Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Obkułam się już z testów, poniżej 90% nie schodzę :D ale z praktycznego czuję, że wszystkiego zapominam.. Sama nie wiem. Co mam zrobić z chustą trójkątną i tą rzekomo stłuczoną ręką? Mózg mi paruje i z nadmiaru informacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jezeli faktycznie bedzie mycie glowy i zebow... to najpierw myjemy zeby a potem glowe? oba zestawy szykujemy na 1 tacy? i dopiero po wykonaniu obu czynnosci porzadkujemy stanowisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćolka
Nie wierze ze bedzie skala Bartel. Uczyli nas co to jest ale nie mowili co i jak oznaczac. Tego nie robia opiekuni medyczni! Za duzo czynnosci. Beda max 3 zadania i wypisac plan pielegnacji czyli problem chorego i dzialanie w tym zakresie. Rok w rok tak jesT. Pytanie CO bedzie w tych 3 ZADANIACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skalę Bartel trzeba znać, może być że będzie tabelka do uzupełnienia ze skalą i tylko zaznaczamy co jest z pacjentem w/g zadania U nas też wycofano elementy mycia głowy - Chełm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ków
Cześć Wszystkim. Ja to ten, co w moje szkole trwają praktyczne w dniach 14-15-16, Kraków Dokładnie jutro zdaje moja koleżanka o 16:00, ma do mnie zadzwonić zaraz po! Sam osobiście mam praktyczny 23.go o 12:00 Myślicie że to możliwe, że zmianiają (wycofują) zaopatrzenie na egzaminy w związku z przeciekami? Stąd tak różne algorytmy do zrobienia w różnych szkołach? (P.S. nie mam czasu odpisywać na zostawiane przez Was maile, jak tylko czegoś się dowiem, napiszę tu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćG
Witam wszystkich:) czyli na chwilę obecną nie wiemy co będzie. Większość osób zdaje 18.06. Myślę że wtedy dowiemy się co dokładnie będzie. Może tylko przygotować zestaw do mycia głowy lub w zamian za to podmycie z pieluchomajtkami. Szczerze to oba algorytmy nie są skomplikowane. Po przeczytaniu kilku stron największa sciema jak dla mnie to informacja z Krakowa. Nie realna . Chorzów pisał dość skladnie i te informacje się powielaja. Sprawdzałam na różnych forach i faktycznie wózek zeby włosy. Dziewczyny wrzucajcie potwierdzone informacje bo zrobił się straszny bałagan. Chore też jest podawanie e-maili. Kto normalny będzie pisał do tyłu osób. Mam namiary do kilku osób. Wszelakie informacje wrzucę tu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ków
Nie wiem tak do końca czy info z krakowa były nierealne.... faktem jest, że rzeczywiście egzaminy są podzielone u nas na trzy tury, o 8:00, 12:00, 16:00 Ja bardziej przychylam się ku temu, że być może rzeczywiście dla różnych miejscowości mogą być inne zadania. Zastanówmy się... przecież do tej pory było tak, że wystarczyło że jedna szkoła była po praktycznym i już cała Polska wiedziała co będzie. Myślę, że od tego roku wprowadzili kilka algorytmów na egzamin, żeby przeszkodzić trochę przeciekom. Tak mi się wydaje. W każdym bądź razie ja napiszę jak to jest w Krakowie w jednej ze szkół w piątek. Ja mam w tej samej szkole, ale najpierw zrobili u nas dla policealnych, a od 23go zaczynają praktyczne ci co po kursie kwalifikacyjnym. Pozdrawiam i trzymajmy się!!! I nie wprowadzajmy nawzajem w maliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszak_Pisz
Witam serdecznie, Jestem z Województwa Warmińsko Mazurskiego. U nas Egzamin pisemny mamy 17 tj. w piątek. Co do praktyki to chyba do końca nie wiadomo co będzie. Stawiam na zadanie łączone np. element pościelowy + okład, bądź zmiana pieluchy, worka na mocz. Wielka niewiadoma :) Życzę wszystkim powodzenia i połamania piór ;) Ps. Egzaminy praktyczne mamy od następnego tygodnia i kończymy 1 lipca 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raczej worka na mocz nie będzie bo nie ma go w wykazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okłady też odpadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszak_Pisz
Karmienia przez zgłębnik też nie było a w którymś roku się pojawiło. Znam różne komisje egzaminacyjne jak i twórców tych że egzaminów wiec może być różnie :) Najważniejsze to spokój i uważne czytanie a wszystko będzie ok :) Diabeł tkwi w szczegółach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Studium medyczne i kwalifikacje zawodowe zawsze mieli inne zadania bo to dwie różne opcje. Po studium jesteś dyplomowany opiek. Med. A po kursie masz tylko dyplom ukończenia kursu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość z 10:54 zarówno po studium medycznym jak i po kkz podchodzimy do tego samego egzaminu państwowego, zdajemy ten sam pisemny (piszemy razem 17stego) i praktyczny i otrzymujemy ten sam dyplom. !!! w tym samym zawodzie, z tą samą