Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Jeden ręcznik jasny do górnych części czyli kończyny, klatka, drugi ciemny do pleców bo plecy zaliczają się do dolnych części. Ja bym wody przed myciem pleców nie zmieniała, wodę zmieniamy tylko do mycia krocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myjąc całe ciało wodę zmieniamy 3 razy przed brzuchem i do krocza. Więc wodę trzeba zmienić jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my zmienialiśmy tylko do krocza wodę... a pośladków nie trzeba myć? Poduszek też nie trzeba wyciągać spod głowy czy trzeba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie zgodzę się wg. p. Szwałkiewicz "Opiekun medyczny w praktyce" str.201 wodę zmieniamy tylko przed umyciem okolic intymnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i powiedzcie mi jeszcze co zrobić z miską nerkowatą jeśli wcześniej podłoże ją pod buzie żeby pacjentka wypluła wydzielinę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co pisaliście to nie należy podnosić wysoko pacjentki, więc nie można jej posadzić, ściągamy koszulę na leżąco. Wody nie zmieniamy. Kasia ma rację, tylko do mycia krocza dajemy nową wodę. Tak jest w trzech podręcznikach. Poduszki (te małe- jaśki) wyjmujemy i kładziemy na krzesło, bo będzie fantom nam się przechylał do przodu jak będziemy go na boku kłaść. Do magazynu można pójść w kazdej chwili tyle razy ile potrzebujecie, nie ma ograniczeń na egzaminie. Jedynie należy pamiętać, że za każdym razem trzeba podnieść barierkę i przykryć pacjentkę. Nie zapomnijcie przynieść kosza na brudną bieliznę lub zawiesić odpowiedniego worka jeśli macie wózek (u nas np. nie było wózków tylko tacki więc kosze trzeba było postawić przy łóżku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że wydzieliny nie powinna odkrztuszać bezpośrednio do miski nerkowatej tylko na jakąś ligninę, więc wtedy ligninka do czerwonego, miska do dezynfekcji. Jeżeli miska nerkowata jednorazowa to łatwo do czerwonego i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam dzis ostatnie zajecia w szkole przecwiczylysmy wykonanie wszystkich czynnosci jest wiele rozbieznosci w tym co tutaj czytam wybaczcie, ale tak mnie bola plecy, ze ide odpoczac moze poznym wieczorem napisze w wordzie po kolei czynnosci jesli ktos bedzie chcial to prosze podac swojego e-maila pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam namiętnie Wasze odpowiedzi podpowiedzi,są MEGA;) Proszę o podpowiedz w sprawie temperatury wody??? Ile ona w końcu powinna mieć około 37 stopni ,czy wyższa skoro kobieta ma gorączkę,czy może jednak niższa? Z góry bardzo wielkie dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
Do ianah ja tez jestem przed egzaminem podaje mojego maila lubieplackiheh1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że optymalna 37, mimo, że pacj. ma temp. ma też zapalenie płuc, więc chyba chłodniejsza woda nie jest wskazana. aga23034 jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozbieżności są, bo każda szkoła uczy inaczej. Jest chyba z 5 podręczników dla opiekunów, pielęgniarek i z akademii medycznej. Róbcie tak jak Was uczą w Waszej szkole. Każdy wariant jest poprawny. W książce "Egzamin zawodowy - Opiekun medyczny" są opisane te rozbieżności, autorzy napisali, że wszystkie warianty są poprawne. Autorami są osoby, które układają dla nas egzaminy państwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temperatura wody 36-39 stopni, jednak skoro ma gorączkę ja bym zaznaczyła, że w tym przypadku temp. 36 stopni jako niższa od temp. ciała będzie dobra i nie schłodzi zbytnio chorej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam obserwuje wypowiedzi i nurtuje mnie pytanie czy w zadaniu jest jasno napisane czy myjemy pośladki niech wypowie się ktoś kto miał już egzamin pozdrawiam wszystkich jutro zdających

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maarakujaa
Zgadzam się z Agą, róbcie tak jak was uczono. Z tego co czytam co szkoła to inna praktyka. Mnie tez uczono, że wodę zmieniamy tylko do krocza i, że są dwa ręczniki. Jeden do górnych części ciała a drugi do dolnych np. plecy. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aga23034 mam pytanie do Ciebie,bo widzę,że jesteś konkretną z ogromną wiedzą osobą.Nas uczono,że poduszki wyciągamy z pod głowy odkładamy na krzesło,ale skoro ta kobieta pluje gęstą wydzieliną,to czy mycie jej na płasko nie jest błędem???Przecież może się tą wydzieliną zakrztusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ianah podaje maila apiotrowicz@netrodzinny.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie pisał zeby kobiete układac na płasko . Poduszki lepiej wyjac bo latwiej umyc i przebrac a wysokosc pod glowa mozna regulowac podgłówkiem/ łóżkiem. Wode mozemy zmieniac do każdej części ciała. W zaleznosci od jej czystosci- brudną nie myjemy. Lepiej zmienić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Nam powiedziano dziś że skoro pacjentka pluje wydzielina ropna i ma nadciśnienie to do mycia nie wyciągamy poduszek bo nie wolno pacjentki kłaść na płasko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolezanki dzis zdajace odezwijcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ianah bardzo proszę o maila - nescafe@opoczta.pl - thanks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiówa
Moje drogie Panie, mnie uczono że temperatura wody to 45-50 stopni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mnie uczono że temperatura wody to 45-50 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie w szkole uczono, że przy myciu całego ciała zmieniamy wodę i myjki 3 razy. 1 raz po klatce piersiowej przed brzuchem, plecy pośladki, nogi myjemy następnie, zmieniamy znowu wodę i myjkę i podmywamy. A ile razy zmieniać rękawiczki i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak pisały dziewczyny są różne szkoły i lepiej robić tak jak nauczyli bo później się całkiem pomiesza. Z tymi poduszkami to: niewskazane układanie na płasko na dłużej ale czy będzie błędem ułożenie do mycia? Ja bym wyjęła bo łatwiej umyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas75
Ianah mój meil kow1975@orange.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazwyczaj na łóżku fantom ułożony jest na dużej poduszce i jaśku. Jaśka lepiej wyjąć, bo będzie wam wygodniej ułożyć manekina, inaczej obróci się na gębulę w trakcie mycia. Poduszkę dużą zostawiamy więc głowa nie jest całkiem na płasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ianah mój mail to 90125@vp.pl - egzamin jutro - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×