Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

są trzy grupy o 8:00 , 12:00 i 16:00 tak jest w Krakowie wiem to od osób które zdawały dziś . Część pisemna widzę że się nie zmienia ale praktyczne były dwa zestawy .Tak jak pisałam nie wiem co było o 16 :00 ale jutro będę wiedzieć . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli to prawda z tym myciem to masakra przeciez na calosciowe mycie trzeba liczyć pinad godzine do tego zmiana pampersa a gdzie czas na spokojne przygotowanie sprzetu segregacje i rozpisanie. 2h nie starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość ... masz na egzamin dwie godziny musisz sobie tak zaplanować żeby się zmieścić :( Wiem że jedna z nas nie zdała bo brakło jej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej Sylwia, 0 8.00 bylo prześcieleni łózka po przeniesieniu pacjenta na wózek a o 12.00 bylo mycie w lozku, zęby pampers i podmywanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś tu nie gra,za dużo tych czynności jak na czas przeznaczony na egzamin praktyczny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do opisania ? Co było ? (W częśc***isemnej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość444
a co było na czesc***isemnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiakkas
U nas na egzamin wchodzi 6 osob a sa 3 lozka z fantomami...hmmm.... za malo czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycie ciała w łóżku. Rozumiem że na fantomach bez wody ;) bez nakładania specyfików. Więc mozna to wg algorytmu z parę minut machnąć. Przy zmianie ręczników, myjek i niby wody.... To samo mycie głowy. Też w parę minut można to ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarta
Przepraszam ja się poddaje ale już tyle wersji tutaj było...mam tak w d***e wymieszane ze szok POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość6666
do tego była skala Bartel , parkinson i odleżyny . ????? czyli co trzeba było napisać?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy to 100%informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może nie napisać ale zaznaczyć na skali Barthel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość .. tak o 8:00 było przeniesienie pacjenta na wózek i prześcielenie łóżka i do tego było napisać cele ,problemy pacjent z parkinsonem ( skala Bartel ) , o 12 :00 było mycie całego pacjenta w łóżku : twarz , zęby ( nie wyjmowana proteza szczękowa ) czyli podanie szczoteczki kubka itp. i mycie całego ciała włącznie z podmywaniem ( jeden duży algorytm ) mycie pacjenta w łóżku i to tego było profilaktyka przeciwodleżynowa . Własnie się dowiedziałam że o 16:00 koleżanka miała to co o 8:00 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość888888
a czy kazdy miał to samo do napisania'/? 3 grupy? a czy była zmiana koszuli czy założenie pampersa po podmywaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystko co napisałam wiem od osób co zdawały dziś .... Były trzy grupy w tym 8:00 i 16:00 miały te same pytania o 12:00 było mycie pacjenta ... Chciałam pomóc tym co chcieli ... Sama zdaję dopiero 21 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość888888 : masz algorytm mycia całego ciała ?????? tam masz wszystko napisane poklei co masz robić ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość5556667
fajnie ,dzięki ale jezeli beda takie zadanie można naprawdę pomylić sie przy tym myciu całego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki ciekawe czy wszedzie bedzie to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za info Sylwia... jak bys mogla to napisz jutro czy byla taka sama kolejnosc w zadaniach na poszczegolnych godzinach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia napisz prosze jeszcze czy druga grupa czyli ta o 12 miala takze cos do napisania czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem najwięcej punktowane są opisy ....czyli wyłonienie : problemów i celu działania :( a to już zależy od szkoły i nauczyciela jak nas nauczyli :( a algorytm w myciu pacjenta w łóżku jest dość długi ale zawsze jak się pomylisz czy zapomnisz ..podobno można wrócić do tej czynności od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia wielkie dzięki za informacje. ratujesz d**y wielu ludziom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość ... tak godzina 12:00 miała profilaktykę odleżyn ale to logiczne skoro miała pacjenta umyć w łóżku ...pewnie musisz napisać jakie są problemy leżącego w łóżku ... czyli narażony na odleżyny przed wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość87687878787
czyli było trzeba napisać problemy wynikające z zadania tak np pacjent ma silny ból głowy i okreslić cele ? czy trzeba było napisać algorytm cały np mycia ciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość ... nie ma za co sama jestem przed egzaminem praktycznym i teoretycznym :) ale jak będę wiedzieć coś więcej to na pewno Wam napiszę i życzę wszystkim zdania i sobie samej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość87687878787 algorytm całego ciała to masz umieć zastosować ... a z tego co wiem to prześcielenia łózka było napisane np. pacjent z chorobą parkinsona nie ma apetytu , ma zatwardzenie , ma porażenie kończyn dolnych ... ale nie znam do końca całej treści ... bo osoba co mi to mówiła była jeszcze w wielkim stresie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia - dzięki ja mam w sobotę - jeśli się nie zmienią zadania, to dam też znać Potwierdź czy toaleta na sucho się odbywała. Wiesz co trzeba było ze skalą B. zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlosy tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekujemy ci Sylwia za informacje jesli jeszcze czegoś sie dowiesz prosze pisz tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×