiam i proponuję więcej rozwagi tak jak Aga napisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga odpręż się i daj sobie spokój z ludzmi którzy tylko oczerniają a sami nic nie pomagają. A ważne jest to że pomogłaś wielu osobom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie czy tutaj już nikt nie zagląda wchodzę i wchodzę, a tu wszyscy wymarli odezwijcie się co porabiacie super było tutaj wchodzić i czytać co nowego w świecie piszczy, koniec egzaminów i ślad po nas przestanie istnieć pomagaliśmy sobie nawzajem z całej Polski brakuje mi tutaj Was naprawdę. Egzaminy za nami ale, możemy się wspierać też w innych dziedzinach życia. Niech pamięć o nas tutaj trwa jesteśmy, żyjemy więc odzywajcie się to forum może trwać dalej dzięki nam co WY NATO OPIEKUNOWIE? Ja jeszcze pewnie nie wiadomo, ale WY na pewno!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozczuliłam się strasznie płyną mi łzy proszę was wszystkich wchodźcie tutaj i piszcie co teraz porabiacie jak wasze życie toczy się dalej? jestem bardzo wrażliwą osobą dlatego tak bardzo i szybko się wzruszam. buziaczki dla was wszyscy wszyscy opiekunowie!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od jutra jeżdżę z CV za pracą. Jest kilka miejsc gdzie szukają opiekunów medycznych, jednak wszystko na zlecenia. Mam nadzieję, że wywalczę normalną umowę o pracę w którymś z tych miejsc. Jest nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super od wczoraj nikt tutaj nie zaglądał, przykra sprawa!! hej opiekunowie co z wami? ok znikam bo staję się nudna i namolna całuję was mocno i kolorowych snów a ci co jutro zdają i pojutrze trzymam za was kciuki głowa do góry będzie wszystko dobrze trzymamy za was wszyscy kciuki, prawda, że trzymamy wszyscy za pozostałych zdających kciuki i życzymy im powodzenia na egzaminie!!!!!:):)????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro jestem zadufana w sobie to podufam sobie jeszcze. W Lublinie są plany i chetni by zrzeszyć Opiekunów Medycznych jako organizację (coś w stylu jak mają pielęgniarki), stworzyć związki by móc walczyć o rozporządzenia dla nas. To dużo daje. Do tej pory opiekunowie (jako zawód) traktowani są po między obsługą pielęgniarską, a sanitariuszami- ten zawód nie ma swojego miejsca wśród pracowników medycznych. Jesteśmy uczeni według wymogów pielęgniarskich, podlegamy pod przepisy pielęgniarskie. Jednak nie można o nic walczyć jeśli nie ma spójnego związku. Powinniśmy mieć swój statut, ustawę i resztę. Moje koleżanki i koledzy , którzy według gościa z wczoraj 14:57 (który lepiej wie niż wszyscy co w Lublinie się dzieje), nie mają o mnie najlepszego zdania przystają na to z chęcią. Ponadto próbujemy zorganizowac dodatkowy kurs języka migowego finalizowanego z PEFRON by podnieść swoje kwalifikacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wreszcie ktos tutaj oprócz mnie też jest, nie martw się na pewno cos znajdziesz. Kto szuka ten nie błądzi, lub inaczej kto szuka ten znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba być upartym i nie odpuszczać. U nas tez na zlecenia przeważnie zatrudniają, ale ma się coś zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety we wszystkim jestesmy traktowani po macoszemu, ale dopóki się nie zjednoczymy to tak będzie, każdy musi walczyć o swoje, tak już ten swiat z konstruowany jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie cisza ogarnęła forum. Każdy się boi teraz odezwać? przecież Wasze komentarze już tu są na wcześniejszych stronach. Aga masz absolutną rację pod każdym względem. Jeśli możesz to daj znać jak założycie te związki. Chętnie się przyłączę. Pozdrawiam Marta z Jasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej !!!! Ludziska odezwijcie się co tak Wszyscy zamilkliście co teraz porabiacie? Jakie wrażenia macie po egzaminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje wrażenia z egzaminu jak najbardziej pozytywne. Jestem pewna na 99%, że poszło mi bardzo dobrze. Testy super i praktyczny super. Dużo się uczyłam przez ten rok ale ogrom wiadomości co do egzaminu dostałam od Was. Bardzo dziękuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Do tej pory nie wypowiadałam się tu na forum ale czytałam z zapałem. Do gościa czepiającego się Agi: Jestem koleżanką, która spędziła z tą dziewczyną cały rok i mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że jest to wyjątkowa osoba i bardzo koleżeńska. I nie jest to tylko moje zdanie. Pozdrawiam wszystkich, a temu gościowi polecam zioła na uspokojenie i mniej jadu. Nie oczerniaj nikogo zanim go nie poznasz osobiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
Czy mogłabym prosić o kryteria do egzaminu parktycznego ? Jutro mam o 8 rano...bardzo proszę ! Oto mój mail baska19@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćM
Hej ludziska :-) Ja już po wszystkich egzaminach i jak kazdy czekam na wyniki. Zapisałam sie juz na kolejny kierunek , tym razem dwuletni i mam nadzieje ze dam rade :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1966
Również dziękuje wszystkim z forum,maiłam jakiekolwiek pojęcie o karmieniu przez sonde dzięki wam ,u mnie w szkole -" jest zaneta - ale i tak nie bedziecie tego robić,"na tym się skończyło.Podobno w ustwie programowej już była sonda od stycznia.Cieżko zdac jak sie czegoś nawet raz nie robiło.Czytałam całą dyskusje i wszytkie uwagi,ale czy zdałam dowiem się w sierpniu.Bo mimo wszytko zjadł mnie stres- przywiozłam fartuch i rekawiczki ,ale założyłam tylko rekawice,i pracowalam po złej stronie łóżka,jescze nie wpisałam ilosci podanego pokarmu,mimo ,ze wszytko to wiedziałam....Dziekuje jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam ytanie jak jest liczony egzamin zawodowy,czy za zle wykonanie odliczaja jakąś ilość punktow ,wiecie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1966
Czy wiece jak jest to oceniane, czy sa jakies punkty lub inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba liczą punkty za zadanie, przeliczają to na procenty i sumują z testem pisemnym. Z tego co widziałam u koleżanki na dyplomie z zeszłego roku ocena jest ogólna za całość w formie procentowej. Gratuluję tym co są już po i czekamy na wieści od pozostałych trzymając kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za testy jest oddzielna punktacja procentowa i za praktyczny też tyle . że na testach wystarczyło zdobyć 51% by zdać tutaj aż 76 mówią że 50% i 75% zalicza ale zawsze lepiej o ten jeden procent mieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle ludzi pisało, że odezwą się po egzaminie i opowiedzą swoje wrażenia, a tymczasem odezwało się kilka osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×