kwalifikacją. Nic nas nie różni po egzaminie dyplomowym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...i to nie po studium jesteś dyplomowany OM ale po zdaniu egzaminu państwowego, a nie po ukończeniu szkoły/kursu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszyscy zdajemy kwalifikację Z4, nie mówcie głupot. Narobiliśmy bałaganu takiego, że już nic nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie, ja będę po egzaminie w sobotę, więc będę wiedziała, co i jak. Nerwowi Ci opiekunowie w tym roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w sobote zdaje wiekszosc z nas... mam nadzieje ze Chorzow i Krakow jeszcze sie odezwa i napisza dokladniej co i jak... liczymy na Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie, jeśli ręka jest stłuczona i chcemy przenieść pacjenta z łóżka na wózek, albo odwrotnie, bo nikt dokładnej treści zadania jeszcze nie podał to mam chustą lekraską zabezpieczyć tę rękę czy użyć chusty do przenoszenia, tak jak jest to możliwe np z użyciem ręcznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Worek na mocz wycofali? Dziwne bo jeszcze w zeszłym tygodniu cwiczylismy to z naszym wykładowca bo dawno nie bylo i zeby nie bylo zaskoczenia tak nam mowil. Wiekszosc co tu jest pisane jest nieprawda. Studiowalam zadania z zeszlych lat i powtarzaja sie nie ma nic nowego. Oklady moga byc(rozgrzewajacy, wysychajacy i chlodzacy). W mojej szkole jest 100% zdawalnosc a niektórzy rzy pisza tu takie rzeczy ze mozg sie lasuje.. Uwazam ze powinnismy zaczekac na jakies oficjalne info kogos kto bedzie juz po bo tyle wersji ile tu padlo to mozna zglupiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I niepotrzebnie sie zestresowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chorzów...dziś zdawała na 8 druga grupa...To samo co wczoraj..mycie zębów..zestaw do mycia włosów i pacjent z ręką na temblaku ubieramy w szlafrok skarpety kapcie i na rentgen...zastanawia mnie dlaczego Kraków ma co innego...czyżby podział na województwa? U nas wszystkie grupy to samo..jak i z wczoraj tak i dziś poranna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszak_Pisz
Szkoda, że wszyscy to gość na tym forum bo jak tu komuś odpowiedzieć :) Z chusty trójkątnej robisz temblak żeby się ręka nie miotała na lewo i prawo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ala
ale ten temblak zakladamy przed czy po założeniu szlafroka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzów - po jakiego pierona tyle razy zmiana rękawiczek??? rozumiem, ze zaczyna się od mycia zębów (bez wyjmowania protezy??) i potem przyodziewam fantom i przenoszę na wózek. Po co tu zmiana i mycie pomiędzy? Mycie włosów - tylko zestaw szykowany? Miałyście rynienki pneuma. czy miski? wieziesz pacjenta na RTG - sama wiążesz chustę? na czym się zadanie kończy? pacjentka zalega w łóżku dzięki Twojej pomocy, czy to już koniec zabawy. Przygotowujesz łóżko z prześcieleniem, czy tylko poprawiasz? Rękawiczki bym zmieniła po wywiezieniu pacjentki co najwyżej, przy przygotowaniu łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzów - po jakiego pierona tyle razy zmiana rękawiczek??? rozumiem, ze zaczyna się od mycia zębów (bez wyjmowania protezy??) i potem przyodziewam fantom i przenoszę na wózek. Po co tu zmiana i mycie pomiędzy? Mycie włosów - tylko zestaw szykowany? Miałyście rynienki pneuma. czy miski? wieziesz pacjenta na RTG - sama wiążesz chustę? na czym się zadanie kończy? pacjentka zalega w łóżku dzięki Twojej pomocy, czy to już koniec zabawy. Przygotowujesz łóżko z prześcieleniem, czy tylko poprawiasz? Rękawiczki bym zmieniła po wywiezieniu pacjentki co najwyżej, przy przygotowaniu łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chorzow
Ala ..przed...Ja założyłam potem szlafrok od zdrowej ręki potem lekko na ramię szlafroczek i przewiazalam delikatnie w pasie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chorzów - a powiedzcie czy cos bylo w częśc***isemnej do zrobienia ? Jakies dzialania i cele albo karta gorączkowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ków
ale ubieramy od chorej ręki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ków - jak założysz rękaw na rękę w temblaku i na chuście?? mozesz co najwyżej zarzucić na chorą stronę szlafrok. Chorzów - napisz co z tymi zmianami i jeszcze dezynfekcją rąk pomiędzy zciągnięciem rękawiczek i założeniem nowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ków
Tola, chyba bym zaczął z tym szlafrokiem od zarzucenia go na brak od ręki chorej a potem ubrał rękę zdrową ale ja nie twierdzę, że tak powinno się zrobić, po prostu zrobiłbym w myśl zasady rozbieram od zdrowej ubieram od chorej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×